Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 852 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 499 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.897

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.678
Κριτικές
36
Like
35.362
Πόντοι
18.565
πως μ αρεσει η γυναικα να ναι παιχνιδιαρα πως μ αρεσει η γυναικα να ναι και χαδιαρα

τι τυπος γυναικας σας αρεσει η ο,τι να ναι ?

εμενα μ αρεσουν μορφωμενες γυναικες με γνωση ολων των θεματων που απασχολουν εναν ανθρωπο σημερα
Να ειναι μουγγη, και να ειναι αλλουνου.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
πως μ αρεσει η γυναικα να ναι παιχνιδιαρα πως μ αρεσει η γυναικα να ναι και χαδιαρα

τι τυπος γυναικας σας αρεσει η ο,τι να ναι ?

εμενα μ αρεσουν μορφωμενες γυναικες με γνωση ολων των θεματων που απασχολουν εναν ανθρωπο σημερα
Να ειναι μουγγη, και να ειναι αλλουνου.

μιλαει η πειρα τωρα

:)
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Αν και οι γενικεύσεις καλό είναι να αποφεύγονται γιατί απηχούν την προσωπική πείρα του καθενός και πέραν τούτου δεν διαθέτουν κανένα σοβαρό έρεισμα, οι ελληνίδες είναι και γαμώ τα άτομα, δοτικές, γενναιόδωρες, αγαπησιάρες, και κακές στο βαθμό που πέφτουν σε κακά χέρια: καθόσον η ελληνική κοινωνία είναι βαθιά πατριαρχική, η ευθύνη της διάπλασης του γυναικείου "τύπου" πέφτει ολοσχερώς στα άρρενα μέλη της μικρής, σιχαμένης μας οικογένειας. Αν η γυναίκα πέσει σε μαλάκα που το παίζει γαμάω, θα γίνει ένα κτητικό θηλυκό με υποτακτικά βίτσια τα οποία προόρισται μια μέρα να μεταμορφωθούν σε κέρατα στην κεφαλή του σπιτιού. Αν πέσει σε τύπο που την "ψάχνει" γενικότερα, με καλλιτεχνίζουσα κλίση και ενδιαφέροντα που τον διαφοροποιούν από τον μέσο όρο καθώς νιώθει ο άνθρωπος ότι δεν ταιριάζει ρε παιδί μου στα υφιστάμενα πλαίσια, θα διαπλάσει ένα τρελοκομείο (κι εδώ δεν φωτογραφίζω κανένα μέλος περισσότερο απ' όσο τον εαυτό μου).
Ενδέχεται να εκφράζω ακραίες απόψεις αλλά θα επιμείνω ότι το κατακάθι της αλήθειας είναι το εξής: ζούμε σε μια μικρή, σιχαμένη πατριαρχική οικογένεια, όπου τα αρσενικά μέλη ηγούνται και τα θηλυκά ακολουθούν. Εξ ου κι η αποθέωση της πουτάνας, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.552
Like
13.613
Πόντοι
3.656
Αν και οι γενικεύσεις καλό είναι να αποφεύγονται γιατί απηχούν την προσωπική πείρα του καθενός και πέραν τούτου δεν διαθέτουν κανένα σοβαρό έρεισμα, οι ελληνίδες είναι και γαμώ τα άτομα, δοτικές, γενναιόδωρες, αγαπησιάρες, και κακές στο βαθμό που πέφτουν σε κακά χέρια: καθόσον η ελληνική κοινωνία είναι βαθιά πατριαρχική, η ευθύνη της διάπλασης του γυναικείου "τύπου" πέφτει ολοσχερώς στα άρρενα μέλη της μικρής, σιχαμένης μας οικογένειας. Αν η γυναίκα πέσει σε μαλάκα που το παίζει γαμάω, θα γίνει ένα κτητικό θηλυκό με υποτακτικά βίτσια τα οποία προόρισται μια μέρα να μεταμορφωθούν σε κέρατα στην κεφαλή του σπιτιού. Αν πέσει σε τύπο που την "ψάχνει" γενικότερα, με καλλιτεχνίζουσα κλίση και ενδιαφέροντα που τον διαφοροποιούν από τον μέσο όρο καθώς νιώθει ο άνθρωπος ότι δεν ταιριάζει ρε παιδί μου στα υφιστάμενα πλαίσια, θα διαπλάσει ένα τρελοκομείο (κι εδώ δεν φωτογραφίζω κανένα μέλος περισσότερο απ' όσο τον εαυτό μου).
Ενδέχεται να εκφράζω ακραίες απόψεις αλλά θα επιμείνω ότι το κατακάθι της αλήθειας είναι το εξής: ζούμε σε μια μικρή, σιχαμένη πατριαρχική οικογένεια, όπου τα αρσενικά μέλη ηγούνται και τα θηλυκά ακολουθούν. Εξ ου κι η αποθέωση της πουτάνας, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

εάν κατάλαβα καλά, ισχυρίζεσαι ότι θα έπρεπε στην Ελλάδα, και γενικά στον κόσμο, να μην υπάρχει Πατριαρχία, αλλά Μητριαρχία; Για να ξέρω πως θα σου απαντήσω
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Αν και οι γενικεύσεις καλό είναι να αποφεύγονται γιατί απηχούν την προσωπική πείρα του καθενός και πέραν τούτου δεν διαθέτουν κανένα σοβαρό έρεισμα, οι ελληνίδες είναι και γαμώ τα άτομα, δοτικές, γενναιόδωρες, αγαπησιάρες, και κακές στο βαθμό που πέφτουν σε κακά χέρια: καθόσον η ελληνική κοινωνία είναι βαθιά πατριαρχική, η ευθύνη της διάπλασης του γυναικείου "τύπου" πέφτει ολοσχερώς στα άρρενα μέλη της μικρής, σιχαμένης μας οικογένειας. Αν η γυναίκα πέσει σε μαλάκα που το παίζει γαμάω, θα γίνει ένα κτητικό θηλυκό με υποτακτικά βίτσια τα οποία προόρισται μια μέρα να μεταμορφωθούν σε κέρατα στην κεφαλή του σπιτιού. Αν πέσει σε τύπο που την "ψάχνει" γενικότερα, με καλλιτεχνίζουσα κλίση και ενδιαφέροντα που τον διαφοροποιούν από τον μέσο όρο καθώς νιώθει ο άνθρωπος ότι δεν ταιριάζει ρε παιδί μου στα υφιστάμενα πλαίσια, θα διαπλάσει ένα τρελοκομείο (κι εδώ δεν φωτογραφίζω κανένα μέλος περισσότερο απ' όσο τον εαυτό μου).
Ενδέχεται να εκφράζω ακραίες απόψεις αλλά θα επιμείνω ότι το κατακάθι της αλήθειας είναι το εξής: ζούμε σε μια μικρή, σιχαμένη πατριαρχική οικογένεια, όπου τα αρσενικά μέλη ηγούνται και τα θηλυκά ακολουθούν. Εξ ου κι η αποθέωση της πουτάνας, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Ωραια ολα αυτα αλλα αγνοεεισες να θιξεις καποια σημαντικα ζητηματα που πιθανολογω οτι απλως τα ξεχασες. Πρωτα απο ολα κανεις δεν εχει την ευθυνη για την διαπλαση κανενος, ο μονος υπευθηνος για το εισαι σαν ανθρωπος εισαι εσυ και μονο, ολα τα υπολοιπα εξω απο τον εαυτο μας που μας συμβαινουν ειναι απλως ερεθισματα τα οποια εχουν σκοπο να μας ανοιγουν τα ματια, επομενως σαν ενηλικας ποτε δεν θα πω ξερεις με κερατωσε η ταδε αρα ολες ειναι πουτανες αλλα ουτε επισης δεχομαι απο μια γυναικα να γινει ο χειροτερος της εαυτος επειδη εμπλεξε με εναν μαλακα, το αν καποιος θελει να κανει τον εαυτο του καλυτερο δεν το κανει για καμια γυναικα γκομενα κλπ, το κανει καθαρα για τον εαυτο του και μονο, σαν ελευθερα σκεπτομενος ανθρωπος ποτε κανεις δεν χρειαζεται την αποδοχη η μη απο κανεναν και πιστευω πως ολες οι δυσσαρεστες εμπειριες που εχουμε πρεπει να λειτουργουν σαν ερεθισματα για να ψαχνομαστε λιγο παραπανω. Η πατριαρχια που αναφερεις αν και δεν συμφωνο με αυτο το μοντελο νομιζω πως και αν ειχαμε φουλ μητριαρχια το προβλημα θα ηταν απο την αλλη πλευρα...και στο κατω της γραφης να μην ξεχνας οτι οι γονεις μας μεγαλωσαν στν φτωχια και στα χωραφια, πως μπορεις να κατηγορισεις ενα για κατι που πολυ απλα δεν καταλαβαινει..
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
εάν κατάλαβα καλά, ισχυρίζεσαι ότι θα έπρεπε στην Ελλάδα, και γενικά στον κόσμο, να μην υπάρχει Πατριαρχία, αλλά Μητριαρχία; Για να ξέρω πως θα σου απαντήσω

Ισχυρίζομαι ότι σε ένα τόσο βαρυσήμαντο καθεστώς ανισότητας και καταπίεσης όπως η τρισχιλιετής και βάλε πατριαρχία, κάποιοι έχουν το πάνω χέρι στη διάπλαση του τύπου των άλλων - εν προκειμένω, οι άντρες είναι οι ιθύνοντες του τύπου της γυναίκας που επικρατεί.
Όπου η μητριαρχία δεν σηματοδοτεί μιαν απλή αντιστροφή των όρων -ποτέ στην ιστορία δεν το έκανε, κι έχουν διασωθεί τεκμήρια για του λόγου το αληθές- αλλά την κατάργηση της δυνατότητας διάπλασης του -αδόκιμου ομολογουμένως όρου- "τύπου" των άλλων από κάποιο ανώτερο ως προς την ισχύ φύλο.
Είδες πόσο καλό παιδί είμαι, βλέπεις πόσο σε βοηθάω για να μην πεις καμιά μπαρούφα.

Για να σε δω.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οι γυναικες πρεπει παντα να εχουν μια δικαιολογια

Α μου μιλησε αποτομα και τον κερατωσα, του αξιζε
Α δε μου εγραψε σημερα ας φλερταρω
Α δεν εχει αμαξι και φοβερη δουλεια, αξιζω κατι καλυτερο εχω βγαλει κομμωτικη αυτος ενας απλος μπογιατζης ειναι
Α δε μπορω να δουλεψω τοσες ωρες εχω περιοδο
Α ειναι βαρια τα πραγματα, ας τα μαζεψει κανας αλλος
Α αυτος ειναι ο αντρας αυτος πρεπει να πληρωσει και να βγαζει πιο πολλα
Α ειμαστε ισοι πρεπει να βγαζουμε τα ιδια
Α κουνησε το ραφι στο ψυγειο εχω δικαιωμα να του φωναζω
Α δε φταιω εγω που ειμαι ετσι, φταιει η πατριαρχια.

Μαλακες μουνοδουλοι

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.552
Like
13.613
Πόντοι
3.656
εάν κατάλαβα καλά, ισχυρίζεσαι ότι θα έπρεπε στην Ελλάδα, και γενικά στον κόσμο, να μην υπάρχει Πατριαρχία, αλλά Μητριαρχία; Για να ξέρω πως θα σου απαντήσω

Ισχυρίζομαι ότι σε ένα τόσο βαρυσήμαντο καθεστώς ανισότητας και καταπίεσης όπως η τρισχιλιετής και βάλε πατριαρχία, κάποιοι έχουν το πάνω χέρι στη διάπλαση του τύπου των άλλων - εν προκειμένω, οι άντρες είναι οι ιθύνοντες του τύπου της γυναίκας που επικρατεί.
Όπου η μητριαρχία δεν σηματοδοτεί μιαν απλή αντιστροφή των όρων -ποτέ στην ιστορία δεν το έκανε, κι έχουν διασωθεί τεκμήρια για του λόγου το αληθές- αλλά την κατάργηση της δυνατότητας διάπλασης του -αδόκιμου ομολογουμένως όρου- "τύπου" των άλλων από κάποιο ανώτερο ως προς την ισχύ φύλο.
Είδες πόσο καλό παιδί είμαι, βλέπεις πόσο σε βοηθάω για να μην πεις καμιά μπαρούφα.

Για να σε δω.

Όλα, ΜΑ ΟΛΑ όσα βλέπεις έχουν εφευρεθεί / σχεδιαστεί, υλοποιηθεί, εξελιχθεί, τροφοδοτηθεί από άντρες. Τα έχτισαν με τη μυική τους δύναμη, το μυαλό, την εφευρετικότητά τους ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ. Σκοτωθήκαμε για να φέρουμε το κρέας στον καταυλισμό και να προστατέψουμε τις γυναίκες και τα παιδιά (παιδιά τους, ΣΙΓΟΥΡΑ, παιδιά μας, ΙΣΩΣ). Βρεθήκαμε στον πάτο των θαλασσών, προσπαθώντας να φέρουμε εμπορεύματα. Φαγωθήκαμε από καρχαρίες, ή πάθαμε τη νόσο των δυτών, για να βάλουμε μαργαριτάρια στο λαιμό τους. Θαφτήκαμε στα ορυχεία για να βγάλουμε τα μέταλλα και να τις στολίσουμε με κοσμήματα. Μαύρισαν από την καρβουνόσκονη τα πνευμόνια μας για να κάνουμε τη Βιομηχανική Επανάσταση. Και ακόμα, έχουμε το 95% των θανατηφόρων ατυχημάτων στη δουλειά. Και έρχεσαι εσύ και υποστηρίζεις ότι θα έπρεπε να έχουν ίσο βάρος στη λήψη αποφάσεων. Κοιτάξου στον καθρέφτη κι αναρωτήσου τι άνθρωπος είσαι, για να θεωρείς ότι αυτό που λες είναι δίκαιο. Πάντως, αν ποτέ φτιάξεις οποιαδήποτε επιχείρηση, φώναξε μια γυναίκα για να παίρνετε μαζί τις αποφάσεις , αφού έτσι είναι το σωστό
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Εντάξει κυβερνήτα Κερκ, διακοπή για το δεύτερο πλάνο σε 15'.
 

Eric(4)

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Νοε 2020
Μηνύματα
3.883
Like
3.030
Πόντοι
1.706
Ο ΚΦ ειναι απο τα πιο ευγενικα και συζητησιμα μελη εδω μεσα , δεν τον εχω δει ποτε να προσβαλει κανεναν
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.319
Like
5.040
Πόντοι
1.056
Πολύ μ'αρέσουν αυτές οι αριστερίστικες θεωρητικές ουτοπίες με την κατάλυση της πατριαρχίας και των ανισοτήτων και τους ευτυχισμέν@ μακρυμάλλ@ αριστερ@ που ισότιμ@ τρέχουν ανέμελα στα λιβάδια κάνοντας παρτούζες και παιζοντας Λενον με τις αρπες τους. Τι κρίμα που κάθε φορά που προσπαθούν να τις υλοποιήσουν καταλήγουν να σφάζουν ο ένας τον άλλο όταν τελειώνουν τα ναρκωτικά...
 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.386
Πόντοι
456
Πολύ μ'αρέσουν αυτές οι αριστερίστικες θεωρητικές ουτοπίες με την κατάλυση της πατριαρχίας και των ανισοτήτων και τους ευτυχισμέν@ μακρυμάλλ@ αριστερ@ που ισότιμ@ τρέχουν ανέμελα στα λιβάδια κάνοντας παρτούζες και παιζοντας Λενον με τις αρπες τους. Τι κρίμα που κάθε φορά που προσπαθούν να τις υλοποιήσουν καταλήγουν να σφάζουν ο ένας τον άλλο όταν τελειώνουν τα ναρκωτικά...

Κατά κανόνα, ισότητα δεν υπάρχει στη Φύση παρά μόνο στα Μαθηματικά (δηλαδή μόνο μέσα στο μυαλό μας).
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Πουθενά δεν έγινε λόγος για την κατάλυση της πατριαρχίας· ίσως μόνο κάποιες νύξεις για την εγκαθίδρυσή της. Και για να μη σας λένε όχι απλά αμόρφωτους αλλά και γίδια (που πετάγονται για να εκφράσουν μιαν άποψη σχετικά με κάτι που αγνοούν), οσονούπω θ’ ανεβάσω δυο βιβλία σχετικά (στο αντίστοιχο νήμα) για να έχετε το νου σας.
Γιατί ξεχνιέστε, ή δεν μετράτε σωστά τα πράγματα, και δεν έχετε το νου σας.
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Οι γυναικες ειναι υπανθρωποι! Κατωτερα οντα...
 

Eric(4)

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Νοε 2020
Μηνύματα
3.883
Like
3.030
Πόντοι
1.706
Σκασε μωρη πουστρα
Γιαυτο δεν σου κανει κουκου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom