Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 408K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.929
Κριτικές
102
Like
47.796
Πόντοι
21.661
Σε όλες κανεις δεξιά?
σχεδον σε ολες, γιατι το τερματιζω συνεχεια.
αυτες που μου αρεσουν ειναι κυριως ξενες και σε αποσταση μεγαλων χιλιομετρων, αρα ματαιο.
απλα για να περναει η ωρα δηλαδη.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
εχοντας ζησει σε κρατη που το Tinder λειτουργει σωστα(ΗΠΑ,Αγγλια) το να ανοιξω τιντερ τον καιρο που ειμαι στην Ελλαδα αποτελει χασιμο χρονου...ξιπασμενες μετριες που ζητανε εγγυση "σοβαρης σχεσης" απο το πρωτο δευτερο μηνυμα στο τσατ,χοντρες με ψευτικες φωτο και λιγα καλα μουνια που εχουν 536636 ινμποξ τη μερα..

για οποιον εχει το κουραγιο να ασχοληθει,οπωσδηποτε να ζητατε σοσιαλ μιντια..
η πιθανοτητα για φωτο πενταετιας πλην 20 κιλα,ειναι αυξημενη..
κολλητος μου την πατησε ετσι δεν ηξερε απο που να φυγει..
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.929
Κριτικές
102
Like
47.796
Πόντοι
21.661

Taylor​

26

Traveling to Europe in January….
i plan on finding my future husband through tinder plus
then we can meet and get married,
I’ll move in with you (and my two dogs) and we can live happily ever after
Whose in??

:tooth:
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
εχοντας ζησει σε κρατη που το Tinder λειτουργει σωστα(ΗΠΑ,Αγγλια) το να ανοιξω τιντερ τον καιρο που ειμαι στην Ελλαδα αποτελει χασιμο χρονου...ξιπασμενες μετριες που ζητανε εγγυση "σοβαρης σχεσης" απο το πρωτο δευτερο μηνυμα στο τσατ,χοντρες με ψευτικες φωτο και λιγα καλα μουνια που εχουν 536636 ινμποξ τη μερα..

για οποιον εχει το κουραγιο να ασχοληθει,οπωσδηποτε να ζητατε σοσιαλ μιντια..
η πιθανοτητα για φωτο πενταετιας πλην 20 κιλα,ειναι αυξημενη..
κολλητος μου την πατησε ετσι δεν ηξερε απο που να φυγει..

Δε ζητάς social media. Γιατί αν ζητήσεις, πρέπει και να δώσεις, κάτι το οποίο είναι επικίνδυνο. Στη χειρότερη, έχεις πιεί έναν καφέ/μπυρα και την κάνεις.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δε ζητάς social media. Γιατί αν ζητήσεις, πρέπει και να δώσεις, κάτι το οποίο είναι επικίνδυνο. Στη χειρότερη, έχεις πιεί έναν καφέ/μπυρα και την κάνεις.

εκτος αν εχεις γκομενα,αλλο θεμα εγω δε βλεπω να υπαρχει στο να παρεις ενα ινστα πχ..
σε σωζει απο χρονο και κοπο..απο κει και περα ο καθενας οπως νομιζει..
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
εκτος αν εχεις γκομενα,αλλο θεμα εγω δε βλεπω να υπαρχει στο να παρεις ενα ινστα πχ..
σε σωζει απο χρονο και κοπο..απο κει και περα ο καθενας οπως νομιζει..
Παίζεις επικίνδυνα-εκτός και αν έχεις έναν τελείως "γυμνό" λογαριασμό IG, FB, μόνο για το tinder. Δε γνωρίζεις τι κοινούς γνωστούς μπορεί να έχετε. Δε ξέρεις σε τι ψυχάκι μπορεί να πέσεις και να σε ψάχνει μετά και να μη ξεμπλέκεις, και πολλά άλλα.

Αν ο χρόνος ή ο κόπος είναι θέμα, πας έξω σε μπαρ, σπιτάκι, κτλ. Δε κάθεσαι να μιλάς σε μια εφαρμογή.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
σχεδον σε ολες, γιατι το τερματιζω συνεχεια.
αυτες που μου αρεσουν ειναι κυριως ξενες και σε αποσταση μεγαλων χιλιομετρων, αρα ματαιο.
απλα για να περναει η ωρα δηλαδη.
σου βγαζει ξενες? εμενα γιατι με εχει φλομωσει στις ελλεηνιδες ρε γμτ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
εκτος αν εχεις γκομενα,αλλο θεμα εγω δε βλεπω να υπαρχει στο να παρεις ενα ινστα πχ..
σε σωζει απο χρονο και κοπο..απο κει και περα ο καθενας οπως νομιζει..
αλλαξα με μια πριν λιγο ινστα...μια χαρα κοπελα στο τιντερ,στο ινστα βγηκε ενας βισωνας. :tooth:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Παίζεις επικίνδυνα-εκτός και αν έχεις έναν τελείως "γυμνό" λογαριασμό IG, FB, μόνο για το tinder. Δε γνωρίζεις τι κοινούς γνωστούς μπορεί να έχετε. Δε ξέρεις σε τι ψυχάκι μπορεί να πέσεις και να σε ψάχνει μετά και να μη ξεμπλέκεις, και πολλά άλλα.

Αν ο χρόνος ή ο κόπος είναι θέμα, πας έξω σε μπαρ, σπιτάκι, κτλ. Δε κάθεσαι να μιλάς σε μια εφαρμογή.
αν εχεις και εναν δευτερο λογαριασμο ψευτικο,θα την μυριστει τη δουλεια η αλλη οτι κατι τρεχει. οποτε θα βαζει περιεργες σκεψεις στο κεφαλι της. (μου χει τυχει και εχω χασει ετσι) παντως αυτο που σιγουρα κανω για να
αποφευγω τις ψυχανωμαλες ειναι να μην της γαμαω στο σπιτι μου. Δε ξερει καμια που μενω,και τις πηγαινω ολες η σε ενα δευτερο σπιτι που εχω για να το νοικιαζω η σε ενα αλλο ενος φιλου που λειπει συνεχεια. (το παρουσιαζω ως δικο μ)
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
αν εχεις και εναν δευτερο λογαριασμο ψευτικο,θα την μυριστει τη δουλεια η αλλη οτι κατι τρεχει. οποτε θα βαζει περιεργες σκεψεις στο κεφαλι της. (μου χει τυχει και εχω χασει ετσι) παντως αυτο που σιγουρα κανω για να
αποφευγω τις ψυχανωμαλες ειναι να μην της γαμαω στο σπιτι μου. Δε ξερει καμια που μενω,και τις πηγαινω ολες η σε ενα δευτερο σπιτι που εχω για να το νοικιαζω η σε ενα αλλο ενος φιλου που λειπει συνεχεια. (το παρουσιαζω ως δικο μ)
Όταν εξασκουσα το άθλημα, πήγαινα κυρίως σπίτι τους. Ίσως να ηταν τυχαίο, αλλά οι περισότερες που ειχα πάρει ons τρελαινοντουσαν για πηδημα έξω-παραλία ή αυτοκίνητο :think:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Όταν εξασκουσα το άθλημα, πήγαινα κυρίως σπίτι τους. Ίσως να ηταν τυχαίο, αλλά οι περισότερες που ειχα πάρει ons τρελαινοντουσαν για πηδημα έξω-παραλία ή αυτοκίνητο :think:
αμαξι μεσα να ειναι και μετρημενα στα δαχτυλα τα φλοκια που εχω ριξει...δε βολευομαι βασικα.Ασε που μια ειχε χυσει πανω στο καθισμα καθως τη γαμουσα και ημουν απο πανω,ο λεκκες ακομα να βγει :tooth: :tooth: εχει μεινει μια σταμπα εδω και χρονια ετσι για να θυμαμαι τη στιγμη
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.149
Like
3.257
Πόντοι
456
Επειδή μου έχουν τύχει πολλά ευτράπελα πάντα ζητάω social ή viber με φωτογραφία αλλά πλέον οι σαύρες έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο εξαπάτησης που ακόμη και εκεί η μούφα πάει σύννεφο. Το τελευταίο τρίμηνο έχω βγει αρκετά ραντεβού από το tinder και σε 4 από αυτά, όλες από αυτές ελληνίδες, άλλο περίμενα και μου έσκασαν μύτη 747 και μια 50άρα που δήλωνε 35 :headbang:.

Ειδικά η μία είχε βάλει τουλάχιστον 120 κιλά από την τελευταία της φωτογραφία στο face. Στο μαγαζί που είχαμε κανονίσει έψαχνε για καναπέ γιατί δεν χώραγε σε καρέκλα :new_shocked:. Όλα τα λεφτά όμως ήταν πως μετά από ένα μήνα και ενώ δεν είχα ασχολήθει μαζί της μου έστειλε μύνημα λέγοντας μου πως πιστεύει ότι δεν ταιριάζουμε :jerking2:.

Πλέον εκτός από social δινω ραντεβού σε μέρη που εξασφαλίζουν ευκολία παρατήρησης. Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ.

Πραγματικά με ξεπερνάει που όλες αυτές μπαίνουν σε τόσο κόπο να δημιουργήσουν μία εικόνα του εαυτού τους που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Για μαλάκες μας έχουν;;;; Δεν μπορώ να καταλάβω.

Το πρόβλημα με το tinder είναι πως οι άντρες που ψάχνονται είναι τόσοι πολλοί, που ακόμα και οι σαύρες έχουν άπειρες επιλογές και μπορούν να είναι επιλεκτικές. Εφαρμογές όπως το tinder κάνουν τις γυναίκες να υπερεκτιμούν την αξία τους στο dating market. Αφού βέβαια φάνε μερικά άκυρα συνειδητοποιούν τη μαλακία που τους δέρνει αλλά είναι πλέον αργά.

Πάντως πιστεύω πως αξίζει γιατί έχω κάνει φοβερές γνωριμίες με ξένες. Οι ελληνίδες είτε θα είναι σαν 747, είτε φορτωμένες ψυχολογικά είτε γεροντομπεμπέκες που ψάχνουν για σπόνσορα, άλλο ανέκδοτο.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.929
Κριτικές
102
Like
47.796
Πόντοι
21.661
σου βγαζει ξενες? εμενα γιατι με εχει φλομωσει στις ελλεηνιδες ρε γμτ
μαλλον πρεπει να αλλαξεις την αποσταση.
εγω εχω βαλει τη μεγιστη αποσταση και ηλικια.
ισως αυτο ειναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom