Νέα

Το επαγγελματικό προφίλ των μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιό είναι το επαγγελματικό σας προφίλ

  • Είμαι δημόσιος υπάλληλος

    Ψήφοι: 25 8,9%
  • Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας

    Ψήφοι: 88 31,2%
  • Είμαι χωρίς δουλειά αυτή την εποχή

    Ψήφοι: 26 9,2%
  • Είμαι επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 37 13,1%
  • Είμαι φοιτητής

    Ψήφοι: 14 5,0%
  • Είμαι μαθητής

    Ψήφοι: 2 0,7%
  • Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος

    Ψήφοι: 90 31,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    282

zookero

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2016
Μηνύματα
372
Κριτικές
12
Like
552
Πόντοι
311
χωρίς να θέλω να προσβάλω τον πρώτο που μερικές φορές μπορεί να αμείβετε καλύτερα αποτον δεύτερο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.870
Πόντοι
8.006
Ο ελευθερος επαγγελματιας τι διαφορα εχει με τον επιχειρηματια??
Τεραστια. Ο επιχειρηματιας διοικει μια επιχειρηση και εχει υπαλληλους. Ο ελευθερος επαγγελματιας ασκει ανεξαρτητο επαγγελμα.
Εγω ας πουμε που ειμαι δικηγορος, ειμαι ελευθερος επαγγελματιας. Μπορεις να με πεις επιχειρηματια? Οχι βεβαια.
Τον ιδιοκτητη του τζαμπο μπορεις να τον πεις ελευθερο επαγγελματια? Οχι βεβαια. Τι "επαγγελμα" κανει? Τιποτα. Απλως εχει μια επιχειρηση. Αυτο ομως δεν λεγεται "επαγγελμα".
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Τεραστια. Ο επιχειρηματιας διοικει μια επιχειρηση και εχει υπαλληλους. Ο ελευθερος επαγγελματιας ασκει ανεξαρτητο επαγγελμα.
Εγω ας πουμε που ειμαι δικηγορος, ειμαι ελευθερος επαγγελματιας. Μπορεις να με πεις επιχειρηματια? Οχι βεβαια.
Τον ιδιοκτητη του τζαμπο μπορεις να τον πεις ελευθερο επαγγελματια? Οχι βεβαια. Τι "επαγγελμα" κανει? Τιποτα. Απλως εχει μια επιχειρηση. Αυτο ομως δεν λεγεται "επαγγελμα".

Εναν ιδιοκτητη σουβλατζιδικου τι τον λες?
 

Επισκέπτης
Επιχειρηματιας είναι αυτος για τον οποιον δουλευουν ολοι οι αλλοι.
Εχει τους καταλληλους ανθρωπους σε κάθε θεση, για να εποπτευουν και να βελτιστοποιουν την λειτουργια της επιχειρησης και να αναφερουν τα αποτελεσματα στον ιδιο ώστε να σχεδιαζει και να  λαμβανει αποφασεις για την  αναπτυξη και επεκταση της.
Η παρουσια του στην επιχειρηση ειναι περιστασιακη.
Ως ελευθερος επαγγελματιας , δουλευει ο ιδιος,η παρουσια του ειναι υποχρεωτικη, ισως να εχει και έναν η περισσοτερους βοηθους που θα συνεπικουρουν.
Από τη στιγμη δηλαδη που απασχολεισαι κατά κορον και ο ιδιος στην επιχειρηση σου , ανηκεις στην δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ως επιχειρηματιας , δεν χρειαζεται να σηκωσεις τα μανικια, το κανουν αλλοι για σενα, τα χαμστερακια που γυριζουν τον τροχο.
Εσυ αρκεισαι στο να τα παρεχεις φαγητο και νερακι και να τα  παρακολουθεις εξω απο το κλουβι , πως δημιουργουν το χρημα που γεμιζει τις τσεπες σου.  :kissass:
 

Επισκέπτης
Ως παραδειγμα να φερω τον Τραμουντανα δηλαδη , που αν και κοκορευεται  :turkydance:, παραμενει χαμστερακι/ΕΠ που γυριζει τον τροχο, ναι μεν σε ενα ασημενιο κλουβακι, λογω καλου μισθου , πιστο χαμστερακι δε.
Τον τρεχουν στα 60 βαλε  :woldman:  :zfuck:   :fuck2: , σε ολη την Ευρωπη,  που προφανως δεν του αρεσει και θα προτιμουσε να ηταν κατω απο ενα πλατανο να απολαμβανει το ουζακι του ,γι αυτο και εχει απωθημενα και εκτονωνεται εδω μεσα.  :grin:
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
ξεροχυνω με παρεμβάσεις από ηγετικές μορφές του σαι  :wanker: :wanker:
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.703
Πόντοι
2.777
Επιχειρηματιας είναι αυτος για τον οποιον δουλευουν ολοι οι αλλοι.
Εχει τους καταλληλους ανθρωπους σε κάθε θεση, για να εποπτευουν και να βελτιστοποιουν την λειτουργια της επιχειρησης και να αναφερουν τα αποτελεσματα στον ιδιο ώστε να σχεδιαζει και να  λαμβανει αποφασεις για την  αναπτυξη και επεκταση της.
Η παρουσια του στην επιχειρηση ειναι περιστασιακη.
Ως ελευθερος επαγγελματιας , δουλευει ο ιδιος,η παρουσια του ειναι υποχρεωτικη, ισως να εχει και έναν η περισσοτερους βοηθους που θα συνεπικουρουν.
Από τη στιγμη δηλαδη που απασχολεισαι κατά κορον και ο ιδιος στην επιχειρηση σου , ανηκεις στην δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ως επιχειρηματιας , δεν χρειαζεται να σηκωσεις τα μανικια, το κανουν αλλοι για σενα, τα χαμστερακια που γυριζουν τον τροχο.
Εσυ αρκεισαι στο να τα παρεχεις φαγητο και νερακι και να τα  παρακολουθεις εξω απο το κλουβι , πως δημιουργουν το χρημα που γεμιζει τις τσεπες σου.  :kissass:

300 managers να έχεις...αν το έχεις στήσει ο ίδιος, το έχεις πονέσει, το έχεις αναδείξει, πάντα θα ανοίγεις τα συρτάρια και θα λες τη μαλακία σου, είναι δεδομένο. Μα γιατί τα στυλό είναι εδώ κι όχι εκεί και τέτοια. Είναι κλασσική περίπτωση.
Αν τα έχεις βρει έτοιμα, μπορείς να τα τρως με απονιά κι αν παίζει σόι που τραβιέται κι αυτό και διεκδικεί, όλα τελειώνουν πιο γρήγορα αφού σύνηθες να τους την τρώνε τα μεγαλοστελέχη.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Οι νταβάδες τι βάλανε? Επιχειρηματίες?
 

urban

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2017
Μηνύματα
354
Like
6
Πόντοι
1
Αφησα τον Δημοσιο Τομέα για τον Ιδιωτικό :grin:
 

Επισκέπτης
Ελεύθεροι επαγγελματίες και ιδιωτικοί υπάλληλοι μέχρι στιγμής οι περισσότεροι χρήστες του bourdela
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Οι δημόσιοι υπάλληλοι φαίνεται δεν έχουν ανάγκη τα μπουρδέλα είναι περιζήτητοι γαμπροί.
 

_vasilios_

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2017
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
21
Πόντοι
0
Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος
 

PsyVator

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2017
Μηνύματα
65
Like
6
Πόντοι
0
Φοιτητής 
Πληροφορικής/Ἤλεκτρλόγος Μηχανικός  :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :fuck2: :fuck2: :fuck2:
όσοι έχετε περάσει από αντίστοιχες σχολές γνωρίζετε τι γαμήσι τρώμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom