Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 397K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Veefriend

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2024
Μηνύματα
5
Like
8
Πόντοι
0
Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου. Χρησιμοποιώ το tinder 5 μήνες περίπου. Με συνδρομή Gold τους 3 περίπου σε σπαστά διαστημάτα. Με προφίλ καλοφτιαγμένο, με ωραίες φωτογραφίες απο ταξίδια, δραστηριότητες κτλ.

Το έχω δουλέψει σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας λόγω ταξιδιών. έχω ματσάρει με 20-25 κοπέλες, από αυτές απάντησαν σε μήνυμα 15, μόνο 5-6 απο αυτές συνέχισαν την κουβέντα. Με καμία δεν κατάφερα να βγω ραντεβού. Επειδή δεν έχω χρόνο να μιλάω με μηνύματα, μετά απο 2-3 κουβέντες προτείνω συνάντηση απο κοντά να γνωριστούμε.

Ίσως αν έχεις χρόνο για μπλα-μπλα να αξίζει. Οι περισσότερες ωραίες γκόμενες που βλέπετε μέσα το έχουν για να αυξάνουν τους follower στο insta.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
221
Κριτικές
19
Like
931
Πόντοι
371
Επειδή δεν έχω χρόνο να μιλάω με μηνύματα, μετά απο 2-3 κουβέντες προτείνω συνάντηση απο κοντά να γνωριστούμε.
Εδώ κάνεις το λάθος, αν δώσεις 1-2 ώρες στη συζήτηση πριν το ζητήσεις, θα εξάψεις την περιέργεια της γυναίκας.
Από τις 5-6 που συνέχισαν τη κουβέντα θα είχες βγει με τις περισσότερες.
Το πήγες καλά all the way και το χάλασες στο τελευταίο βήμα.
Θέλει λίγη υπομονή για να αποδώσει.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.646
Κριτικές
15
Like
11.205
Πόντοι
3.846
Εδώ κάνεις το λάθος, αν δώσεις 1-2 ώρες στη συζήτηση πριν το ζητήσεις, θα εξάψεις την περιέργεια της γυναίκας.
Από τις 5-6 που συνέχισαν τη κουβέντα θα είχες βγει με τις περισσότερες.
Το πήγες καλά all the way και το χάλασες στο τελευταίο βήμα.
Θέλει λίγη υπομονή για να αποδώσει.
Έλα ρε παίχτη που όλοι κάνουμε λάθος και εσύ έχεις βρει τη λύση.
Εδώ το γράφουν όλοι ότι η μέση γκόμενα το έχει για τόνωση αυτοπεποίθησης και εσύ μας βγάζεις όλους σκαρτους λες και δεν ξέρει κανένας μας να καταλάβει αν η γκόμενα ψήνεται ή όχι.

Δεν πας να μιλάς και 3 ώρες με μια γκόμενα, αν είναι αναποφάσιστη τσάμπα χαλάς τον χρόνο σου.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.800
Κριτικές
93
Like
46.011
Πόντοι
17.311
αν και νομίζω το έχω ξαναγράψει πιο παλιά... αυτές που λένε short term fun, είναι πλαστικουρες και εμφανισημες ας πούμε, είναι κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό βίζιτες γραφείων.
έχω πετύχει πολλές που διαφημίζονται εδώ.

γενικώς πολυ μπαζιλα όμως κλασικά και πολλα κινεζοειδη μουφα.

για να περνάει η ώρα στο χέσιμο, καλή φάση πάντως.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.598
Like
2.624
Πόντοι
456
Πεταμένα λεφτά..του πάπια η μέθοδος πιο πολλές ελπίδες για γκόμενα βγάζει(μια στις χίλιες) παρά το τιντερ..
 

Klin21

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2023
Μηνύματα
26
Like
39
Πόντοι
0
Μιλώντας για Αθήνα το τιντερ ξαναλέω ότι δουλεύει αν έχεις κάνει τα βασικά.... επαρχία καθόλου. Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη. Αν είστε δύσπιστοι για Αθήνα να αλλάξετε γνώμη. Προφανώς ισχύει ότι είπανε οι πιο πάνω για υπομονή κλπ.
 

Klin21

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2023
Μηνύματα
26
Like
39
Πόντοι
0
Δεν ξέρω αν υπάρχει νήμα για bumble που επίσης είναι ανερχόμενο και παιζεις μπάλα. Η αν έχει συνάδελφος εμπειρία από αυτό
 

Fernando Alonso

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2019
Μηνύματα
509
Like
646
Πόντοι
86
Για Ελλάδα δεν αξίζει. Εγώ που είμαι ναυτικός και το χρησιμοποιώ στα λιμάνια, με έχει σώσει. Στο εξωτερικό 7/10 σου στέλνουν αυτές πρώτα μήνυμα. Εδώ για να σου απαντήσει ελλεινιδα πρέπει να κάνεις τάμα.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
221
Κριτικές
19
Like
931
Πόντοι
371
Έλα ρε παίχτη που όλοι κάνουμε λάθος και εσύ έχεις βρει τη λύση.
Εδώ το γράφουν όλοι ότι η μέση γκόμενα το έχει για τόνωση αυτοπεποίθησης και εσύ μας βγάζεις όλους σκαρτους λες και δεν ξέρει κανένας μας να καταλάβει αν η γκόμενα ψήνεται ή όχι.

Δεν πας να μιλάς και 3 ώρες με μια γκόμενα, αν είναι αναποφάσιστη τσάμπα χαλάς τον χρόνο σου.
To tinder είχε λιγότερο από 50Μ$ annual direct revenue το 2015, σήμερα έχει 1,9Β$.
Προφανώς μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Numbers talk.
Η πραγματικότητα σε διαψεύδει, όχι εγώ.
Απλά εσύ δε ξέρεις να το δουλέψεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.646
Κριτικές
15
Like
11.205
Πόντοι
3.846
To tinder είχε λιγότερο από 50Μ$ annual direct revenue το 2015, σήμερα έχει 1,9Β$.
Προφανώς μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Numbers talk.
Η πραγματικότητα σε διαψεύδει, όχι εγώ.
Απλά εσύ δε ξέρεις να το δουλέψεις.
Αγοράκι μου τι παπαρια πέταξες πάλι.
Από τα κορόιδα δουλεύει που πληρώνουν και από τις άλλες χώρες.
Στην Ελλαδίτσα έχουμε τις ντόπιες με τα ψυχολογικά τους. Στις άλλες χώρες μπορεί να δουλεύει καλύτερα.

Και να σου πετάξω και εγώ ένα παράδειγμα. Και τα καζίνο βγάζουν χρήματα. Τι να σου πω και εγώ δηλαδή. Κακώς δεν παίζεις καζίνο αφού υπάρχει χρήμα εκεί;
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
221
Κριτικές
19
Like
931
Πόντοι
371
Αγοράκι μου τι παπαρια πέταξες πάλι.
Από τα κορόιδα δουλεύει που πληρώνουν και από τις άλλες χώρες.
Στην Ελλαδίτσα έχουμε τις ντόπιες με τα ψυχολογικά τους. Στις άλλες χώρες μπορεί να δουλεύει καλύτερα.

Και να σου πετάξω και εγώ ένα παράδειγμα. Και τα καζίνο βγάζουν χρήματα. Τι να σου πω και εγώ δηλαδή. Κακώς δεν παίζεις καζίνο αφού υπάρχει χρήμα εκεί;
Δεν είσαι για το σπορ. Άστο.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.598
Like
2.624
Πόντοι
456
Αγοράκι μου τι παπαρια πέταξες πάλι.
Από τα κορόιδα δουλεύει που πληρώνουν και από τις άλλες χώρες.
Στην Ελλαδίτσα έχουμε τις ντόπιες με τα ψυχολογικά τους. Στις άλλες χώρες μπορεί να δουλεύει καλύτερα.

Και να σου πετάξω και εγώ ένα παράδειγμα. Και τα καζίνο βγάζουν χρήματα. Τι να σου πω και εγώ δηλαδή. Κακώς δεν παίζεις καζίνο αφού υπάρχει χρήμα εκεί;
Έλα ντε πεστα ρε ξενιτεμενε...μας λένε παραμύθια ότι γαμανε στο τιντερ..ο σπιλερ λέει γαμαει.τι γαμαει?με λεφτά?μα άμα έχεις λεφτα γαμας και χωρίς τιντερ και από ινστα και από φβ
 

ready4y0u

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2024
Μηνύματα
6
Like
6
Πόντοι
0
Πιο παλιά ναι αλλά πλέον και το tinder χάλασε με πολλά ψεύτικα προφιλ απλά για να κρατάνε τους χρήστες ενεργούς
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
221
Κριτικές
19
Like
931
Πόντοι
371
Έλα ντε πεστα ρε ξενιτεμενε...μας λένε παραμύθια ότι γαμανε στο τιντερ..ο σπιλερ λέει γαμαει.τι γαμαει?με λεφτά?μα άμα έχεις λεφτα γαμας και χωρίς τιντερ και από ινστα και από φβ
Δε χρειάζονται σοβαρά λεφτά για το Tinder. Όταν βγαίνεις πλήρωνεις την έξοδο για να κάνεις καλή εντύπωση, π.χ. για φαγητό κάπου ΟΚ 100-150 ευρώ και τη βενζίνη σου and that's all, έχεις καλές πιθανότητες να σπρώξεις. Αν είσαι >25 χρονών, τσιγκουνεύεσαι ένα τέτοιο ποσό και το θεωρείς "λεφτά" δε θα γαμήσεις εύκολα ούτε εντός ούτε εκτός Tinder ούτως ή άλλως.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
355
Like
657
Πόντοι
81
Δε χρειάζονται σοβαρά λεφτά για το Tinder. Όταν βγαίνεις πλήρωνεις την έξοδο για να κάνεις καλή εντύπωση, π.χ. για φαγητό κάπου ΟΚ 100-150 ευρώ και τη βενζίνη σου and that's all, έχεις καλές πιθανότητες να σπρώξεις. Αν είσαι >25 χρονών, τσιγκουνεύεσαι ένα τέτοιο ποσό και το θεωρείς "λεφτά" δε θα γαμήσεις εύκολα ούτε εντός ούτε εκτός Tinder ούτως ή άλλως.
Μα αν κερνάς τραπέζι σε κάθε αγνωστη-και συνήθως μέτρια Τιντερογκόμενα -που θα σου φτάσει 200 και βάλε,τότε παίζεις με έναν μισθό πάνω από 5.000 μηνιαίως.
Αν τυπε μου βγάζει κάποιος αυτά τα χρήματα και χρειάζεται τιντερ και σοσιαλ για να τον χώσει τότε κλαφτα Χαράλαμπε.Εχει δομικά προβλήματα αδυναμίας προσέγγισης με γυναίκες.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.800
Κριτικές
93
Like
46.011
Πόντοι
17.311
Μα αν κερνάς τραπέζι σε κάθε αγνωστη-και συνήθως μέτρια Τιντερογκόμενα -που θα σου φτάσει 200 και βάλε,τότε παίζεις με έναν μισθό πάνω από 5.000 μηνιαίως.
Αν τυπε μου βγάζει κάποιος αυτά τα χρήματα και χρειάζεται τιντερ και σοσιαλ για να τον χώσει τότε κλαφτα Χαράλαμπε.Εχει δομικά προβλήματα αδυναμίας προσέγγισης με γυναίκες.
έχουν μάθει ότι αν δεν πληρώσουν, δε θα γαμησουν
:2funny:
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
221
Κριτικές
19
Like
931
Πόντοι
371
Μα αν κερνάς τραπέζι σε κάθε αγνωστη-και συνήθως μέτρια Τιντερογκόμενα -που θα σου φτάσει 200 και βάλε,τότε παίζεις με έναν μισθό πάνω από 5.000 μηνιαίως.
Αν τυπε μου βγάζει κάποιος αυτά τα χρήματα και χρειάζεται τιντερ και σοσιαλ για να τον χώσει τότε κλαφτα Χαράλαμπε.Εχει δομικά προβλήματα αδυναμίας προσέγγισης με γυναίκες.
Χαλάρωσε αδελφέ, με μερικές γκόμενες το χρόνο θα βγεις, δεν είσαι ο σούπερμαν να βγάζεις γκόμενα από tinder κάθε μέρα.
Αν ασχολείσαι σε λογικά πλαίσια με το σπορ, θα βγεις με 7-10 γκόμενες το χρόνο, θα κάτσουν οι μισές.
Ούτε είναι ανάγκη να τη πας σε ρεστοράν τον 200 ευρώ, και ένα των 100 μια χαρά δουλεύει.
Μπορείς να πας για ποτά να πέσει το κόστος στα 50 ευρώ, αλλά στο φαγητό μιλάς καλύτερα.
Make the budget, δε χρειάζεται μισθός 5000.
ΟΚ, αν κάποιος μετράει το ευρώ για να βγει ο μήνας τότε δε γίνεται.
Ένα χόμπι είναι, όπως με κάθε χόμπι, μερικά ψιλά θα τα δώσεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.156
Like
10.403
Πόντοι
2.256
ΟΚ, αν κάποιος μετράει το ευρώ για να βγει ο μήνας τότε δε γίνεται.
Ένα χόμπι είναι, όπως με κάθε χόμπι, μερικά ψιλά θα τα δώσεις.
Σωστά. Τα ποιοτικά γαμίσια ούτως ή άλλως θέλουν να πληρώνει κάποιος κάτι παραπάνω από ότι σε πουτάνες μπουρδέλων ή δρόμου. Ο καθένας ό,τι αντέχει η τσέπη του.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
5
Like
11.737
Πόντοι
3.786
Ειδικ
Χαλάρωσε αδελφέ, με μερικές γκόμενες το χρόνο θα βγεις, δεν είσαι ο σούπερμαν να βγάζεις γκόμενα από tinder κάθε μέρα.
Αν ασχολείσαι σε λογικά πλαίσια με το σπορ, θα βγεις με 7-10 γκόμενες το χρόνο, θα κάτσουν οι μισές.
Ούτε είναι ανάγκη να τη πας σε ρεστοράν τον 200 ευρώ, και ένα των 100 μια χαρά δουλεύει.
Μπορείς να πας για ποτά να πέσει το κόστος στα 50 ευρώ, αλλά στο φαγητό μιλάς καλύτερα.
Make the budget, δε χρειάζεται μισθός 5000.
ΟΚ, αν κάποιος μετράει το ευρώ για να βγει ο μήνας τότε δε γίνεται.
Ένα χόμπι είναι, όπως με κάθε χόμπι, μερικά ψιλά θα τα δώσεις.
Φίλε μου εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου.Μπορείς να πηδήξεις και χωρίς να δώσεις τόσα πολλά λεφτά για μια έξοδο.Αν τις καλό μάθεις έτσι,κάηκες.Θα προσελκύεις gold diggers.Η γκόμενα πρέπει να σε γουστάρει για αυτό που είσαι και όχι για το πορτοφόλι σου.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.156
Like
10.403
Πόντοι
2.256
.Η γκόμενα πρέπει να σε γουστάρει για αυτό που είσαι και όχι για το πορτοφόλι σου.
Το να ξοδέψεις κάτι παραπάνω, αν το αντέχεις, και πάντα σε λογικά πλαίσια σε σχέση με το εισόδημά σου, ώστε να χτίσεις ατμόσφαιρα/διάθεση, μόνο υπέρ σου λειτουργεί. Προσωπικά, ποτέ δεν το μετάνοιωσα μακροπρόθεσμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom