Νέα

Τι θα ψηφίσετε τη Κυριακή 5/7/2015 στο δημοψήφισμα;;;;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι θα ψηφίσετε;

  • OXI

    Ψήφοι: 346 44,6%
  • NAI

    Ψήφοι: 355 45,8%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 74 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    775
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
όχι ότι εχει καποιο τρελο αδικο, εδώ που τα λεμε! :helpplea:
αλλα, ρε γαμωτο, η σκεψη σου ως ανθρωπος, δεν σε καθοδηγει καπου?
χωρις να επηρεάζεσαι απ αυτά που ακους η διαβαζεις κιολας, απ αυτά που βλέπεις γυρω σου? :think:
δεν κλινεις προς καποια πλευρα? :think:

σεβαστο ο,τι κι αν κανεις!
απλα η αποχη είναι αδικη για εσενα! (όπως και η φαρσοκομωδια του δημοψηφίσματος, δλδ)
προσωπικα, εγω επειδή διαφωνω με το δημοψήφισμα ΓΕΝΙΚΑ, είμαι για ΝΑΙ, επειδή ο εντολεας του δημοψηφίσματος μου λεει να ψηφισω όχι!
κι επισης, επειδή ο εντολεας του δημοψηφίσματος, είναι μια κατεστραμμενη ηδη κυβερνηση, η οποια απεγνωσμένα παλευει να εξασφαλισει καποιες μερες ακομα στην θρονο της. :humpleg:
Ενώ δεν ειμουν τοσο αρνητικος για τον συριζα αρχικα, με αυτά που εχω δει γυρω μου τελευταια, θεωρω ότι είναι μακραν ο,τι χειροτερο ειδα ποτε!
Να βλεπω τον βαρουφακη να....γελαει όταν ο δημοσιογράφος του BBC τον ρωτάει τι ωρα παει στα ΑΤΜ...και να λεει ότι...δεν ΚΑΤΑΔΕΧΕΤΑΙ να παει στα ΑΤΜ ουτε αυτος, ουτε η γυναικα του!..και αυτος μου φωναζει να ψηφισω ΟΧΙ! :S :S :S
Τα κομματα που εκαναν την 'κυβερνηση' και αποφασισαν το δημοψήφισμα, γαμηθηκαν να διοριζουν βραδυ ο,τι μπορει να κατεβασει ο διεφθαρμένος νους τους, για να ψηφισουν ΟΧΙ!

η κυβερνηση που δεν εχει δηλωσει καμμια ξεκαθαρη θεση και κανει κωλοτουμπες, τάσσεται μαζι με την χρυση αυγη επισης, και μου ζηταει το ΟΧΙ ως...λευκη επιταγή, γιατι δεν μου λεει τι είναι το ΟΧΙ!  :jerking:

Οσο χαζος και τρελος κι αν είμαι, δεν υπαρχει ρε γαμωτο (στο δικο μου νου τουλάχιστον) ΚΑΝΕΝΑΣ απολυτως λογος να ψηφισω ΟΧΙ, γιατι συνεπάγεται με όλα αυτά που σιχαινομαι και αντιπαθω σ αυτή την χωρα!
και από κουβέντες δηλαδή που κανω με ανθρώπους γυρω μου, ν ακουσω και κανα επιχειρημα δηλαδή, τα μονα που ακουσα είναι τα εξης:

1)τα ραφια των σουπερμάρκετ αδειαζουν λεει, επειδή αυτοι οι 'ΔΕΞΙΟΙ' του ΝΑΙ, πανε και τα παιρνουν ΟΛΑ, καιτα ντανιαζουν σπιτια τους, για να τα πουλησουν μετα...gimme a break, δηλαδή-ειπωθηκε από ΝΕΟ ανθρωπο αυτό! :erection:

2) Ότι ολες οι ιδιωτικες εταιριες ξεκινησαν να κανουν απολυσεις οσων εχουν αριστερες ιδεολογιες.....δηλαδή στο δημοσιο δουλευουν αποκλειστικα 'αριστεροι' και στον ιδιωτικο τομεα αποκλειστικα 'δεξιοι'...μην χεσω δηλαδή! :s&m_1:

3) Ότι αν βγει το ναι, αυτοι, οι κακοι 'πλούσιοι' θα παρουν τον πουλο...εγω ισα-ισα πιστευω ακράδαντα το αντιθετο, καθως αρκετα κολλεγιοπαιδα που γνωριζω ψηνουν για ΟΧΙ, απλα επειδή εχουν τα λεφτακια τους εξω και ζαχαρωνουν το σπιτι του γειτονα....και λογικο μου φαινεται δηλαδή... :kneel:

4) Ότι με το 'ΟΧΙ', ο βαρουφακης θα εχει ισχυρη λαικη εντολη να παει να διαπραγματευτεί....γιατι, 5 μηνες τωρα ποιος τον εχρισε υπουργο οικονομικων? ο φουφουτος? εξελεγη με την ψηφο του λαου να βγαλει εις περας αυτή την αποστολή! και δεν πληρωνεται και φτωχικα από εμας του φορολογουμενους!  :orchestra:

5) ότι με το 'ΟΧΙ', θα εχουμε εθνικη υπερηφανεια...ναι, αυτή που την πουλανε για θεσεις στο δημοσιο και την αξιοκρατια την πεταμε απτο παραθυρο αμα είναι να βολεψουνε τον κωλο μας... :booty:

στο 'ΟΧΙ', ο καθενας βλεπει αυτά που του λειπουν...πλεον, δεν θα μου κανε εντυπωση αν καποιος μου λεγε ότι αυτό το ρημαδι το 'ΟΧΙ' θεραπευει τον καρκινο, ισιωνει τον πυργο της Πιζας, και δεν ξερω γω τι άλλο!

Δεν είναι καιροι για μαλακιες, ας ωριμασουμε και λιγο, φτανει πια μ αυτό το αισχος!

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Συμφωνω σε ολα
 

public35

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
386
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
έτσι και αλλιώς το αποτέλεσμα φαίνεται οριακό και ένα αποτέλεσμα 51-49 π.χ υπέρ του ΟΧΙ δεν είναι νίκη για κανέναν. Θα πρέπει και εγώ που ψήφισα ΟΧΙ το πιστεύω να πάει μία επιτροπή διαπραγμάτευσης στις Βρυξέλλες και απο άλλα κόμματα. Το δημοψήφισμα αν το αποτέλεσμα είναι αυτό δεν δίνει περιθώρια για γιορτές.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Δυστιχως το μονο που θα δειξει αυτο το δημοψηφισμα οπως φαινεται ειναι οτι οι Ελληνες ειναι χωρισμενοι σε δυο κοπαδια,σε αυτους που εχουν κατι και δε θελουν να το χασουν και σε αυτους που δεν εχουν τιποτα και δεν εχουν τιποτα να χασουν...κανεις απο τους δυο δεν ενδιαφετεται για τον αλλον και οι δευτεροι εχουν και αχτι τους πρωτους.Αρχιδια εθνικη ενωτητα και ''ειμαστε ολοι Ελληνες" και αρχιδια καλαβρεζικα.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.718
Κριτικές
1
Like
2.076
Πόντοι
606
Δυστιχως το μονο που θα δειξει αυτο το δημοψηφισμα οπως φαινεται ειναι οτι οι Ελληνες ειναι χωρισμενοι σε δυο κοπαδια,σε αυτους που εχουν κατι και δε θελουν να το χασουν και σε αυτους που δεν εχουν τιποτα και δεν εχουν τιποτα να χασουν...κανεις απο τους δυο δεν ενδιαφετεται για τον αλλον και οι δευτεροι εχουν και αχτι τους πρωτους.Αρχιδια εθνικη ενωτητα και ''ειμαστε ολοι Ελληνες" και αρχιδια καλαβρεζικα.
μου κανεις :thumbsup:
 

mihla

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
21 Μαΐ 2015
Μηνύματα
962
Κριτικές
194
Like
7.169
Πόντοι
30.298
Δυστιχως το μονο που θα δειξει αυτο το δημοψηφισμα οπως φαινεται ειναι οτι οι Ελληνες ειναι χωρισμενοι σε δυο κοπαδια,σε αυτους που εχουν κατι και δε θελουν να το χασουν και σε αυτους που δεν εχουν τιποτα και δεν εχουν τιποτα να χασουν...κανεις απο τους δυο δεν ενδιαφετεται για τον αλλον και οι δευτεροι εχουν και αχτι τους πρωτους.Αρχιδια εθνικη ενωτητα και ''ειμαστε ολοι Ελληνες" και αρχιδια καλαβρεζικα.
τα είπες όλα  ;) ;)
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
νικηκτης θα ειναι η αποχη
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
έτσι και αλλιώς το αποτέλεσμα φαίνεται οριακό και ένα αποτέλεσμα 51-49 π.χ υπέρ του ΟΧΙ δεν είναι νίκη για κανέναν. Θα πρέπει και εγώ που ψήφισα ΟΧΙ το πιστεύω να πάει μία επιτροπή διαπραγμάτευσης στις Βρυξέλλες και απο άλλα κόμματα. Το δημοψήφισμα αν το αποτέλεσμα είναι αυτό δεν δίνει περιθώρια για γιορτές.

ολοι εναποθετουν ασχετες ελπιδες για το ΟΧΙ τους....
ναι τυπε μου, εννοια σου κι αυτό το όχι θα μας φερει και ξανα την Πολη...:P :uglystupid:
μια λευκη επιταγή εδωσες στον τσιπρα και την χα, μην κοροιδευεις τον εαυτο σου άλλο, κριμα ειναι :2funny: :2funny: :2funny:
 

public35

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
386
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
τι να πει ένα αποτέλεσμα 51-49 και ας είναι οποιοσδήποτε πρώτος:; χάλια κατάσταση και ο Σαμαράς και ο Τσίπρας πρέπει να κάτσουν μαζί να τα βρούνε να αφήσουν τους εγωισμούς γιατί η χώρα καταστρέφεται. Γελοίες αντιπαραθέσεις να πάνε στο περιθώριο και να βρεθεί μία βιώσιμη λύση με κούρεμα χρέους που θα το ζητήσουν ΜΑΖΙ.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
νικηκτης θα ειναι η αποχη

αυτό, θα ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νικη, εάν γινοταν, αληθεια!
ΜΟΝΟ ετσι, ολοι θα εδειχναν τ @@ τους και στην 'κυβερνηση' που δεν είναι 'παντος καιρου', αλλα και στην ΕΕ
Αλλα, δυστυχως, δεν θα γινει...
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Αρα αφου ειμαστε δημοκρατικοι τυποι και ο λαος κυβερνα...βγαλαμε το λογαριασμο...ο οποιος ειναι οτι οι Ελληνες ειναι ανικανοι να αποφασισουν την τυχη τους και το μονο δικαιο ειναι να πεσουν στο παγωβουνο?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
τι να πει ένα αποτέλεσμα 51-49 και ας είναι οποιοσδήποτε πρώτος:; χάλια κατάσταση και ο Σαμαράς και ο Τσίπρας πρέπει να κάτσουν μαζί να τα βρούνε να αφήσουν τους εγωισμούς γιατί η χώρα καταστρέφεται. Γελοίες αντιπαραθέσεις να πάνε στο περιθώριο και να βρεθεί μία βιώσιμη λύση με κούρεμα χρέους που θα το ζητήσουν ΜΑΖΙ.

ναι, αυτοι οι δυο ικανοι είναι για συζητήσεις και κουβέντες...αφους τους ειδες, τι περιμενεις τωρα?
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
αυτό, θα ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νικη, εάν γινοταν, αληθεια!
ΜΟΝΟ ετσι, ολοι θα εδειχναν τ @@ τους και στην 'κυβερνηση' που δεν είναι 'παντος καιρου', αλλα και στην ΕΕ
Αλλα, δυστυχως, δεν θα γινει...

χεστηκε η εε
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Αρα αφου ειμαστε δημοκρατικοι τυποι και ο λαος κυβερνα...βγαλαμε το λογαριασμο...ο οποιος ειναι οτι οι Ελληνες ειναι ανικανοι να αποφασισουν την τυχη τους και το μονο δικαιο ειναι να πεσουν στο παγωβουνο?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αυτό, πλεον, τυπε μου!
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αυτό, πλεον, τυπε μου!
Εννοειτε τωρα που ακομα εχουν 50ευρα τα ατμ.Σε 2 βδομαδες ποσοι θα μεινουν ανενδοτοι και δε θα παρακαλανε να μας τη φορεσουν προκειμενου να δουμε λιγο μαρουλι?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Εννοειτε τωρα που ακομα εχουν 50ευρα τα ατμ.Σε 2 βδομαδες ποσοι θα μεινουν ανενδοτοι και δε θα παρακαλανε να μας τη φορεσουν προκειμενου να δουμε λιγο μαρουλι?

εγω παντως, ετοιμάζομαι οποιος ενδιαφέρεται να χορηγησω δανειακια μικρα ποσα, με...΄'φιλικο' τοκο! (είναι ιστορια να μπουν στην χωρα μικρες σουμες, πλεον, καταλαβαίνεις)
dont worry, φροντιζω για τους 'αγωνιστες' συμπατριώτες μου....
γι αυτό ψηφιζω ΟΧΙ, να χω ΚΑΙ την συνειδηση μου ησυχη, αλλα ΚΑΙ να χω την ευκαιρια να 'βοηθησω' λιγάκι....
μ ένα σμπαρο δυο φερραρι, λεμε
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom