Νέα

To i-phone είναι για κλωτσές .μιλάμε για πολλές κλωτσές…

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 513
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Μην μου το λες εμένα!
Πές το στο "σύντροφο" Φιντέλ Κάστρο που φοράει ΔΥΟ Rolex, στο αριστερό του χέρι, ο αθεόφοβος! :grin:

Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ πρέπει να είναι ένας άνθρωπος που φοράει δύο ακριβά ρολόγια ταυτόχρονα στο ίδιο χέρι;
??????????

135723-fidel.jpg
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Μην μου το λες εμένα!
Πές το στο "σύντροφο" Φιντέλ Κάστρο που φοράει ΔΥΟ Rolex, στο αριστερό του χέρι, ο αθεόφοβος! :grin:

Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ πρέπει να είναι ένας άνθρωπος που φοράει δύο ακριβά ρολόγια ταυτόχρονα στο ίδιο χέρι;

για πέ , το ωμέγα είναι στρογγυλό η παραλληλόγραμμο ?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.214
Κριτικές
90
Like
32.271
Πόντοι
24.700
Μην μου το λες εμένα!
Πές το στο "σύντροφο" Φιντέλ Κάστρο που φοράει ΔΥΟ Rolex, στο αριστερό του χέρι, ο αθεόφοβος! :grin:

Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ πρέπει να είναι ένας άνθρωπος που φοράει δύο ακριβά ρολόγια ταυτόχρονα στο ίδιο χέρι;

Προφανώς δεν θα έχει χρήματα για να αγοράσει το GMT.  :grin:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206

Υπάρχει φωτογραφία με αυτό το "ντοκουμέντο" από παλιότερες εποχές, όταν τα μαλλιά του δεν ήταν κάτασπρα.
Δεν την έχω πρόχειρη, αλλά έχει ποσταριστεί και στο παρόν σάιτ.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Αν ηθελες να το κανεις δωρο στο ευατο σου και ειχες την δυνατοτητα θα το ειχες παρει ... για να μην το εχεις παρει ακομα ας το , ξεχνα το τυπε



 Τη δυνατοτητα την έχω.

 Η διαφορά είναι πως εγώ υπολογίζω μέχρι και το τελευταίο ευρώ που χαλάω, αντιθέτως με ορισμένους που νομίζουν πως επειδή κάποιος έχει χρήματα, πρέπει οπωσδήποτε να κυκλοφορεί με Καγιέν ή BOXSTER, να έχει άιφον, Ρευμπαν, να πηγαίνει τρεις φορές τον χρόνο ταξίδια σε εξωτικούς προορισμούς, να έχει μονοκατοικία με πισινα στη Βουλιαγμένη, να φοράει μόνο ΑΡΜΑΝΙ, και διάφορες άλλες τέτοιες μπούρδες.


Από όλα τα παραπάνω, μόνο το σπίτι έχω. Και κάποτε είχα κι ένα Τσερόκι.


 Είμαι ένας απλός άνθρωπος, πολύ μετρημένος στα έξοδά μου, κάνω πολλά παζάρια όταν θέλω να αγοράσω κάτι και φροντίζω να μη χάλάω χρήματα σε περιττά έξοδα.


Αν αυτό το εκλαμβάνουν  ορισμένοι από σας πως είναι ένδειξη οικονομικής αδυναμίας, its ok with me. Στα αρχιδάκια μου.

 Αυτοί ποτέ τους δεν θα γίνουν πλούσιοι.

Αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέω, είναι ήδη πλούσιοι ή έχουν μεγάλες πιθανότητες να γίνουν μελλοντικά.


 Τις καλημέρες μου.
 

;)
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.842
Πόντοι
1.686

Είναι απο την επανάσταση ,είχε " καθαρίσει " τους 2 καπιτάλες
που φορούσαν τα ρολόγια και τα φοράει για ανάμνηση !  :2funny: :2funny:

Σαν τρόπαια. Όπως οι ινδιάνοι έπαιρναν το σκαλπ των καουμπόηδων !  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
 Τη δυνατοτητα την έχω.

 Η διαφορά είναι πως εγώ υπολογίζω μέχρι και το τελευταίο ευρώ που χαλάω, αντιθέτως με ορισμένους που νομίζουν πως επειδή κάποιος έχει χρήματα, πρέπει οπωσδήποτε να κυκλοφορεί με Καγιέν ή BOXSTER, να έχει άιφον, Ρευμπαν, να πηγαίνει τρεις φορές τον χρόνο ταξίδια σε εξωτικούς προορισμούς, να έχει μονοκατοικία με πισινα στη Βουλιαγμένη, να φοράει μόνο ΑΡΜΑΝΙ, και διάφορες άλλες τέτοιες μπούρδες.


Από όλα τα παραπάνω, μόνο το σπίτι έχω. Και κάποτε είχα κι ένα Τσερόκι.


 Είμαι ένας απλός άνθρωπος, πολύ μετρημένος στα έξοδά μου, κάνω πολλά παζάρια όταν θέλω να αγοράσω κάτι και φροντίζω να μη χάλάω χρήματα σε περιττά έξοδα.


Αν αυτό το εκλαμβάνουν  ορισμένοι από σας πως είναι ένδειξη οικονομικής αδυναμίας, its ok with me. Στα αρχιδάκια μου.

 Αυτοί ποτέ τους δεν θα γίνουν πλούσιοι.

Αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέω, είναι ήδη πλούσιοι ή έχουν μεγάλες πιθανότητες να γίνουν μελλοντικά.


 Τις καλημέρες μου.
 

;)

ωναση παρε το χαπακι σου γιατι ειναι και μουντη η μερα
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
για πέ , το ωμέγα είναι στρογγυλό η παραλληλόγραμμο ?

Ολοστρόγγυλο με μαύρο λουράκι. Χρυσή πλάκα, χωρίς αριθμούς, με απλές μικρές μαύρες γραμμές για δείκτες και με δυο απλούς μαύρους δείκτες. Ούτε ημερομηνίες, ούτε τίποτα άλλο.

Από τα πρώτα που χρησιμοποίησαν μπαταρία και δεν χάνει δευτερόλεπτο στο εξάμηνο.
30 χρονών, αλλά τόσο κλασσικό που θα μπορούσε να έχει σχεδιαστεί και σήμερα. Ίσως και μετά από 30 χρόνια.

Βέβαια αν ξεχαστείς και το βρέξεις όταν πλένεις τα χέρια σου, μάλλον θα βάλει νερό! :)
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
εχετε σκεφτεί ότι ο κόσμος προτιμάει κάποια πράγματα απλά επειδή τυχαίνει να είναι τα πιο όμορφα,χωρίς μαλακίες περί status symbol κλπ?
το iphone,to rolex,η bmw,η prada κλπ είναι τα πιο ωραία στον τομέα τους και για αυτό τα θέλει ο πολύς κόσμος,απλά

να πάρω δηλαδή ένα κακάσχημο sony ericsoon για να μην κατηγορηθώ για τα μύρια όσα αστήρικτα περί επίδειξης κλπ?

ο καθένας έχει τα γούστα του,απλά το iphone είναι ο βασιλιάς,είναι το πιο όμορφο,οι άλλοι ακολουθoύν καταιδρωμένοι και θα εύχoνταν να ήταν στη θέση του...

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Προφανώς δεν θα έχει χρήματα για να αγοράσει το GMT.  :grin:

οι φορτωμενοι οικονομικα ανθρωποι εχουν δυο κοινα χαρακτηριστικα. το ενα ειναι η τσιγκουνια σε πολλα καθημερινα πραγματα και το δευτερο ειναι η σπαταλη σε ενα δυο εξεζητημενα χουγια. ο ποδολαγνος με καθε ποστ απλα επιβεβαιωνει οτι δεν εχει μαντηλι να κλαψει  :grin:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
Είναι απο την επανάσταση ,είχε " καθαρίσει " τους 2 καπιτάλες
που φορούσαν τα ρολόγια και τα φοράει για ανάμνηση !  :2funny: :2funny:

Σαν τρόπαια. Όπως οι ινδιάνοι έπαιρναν το σκαλπ των καουμπόηδων !  :2funny:

Μόνο δυο Ρόλεξ είχε βρει σε όλους τους "καπιτάλες" της Κούβας;
Δηλαδή αν είχε βρει 200 θα τα φορούσε και τα 200; :grin:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ωναση παρε το χαπακι σου γιατι ειναι και μουντη η μερα



 Οποία τιμή....


Εστω και ειρωνευόμενος με τιμάει πολύ η σύγκριση.


Στην ηλικία μου ο Αρίστος παντρεύτηκε την 17χρονη Τίνα Λιβανού....


Πω πω τον πούστη!!! Ειχε μεγάλα αρχίδια ο συγχωρεμένος να κοιτάξει την κόρη του Λιβανού.

  ;)
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
  Τη δυνατοτητα την έχω.
  Η διαφορά είναι πως εγώ υπολογίζω μέχρι και το τελευταίο ευρώ που χαλάω, αντιθέτως με ορισμένους που νομίζουν πως επειδή κάποιος έχει χρήματα, πρέπει οπωσδήποτε να κυκλοφορεί με Καγιέν ή BOXSTER, να έχει άιφον, Ρευμπαν, να πηγαίνει τρεις φορές τον χρόνο ταξίδια σε εξωτικούς προορισμούς, να έχει μονοκατοικία με πισινα στη Βουλιαγμένη, να φοράει μόνο ΑΡΜΑΝΙ, και διάφορες άλλες τέτοιες μπούρδες.


Από όλα τα παραπάνω, μόνο το σπίτι έχω. Και κάποτε είχα κι ένα Τσερόκι.


  Είμαι ένας απλός άνθρωπος, πολύ μετρημένος στα έξοδά μου, κάνω πολλά παζάρια όταν θέλω να αγοράσω κάτι και φροντίζω να μη χάλάω χρήματα σε περιττά έξοδα.


Αν αυτό το εκλαμβάνουν  ορισμένοι από σας πως είναι ένδειξη οικονομικής αδυναμίας, its ok with me. Στα αρχιδάκια μου.
  Αυτοί ποτέ τους δεν θα γίνουν πλούσιοι.
Αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέω, είναι ήδη πλούσιοι ή έχουν μεγάλες πιθανότητες να γίνουν μελλοντικά.
  Τις καλημέρες μου.
;)

πλούσια στον άντρα πρέπει να είναι μόνο τα αισθήματα και στη γυναίκα τα ελέη της, τίποτα άλλο....
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
εχετε σκεφτεί ότι ο κόσμος προτιμάει κάποια πράγματα απλά επειδή τυχαίνει να είναι τα πιο όμορφα,χωρίς μαλακίες περί status symbol κλπ?
το iphone,to rolex,η bmw,η prada κλπ είναι τα πιο ωραία στον τομέα τους και για αυτό τα θέλει ο πολύς κόσμος,απλά

να πάρω δηλαδή ένα κακάσχημο sony ericsoon για να μην κατηγορηθώ για τα μύρια όσα αστήρικτα περί επίδειξης κλπ?

ο καθένας έχει τα γούστα του,απλά το iphone είναι ο βασιλιάς,είναι το πιο όμορφο,οι άλλοι ακολουθoύν καταιδρωμένοι και θα εύχoνταν να ήταν στη θέση του...

Α, δεν μας έλεγες αυτά πριν! Μας έλεγες πως είναι το τεχνολογικά πιο προχωρημένο. ;)

Μ' αυτή τη λογική κι εγώ το XPERIA J βρήκα του γούστου μου σαν πιο όμορφο κι αυτό πήρα. Αλλά αναγνωρίζω πως το Galaxy 3 (το 4 βγήκε με προβλήματα) έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
εχετε σκεφτεί ότι ο κόσμος προτιμάει κάποια πράγματα απλά επειδή τυχαίνει να είναι τα πιο όμορφα,χωρίς μαλακίες περί status symbol κλπ?
το iphone,to rolex,η bmw,η prada κλπ είναι τα πιο ωραία στον τομέα τους και για αυτό τα θέλει ο πολύς κόσμος,απλά

να πάρω δηλαδή ένα κακάσχημο sony ericsoon για να μην κατηγορηθώ για τα μύρια όσα αστήρικτα περί επίδειξης κλπ?

ο καθένας έχει τα γούστα του,απλά το iphone είναι ο βασιλιάς,είναι το πιο όμορφο,οι άλλοι ακολουθoύν καταιδρωμένοι και θα εύχoνταν να ήταν στη θέση του...
ΝΑΙ ! ειναι ο βασιλιας, εχει ωραιο desgn δυνατο επεξεργαστη-γραφικα κλπ κλπ αλλα εχει καταντησει αηδια!
Δεν μπορει να κυκλοφορει το i phne 5c οπου στην Αμερικη εχει 99 $ και εδω 500 Ε και να τρεξω να το παρω!!
Αυτο ειναι προβατισμος... 9 στους 10 το παιρνουν για στυλ-μωστρα! Ελαχιστοι ειναι αυτοι που χρησιμοποιουνε εστω και ενα 80% των δυνατοτητων του!
Πλεον 1 i phone κοστιζει για καποιους 1-2 μισθους!!!
Εγω προσωπικα την δουλεια μου την κανω και με sony μιας και το ανεφερες! Android ειναι, τα παντα εχει, καλη φωτο βγαζει, GPS εχει, τα παντα, το μονο που με ποναει ειναι ο αργος επεξεργαστης του...αλλα με λιγα φραγκα δεν μπορεις να τα χεις και ολλα !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom