Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 407K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
όσο αφορά το fdating κάπου το 2015-16 έβγαινε κάτι, για Ουκρανία για Ελλάδα δεν έχω άποψη γιατί δεν ασχολήθηκα ποτέ. Όπως σωστά αναφέρεις πολύ χάλια εμφανισιακά οι περισσότερες και πολύ χαμηλό το επίπεδο για Ουκρανία πάντα σε σχέση με tinder και badoo εκείνη την περίοδο 2015-16. Τα bot τότε ήταν λιγότερα σε σχέση με τώρα. Τώρα πιστεύω θα είναι κοντά 95%-98%
Σόρρυ φίλε παρεξήγηση, νόμιζα ότι εννοούσες το καινούριο, το Facebook Dating.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
Σόρρυ φίλε παρεξήγηση, νόμιζα ότι εννοούσες το καινούριο, το Facebook Dating.

όχι καμία σχέση για το fdating αναφερόμουν, αλλά πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν και στο facebook dating που είναι μεταγενέστερο των υπολοίπων
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Πλέον εγώ στα ραντεβού μου εφαρμόζω τα εξής:

Προτείνω πάντα ένα συγκεκριμένο μέρος 2 χιλιόμετρα από το σπίτι μου. Αν δεν θέλει ή δεν μπορεί η άλλη εκεί που έχει και σταθμό μετρό και τόσες επιλογές, πρόβλημά της, πάω στην επόμενη. Έχω και εναλλακτική στο Θησείο που πέφτει στα 5 χλμ, αλλά πιο σπάνια θα πάω εκεί, και μόνο καλοκαίρι αξίζει μάλλον. Είναι μάλιστα καλή ευκαιρία στα στενά εκεί να παιχτεί κάποια φάση. Έτσι στη χειρότερη που πέσω σε "φόλα", θα έχω χάσει μόλις 4 χιλιόμετρα πήγαινε-έλα βενζίνες, 4 ευρώ μπύρα και μια ώρα από το χρόνο μου.
Αν δεν πέσει τουλάχιστον φιλί, δεν ξαναβγαίνω. Όταν πέσει φάσωμα, προτείνω μετά από λίγο να πάμε σπίτι μου. Αν δε δεχτεί, θα ξαναστείλω μόνο αν την κόψω ότι γουστάρει αρκετά και γουστάρω κι εγώ. Σκοπός μου βέβαια είναι να μην ξαναστέλνω καθόλου, αλλά να αφήνω να στέλνει εκείνη, αν στείλει. Έτσι φαίνεται ποια πραγματικά γουστάρει και δε χάνω το χρόνο μου.
Τόσο απλά πρέπει να είναι τα πράγματα. Εξάλλου με ενδιαφέρει να περάσω καλά με την άλλη. Και σίγουρα δεν περνάω καλά με το να βγαίνω 5-10 ραντεβού λες και προσπαθώ να κλείσω καμιά συμφωνία με την αβεβαιότητα αν και πότε τελικά θα κάνω σεξ. Δεν κρύβω ότι είμαι εσωστρεφής και γενικά βαριέμαι πάρα πολύ τα ραντεβού, μακάρι απλά να γινόταν να έρχονται κατευθείαν σπίτι μου. Πρέπει να σκεφτώ και ένα exit plan για τα ραντεβού μου που δεν πηγαίνουν καλά, είτε γιατί δε γουστάρει η άλλη είτε γιατί θέλει πολύ χρόνο. Κάπου κολλάω να πω δήθεν ότι πρέπει να φύγω, γιατί μου στείλανε μήνυμα για κάτι επείγον και όταν βρίσκεσαι σε εκείνη τη φάση, σε πιάνει να θέλεις να το παλέψεις.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
πάντως η ουσία είναι ότι το tinder πλέον δεν αξίζει όπως και το badoo και το fdatnig που τα έχω δοκιμάσει και τα 3 για πολλά συνεχόμενα χρόνια. Πριν 6-8 χρόνια σαφώς και ήταν καλύτερα και έβγαινε κάτι με λίγο προσπάθεια, τώρα εν έτη 2023 χαμένος χρόνος γι΄αυτούς που δεν πληρώνουν συνδρομή και χρήμα για όσους πληρώνουν συνδρομή. Για bumble δεν έχω άποψη προφανώς και αυτό θα είναι μία από τα ίδια. Τα διέγραψα οριστικά και τα τρία αυτά dating apps και εναλλακτικά προσπαθώ να κάνω γνωριμίες μέσω instagram και από κοινές παρέες σε live κατάσταση.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.538
Κριτικές
8
Like
11.515
Πόντοι
3.786
Πλέον εγώ στα ραντεβού μου εφαρμόζω τα εξής:

Προτείνω πάντα ένα συγκεκριμένο μέρος 2 χιλιόμετρα από το σπίτι μου. Αν δεν θέλει ή δεν μπορεί η άλλη εκεί που έχει και σταθμό μετρό και τόσες επιλογές, πρόβλημά της, πάω στην επόμενη. Έχω και εναλλακτική στο Θησείο που πέφτει στα 5 χλμ, αλλά πιο σπάνια θα πάω εκεί, και μόνο καλοκαίρι αξίζει μάλλον. Είναι μάλιστα καλή ευκαιρία στα στενά εκεί να παιχτεί κάποια φάση. Έτσι στη χειρότερη που πέσω σε "φόλα", θα έχω χάσει μόλις 4 χιλιόμετρα πήγαινε-έλα βενζίνες, 4 ευρώ μπύρα και μια ώρα από το χρόνο μου.
Αν δεν πέσει τουλάχιστον φιλί, δεν ξαναβγαίνω. Όταν πέσει φάσωμα, προτείνω μετά από λίγο να πάμε σπίτι μου. Αν δε δεχτεί, θα ξαναστείλω μόνο αν την κόψω ότι γουστάρει αρκετά και γουστάρω κι εγώ. Σκοπός μου βέβαια είναι να μην ξαναστέλνω καθόλου, αλλά να αφήνω να στέλνει εκείνη, αν στείλει. Έτσι φαίνεται ποια πραγματικά γουστάρει και δε χάνω το χρόνο μου.
Τόσο απλά πρέπει να είναι τα πράγματα. Εξάλλου με ενδιαφέρει να περάσω καλά με την άλλη. Και σίγουρα δεν περνάω καλά με το να βγαίνω 5-10 ραντεβού λες και προσπαθώ να κλείσω καμιά συμφωνία με την αβεβαιότητα αν και πότε τελικά θα κάνω σεξ. Δεν κρύβω ότι είμαι εσωστρεφής και γενικά βαριέμαι πάρα πολύ τα ραντεβού, μακάρι απλά να γινόταν να έρχονται κατευθείαν σπίτι μου. Πρέπει να σκεφτώ και ένα exit plan για τα ραντεβού μου που δεν πηγαίνουν καλά, είτε γιατί δε γουστάρει η άλλη είτε γιατί θέλει πολύ χρόνο. Κάπου κολλάω να πω δήθεν ότι πρέπει να φύγω, γιατί μου στείλανε μήνυμα για κάτι επείγον και όταν βρίσκεσαι σε εκείνη τη φάση, σε πιάνει να θέλεις να το παλέψεις.
σε νιώθω αδερφέ. Ξεκίνα να μη μιλάς πολύ και μετά πέτα "ξέρεις είμαι κουρασμένος απο τη δουλειά, λέω να πηγαίνω" εγώ όταν βλέπω ότι είναι χάσιμο χρόνου η φάση, σταματάω να απαντάω ,αφήνω σιωπή μέχρι να γίνει εκνευριστική και μετά πετάω ένα "πάμε καλύτερα;". Προκειμένου η άλλη να ξεφύγει από τη βαρεμάρα νομίζει ότι της κάνω και χάρη ,ενώ ,μου κάνει αυτή.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Πλέον εγώ στα ραντεβού μου εφαρμόζω τα εξής:

Προτείνω πάντα ένα συγκεκριμένο μέρος 2 χιλιόμετρα από το σπίτι μου. Αν δεν θέλει ή δεν μπορεί η άλλη εκεί που έχει και σταθμό μετρό και τόσες επιλογές, πρόβλημά της, πάω στην επόμενη. Έχω και εναλλακτική στο Θησείο που πέφτει στα 5 χλμ, αλλά πιο σπάνια θα πάω εκεί, και μόνο καλοκαίρι αξίζει μάλλον. Είναι μάλιστα καλή ευκαιρία στα στενά εκεί να παιχτεί κάποια φάση. Έτσι στη χειρότερη που πέσω σε "φόλα", θα έχω χάσει μόλις 4 χιλιόμετρα πήγαινε-έλα βενζίνες, 4 ευρώ μπύρα και μια ώρα από το χρόνο μου.
Αν δεν πέσει τουλάχιστον φιλί, δεν ξαναβγαίνω. Όταν πέσει φάσωμα, προτείνω μετά από λίγο να πάμε σπίτι μου. Αν δε δεχτεί, θα ξαναστείλω μόνο αν την κόψω ότι γουστάρει αρκετά και γουστάρω κι εγώ. Σκοπός μου βέβαια είναι να μην ξαναστέλνω καθόλου, αλλά να αφήνω να στέλνει εκείνη, αν στείλει. Έτσι φαίνεται ποια πραγματικά γουστάρει και δε χάνω το χρόνο μου.
Τόσο απλά πρέπει να είναι τα πράγματα. Εξάλλου με ενδιαφέρει να περάσω καλά με την άλλη. Και σίγουρα δεν περνάω καλά με το να βγαίνω 5-10 ραντεβού λες και προσπαθώ να κλείσω καμιά συμφωνία με την αβεβαιότητα αν και πότε τελικά θα κάνω σεξ. Δεν κρύβω ότι είμαι εσωστρεφής και γενικά βαριέμαι πάρα πολύ τα ραντεβού, μακάρι απλά να γινόταν να έρχονται κατευθείαν σπίτι μου. Πρέπει να σκεφτώ και ένα exit plan για τα ραντεβού μου που δεν πηγαίνουν καλά, είτε γιατί δε γουστάρει η άλλη είτε γιατί θέλει πολύ χρόνο. Κάπου κολλάω να πω δήθεν ότι πρέπει να φύγω, γιατί μου στείλανε μήνυμα για κάτι επείγον και όταν βρίσκεσαι σε εκείνη τη φάση, σε πιάνει να θέλεις να το παλέψεις.
Μεγαλο πλεονεκτημα το να μενεις κοντα στο κεντρο σε ό,τι αφορα το παιχνιδι.
Μεγαλο
Τεραστιο!

(οπου mistake βαλε advantage :tooth:)

 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.618
Πόντοι
4.546
σε νιώθω αδερφέ. Ξεκίνα να μη μιλάς πολύ και μετά πέτα "ξέρεις είμαι κουρασμένος απο τη δουλειά, λέω να πηγαίνω" εγώ όταν βλέπω ότι είναι χάσιμο χρόνου η φάση, σταματάω να απαντάω ,αφήνω σιωπή μέχρι να γίνει εκνευριστική και μετά πετάω ένα "πάμε καλύτερα;". Προκειμένου η άλλη να ξεφύγει από τη βαρεμάρα νομίζει ότι της κάνω και χάρη ,ενώ ,μου κάνει αυτή.

Τί μου θύμησες τώρα τύπε.. πριν κάποια χρόνια να χω βγει με τύπισσα αρκετά εμφανίσιμη αλλά φουλ στα ψυχολογικά (να φανταστείς το κατάλαβα με την χειραψία της πρώτης στιγμής)...
Αλλά είπα να το προσπαθήσω μπας και είχα κάνει λάθος...
Πηγαίνουμε για καφέ και να ΜΗΝ με αφήνει να φύγω.. τί να ΜΗΝ συμμετέχω καθόλου στην κουβέντα (το αμίλητο νερό μιλάμε), τί να το παίζω ψόφιος στην κούραση (κόντεψα να κοιμηθώ στην κυριολεξία)... αυτή εκεί αγέρωχη....
4 ολόκληρες ώρες απ'την ζωή μου έφαγα εν ολίγοις.. και να φανταστείς σε τί κατάσταση με είχε φτάσει ψυχολογικά.. όταν σηκωθηκαμε επιτέλους να φύγουμε και μπαίνω στο αυτοκίνητο για την επιστροφή με το χέρι στην καρδιά.. είχα ξεχάσει να οδηγώ... έφαγα φρίκη... όταν κατάφερα να φτάσω σπίτι ήμουν τόσο χάλια ψυχολογικά που ΔΕΝ μπορώ να το περιγράψω με λέξεις....
Έκανα κάμποσες μέρες να το ξεπεράσω όλο αυτό με την αύρα που μου είχε μεταδώσει απ'το ραντεβού αυτό....
 

Lalito

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2019
Μηνύματα
166
Like
260
Πόντοι
21
Κι ομως μεγαλε δεν παιζει κανεναν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ρολο το λεγειν και η αυτοπεποιθηση και τιποτα απο ολα αυτα τα μπαρμπουτσαλα για να βρεις κατι απο tinder ....
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ
ξερω ατομο , τι ατομο , ΑΜΕΑ κανονικο στην πρσωπικοτητα (για να διευκρινισω για να μην θιγουν τιποτα ευθικτοι, οταν λεω ΑΜΕΑ στην προσωπικοτητα εννοω το απολυτο BETA MALE, τον ανδρα της εποχης , στα καλυτερα του σαν βουτυροχαλβας της τρυπιας δεκαρας καθυστερημενος φοβικος κακομοιρης που ουτε να του σηκωθει να γαμησει σε μπουρδελο μουνακια σαν τα κρυα τα νερα να βρει να γαμησει δεν μπορουσε και ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ που δεν μιλαγε στην ΚΑΝΟΝΙΚΗ ζωη σε μουνι, ουτε ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ του, ηταν σαν προσωπικοτητα ποιο θλιμμενος και ξενερωτος και απο μανιοκαταθλιπτικο εγκλειστο σε ψυχιατρειο απο αυτους που τους γνωριζεις και θες να βαρεσει ενεση να αυτοκτονησεις απο την βαρεμαρα και την ξενερωτιλα ( που σκεψου πως θα λειτουργουσε αυτο στις αλληλεπιδρασεις του με τα μουνια ) ...... ΚΙ ΟΜΩΣ αυτος ο κακομοιρης ( που ηταν και ΑΜΕΑ σε εναν βαθμο) αλλα και χαλβας και πασε, βρηκε μια απο την Λατινικη Αμερικη γνωριστηκαν μανι μανι σε εναν μηνα και μαλιστα παντρευτηκαν κιολας ! ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ενας ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΑΜΗΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ του !
Αφου ΑΥΤΟΣ καταφερε να βρει ΕΣΤΩ αυτην την κακομοιρα που βρηκε ( η οποια ομως κακομοιρα, που θα ειναι σιγουρα πιο ξενερωτη απο αυτον για να δεθηκανε, εξωτερικα δεν σε παραπεμπρει ολοκληρωτικα σε μπαζο ) δεν ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΛΕΓΕΙΝ

Εδω ενας που οχι ΛΕΓΕΙΝ ουτε ΚΑΤΟΥΡΛΕΓΕΙΝ δεν μπορουσε να κανει και βρηκε να γαμησει μεσω τιντερ εστω και απο την αλλη ακρη του πλανητη και μετα εσυ μου λες για λεγειν !
Εχεις οντως προβλημα φιλε..για να μιλαςε με τοση απεχθεια κ τοση ωρα για ενα ατομο που ισως να εχει θεμα..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Τί μου θύμησες τώρα τύπε.. πριν κάποια χρόνια να χω βγει με τύπισσα αρκετά εμφανίσιμη αλλά φουλ στα ψυχολογικά (να φανταστείς το κατάλαβα με την χειραψία της πρώτης στιγμής)...
Αλλά είπα να το προσπαθήσω μπας και είχα κάνει λάθος...
Πηγαίνουμε για καφέ και να ΜΗΝ με αφήνει να φύγω.. τί να ΜΗΝ συμμετέχω καθόλου στην κουβέντα (το αμίλητο νερό μιλάμε), τί να το παίζω ψόφιος στην κούραση (κόντεψα να κοιμηθώ στην κυριολεξία)... αυτή εκεί αγέρωχη....
4 ολόκληρες ώρες απ'την ζωή μου έφαγα εν ολίγοις.. και να φανταστείς σε τί κατάσταση με είχε φτάσει ψυχολογικά.. όταν σηκωθηκαμε επιτέλους να φύγουμε και μπαίνω στο αυτοκίνητο για την επιστροφή με το χέρι στην καρδιά.. είχα ξεχάσει να οδηγώ... έφαγα φρίκη... όταν κατάφερα να φτάσω σπίτι ήμουν τόσο χάλια ψυχολογικά που ΔΕΝ μπορώ να το περιγράψω με λέξεις....
Έκανα κάμποσες μέρες να το ξεπεράσω όλο αυτό με την αύρα που μου είχε μεταδώσει απ'το ραντεβού αυτό....
4 ώρες για ένα τέτοιο βλήμα;
Καλά αμα δεν το έχετε, μην βγαίνετε ραντεβού καν.

Όποιος βγαίνει τέτοια ραντεβού πρέπει να ειναι κατάλληλα προετοιμασμένος για όλα τα ενδεχόμενα.
Εσύ προφανώς δεν το είχες προβλέψει αυτό το ενδεχόμενο ή έχεις χρόνο για χάσιμο.

Ο σωστός ο παίχτης αξιολογεί καταστάσεις και δεν χάνει ώρες χωρίς λόγο.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Τί μου θύμησες τώρα τύπε.. πριν κάποια χρόνια να χω βγει με τύπισσα αρκετά εμφανίσιμη αλλά φουλ στα ψυχολογικά (να φανταστείς το κατάλαβα με την χειραψία της πρώτης στιγμής)...
Αλλά είπα να το προσπαθήσω μπας και είχα κάνει λάθος...
Πηγαίνουμε για καφέ και να ΜΗΝ με αφήνει να φύγω.. τί να ΜΗΝ συμμετέχω καθόλου στην κουβέντα (το αμίλητο νερό μιλάμε), τί να το παίζω ψόφιος στην κούραση (κόντεψα να κοιμηθώ στην κυριολεξία)... αυτή εκεί αγέρωχη....
4 ολόκληρες ώρες απ'την ζωή μου έφαγα εν ολίγοις.. και να φανταστείς σε τί κατάσταση με είχε φτάσει ψυχολογικά.. όταν σηκωθηκαμε επιτέλους να φύγουμε και μπαίνω στο αυτοκίνητο για την επιστροφή με το χέρι στην καρδιά.. είχα ξεχάσει να οδηγώ... έφαγα φρίκη... όταν κατάφερα να φτάσω σπίτι ήμουν τόσο χάλια ψυχολογικά που ΔΕΝ μπορώ να το περιγράψω με λέξεις....
Έκανα κάμποσες μέρες να το ξεπεράσω όλο αυτό με την αύρα που μου είχε μεταδώσει απ'το ραντεβού αυτό....
Κατά καιρούς πέφτω κι εγώ σε κάτι γλωσσοκοπάνες που νομίζουν ότι έχουν έρθει σε συνεδρία με τον ψυχολόγο τους. Μία τις προάλλες όλο μου έλεγε για τα προβλήματα της δουλειάς της. Εκεί κάνεις μια προσπάθεια να την επαναφέρεις να πείτε τίποτα πιο ευχάριστο και άμα αυτή συνεχίζει το χαβά της, την κοπανάς. Μία άλλη περίεργη που μιλούσα και ευτυχώς δεν είχα βγει μου έκανε κλήσεις στο μέσσεντζερ χωρίς να με ρωτήσει κι εγώ φυσικά δεν το σήκωνα. Έτσι της είπα να έρθει σπίτι μου για "κρασί", οπότε ή θα ξενέρωνε και θα με άφηνε ήσυχο ή θα ερχόταν. Win win.
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
861
Κριτικές
24
Like
8.352
Πόντοι
2.036
Πλέον εγώ στα ραντεβού μου εφαρμόζω τα εξής:

Προτείνω πάντα ένα συγκεκριμένο μέρος 2 χιλιόμετρα από το σπίτι μου. Αν δεν θέλει ή δεν μπορεί η άλλη εκεί που έχει και σταθμό μετρό και τόσες επιλογές, πρόβλημά της, πάω στην επόμενη. Έχω και εναλλακτική στο Θησείο που πέφτει στα 5 χλμ, αλλά πιο σπάνια θα πάω εκεί, και μόνο καλοκαίρι αξίζει μάλλον. Είναι μάλιστα καλή ευκαιρία στα στενά εκεί να παιχτεί κάποια φάση. Έτσι στη χειρότερη που πέσω σε "φόλα", θα έχω χάσει μόλις 4 χιλιόμετρα πήγαινε-έλα βενζίνες, 4 ευρώ μπύρα και μια ώρα από το χρόνο μου.
Αν δεν πέσει τουλάχιστον φιλί, δεν ξαναβγαίνω. Όταν πέσει φάσωμα, προτείνω μετά από λίγο να πάμε σπίτι μου. Αν δε δεχτεί, θα ξαναστείλω μόνο αν την κόψω ότι γουστάρει αρκετά και γουστάρω κι εγώ. Σκοπός μου βέβαια είναι να μην ξαναστέλνω καθόλου, αλλά να αφήνω να στέλνει εκείνη, αν στείλει. Έτσι φαίνεται ποια πραγματικά γουστάρει και δε χάνω το χρόνο μου.
Τόσο απλά πρέπει να είναι τα πράγματα. Εξάλλου με ενδιαφέρει να περάσω καλά με την άλλη. Και σίγουρα δεν περνάω καλά με το να βγαίνω 5-10 ραντεβού λες και προσπαθώ να κλείσω καμιά συμφωνία με την αβεβαιότητα αν και πότε τελικά θα κάνω σεξ. Δεν κρύβω ότι είμαι εσωστρεφής και γενικά βαριέμαι πάρα πολύ τα ραντεβού, μακάρι απλά να γινόταν να έρχονται κατευθείαν σπίτι μου. Πρέπει να σκεφτώ και ένα exit plan για τα ραντεβού μου που δεν πηγαίνουν καλά, είτε γιατί δε γουστάρει η άλλη είτε γιατί θέλει πολύ χρόνο. Κάπου κολλάω να πω δήθεν ότι πρέπει να φύγω, γιατί μου στείλανε μήνυμα για κάτι επείγον και όταν βρίσκεσαι σε εκείνη τη φάση, σε πιάνει να θέλεις να το παλέψεις.
Ααα εγω bro πλεον το εχω παει σε αλλο επιπεδο...αμα αντιληφθω οτι δεν προκειται να προχωρησει το ραντεβου ή οτι η αλλη ειναι βλημα και θα μου αλλαξει την πιστη...απλα φωναζω τον σερβιτορο, πληρωνω ΜΟΝΟ το δικο μου ποτο (ειδικα αμα η αλλη ειναι ζωον) και σηκωνομαι και φευγω χωρις καν να χαιρετησω ή να πω λεξη (ακομα και αν η αλλη μου πει "που πας?")..... δεν φανταζεσαι ποσο ηδονικο ειναι αυτο χαχαχαχα....σου προτεινω να το δοκιμασεις....
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Ααα εγω bro πλεον το εχω παει σε αλλο επιπεδο...αμα αντιληφθω οτι δεν προκειται να προχωρησει το ραντεβου ή οτι η αλλη ειναι βλημα και θα μου αλλαξει την πιστη...απλα φωναζω τον σερβιτορο, πληρωνω ΜΟΝΟ το δικο μου ποτο (ειδικα αμα η αλλη ειναι ζωον) και σηκωνομαι και φευγω χωρις καν να χαιρετησω ή να πω λεξη (ακομα και αν η αλλη μου πει "που πας?")..... δεν φανταζεσαι ποσο ηδονικο ειναι αυτο χαχαχαχα....σου προτεινω να το δοκιμασεις....
Δεν μασάς πουθενά εσύ; Τόσο σκληρός; :2funny:
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Επίσης περιττό να αναφέρω ότι είμαι κατά του κεράσματος. Άμα θέλουν ισότητα οι γυναίκες, ας φάνε ισότητα. Θα κεράσω μόνο στο πρώτο ραντεβού αναγκαστικά και ΑΜΑ πάει πολύ καλά, του τύπου να είναι η άλλη έτοιμη να έρθει σπίτι μου, οπότε δε θέλω να το κάψω.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.016
Πόντοι
10.336
swipe right ΟΛΕΣ για 5 μερες (δευτερα-παρασκευη)
στο τελος της παρασκευης, στα 50 match στελνεις dick pic "γεια σου καβλα" σε ΟΛΕΣ
οι 45 θα σε βρισουν και θα σε μπλοκαρουν και οι 5 θα το παρουν χαλαρα
οι 4 απτις 5 θα ειναι μπαζα χοντρες τις οποιες θα μπλοκαρεις
Σκυλογαμας την μια που απεμεινε (5αρι-6αρι) μετα απο ενα γρηγορο ποτο το Σαββατοβραδο
Κυριακη ρεπο, στοιχημα μπαλα πιτσα μπυρα
Δευτερα απτην αρχη
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.590
Like
16.330
Πόντοι
3.656
Τί μου θύμησες τώρα τύπε.. πριν κάποια χρόνια να χω βγει με τύπισσα αρκετά εμφανίσιμη αλλά φουλ στα ψυχολογικά (να φανταστείς το κατάλαβα με την χειραψία της πρώτης στιγμής)...
Αλλά είπα να το προσπαθήσω μπας και είχα κάνει λάθος...
Πηγαίνουμε για καφέ και να ΜΗΝ με αφήνει να φύγω.. τί να ΜΗΝ συμμετέχω καθόλου στην κουβέντα (το αμίλητο νερό μιλάμε), τί να το παίζω ψόφιος στην κούραση (κόντεψα να κοιμηθώ στην κυριολεξία)... αυτή εκεί αγέρωχη....
4 ολόκληρες ώρες απ'την ζωή μου έφαγα εν ολίγοις.. και να φανταστείς σε τί κατάσταση με είχε φτάσει ψυχολογικά.. όταν σηκωθηκαμε επιτέλους να φύγουμε και μπαίνω στο αυτοκίνητο για την επιστροφή με το χέρι στην καρδιά.. είχα ξεχάσει να οδηγώ... έφαγα φρίκη... όταν κατάφερα να φτάσω σπίτι ήμουν τόσο χάλια ψυχολογικά που ΔΕΝ μπορώ να το περιγράψω με λέξεις....
Έκανα κάμποσες μέρες να το ξεπεράσω όλο αυτό με την αύρα που μου είχε μεταδώσει απ'το ραντεβού αυτό....

Πάντως για να πούμε την αλήθεια,αν είσαι τύπος που δεν μιλάει πολύ,βολεύει εαν μιλάει η γυναίκα.Έτσι δεν θα υπάρχουν και μεγάλες παύσεις σ'ένα ραντεβού.Γιατί όταν κάποια στιγμή εξαντλήσεις τα θέματα και δεν ξέρεις τί άλλο να πεις,αν δεν μιλάει ούτε η γυναίκα,πρόβλημα.

Εγώ πάντως έχω πει ότι αν μου αρέσει εμφανισιακά η γυναίκα,κάποια πράγματα μπορώ να τα καταπιώ ή να τα παραβλέψω,μέχρι ένα όριο εννοείται.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
swipe right ΟΛΕΣ για 5 μερες (δευτερα-παρασκευη)
στο τελος της παρασκευης, στα 50 match στελνεις dick pic "γεια σου καβλα" σε ΟΛΕΣ
οι 45 θα σε βρισουν και θα σε μπλοκαρουν και οι 5 θα το παρουν χαλαρα
οι 4 απτις 5 θα ειναι μπαζα χοντρες τις οποιες θα μπλοκαρεις
Σκυλογαμας την μια που απεμεινε (5αρι-6αρι) μετα απο ενα γρηγορο ποτο το Σαββατοβραδο
Κυριακη ρεπο, στοιχημα μπαλα πιτσα μπυρα
Δευτερα απτην αρχη
Καλό, αλλά δεν μπορείς να στείλεις φωτογραφία στο Τίντερ. Για μια στιγμή πάντως ψάρωσα.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Πάντως για να πούμε την αλήθεια,αν είσαι τύπος που δεν μιλάει πολύ,βολεύει εαν μιλάει η γυναίκα.Έτσι δεν θα υπάρχουν και μεγάλες παύσεις σ'ένα ραντεβού.Γιατί όταν κάποια στιγμή εξαντλήσεις τα θέματα και δεν ξέρεις τί άλλο να πεις,αν δεν μιλάει ούτε η γυναίκα,πρόβλημα.

Εγώ πάντως έχω πει ότι αν μου αρέσει εμφανισιακά η γυναίκα,κάποια πράγματα μπορώ να τα καταπιώ ή να τα παραβλέψω,μέχρι ένα όριο εννοείται.
Κι εγώ είχα μεγάλη ανασφάλεια με το λέγειν, αλλά το να μη μιλάς πολύ είναι στην πραγματικότητα πλεονέκτημα. Έτσι δε σου ξεφεύγουν βλακείες ή πράγματα που δε θα έπρεπε να πεις και επικεντρώνεσαι περισσότερο στο σκοπό σου που είναι να τη γαμήσεις. Μάλιστα πολλές σε βλέπουν σαν μυστήριο και γοητεύονται. Φαντάσου πχ να είσαι φαφλατάς και να παρασυρθείς από την πολυλογία σου σπαταλώντας 4 ώρες σε ένα ραντεβού που δεν πάει πουθενά. Βέβαια θέλει και λίγο μια ισορροπία, για να μη γίνεις βαρετός. Νομίζω ότι η χρυσή τομή είναι να μιλάς το λιγότερο δυνατόν που χρειάζεται, για να μην είσαι βαρετός.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.717
Κριτικές
2
Like
5.454
Πόντοι
1.056
Πάντως για να πούμε την αλήθεια,αν είσαι τύπος που δεν μιλάει πολύ,βολεύει εαν μιλάει η γυναίκα.Έτσι δεν θα υπάρχουν και μεγάλες παύσεις σ'ένα ραντεβού.Γιατί όταν κάποια στιγμή εξαντλήσεις τα θέματα και δεν ξέρεις τί άλλο να πεις,αν δεν μιλάει ούτε η γυναίκα,πρόβλημα.

Εγώ πάντως έχω πει ότι αν μου αρέσει εμφανισιακά η γυναίκα,κάποια πράγματα μπορώ να τα καταπιώ ή να τα παραβλέψω,μέχρι ένα όριο εννοείται.

Το θέμα είναι να καταπιεί και αυτή
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.717
Κριτικές
2
Like
5.454
Πόντοι
1.056
Κι εγώ είχα μεγάλη ανασφάλεια με το λέγειν, αλλά το να μη μιλάς πολύ είναι στην πραγματικότητα πλεονέκτημα. Έτσι δε σου ξεφεύγουν βλακείες ή πράγματα που δε θα έπρεπε να πεις και επικεντρώνεσαι περισσότερο στο σκοπό σου που είναι να τη γαμήσεις. Μάλιστα πολλές σε βλέπουν σαν μυστήριο και γοητεύονται. Φαντάσου πχ να είσαι φαφλατάς και να παρασυρθείς από την πολυλογία σου σπαταλώντας 4 ώρες σε ένα ραντεβού που δεν πάει πουθενά. Βέβαια θέλει και λίγο μια ισορροπία, για να μη γίνεις βαρετός. Νομίζω ότι η χρυσή τομή είναι να μιλάς το λιγότερο δυνατόν που χρειάζεται, για να μην είσαι βαρετός.

Μιλάς λίγο, κάνεις ότι την ακούς και ανα διαστήματα πετάς καμιά ερώτηση για να νομίζει ότι την παρακολουθείς...συνταγή της επιτυχίας
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.016
Πόντοι
10.336
Καλό, αλλά δεν μπορείς να στείλεις φωτογραφία στο Τίντερ. Για μια στιγμή πάντως ψάρωσα.
νταξει, αφου το πρωτο πραγμα που κανουν οι περισσοτερες ειναι να ζητανε ινστα, τις στελνεις απο κει :2funny:

τελος παντων, η λογικη του τιντερ για εμενα ειναι, να τον βαλεις σε μια τρυπα χωρις πολυ κοπο. Εχω να το χρησιμοποιησω καμια 5ετια και αυτη εξωτερικο, οποτε απο αυτα που διαβαζω, πλεον στην ελλαδα ειναι πιο πολυ ονλαιν συνοικεσιο απο ανυπαντρες παρα ψαξιμο για γαμησι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom