Νέα

Tραβέλια με προσόντα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tzogarw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 4M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (1 μέλη και 16 επισκέπτες)

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.715
Like
2.380
Πόντοι
456
Δηλαδή πιστεύεις πως εσύ με την μάνα μου αναγνωρίζεις τα ίδια ηθικά όρια σε οτιδήποτε; :2funny:
κι εγώ κι η μάνα σου κι οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι είναι ανήθικο να σκοτώσεις, να κλέψεις, να εξαπατήσεις, να απατήσεις, να,να,να.... άσχετα αν μερικοί από εμάς τα ξεπερνάμε και κοινούμαστε στο ανήθικο.. αυτό εννοώ
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
κι εγώ κι η μάνα σου κι οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι είναι ανήθικο να σκοτώσεις, να κλέψεις, να εξαπατήσεις, να απατήσεις, να,να,να.... άσχετα αν μερικοί από εμάς τα ξεπερνάμε και κοινούμαστε στο ανήθικο.. αυτό εννοώ

Κάνεις λάθος γιατί η μάνα μου είναι μουσουλμάνα καμικάζι και θεωρεί σωστό ηθικό και δίκαιο να πάρει 10 ζωές μαζί της και μετά να πάει στον παράδεισο.
Και Εγώ θεωρώ απολύτως ηθικό να κλέψω και να εξαπατήσω οποιονδήποτε τραπεζίτη χακαροντας και αδειάζοντας πολλά εκατομμύρια από το κέρδος του και και και…
 

eve

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2008
Μηνύματα
452
Like
3
Πόντοι
1
θα συμφωνησω σε σχεση με τον κανονα τησ προσφορας και της ζητησης...θα διαφωνησω καθετα σε σχεση οτι η κοινωνικη μου θεση απορεει απο τη σταση της ζωης μου σαν αυτοματα το γεγονος οτι ειμαι τραβεστι να ειναι αρκετο για να με καταξει αυτοματα καπου...γιατι παντοτε ειχα θετικη σκεψη,αισιοδοξια,μορφωθηκα,προσπαθησα περαν του δεοντος με γαιδουρινη υπομονη, δουλεψα παρα πολυ σκληρα και σε πολλες δουλειες,αγαπησα ,ξεφτιλιστηκα και παρ ολα αυτα διατηρω τη θετικη διαθεση που ειχα εξ αρχης με τη διαφορα οτι ξερω πλεον που παταω και τι μου γινεται...το οτι εχω κανει μια επιλογη για τη σεξουαλικοτητα μου,η την διαφυλικοτητα μου η οτι θελεις πεσ
ς το δε σημαινει οτι προσπαθω ουτε εμμεσως ουτε  ευθεως να επιβαλω τιποτα σε κανεναν..  τη θεση μου σε αυτον τον κοσμο διεκδικω και το πρωταρχικο και αναφεραιτο δικαιωμα μου να ειμαι οτι γουσταρω...αντιθετωσ θα ελεγα μου επιβαλονταιται συνεχως οι αναχρονιστικες αποψεις,οι αναφαλειεσ και οι προκαταληψεις των αλλων. καισε πολλα σημεια καταφερνουν να εχουν αντικτυπο στη ψυχολογια μου και στην καθημερινοτητα μου.που και σε αυτο δειχνω τεραστια ανοχη γιατι μεχρι οσα βαζει και το μυαλο του καθενος...δεν εχω οργη προς τον κοσμο αγαπητε μου ουτε και νιωθω οτι μου χρωσταει και κανεις την αποδοχη του.απλα αυτο π λεω τοση ωρα ειναι οτι στο παιχνιδι αυτο γιατι σαν παιχνιδι τυο βλεπω μιας και στουσ αντρες εχω τρελη αδυναμια δεν γινεται τα παντα σε αυτη τη χωρα να συμβαινουν και να γινονται με τουσ ορουσ των αλλων...απλα πραγματα ελεος...ουτε και διαφωνω για την διαφωνια αλα πιστευω οτι σας διαφευγει εντελως ομως το ποιντ μου στο αρχικο μου ποστ.επισης δεν εχω κανενα θεμα με την κοινωνικη μου θεση οπως την βλεπω εγω τουλαχιστον...οποιος ανθρωπος ειχε τη διαθεση να με  γνωρισει περα απο την επειφανεια με εχει σεβαστει και με εχει εκτιμησει και στη δουλεια και εκτος..και πολυ κοινωνικη ειμαι..και φιλους νοημονες εχω και γενικα  ευχαριστη ζωη δεν εχω παραπονο...οι εικασιες οι αυθαιρετες τοποθετησεις και οι εκ του ασφαλους απλουστευσεις και γενικευσεις των αλλων για θεματα για τα οποια εχω αγωνιστει σε πολλα επιπεδα που αποτελουν πρωσοπικα μου βιωματα καπως με τσιγκλανε...πιστευω να κατεστησα εαυτον σαφη αυτη τη φορα και να μη νομιζεται οτι παπαρολογω ανευ ουσιας...τελος παντων...καλη συνεχεια να εχουμε...
 

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Ηβη πράγματι χαίρομαι να διαβάζς απόψεις και γνώμες μορφωμένων ανθρώπων. Μπράβο!
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
...θα διαφωνησω καθετα σε σχεση οτι η κοινωνικη μου θεση απορεει απο τη σταση της ζωης μου σαν αυτοματα το γεγονος οτι ειμαι τραβεστι να ειναι αρκετο για να με καταξει αυτοματα καπου...

Προφανώς δε το διατύπωσα σωστά, δεν εννοούσα πως επειδή είσαι τραβεστί αυτόματα και μόνο αυτό σε κατατάσσει κοινωνικά κάπου (χαμηλά –ψιλά) αλλά η όλη στάση ζωής σου καθορίζει την κοινωνική σου θέση,  σκέψου πως ιερόδουλες και δηλωμένοι  ομοφυλόφιλοι έχουν φτάσει σε βουλευτικά και υπουργικά  αξιώματα τη στιγμή που άλλοι  όμοιοι τους βρίσκουν σαν δικαιολογία την σεξουαλική τους ταυτότητα για να δικαιολογήσουν τα χάλια τους.
Κατά τη γνώμη μου μπορεί μια προσωπικότητα έναν άνθρωπο ανεξαρτήτου φίλου (άνδρα, τραβεστί ,γυναίκα) να τον έχουν όλοι στο φτύσιμο η  θεό, και αυτό εξαρτάτε μόνο από τον ίδιο τον άνθρωπο και όχι από το φίλο του.

 

TZOYLI

Trans
Εγγρ.
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6.435
Like
4.828
Προφανώς δε το διατύπωσα σωστά, δεν εννοούσα πως επειδή είσαι τραβεστί αυτόματα και μόνο αυτό σε κατατάσσει κοινωνικά κάπου (χαμηλά –ψιλά) αλλά η όλη στάση ζωής σου καθορίζει την κοινωνική σου θέση,  σκέψου πως ιερόδουλες και δηλωμένοι  ομοφυλόφιλοι έχουν φτάσει σε βουλευτικά και υπουργικά  αξιώματα τη στιγμή που άλλοι  όμοιοι τους βρίσκουν σαν δικαιολογία την σεξουαλική τους ταυτότητα για να δικαιολογήσουν τα χάλια τους.
Κατά τη γνώμη μου μπορεί μια προσωπικότητα έναν άνθρωπο ανεξαρτήτου φίλου (άνδρα, τραβεστί ,γυναίκα) να τον έχουν όλοι στο φτύσιμο η  θεό, και αυτό εξαρτάτε μόνο από τον ίδιο τον άνθρωπο και όχι από το φίλο του.
ετσι ειναι..ο εξυπνος ανθρωπος παραγει εργο..αυτο τον ξεχωριζει απ τα ατομα
 

eve

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2008
Μηνύματα
452
Like
3
Πόντοι
1
Ηβη πράγματι χαίρομαι να διαβάζς απόψεις και γνώμες μορφωμένων ανθρώπων. Μπράβο!
να σαι καλα ρε αγαπη....δεν ειναι θεμα μορφωσης...ειναι θεμα αντιληψης νομιζω...εχω γνωρισει παλαιου τυπου μαγκα,μεγαλο σε ηλικια ανθρωπο κι εχω παθει σοκ με το ποσο ανοιχτο κεφαλι και ποση κατανοηση ειχε πανω σε αυτο το θεμα...ειναι οπως και να το κανουμε κατι που εχει πολλες πλευρες...και που καλως η κακως ευθυνομαστε σε μεγαλο βαθμο  και οι ιδιες οι τραβεστι με ορισμεννες συμπεριφορες γαι το γεγονος δε θελει ο αλλος να μας δει σαν κατι περισοτερο απο τρυπα και τον ενοχλει αν εχουμε και αποψη..δεν κατακρινω καμια βεβαια για τις επιμερουσ σθνθηκες της ζωης της γιατι αυτες μας οδηγουν σε συγκεκριμενα προτυπα συμπεριφορας αλαλ απο την αλλη οπως δεν πρεπει να παιρνει η μπαλα ολουσ τους αντρες που προτιμουν τις τραβεστι απο αυτα που ειπα ετσι δεν πρεπει να παιρνει η μπαλα και ολες τις τραβεστι...οπως σωστα το εθεσε ο φιλος μας zoorlander πιο πανω...ειναι ο κανων της προσφορας κ της ζητησης.. σε καθε αγορα ο καθενας ψαχνεται.δοκιμαζει,συγκρινει κι επιλεγει...
 

eve

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2008
Μηνύματα
452
Like
3
Πόντοι
1
Προφανώς δε το διατύπωσα σωστά, δεν εννοούσα πως επειδή είσαι τραβεστί αυτόματα και μόνο αυτό σε κατατάσσει κοινωνικά κάπου (χαμηλά –ψιλά) αλλά η όλη στάση ζωής σου καθορίζει την κοινωνική σου θέση,  σκέψου πως ιερόδουλες και δηλωμένοι  ομοφυλόφιλοι έχουν φτάσει σε βουλευτικά και υπουργικά  αξιώματα τη στιγμή που άλλοι  όμοιοι τους βρίσκουν σαν δικαιολογία την σεξουαλική τους ταυτότητα για να δικαιολογήσουν τα χάλια τους.
Κατά τη γνώμη μου μπορεί μια προσωπικότητα έναν άνθρωπο ανεξαρτήτου φίλου (άνδρα, τραβεστί ,γυναίκα) να τον έχουν όλοι στο φτύσιμο η  θεό, και αυτό εξαρτάτε μόνο από τον ίδιο τον άνθρωπο και όχι από το φίλο του.
συμφωνω απολυτως λοιπον...
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.715
Like
2.380
Πόντοι
456
Κάνεις λάθος γιατί η μάνα μου είναι μουσουλμάνα καμικάζι και θεωρεί σωστό ηθικό και δίκαιο να πάρει 10 ζωές μαζί της και μετά να πάει στον παράδεισο.
Και Εγώ θεωρώ απολύτως ηθικό να κλέψω και να εξαπατήσω οποιονδήποτε τραπεζίτη χακαροντας και αδειάζοντας πολλά εκατομμύρια από το κέρδος του και και και…
Εσύ κάνεις λάθος, η μάνα σου η καμικάζι το θεωρεί σωστό και δίκαιο γιατί της έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου από μικρό παιδί κι εσύ χρησιμοποιώντας σαν δικαιολογία τον αιμμοσταγή τραπεζίτη γεμίζεις τις δικές σου τσέπες...και...και...και...
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
Εσύ κάνεις λάθος, η μάνα σου η καμικάζι το θεωρεί σωστό και δίκαιο γιατί της έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου από μικρό παιδί

Η πλύση εγκεφάλου είναι ένας από τους χιλιάδες λόγους που εσύ με την μάνα μου έχετε διαφορετική άποψη για το ηθικό και γιαυτο είναι υποκειμενικό….    άσε που άνετα μπορεί να στο αντιστρέψει και να λέει πως εσένα σου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου οι χριστιανοί και δε μπορείς να καταλάβεις τι σημαίνει ιερός πόλεμος και και και…
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.715
Like
2.380
Πόντοι
456
Η πλύση εγκεφάλου είναι ένας από τους χιλιάδες λόγους που εσύ με την μάνα μου έχετε διαφορετική άποψη για το ηθικό και γιαυτο είναι υποκειμενικό….    άσε που άνετα μπορεί να στο αντιστρέψει και να λέει πως εσένα σου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου οι χριστιανοί και δε μπορείς να καταλάβεις τι σημαίνει ιερός πόλεμος και και και…
δεν με κατάλαβες... όλοι μας ξέρουμε πως αν σκοτώσουμε π.χ. καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι ηθικό, άσχετα αν προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε αυτές τις συνειδητά ανήθικες πράξεις μας μέσα από πολιτικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
Μα οι θρησκευτικές πολιτικές και γενικές πεποιθήσεις η παιδιά η κουλτούρα καθορίζει τη ηθική και υπάρχουν κουλτούρες που για διάφορους λόγους σε υποχρεώνουν να σκοτώσεις για να συμβαδίζεις με την ηθική...
 

pesesta4

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2011
Μηνύματα
45
Κριτικές
45
Like
3
Πόντοι
10
Μα οι θρησκευτικές πολιτικές και γενικές πεποιθήσεις η παιδιά η κουλτούρα καθορίζει τη ηθική και υπάρχουν κουλτούρες που για διάφορους λόγους σε υποχρεώνουν να σκοτώσεις για να συμβαδίζεις με την ηθική...

ενταξυ πολυ ακραιος
δεν νομιζω να υπαρχουν πια επι της γης τετοιες κουλτουρες εκτος και αν μιλαμε για τιποτα φυλες στον αμαζονιο ή στην αφρικη
πριν 200-300 χρονια ναι τωρα πια εχει αλλαξει ο κοσμος στο θεμα ηθικη-φονος
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
Αυτό το λες επειδή το βλέπεις μέσα από τον μικρόκοσμο μας υπάρχουν  μουσουλμανικές χώρες όπου ο θάνατος δια λιθοβολισμού είναι μια ηθική πράξη απέναντι σε ανήθικες γυναίκες  σε ορισμένες πολιτείες των ΗΠΑ εκτελούν ανθρώπους με ορό, εδώ στην Ελλάδα σε περίπτωση πολέμου βάση της νομοθεσίας που ισχύει τώρα υπάρχουν αρκετά αδικήματα που επιφέρουν θανατική καταδίκη,  μπορώ να γράφω πολλές παραγράφους για κουλτούρες που η αφαίρεση ζωής είναι και ηθική και επιβάλετε
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Λάθος!
Σόρυ, φεύγω.
Δεν γνωριζα πως εδώ είναι το Πανεπιστημιακό φόρουμ των δοκτόρων Κοινωνιολογικοψυχολογίας!

:badair: :badair: :badair: :badair:
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
τυπε εδω εχουμε υψηλες αναλυσεις και νοηματα
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.715
Like
2.380
Πόντοι
456
Λάθος!
Σόρυ, φεύγω.
Δεν γνωριζα πως εδώ είναι το Πανεπιστημιακό φόρουμ των δοκτόρων Κοινωνιολογικοψυχολογίας!

:badair: :badair: :badair: :badair:
εδω θα συμφωνήσω με τον χότυ... σαν πολύ να το παιδεύουμε, ειδικά σε ένα τέτοιο ποστ... γι αυτό θα ρωτήσω... είναι ηθικό να γουστάρεις τραβέλια με προσόντα ?? χεχεχεχε
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom