Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 852 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 499 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 320 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.898

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Για να ξέρετε, αν όχι ακόμα, με τι ανωμαλάρα έχετε να κάνετε. Πληρώνει ανήλικα για να τα γαμήσει... :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:

 

Συνημμένα

  • jean_aniliki_karamanli.png
    jean_aniliki_karamanli.png
    221,3 KB · Εμφανίσεις: 18
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.571
Like
13.686
Πόντοι
3.656
Πουθενά δεν έγινε λόγος για την κατάλυση της πατριαρχίας· ίσως μόνο κάποιες νύξεις για την εγκαθίδρυσή της. Και για να μη σας λένε όχι απλά αμόρφωτους αλλά και γίδια (που πετάγονται για να εκφράσουν μιαν άποψη σχετικά με κάτι που αγνοούν), οσονούπω θ’ ανεβάσω δυο βιβλία σχετικά (στο αντίστοιχο νήμα) για να έχετε το νου σας.
Γιατί ξεχνιέστε, ή δεν μετράτε σωστά τα πράγματα, και δεν έχετε το νου σας.

....Πουθενά δεν έγινε λόγος για την κατάλυση της πατριαρχίας... Πόσο περισσότερο ΨΕΥΤΗΣ μπορεί να είσαι;
Επομένως, η κατάλυση της πατριαρχίας θα άλλαζε ριζικά το πεδίο της διεθνούς πολιτικής
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.003
Like
21.075
Πόντοι
5.006
Πολύ μ'αρέσουν αυτές οι αριστερίστικες θεωρητικές ουτοπίες με την κατάλυση της πατριαρχίας και των ανισοτήτων και τους ευτυχισμέν@ μακρυμάλλ@ αριστερ@ που ισότιμ@ τρέχουν ανέμελα στα λιβάδια κάνοντας παρτούζες και παιζοντας Λενον με τις αρπες τους. Τι κρίμα που κάθε φορά που προσπαθούν να τις υλοποιήσουν καταλήγουν να σφάζουν ο ένας τον άλλο όταν τελειώνουν τα ναρκωτικά...

εχουμε φτασει στο 2021 και τα ορθια γελαδια ακομα βλεπουν πατριαρχιες στον δυτικο κοσμο!!!!μιλαμε για μπετοστοκους ολκης!!!
εκτος αν μενουν σε καμια ινδια ή νιγηρια, οποτε εκει παω πασο...εχουν δικιο...
:confused::confused::confused::confused::confused:
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Το καλύτερο που μπορεί να συμβεί σ' ένα φόρουμ δεν είναι η στείρα κι άγονη ενημέρωση μέσα από μια εξίσου στείρα κι άγονη αντιπαράθεση, αλλά η όσμωση των μελών μεταξύ τους και ο γόνιμος διά-λογος πάνω σε θέματα που άπτονται της καθημερινότητάς τους -και όχι μόνο. Γιατί το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνουμε για να γνωρίσουμε μια ιδέα, είναι να γνωρίσουμε πρώτα τον άνθρωπο που την εκφράζει και κατά κάποιον τρόπο την εκπροσωπεί, ειδάλλως θα φτάσουμε να ταυτίζουμε κάθε τόσο τον άνθρωπο με την ιδέα και να απορρίπτουμε με απρεπείς χαρακτηρισμούς τόσο τους ανθρώπους με τους οποίους συνδιαλεγόμαστε όσο και τις ιδέες.

Άρα πιστεύω ότι σε ένα φόρουμ δεν βρισκόμαστε για να "βάλουμε" με τις πέτρες της αλήθειας τους αιρετικούς της ορθόδοξης άποψης και τους ψεύτες, αλλά να γνωρίσουμε πρώτα έναν άλλον τρόπο έκφρασης, δηλαδή έναν άνθρωπο που παλεύει κι αγωνίζεται να δώσει μορφή στην ακαθόριστη ύλη που τον συνιστά, να πραγματώσει δηλαδή τις πνευματικές δυνατότητές του, ακόμα κι αν για κάτι τέτοιο θα επαρκούσε μια μόνο λέξη, ένα ναι ή ένα όχι -ανάλογα με την περίσταση και τα συμφραζόμενα.

Με λίγα λόγια δεν βρίσκομαι εδώ -κι αυτό θαρρώ θα έπρεπε να αποτελεί κοινή πίστη- για να ενημερωθώ, αλλά για να ανταλλάξω δυο κουβέντες με τον τάδε και τον δείνα πάνω σε θέματα της επικαιρότητας κι άλλα. Αν ο εκάστοτε άλλος δεν φαίνεται να δείχνει πρόθυμος να ασπαστεί αυτές τις αυτονόητες για μένα πίστεις και πεποιθήσεις, δεν έχω καμία όρεξη να συναναστραφώ μαζί του.

Ζωή που δεν δίνεται, δεν αξίζει μία, λένε οι σοφοί, κι αυτό δεν αποτελεί προσταγή αλλά μια βαθιά και πανανθρώπινη ανάγκη: είμαστε εδώ για να δίνουμε, στους κατάλληλους ανθρώπους πάντα. Κι αν αυτοί δεν βρίσκονται πουθενά, φροντίζουμε να καλλιεργήσουμε το έδαφος για τον ερχομό τους.

Μπας και πούμε κανένα "γεια"...
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
81
Like
7.241
Πόντοι
6.265
Οι γυναικες πρεπει παντα να εχουν μια δικαιολογια

Α μου μιλησε αποτομα και τον κερατωσα, του αξιζε
Α δε μου εγραψε σημερα ας φλερταρω
Α δεν εχει αμαξι και φοβερη δουλεια, αξιζω κατι καλυτερο εχω βγαλει κομμωτικη αυτος ενας απλος μπογιατζης ειναι
Α δε μπορω να δουλεψω τοσες ωρες εχω περιοδο
Α ειναι βαρια τα πραγματα, ας τα μαζεψει κανας αλλος
Α αυτος ειναι ο αντρας αυτος πρεπει να πληρωσει και να βγαζει πιο πολλα
Α ειμαστε ισοι πρεπει να βγαζουμε τα ιδια
Α κουνησε το ραφι στο ψυγειο εχω δικαιωμα να του φωναζω
Α δε φταιω εγω που ειμαι ετσι, φταιει η πατριαρχια.

Μαλακες μουνοδουλοι
Όλα αυτα είναι σοβιετικές τακτικές που ακολουθεί το τρίτο κύμα φεμινισμού και ασπάζονται πολλές γυναίκες ανα τον κόσμο,ανάμεσά τους και οι Ελλεινίδες.Ποιά η τακτική;Αν είσαι ανίκανη και θέλεις να κάνεις ότι γουστάρεις χωρίς συνέπειες,ρίχτα όλα στην πατριαρχία και την καταπίεση των γυναικών.Αυτή είναι η φεμινιστική αντίληψη τύπου ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ,αλλά και των νεοφιλελεύθερων που λειτουργούν ως μπολσεβίκοι πλέον.Οι πραγματικές φεμινίστριες δεν κατηγορούν καμία πατριαρχία,μιλάμε πάντα για αυτό που ονομάζουμε Δυτικό κόσμο,αλλά παλεύουν.Δεν θα δείτε ποτέ μια επιτυχημένη,εργατική και μαχητική γυναίκα να ρίχνει κλάμα για την ανύπαρκτη πατριαρχία και δεν θα σκουζει ότι την αδικούν,αλλά θα παλέψει να καταφέρει ότι μπορεί.Αυτά που περιγράφεις,πολύ σωστά μπορώ να πώ,είναι η μοιρασιά του Καραγκιόζη,κατα την οποία μοιράζω ότι θέλω όπως θέλω και όπως με βολεύει και όχι όπως προβλέπεται για να υπάρχει ισορροπία.Δυστυχώς πιο εύκολο απο το να παλεύεις να γίνεις καλύτερος είναι το να ρίχνεις ευθύνες σε άλλους και να κλαψουρίζεις,καθώς στις μέρες μας κάτι τέτοια σκουπίδια πάνε μπροστά και όχι μονο γυναίκες.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
χαχα

τι σ ειναι η πουτανα η ζωη

καμακι στα χρονια του κοβιντ

κατεβαινω πριν καμια ωρα πλατεια χωρις μασκα και χωρις χαρτια

περνω σουβλακι χερι και μπυρα βαπ ροδιτικη απο το περιπτερο

τα λεω με την περιπτερου εναν αλλο και εναν με ενα σκυλο

μπαινω πλατεια ποδαρατος και παω φουλ στο μπαρακι κοκτειλ που το βλεπω ανοικτο

μπαινω μεσα του λεω να με σερβιρει μεσα μου λεει μονο σε πλαστικο και εξω

το μαγαζι εξω εχει ενα γωνιακο παγκακι και βλεπω δυο γκομενες παντρεμενες γυρω στα 36-37

η μια με περασε για καποιον που δουλευει στο μαγαζι και μ λεει κατι δικα της

αποτελεσμα να πιασω κουβεντα μπορου μπορου να τους πω για κρυφο μαγαζι που εχω ακουσει

μετα παει η μια τουαλετα στο μαγαζι

μετα μ ζηταει φβ η αλλη και μ στελνει

τους κανω προτασι για μπουκαλι κρασι και ξενοδοχειο για καπου πιο ανετα και ζεστα να κλεσιουμε μια σουιτα αλλα αρνουνται

σε ολη τη διαρκεια χτυπησε το τηλ της μιας και ηταν ο αντρας της

σε ερωτηση που ειναι οι αντρες τους μ λενε σπιτι εμεις σχολασαμε πριν λιγο και βγηακαμε για ενα ποτο

τους ειπα το κρυφο μαγαζι π ξερω και μ ειπανε θα περασουνε να το δουνε

οι γκομενες τωρα η μια μπουζουκοβια και η αλλη ξανθουλα χαριτωμενη

ειπανε οτι εχουν και παιδια τουλαχιστον η μια π μ ετειλε το αιτημα


απο τ πουθενα ρε μαλακες


γαμιεται η καραντινα ρεεε


οποιος θελει ψαχνει και βρισκει

τα τυχαια ειναι τα καλυτερα
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.880
Like
4.170
Πόντοι
506
χαχα

τι σ ειναι η πουτανα η ζωη

καμακι στα χρονια του κοβιντ

κατεβαινω πριν καμια ωρα πλατεια χωρις μασκα και χωρις χαρτια

περνω σουβλακι χερι και μπυρα βαπ ροδιτικη απο το περιπτερο

τα λεω με την περιπτερου εναν αλλο και εναν με ενα σκυλο

μπαινω πλατεια ποδαρατος και παω φουλ στο μπαρακι κοκτειλ που το βλεπω ανοικτο

μπαινω μεσα του λεω να με σερβιρει μεσα μου λεει μονο σε πλαστικο και εξω

το μαγαζι εξω εχει ενα γωνιακο παγκακι και βλεπω δυο γκομενες παντρεμενες γυρω στα 36-37

η μια με περασε για καποιον που δουλευει στο μαγαζι και μ λεει κατι δικα της

αποτελεσμα να πιασω κουβεντα μπορου μπορου να τους πω για κρυφο μαγαζι που εχω ακουσει

μετα παει η μια τουαλετα στο μαγαζι

μετα μ ζηταει φβ η αλλη και μ στελνει

τους κανω προτασι για μπουκαλι κρασι και ξενοδοχειο για καπου πιο ανετα και ζεστα να κλεσιουμε μια σουιτα αλλα αρνουνται

σε ολη τη διαρκεια χτυπησε το τηλ της μιας και ηταν ο αντρας της

σε ερωτηση που ειναι οι αντρες τους μ λενε σπιτι εμεις σχολασαμε πριν λιγο και βγηακαμε για ενα ποτο

τους ειπα το κρυφο μαγαζι π ξερω και μ ειπανε θα περασουνε να το δουνε

οι γκομενες τωρα η μια μπουζουκοβια και η αλλη ξανθουλα χαριτωμενη

ειπανε οτι εχουν και παιδια τουλαχιστον η μια π μ ετειλε το αιτημα


απο τ πουθενα ρε μαλακες


γαμιεται η καραντινα ρεεε


οποιος θελει ψαχνει και βρισκει

τα τυχαια ειναι τα καλυτερα
αυτο ειναι παρενοχληση...ετοιμασου για ντου απο φεμινιστικες οργανωσεις τωρα.... προτεινες και ξενοδοχειο ε??? σε βλεπω στην μπουζου....
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
χαχα

τι σ ειναι η πουτανα η ζωη

καμακι στα χρονια του κοβιντ

κατεβαινω πριν καμια ωρα πλατεια χωρις μασκα και χωρις χαρτια

περνω σουβλακι χερι και μπυρα βαπ ροδιτικη απο το περιπτερο

τα λεω με την περιπτερου εναν αλλο και εναν με ενα σκυλο

μπαινω πλατεια ποδαρατος και παω φουλ στο μπαρακι κοκτειλ που το βλεπω ανοικτο

μπαινω μεσα του λεω να με σερβιρει μεσα μου λεει μονο σε πλαστικο και εξω

το μαγαζι εξω εχει ενα γωνιακο παγκακι και βλεπω δυο γκομενες παντρεμενες γυρω στα 36-37

η μια με περασε για καποιον που δουλευει στο μαγαζι και μ λεει κατι δικα της

αποτελεσμα να πιασω κουβεντα μπορου μπορου να τους πω για κρυφο μαγαζι που εχω ακουσει

μετα παει η μια τουαλετα στο μαγαζι

μετα μ ζηταει φβ η αλλη και μ στελνει

τους κανω προτασι για μπουκαλι κρασι και ξενοδοχειο για καπου πιο ανετα και ζεστα να κλεσιουμε μια σουιτα αλλα αρνουνται

σε ολη τη διαρκεια χτυπησε το τηλ της μιας και ηταν ο αντρας της

σε ερωτηση που ειναι οι αντρες τους μ λενε σπιτι εμεις σχολασαμε πριν λιγο και βγηακαμε για ενα ποτο

τους ειπα το κρυφο μαγαζι π ξερω και μ ειπανε θα περασουνε να το δουνε

οι γκομενες τωρα η μια μπουζουκοβια και η αλλη ξανθουλα χαριτωμενη

ειπανε οτι εχουν και παιδια τουλαχιστον η μια π μ ετειλε το αιτημα


απο τ πουθενα ρε μαλακες


γαμιεται η καραντινα ρεεε


οποιος θελει ψαχνει και βρισκει

τα τυχαια ειναι τα καλυτερα
αυτο ειναι παρενοχληση...ετοιμασου για ντου απο φεμινιστικες οργανωσεις τωρα.... προτεινες και ξενοδοχειο ε??? σε βλεπω στην μπουζου....

ξερω που προτεινω οι γκομενες φαινονταν περπατημενες

δυστυχως αυτη π μ εδωσε το φβ της ειναι αρνητης του ιου και γραφει για ενναλακτικες ψυχοθεραπευτρια βιοενεργεια και κατι κουλα

αλλα σκυλου μπουζουκοβια
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.880
Like
4.170
Πόντοι
506
χαχα

τι σ ειναι η πουτανα η ζωη

καμακι στα χρονια του κοβιντ

κατεβαινω πριν καμια ωρα πλατεια χωρις μασκα και χωρις χαρτια

περνω σουβλακι χερι και μπυρα βαπ ροδιτικη απο το περιπτερο

τα λεω με την περιπτερου εναν αλλο και εναν με ενα σκυλο

μπαινω πλατεια ποδαρατος και παω φουλ στο μπαρακι κοκτειλ που το βλεπω ανοικτο

μπαινω μεσα του λεω να με σερβιρει μεσα μου λεει μονο σε πλαστικο και εξω

το μαγαζι εξω εχει ενα γωνιακο παγκακι και βλεπω δυο γκομενες παντρεμενες γυρω στα 36-37

η μια με περασε για καποιον που δουλευει στο μαγαζι και μ λεει κατι δικα της

αποτελεσμα να πιασω κουβεντα μπορου μπορου να τους πω για κρυφο μαγαζι που εχω ακουσει

μετα παει η μια τουαλετα στο μαγαζι

μετα μ ζηταει φβ η αλλη και μ στελνει

τους κανω προτασι για μπουκαλι κρασι και ξενοδοχειο για καπου πιο ανετα και ζεστα να κλεσιουμε μια σουιτα αλλα αρνουνται

σε ολη τη διαρκεια χτυπησε το τηλ της μιας και ηταν ο αντρας της

σε ερωτηση που ειναι οι αντρες τους μ λενε σπιτι εμεις σχολασαμε πριν λιγο και βγηακαμε για ενα ποτο

τους ειπα το κρυφο μαγαζι π ξερω και μ ειπανε θα περασουνε να το δουνε

οι γκομενες τωρα η μια μπουζουκοβια και η αλλη ξανθουλα χαριτωμενη

ειπανε οτι εχουν και παιδια τουλαχιστον η μια π μ ετειλε το αιτημα


απο τ πουθενα ρε μαλακες


γαμιεται η καραντινα ρεεε


οποιος θελει ψαχνει και βρισκει

τα τυχαια ειναι τα καλυτερα
αυτο ειναι παρενοχληση...ετοιμασου για ντου απο φεμινιστικες οργανωσεις τωρα.... προτεινες και ξενοδοχειο ε??? σε βλεπω στην μπουζου....

ξερω που προτεινω οι γκομενες φαινονταν περπατημενες

δυστυχως αυτη π μ εδωσε το φβ της ειναι αρνητης του ιου και γραφει για ενναλακτικες ψυχοθεραπευτρια βιοενεργεια και κατι κουλα

αλλα σκυλου μπουζουκοβια
θα σου πω την φραση κλειδι για να χωσεις...."εχουμε ιδιο συντονισμο" και "ταιριαζουν οι δονησεις μας"....
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
τις καριολες ομως η μια σηκωσε το τηλ μιλαγε στον αντρα της και αυτες πινανε ποτακια εξω εν μεσω απαγορευσης κυκλοφοριας


οι μαλακες σπιτι

αλλα θα σ πουν δικαιολογια οτι βγαινουμε και με τους αντρες μας απλα ετυχε μωρε σημερα συναντηθηκαμε κλπ κλπ


γυναικες μαλακες μου θα βγεις και φταιχτης
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.092
Πόντοι
216
Πατριαρχία μας τελείωσε εδώ και δεκαετίες στην Ελλάδα...

Από την μεταπολίτευση και μετά και ειδικά αφού μας (..)ξεβλάχεψαν για να πάμε μπρος ως κοινωνία,


υπάρχει μία ασυδοσία από τις γυναίκες που κατοικούν σε αυτόν τον παραδείσιο τόπο με το όνομα Ελλάδα...έχουν σηκώσει ψηλά τον αμανέ


και(εδώ είναι ζουμί,δώσε βάση εσύ που διαβάζεις) έχουν κρίση ταυτότητας,γιατί δεν ξέρουν ούτε αν έγιναν άντρες,ούτε κι αν ακόμα λογίζονται για γυναίκες ...


Θα πάρει μερικές γενιές για να το ξεκαθαρίσουμε αλλά έως τότε οι περισσότερες γυναίκες στην χώρα θα είναι μουσουλμάνες και δεν θα έχει σημασία πλέον.....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ο φεμινισμός έγινε για οικονομικούς λόγους.Το κεφάλαιο θέλει τις γυναίκες στην παραγωγή για μεγιστοποίηση των κερδών.
Το πρόβλημα είναι οτι οι γυναίκες δεν τραβάνε,δεν έχουν τις επιδόσεις των αντρών και χρειάζονται ειδική μεταχείριση και άλλους όρους εργασίας.Εχουν περίοδο,μένουν έγκυες είναι συναισθηματικές αλλοπρόσαλλες δεν έχουν αντοχή και ένα σωρό άλλα μειονεκτήματα.Υποχρεώνουν σε αλλαγή των νόμων,των στάνταρντς και του περιβάλλοντος εργασίας.
Οπότε έρχεται ο φεμινισμός και εξισορροπεί την κατάσταση.Βασικά το νόημα του φεμινισμού είναι ένα τμήμα της εργασίας των γυναικών να το κάνουν οι άντρες για να νιώθουν ωραία οι γυναίκες και να αποδίδουν στην εργασία τους.
Συνεπώς μειωμένα ωράρια για τις γκόμενες,πολλές αναρρωτικές,μεγαλύτερες άδειες,μικρότερες απαιτήσεις επίδοσης συνδυασμένα με υψηλό πακέτο αποδοχών.
Αν σαν Ελληναράς αντιδράς θεωρείσαι καθυστερημένος,βλήμα που εμποδίζει την πρόοδο.Οι Άραβες εννοείται γίνονται έξαλλοι με τα φεμινιστικά τερτίπια δε δέχονται τίποτα.Βλέπω συχνά στη Γερμανία πώς τσακώνονται,δεν ανέχονται αυτή την κουλτούρα.
Δηλαδή ο φεμινισμός είναι τα απόλυτα σκατά αλλά είναι αναγκαίος για την οικονομική πρόοδο αφού βγάζει τις γυναίκες στην παραγωγή.Είναι το ίδιο με τους τριτοκοσμικούς μετανάστες.Οπότε τους προωθούν όλα τα μέσα και όλων των ειδών οι λόγιοι.Χοντρικά ο άλλος προτιμάει να γαμάει μπαζόλα παρά να δουλεύει περισσότερο για χαμηλότερο βιοτικό επίπεδο,κάπως έτσι.Το μουνί θυσιάζεται στον καταναλωτισμό.
Βέβαια Γερμανία επειδή υπάρχει ακόμα η έμφαση στις επιδόσεις δεν είναι ο φεμινισμός στα επίπεδα Αγγλοσαξωνικού κόσμου,Σκανδιναυίας όπου έχει πιάσει ταβάνι με ποσοστώσεις και χίλια μύρια.Δηλαδή οι εταιρίες φοβούνται οτι θα χάσουν σε ανταγωνιστικότητα και δεν προωθούν εύκολα γυναίκες σε σημαντικές θέσεις στη Γερμανία.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δεν ξέρω αν οι γυναίκες έγιναν άντρες,αλλά σίγουρα οι άντρες έγιναν γυναίκες

Τους έχουν ευνουχίσει τους άντρες ειδικά στη Δύση γάμησέ τα.Ακούς συνέχεια περιφρονητικά και ειρωνικά σχόλια για τους άντρες και όλοι γελάνε που αν ένας άντρας τολμήσει να πει κάτι μισογυνιστικό ή χιούμορ κατά των γυναικών θα τον αναφέρουν επί τόπου.
Γενικά οι γυναίκες παίζουνε στα διπλά στάνταρντς δύσκολα να ισορροπήσεις.Εγώ στα αρχίδια μου δεν ασχολούμαι αλλά άμα είσαι ευαίσθητος μπορεί να το πάρεις κατάκαρδα.Εγώ λέω έτσι κι αλλιώς σας γράφω στην πούτσα μου τη χοντρή δε με απασχολεί τι λέτε είμαι ανώτερος Βαλκάνιος.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Το άλλο είναι το θέμα με το empowerment των γυναικών.Αν ας πούμε μια γκόμενα ξεκινήσει τις πίπες στο αφεντικό για να πάρει προαγωγή μερικές φεμινίστριες θα το θεωρήσουν empowerment,άλλες όμως θα το καταδικάσουν ως αποτέλεσμα της πατριαρχίας.Δηλαδή θα θεωρήσουν οτι η γκόμενα έπρεπε να πάρει την προαγωγή επειδή είναι γυναίκα και όχι να υποχρεώνεται να κάνει και πίπες.
Η το αφεντικό να τη βλέπει να ερεθίζεται και να τον παίζει κρυφίως αφού της δώσει προαγωγή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom