Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 26 άτομα (1 μέλη και 25 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 849 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 498 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 312 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,3%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.892

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
229
Πόντοι
86
οι ξενες δεν ειναι και πολυ καλυτερες

δεν υπαρχουν ροζ μονοκεροι

 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.704
Πόντοι
7.216
Έτσι φτυστε χολή απανταχού αγάμητοι.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Έτσι φτυστε χολή απανταχού αγαπητοί.
URL]]
 

citizen(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2008
Μηνύματα
792
Like
1.948
Πόντοι
206
Οι γυναίκες σε όλα τα μήκη και πλάτη του μάταιου τούτου κόσμου έχουν ένα πράγμα στο μυαλό τους, πως θα έχουν ένα αρσενικό στη δούλεψή τους να το τυραννούν και να το καταδυναστεύουν, όλα τα υπόλοιπα είναι απλά παραλλαγές στο ίδιο θέμα για να θυμηθούμε και το διάσημο κινηματογραφικό έργο της γαλλικής αβάν γκαρντ
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.299
Κριτικές
6
Like
10.328
Πόντοι
3.936
Αυτό δυστυχώς δεν είναι εφικτό για όλους.
Για παράδειγμα στις περισσότερες μη τουριστικές επαρχιακές περιοχές,κάτι τέτοιο είναι αδύνατο.

Πάντως πιστεύω ότι η σημερινή κατάσταση των ελλεηνίδων, είναι επαρκής λόγος για να σκεφτεί κάποιος τη μετανάστευση.
Στο α΄ μέρος θα συμφωνήσω..  Στο β΄ όμως μέρος αν δουλεύεις 12ωρο + 2h τα πήγαιν'ελα επί 5-6 ημέρες την εβδομάδα
και είσαι σκοτωμένος απο την κούραση, που καιρός για να το παίζεις πλέι-μπόι. Αναγκαστικά θα το ρίξεις σε μία
σχεσούλα όπως ελλάδα, άρα ποιός ο λόγος να ξενιτεύεσαι ;  :cool2:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ελλάδα άμα έχεις λεφτά,έχει άπειρες ξένες να γαμήσεις.Ειδικά αν έχεις εξοχικό σε νησί,μπορείς να μετατραπείς σε μέγα πηδήκουλα.
Δηλαδή με 2000 ευρώ καθαρά το μήνα Ελλάδα,κάνεις περίπου ό,τι Γερμανία με 4000 ευρώ.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.299
Κριτικές
6
Like
10.328
Πόντοι
3.936
Ελλάδα άμα έχεις λεφτά,έχει άπειρες ξένες να γαμήσεις.Ειδικά αν έχεις εξοχικό σε νησί,μπορείς
να μετατραπείς σε μέγα πηδήκουλα.
Δηλαδή με 2000 ευρώ καθαρά το μήνα Ελλάδα,κάνεις περίπου ό,τι Γερμανία με 4000 ευρώ.
Σωστά. Κάποτε ήμουν σε ενα μεγάλο τουριστικό νησί με πολλές ξενές, ολιγόωρη εργασία και πολύ καλές
αποδοχές, τότε γινόταν του μ@υνιού το πανηγύρι εκεί που είχα νοικιάσει.. και όλα αυτά με μια μηχανή  :cool2:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Σωστά. Κάποτε ήμουν σε ενα μεγάλο τουριστικό νησί με πολλές ξενές, ολιγόωρη εργασία και πολύ καλές
αποδοχές, τότε γινόταν του μ@υνιού το πανηγύρι εκεί που είχα νοικιάσει.. και όλα αυτά με μια μηχανή  :cool2:

Ναι,ειδικά αν δεν πληρώνεις ενοίκιο.Η Ελλάδα είναι πολύ ελκυστική για τις ξένες.Τι να πει ο Γερμανός?Ελα στο χωριό μου στη Ρηνανία να περάσουμε καλά?
Ενώ ο Ελληναράς καλεί Σαντορίνη,Κρήτη,Ρόδο και καθαρίζει.Και Αθήνα ακόμα έρχονται ευκολότατα γιατί τους αρέσει ο καιρός της Ελλάδας.
Το θέμα είναι να βγάζεις άνω των 1500 ευρώ μηνιαίως και να μένεις σε δικό σου σπίτι,τότε Ελλάδα γαμείς και δέρνεις συγκριτικά με εξωτερικό που με τα ίδια λεφτά είσαι παρίας,για τον πούτσο τελείως.
Εγώ Αθήνα το 2008-2011 είχα πηδήξει καμιά ντουζίνα Τσέχες,άλλες τόσες Πολωνέζες,Ρωσίδες και είχα και τέσσερις Πολωνέζες ταυτόχρονα που έμεναν Αθήνα.Αυτό ήταν εφικτό με τις προυποθέσεις που προανέφερα.

Και τώρα ουσιαστικά μπορεί να είναι και καλύτερα λόγω τίντερ,couchsurfing,σπονσοροσάιτς που τότε δεν υπήρχαν.Τώρα για τους έχοντες είναι γελοιωδώς εύκολα τα πράγματα,δε χρειάζεται να προσπαθήσεις καν.Τότε ήτανε πιο μανούρα,έπρεπε να μιλάς τις γλώσσες,να χώνεσαι σε τοπικά σάιτς,να κάνεις daygame κάτω από δύσκολες συνθήκες κτλ.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.299
Κριτικές
6
Like
10.328
Πόντοι
3.936
Ναι,ειδικά αν δεν πληρώνεις ενοίκιο.
Το θέμα είναι να βγάζεις άνω των 1500 ευρώ μηνιαίως και να μένεις σε δικό σου σπίτι,τότε Ελλάδα γαμείς και δέρνεις συγκριτικά με εξωτερικό που με τα ίδια λεφτά
Αθήνα έχω δικό μου σπίτι. Και οι αποδοχές είναι οκ. Οι αποστάσεις όμως είναι μεγάλες πχ. θάλασσα,κλαμπάκια, ρεστοράν,κ.α και αυτό κάποια στγμή κουράζει..
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αθήνα έχω δικό μου σπίτι. Και οι αποδοχές είναι οκ. Οι αποστάσεις όμως είναι μεγάλες πχ. θάλασσα,κλαμπάκια, ρεστοράν,κ.α και αυτό κάποια στγμή κουράζει..

Οντως.Αυτό ισχύει.Αλλά η Αθήνα έχει φοβερά πλεονεκτήματα σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο μέρος πλην μεγάλων τουριστικών νησιών.Εχει και τις περισσότερες ξένες από οποιαδήποτε άλλη πόλη έτσι κι αλλιώς.
Αθήνα,αν βγάζεις πάνω από χιλιάρικο και το κυνηγήσεις θα βγάλεις σίγουρα γκόμενα σε ένα εξάμηνο και μπορεί και περισσότερες.Σε άλλες πόλεις είναι πολύ πιο δύσκολα.
 

xristos2010

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.007
Like
5.104
Πόντοι
1.056
Πώς θέλουν οι Ελληνίδες τον ιδανικό άντρα.

 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Και εγώ πίστευα ότι δεν κάθονται γιατί θέλουν να το παίξουν "καλά κορίτσια" για να τυλίξουν τον καλό γαμπρό. Τώρα σκέφτομαι ότι δεν μας κάθονται γιατί πιστεύουν ότι αφού αυτές είναι μπάζα, τότε αυτός που τις φλερτάρει θέλει να τις κοροϊδέψει. Απορούν και αναρωτιούνται τι να θέλει άραγε αυτός ο κούκλος με εμένα την άσχημη; Ίσως για αυτό παρατηρώ κάποιες φορες αξιόλογες κοπέλες με μέτριους και άσχημους. Πιστεύουν ότι αυτό αξίζουν.

Ψαξε Σεντονο ποστ μου πριν πολλους μηνες
Τα εγραφα οτι οι Ελληνιδες ειναι οι πιο ανασφαλεις γυναικες κ οχι μονο στην Ευρωπη...

Παντως το πιασες με τη μια μαν!

 

Pather

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
50
Κριτικές
7
Like
225
Πόντοι
280
Το οτι οι Ελληνίδες δεν θεωρούν το εαυτό τους ωραίο, αλλα απο την άλλη θελουν τον άνδρα γυμνασμένο, δείχνει οτι πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή ολα αυτα ειναι μπούρδες.

Μπορώ να πω οτι μαλλον το πρώτο ισχυει (δεν ξερουν τι τους γινεται).

Να σχολιάσω οτι ακόμη και χρήματα να έχεις, γκόμενα μπορεί πάλι να μην βρείς αν είσαι μαμουχαλος. Απο την άλλη, αν δεν εχεις χρήματα και έχεις τον τρόπο, χτυπάς ο,τι θελεις. Αν εισαι τυχερός, βρίσκεις και μια φραγκάτη και μετα εισαι αρχοντας.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Εχθες στο ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ του Φερεντινου, ειχαν ερωτηση:
Τι ποσοστο των γυναικων θεωρει οτι ειναι ομορφη;
Η απαντηση, προς εκπληξη ολων ηταν...

μολις 4%  :S
Αρα ολοι οι μυθοι περι ψωνισμενων κλπ, πανε περιπατο. Κατι αλλο συμβαινει

Καλά ναι.Πότε και πού έκαναν αυτή την έρευνα;

Θεσσαλονίκη ας πούμε δεν μπορώ να φανταστώ ότι μόνο 4% πιστεύουν ότι είναι όμορφες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom