Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 407K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 32 άτομα (7 μέλη και 25 επισκέπτες)

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Πρόσφατα έτρεξα το εξής πείραμα στο Τίντερ. Πήρα τις φωτό ενός φίλου μου που ισχυρίζεται ότι ξεσκίζεται να γαμάει με την εφαρμογή αυτή στην Αθήνα και έφτιαξα καινούριο προφίλ. Επί 4 μέρες έκανα ασταμάτητο swipe (με το Tinder Plus), συγκεκριμένα από τις 14 μέχρι και 17 του μηνός. Τα αποτελέσματα ήταν σοκαριστικά. 3 matches μέσα σε 1500 τουλάχιστον καρδούλες (!!!). Η μία ήταν αμερικανίδα τουρίστρια και της έστειλα ό,τι ακριβώς έστειλε και ο φίλος μου σε μια τουρίστρια που ισχυρίζεται ότι γάμησε. Μου είχε δείξει screenshot τη συνομιλία και έτσι ήξερα. Το αποτέλεσμα ήταν να φάω unmatch(!). Η μία, νομίζω, δεν απάντησε καν. Και η τρίτη ήταν ελληνίδα και της μίλησα όπως ξέρω ότι παίζει ο φίλος μου, δηλαδή ένα ξερό "γεια σου" για αρχή, μετά ξανά ένα 2ο και 3ο μήνυμα αν δεν απαντήσει, μετά τη ρωτάς περιοχή και σιγά σιγά την καλείς σπίτι σου για κρασί. Και τελικά με έβρισε άσχημα (!). Φυσικά δε θέλω να υπονοήσω ότι ο φίλος μου μου έχει πει απαραίτητα μπαρούφες, απλά με βοήθησε λίγο να απομυθοποιήσω κάποια πράγματα. Τώρα μπορεί να έτυχε επειδή Αύγουστος είναι νεκρή εποχή που λείπουν πολλοί διακοπές, μπορεί και να είναι λίγο υπερβολικός για την ποσότητα και την ποιότητα που έχει γαμήσει ή να είναι η τύχη του πρωτάρη γιατί μόλις τώρα άνοιγε Τίντερ πρώτη φορά στην Αθήνα. Πάντως γαμιάδες, όσο μας αφήνουν να νομίζουμε, δεν υπάρχουν

Νομίζω ότι όλοι όσοι πιστεύουν ότι θα γαμήσουν τζάμπα απλά με ένα κρασί ή ένα καφέ στο tinder αυταπατώνται οικτρά! Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις χοντρές χωρισμένες μεγάλες γενικά όποιες δεν τις δίνει κανένας σημασία ..
 

MALAPERDONIOS

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2014
Μηνύματα
841
Like
1.225
Πόντοι
206
παιδια μη το κουραζεται,αμα πηγαινεις εξωτερικο βαζεις τιντερ ριχνεις κανα μπουτσο,εδω οι ελλεηνιδες το εχουν για να βρουν γαμπρο.Απλα πραματα.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Νομίζω ότι όλοι όσοι πιστεύουν ότι θα γαμήσουν τζάμπα απλά με ένα κρασί ή ένα καφέ στο tinder αυταπατώνται οικτρά! Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις χοντρές χωρισμένες μεγάλες γενικά όποιες δεν τις δίνει κανένας σημασία ..
Ενώ δηλαδή θα γαμήσεις κερνώντας πανάκριβα δείπνα; Και με έναν απλό καφέ γαμάς, απλά όταν ακούω για τύπους που τις καλούνε απευθείας σπίτι τους χωρίς ραντεβού, κρατάω πλέον μικρό καλάθι.
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Εδω στην Αθηνα αξιζει το καλοκαιρι που εχει πολλες τουριστριες  :rockon:
για ελλεεινιδες δυσκολο να βρεις καποια σχετικα νορμαλ  :S
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Εδω στην Αθηνα αξιζει το καλοκαιρι που εχει πολλες τουριστριες  :rockon:
για ελλεεινιδες δυσκολο να βρεις καποια σχετικα νορμαλ  :S
Και με τις τουρίστριες θέλεις πολύ τύχη, γιατί όλοι πέφτουν σαν λυσσάρηδες πάνω τους. Ας πούμε εγώ δεν έχω καταφέρει ούτε ραντεβού με τουρίστρια. Μόνο κάτι matchάκια που μετά εξαφανίζονται.
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Ενώ δηλαδή θα γαμήσεις κερνώντας πανάκριβα δείπνα; Και με έναν απλό καφέ γαμάς, απλά όταν ακούω για τύπους που τις καλούνε απευθείας σπίτι τους χωρίς ραντεβού, κρατάω πλέον μικρό καλάθι.

Οχι ούτε με ακριβό δείπνο ούτε με καφέ κλπ ίσως όπως λέει και ο προηγούμενος φίλος αυτά να γίνονται στο εξωτερικό σε χώρες όπως ΗΠΑ Γαλλία κλπ εδώ στα Βαλκάνια το πολύ πολύ να βρείτε είτε κάποια που ψάχνει γαμπρό είτε κάποια που κάνει αρπαχτές βίζιτες ...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Οχι ούτε με ακριβό δείπνο ούτε με καφέ κλπ ίσως όπως λέει και ο προηγούμενος φίλος αυτά να γίνονται στο εξωτερικό σε χώρες όπως ΗΠΑ Γαλλία κλπ εδώ στα Βαλκάνια το πολύ πολύ να βρείτε είτε κάποια που ψάχνει γαμπρό είτε κάποια που κάνει αρπαχτές βίζιτες ...
Γιατί βάζεις όλα τα Βαλκάνια σε ένα τσουβάλι; Θεωρείς πχ ότι Βουλγαρία και Ρουμανία είναι το ίδιο από άποψη δυσκολίας γυναικών με την Ελλάδα;
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Γιατί βάζεις όλα τα Βαλκάνια σε ένα τσουβάλι; Θεωρείς πχ ότι Βουλγαρία και Ρουμανία είναι το ίδιο από άποψη δυσκολίας γυναικών με την Ελλάδα;

Φίλε αν με γνώριζες θα ήξερες ότι μένω μόνιμα στην Σόφια Βουλγαρία τα τελευταία 16 χρόνια και μιλάω εκ πείρας
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
230
Πόντοι
86
παιδια μη το κουραζεται,αμα πηγαινεις εξωτερικο βαζεις τιντερ ριχνεις κανα μπουτσο,εδω οι ελλεηνιδες το εχουν για να βρουν γαμπρο.Απλα πραματα.

μην νομιζεις οτι εξωτερικο ειναι τοσο ευκολα
οταν λεω οτι θα μεινω ενα βραδυ συνηθως δεν ερχονται στο χοτελι μου
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
2
Like
5.676
Πόντοι
2.356
Διαβάζοντας όλες τις σελίδες του παρόντος νήματος διαπιστώνω για ποιο λόγο τα STUDIOS και ο πληρωμένος έρωτας στην Ελλάδα διαρκώς αναπτύσσεται. Οι γυναίκες εδώ πολύ απλά δεν είναι σεξουαλικές (μιας και περί σεξ και tinder η κουβέντα). Μπορεί να λέμε ότι υπερτερούν πληθυσμιακά αλλά αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Τα "γεια σου κούκλα μου" τα προφίλ στα insta και στο Face τις έχουν κάνει όλες ντίβες. Εδώ μια μέτρια με λίγο καλό σώμα έχει την μύτη της στη κολώνα της ΔΕΗ... δεν μιλάμε για όμορφες κοπέλες.

Πολύ απλά ελάχιστοι πηδάνε στην Ελλάδα.
 

Aleister77

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
6
Το Tinder αυτην την στιγμη εχει πεσει παρα πολυ γιατι καηκε απο καγκουρες που νομιζαν οτι θα πηδηξουν γκομενες μεσα σε 5 λεπτα texting.

Σε ολο τον κοσμο αυτο ειναι το tinder. 5 λεπτα texting, ποτα και αν παει καλα, πουτσα.

Το να το χρησιμοποιει καποιος/καποια για να βρει σχεση ειναι απλα θλιβερο
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
2
Like
5.676
Πόντοι
2.356
Σε ολο τον κοσμο αυτο ειναι το tinder. 5 λεπτα texting, ποτα και αν παει καλα, πουτσα.

Το να το χρησιμοποιει καποιος/καποια για να βρει σχεση ειναι απλα θλιβερο

Συμφωνώ.
 

MakisTsetsenoglou

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2017
Μηνύματα
8
Like
10
Πόντοι
0
Τρεχω το tinder πολλα χρονια σχεδον απο την αρχη που ειχε μεγαλυτερη αναλογια γυναικων απο οτι αντρων.
Βγηκα με 3ψηφιο νουμερο γυναικων βγηκα με παρα πολλες , καταλαβα τα λαθη μου και προσπαθουσα να βελτιωσω το game μου συνεχως.
Φυσικα σε μια εφαρμοφη που βασιζετε στο ποσο ομορφος εισαι ειναι λογικο να εχεις και τα αντιστοιχα match αλλα οπως εγραψα σε αλλο ποστ το 50% ειναι να βγεις πρωτο ραντεβου.
Οσοι θεωρουν οτι πρεπει να πληρωσουν το ραντεβου τους με εστιατορια η σαμπανιες μαλλον χανουν απο καπου αλλου και προσπαθουν να καλυψουν το κενο.
ΝΑΙ μπορεις να πηδηξεις ενα καλο ποσοστο με το να κερασεις απλα ενα κρασακι , να πας μια βολτα στην πλακα η στην παραλια.
Αν δειξεις οτι εισαι νορμαλ στα ματια της γυναικας και οχι λιγουρης η απελπισμενος αυξανονται τραγικα οι πιθανοτητες σου.
Πραγματικα στο tinder υπαρχουν τα παντα απο γυναικες που απλα θελουν ego boost , χορηγους , εναν fuck buddy , να παρουν ακολουθους στο instagram  αλλα κυριως το ιδανικο σεναριο ειναι να βρουν καποιον που να τσεκαρει στα 'κουτακια τους' και να κανουν σχεση.
Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι θα φας φολες και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο αλλα υπαρχουν και καλα κοριτσια εξω που θελουν να κανουν μια γνωριμια, το τι γινεται μετα ειναι στο χερι μας.


 

MakisTsetsenoglou

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2017
Μηνύματα
8
Like
10
Πόντοι
0
Σε ολο τον κοσμο αυτο ειναι το tinder. 5 λεπτα texting, ποτα και αν παει καλα, πουτσα.

Το να το χρησιμοποιει καποιος/καποια για να βρει σχεση ειναι απλα θλιβερο

Μαλλον κανεις λαθος γιατι το tinder ξεκινησε ετσι πριν 5 χρονια στην αμερικη που αντεγραψε το grindr που ηταν για gay , τωρα ειναι εντελως αλλη κατηγορια .
Ειμαι σιγουρος οτι δεν το εχεις δουλεψει αρκετα.
Οταν εβαλα tinder plus για ενα μηνα και εκανα surfing εφτασα τα 1000 match και μιλησα με πολλες , παρα πολλες.....
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Εγώ περιμένω πότε επιτέλους θα βγει ένα πρόγραμμα που χωρίς πολλά πολλά θα πέφτει πούτσος χωρίς φωτογραφίες, χωρίς προφίλ και μαλακίες...Απλά θα γράφει η άλλη θέλω πούτσο από την τάδε ώρα μέχρι την τάδε και θα έρχεται σε επαφή με τον γαμιά. Αν δεν της κάνει ο γαμιάς θα καλεί τον επόμενο και μετά όλη η Αθήνα θα ξέρει ότι η τάδε τον παίρνει  :2funny:
 

Aleister77

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
6
Μαλλον κανεις λαθος γιατι το tinder ξεκινησε ετσι πριν 5 χρονια στην αμερικη που αντεγραψε το grindr που ηταν για gay , τωρα ειναι εντελως αλλη κατηγορια .
Ειμαι σιγουρος οτι δεν το εχεις δουλεψει αρκετα.
Οταν εβαλα tinder plus για ενα μηνα και εκανα surfing εφτασα τα 1000 match και μιλησα με πολλες , παρα πολλες.....

Οχι φιλε, εσυ κανεις λαθος. Λογω δουλειας, ταξιδευω 2 βδομαδες τον μηνα εξωτερικο, κυριως ευρωπη αλλα και εκτος μερικες φορες. Στις περισσοτερες χωρες ειναι ακριβως οτι λεω. Φτανεις ξενοδοχειο, κανεις δεξι swap σε οσες σου αρεσουν, την επομενη μερα εχεις 4-5ματς
Οπως εγραψαν και αλλοι κανονιζεις ενα ποτο και αν παει καλα γαμας.
Τωρα εσυ πληρωνεις για να βαλεις plus για να μιλησεις; Ουτε με νοιαζει να εχω 1000 match ή 100. Το θεμα ειναι να περνας καλα και ευκολα. Αν ειναι να το προσπαθησω, βρισκω γκομενα
 

Aleister77

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
6
μην νομιζεις οτι εξωτερικο ειναι τοσο ευκολα
οταν λεω οτι θα μεινω ενα βραδυ συνηθως δεν ερχονται στο χοτελι μου

Ρε φιλε ουτε εγω θα πηγαινα στο hotel καποιας που την βλεπω πισω απο μια φωτογραφια, ποσο μαλλον οταν ειναι ξενη. Κανονισε σε ενα μπαρ κοντα στο ξενοδοχειο και μετα αν παει καλα πηγαινεις.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Τρεχω το tinder πολλα χρονια σχεδον απο την αρχη που ειχε μεγαλυτερη αναλογια γυναικων απο οτι αντρων.
Βγηκα με 3ψηφιο νουμερο γυναικων βγηκα με παρα πολλες , καταλαβα τα λαθη μου και προσπαθουσα να βελτιωσω το game μου συνεχως.
Σε ποια χώρα αυτό;
 

satiros86

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
413
Πόντοι
21
παιδια σορρυ κιολας αλλα ειστε λιγο λαθος
και χεστηκα για το τιντερ δε παιρνω ποσοστα αλλα εμενα μια χαρα με παει
ενταξει θελει υπομονη, χρονο και οχι καφριλικια τυπου
-hello
-hi
-how are you
-nice, you?
-i am fine too but i want to fuck you soon

βαλτε λιγη προσπαθεια και ολα καλα θα πανε
ααα και μη περιμενετε να φορτωσετε 20 χρονοα αμα ειστε 30+
πιο ρεαλιστικοι στοχοι παντα βοηθουν

 

MakisTsetsenoglou

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2017
Μηνύματα
8
Like
10
Πόντοι
0
Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις στον κανονα σαφως ειναι ποιο ευκολο να πηδηξεις 1ο ραντεβου εξωτερικο απο οτι στην ελλαδα αν εσυ το καταφερνεις μπραβο σου keep it up.
Οταν ομως το παρουσιαζεις οτι το tinder ειναι μονο για one night stand με αυτην την λογικη στα ταξιδια σου εσυ πηδας καθε μερα και αλλη.
Οταν παω ευρωπη δεν εχω μονο 4-5 match την ημερα , προσωπικα εφτανα πανω απο 20-25 αναλογα ποσο ασχολιομουν.
Εχω φαει και εγω ιδια μερα αλλα δεν θεωρω οτι δεν ειναι κατι στανταρ οπως το παρουσιαζεις εσυ.
Υπαρχει και το σεναριο που εσυ πηδας οτι σου καθεται και δεν σε ενδιαφερει εμφανιση.
Το tinder plus το εβαλα 1 μηνα για να το βαλω μοσχα και αγια πετρουπολη εκει επαθα πολιτισμικο σοκ με τι γυναικαρες εκανα match.
Εκει ειναι αλλη κατηγορια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom