Νέα

Τι θα ψηφίσετε τη Κυριακή 5/7/2015 στο δημοψήφισμα;;;;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι θα ψηφίσετε;

  • OXI

    Ψήφοι: 346 44,6%
  • NAI

    Ψήφοι: 355 45,8%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 74 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    775
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Νομίζεις ότι αυτό που είπες ήταν εξυπνάδα;

ρε τυπε αλλοι λαοι εζησαν κομμουνισμο, δικατοριες, σφαγες κτλ ειναι πραγματικα εξαθλιωμενοι  :S

αφου μονος σου τα λες δουλεψαν 30 χρονια, ειναι δυνατον να μην εχουν λεφτα?  :think:
 
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
473
Κριτικές
200
Like
4.369
Πόντοι
13.040
ρε τυπε αλλοι λαοι εζησαν κομμουνισμο, δικατοριες, σφαγες κτλ ειναι πραγματικα εξαθλιωμενοι  :S

αφου μονος σου τα λες δουλεψαν 30 χρονια, ειναι δυνατον να μην εχουν λεφτα?  :think:

Εσύ με 20.000 Ευρώ στην τράπεζα, πόσα χρόνια περνάς χωρίς δουλειά και αν
έχεις και οικογένεια τι γίνεται;
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Εσύ με 20.000 Ευρώ στην τράπεζα, πόσα χρόνια περνάς χωρίς δουλειά και αν
έχεις και οικογένεια τι γίνεται;

με 30 χρονια δουλειας εχουν 20χιλιαδες  :2funny: :2funny: :2funny:
σταματα τις τρολιες ρε τυπε  :grin: :grin: :grin:
 
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
473
Κριτικές
200
Like
4.369
Πόντοι
13.040

kokos99

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Θανατος στους στατογερους και την γαμημενη γενια του πολυτεχνειου που φαγαν τα λεφτα και τωρα πρεπει εγω και αλλοι μαλακες να ξεπληρωσουμε...αλλα μη γελιεστε κυριοι τα λεφτα τα φαγαν οι δικοι μας....οι γονεις μας που τα κανανε σπιτια λουσα κλπ.... πως ειναι δυνατον να βγαινουν ατομα σε συνταξη (38% οεο) κατω των 45!!!! αυτου του πουστη καριολη γαμημενου-νης ποιος νομιζετε οτι θα του πληρωνει την κολο συνταξη για να τρωει ψαρακια στην θαλασσα .γιατο αυτο αφηστε της πιπες για τους κακους ευρωπαιος....οτι τα τραγαμε με χρυσα κουταλια ενω δεν παραγαμε τιποτα δεν μιλαγατε τοτε παλιο μαλακες...τιποτα εγω εχω καβατζα εξωτερικο φοθλ στο οχι και τη δραχμη θα παρω και ενα σπιτακι που θελω κοψωχρονια και θα αγορασω και μια μουναρα καριολα ελεινιδα(θα το δινουν τσαμπα τοτε θα τους κοπει ο αερας ) για να μου κανει 2-3 μουλικα και ολα μια χαρα!!!! γιατο λεω ναι ΣΤΟ ΟΧΙ
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Όσοι είχαν μέχρι προχθές €20,000 σε Ελληνικές Τράπεζες, θα κάνουν μαύρα μάτια να τα ξαναδούν!!!! :huh: Πρώτη φορά Αριστερά και παν τα χρήματα στον αγύριστο!
 
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
473
Κριτικές
200
Like
4.369
Πόντοι
13.040
Όσοι είχαν μέχρι προχθές €20,000 σε Ελληνικές Τράπεζες, θα κάνουν μαύρα μάτια να τα ξαναδούν!!!! :huh: Πρώτη φορά Αριστερά και παν τα χρήματα στον αγύριστο!

Βρήκατε τον μαλάκα και του τα φορτώσατε όλα.
Αλλά καλά να πάθει.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Ή παίρνεις μεγάλο μισθό ή πραγματικά είσαι Κωστάκης.
Μεγαλώνοντας θα μάθεις και εσύ.

ασε μας ρε φιλε,μεχρι πριν μερικα χρονια δεν υπηρχε ΕΝΦΙΑ,φοροι ,ΔΕΗ,Πετρελαιο πανακριβο μια χαρα αποταμιευες

να μη μιλησουμε για δεκαετια 80 κ 90  :grin: :grin: :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Θανατος στους στατογερους και την γαμημενη γενια του πολυτεχνειου που φαγαν τα λεφτα και τωρα πρεπει εγω και αλλοι μαλακες να ξεπληρωσουμε...αλλα μη γελιεστε κυριοι τα λεφτα τα φαγαν οι δικοι μας....οι γονεις μας που τα κανανε σπιτια λουσα κλπ.... πως ειναι δυνατον να βγαινουν ατομα σε συνταξη (38% οεο) κατω των 45!!!! αυτου του πουστη καριολη γαμημενου-νης ποιος νομιζετε οτι θα του πληρωνει την κολο συνταξη για να τρωει ψαρακια στην θαλασσα .γιατο αυτο αφηστε της πιπες για τους κακους ευρωπαιος....οτι τα τραγαμε με χρυσα κουταλια ενω δεν παραγαμε τιποτα δεν μιλαγατε τοτε παλιο μαλακες...τιποτα εγω εχω καβατζα εξωτερικο φοθλ στο οχι και τη δραχμη θα παρω και ενα σπιτακι που θελω κοψωχρονια και θα αγορασω και μια μουναρα καριολα ελεινιδα(θα το δινουν τσαμπα τοτε θα τους κοπει ο αερας ) για να μου κανει 2-3 μουλικα και ολα μια χαρα!!!! γιατο λεω ναι ΣΤΟ ΟΧΙ

ειναι μια αποψη κ αυτη τυπε  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Βρήκατε τον μαλάκα και του τα φορτώσατε όλα.
Αλλά καλά να πάθει.

Δεν του προσάπτω τον χαρακτηρισμό που γράφεις. Απλούστατα ΔΕΝ είχε την εμπειρία, την ικανότητα και την εσωτερική (κοματική) στήριξη για να καταλαβαίνει την διαφορά μεταξύ του ΕΦΙΚΤΟΥ και του ΕΦΙΚΤΕΟΥ !!!

Όπως επίσης ΔΕΝ μπορούσε (τουλάχιστον μέχρι σήμερα) να καταλάβει πόσο τον "παίρνει" να πατάει πάνω στις μαύρες γραμμές των δανειστών.
Με λίγα λόγια ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΕ τόσο τις δυνάμεις του (και του συρφετού του), και ΥΠΟΤΙΜΗΣΕ το πόσο μικροί είμαστε μπροστά στην ενωμένη Ευρώπη!

Δυστυχώς το ενέχυρο για τα λάθη του ΔΕΝ είναι το Κόμα του, αλλά η ΧΩΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ !!!!! :huh:
 
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
473
Κριτικές
200
Like
4.369
Πόντοι
13.040
Δεν του προσάπτω τον χαρακτηρισμό που γράφεις. Απλούστατα ΔΕΝ είχε την εμπειρία, την ικανότητα και την εσωτερική (κοματική) στήριξη για να καταλαβαίνει την διαφορά μεταξύ του ΕΦΙΚΤΟΥ και του ΕΦΙΚΤΕΟΥ !!!

Όπως επίσης ΔΕΝ μπορούσε (τουλάχιστον μέχρι σήμερα) να καταλάβει πόσο τον "παίρνει" να πατάει πάνω στις μαύρες γραμμές των δανειστών.
Με λίγα λόγια ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΕ τόσο τις δυνάμεις του (και του συρφετού του), και ΥΠΟΤΙΜΗΣΕ το πόσο μικροί είμαστε μπροστά στην ενωμένη Ευρώπη!

Δυστυχώς το ενέχυρο για τα λάθη του ΔΕΝ είναι το Κόμα του, αλλά η ΧΩΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ !!!!! :huh:

Θα συμφωνήσω μαζί σου με έναν αστερίσκο.
Τα δάνειά μας, τις καταθέσεις μας, άλλοι τα έβαλαν ενέχυρο, υποθήκη και εγγυήσεις
και τώρα προσπαθούν να βγουν λάδι.
Αλλά να ξέρεις και αυτοί αναλώσιμοι ήταν, ήδη ψάχνουν τους επόμενους.
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.229
Κριτικές
40
Like
2.191
Πόντοι
1.796
Θανατος στους στατογερους και την γαμημενη γενια του πολυτεχνειου που φαγαν τα λεφτα και τωρα πρεπει εγω και αλλοι μαλακες να ξεπληρωσουμε...αλλα μη γελιεστε κυριοι τα λεφτα τα φαγαν οι δικοι μας....οι γονεις μας που τα κανανε σπιτια λουσα κλπ.... πως ειναι δυνατον να βγαινουν ατομα σε συνταξη (38% οεο) κατω των 45!!!! αυτου του πουστη καριολη γαμημενου-νης ποιος νομιζετε οτι θα του πληρωνει την κολο συνταξη για να τρωει ψαρακια στην θαλασσα .γιατο αυτο αφηστε της πιπες για τους κακους ευρωπαιος....οτι τα τραγαμε με χρυσα κουταλια ενω δεν παραγαμε τιποτα δεν μιλαγατε τοτε παλιο μαλακες...τιποτα εγω εχω καβατζα εξωτερικο φοθλ στο οχι και τη δραχμη θα παρω και ενα σπιτακι που θελω κοψωχρονια και θα αγορασω και μια μουναρα καριολα ελεινιδα(θα το δινουν τσαμπα τοτε θα τους κοπει ο αερας ) για να μου κανει 2-3 μουλικα και ολα μια χαρα!!!! γιατο λεω ναι ΣΤΟ ΟΧΙ
Μην ανησυχείς, ο σύριζα (σε συνεργασία με τα αυγα) θα εξυγειάνει την κοινώνια. Τώρα που θα βγούμε από το ευρώ συντάξεις ούτως η άλλως δεν θα δίνει και το χρόνιο πρόβλημα του ασφαλιστικού θα λυθεί σε πέντε εξι μήνες. Δεν θα είμαστε πλέον γερασμένος λαός αλλά ένας λαός όλο σφρίγος και νεότητα, έτοιμος να διεκδικήσει Lebensraum προς ανατολάς! Ιδού η Αναγέννησις του Έθνους! :rockon:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Τον καταργήσανε ήδη.
26% στην ατομική επιχείρηση από το πρώτο Ευρώ.

Στις προτάσεις της κυβέρνησης που συμφωνησαν οι θεσμοι
Το 26% γινεται 28% με 100% προκαταβολη απο 55% και στους αγροτες
απο 13% σε 33% και ασφαλιστικες εισφορες απο 69 ευρω την μηνα 190.  :orchestra: :orchestra: :orchestra:

 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
URL]]
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom