Νέα

Τι θα ψηφίσετε τη Κυριακή 5/7/2015 στο δημοψήφισμα;;;;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι θα ψηφίσετε;

  • OXI

    Ψήφοι: 346 44,6%
  • NAI

    Ψήφοι: 355 45,8%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 74 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    775
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

bieber

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2014
Μηνύματα
161
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ-ΟΧΙ-.ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ??ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ΧΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΑΡΠΑΞΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΟΝ ΛΑΟ Κ ΤΟΝ ΔΙΧΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΨΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΟΣΧΕΣΕΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ(ΟΧΙ) Κ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ(ΝΑΙ).ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΑ ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΕΙΣ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
καμια μυστικη δημοσκοπηση παιζει τυποι ?   :hi: :hi: :hi:

παίζει μήνυμα από τον πρόεδρο της Ζιμπάμπουε που λέει [size=30pt]"Καλωσήρθατε στο κοινό μας νόμισμα"..[/size]

Zimbabwe_$100_trillion_2009_Obverse.jpg
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
όλος ο υπόλοιπος λαός πώς θα κάτσει και θα κάνει τη δουλειά του με κουπόνια και οι γιατροί δεν θα κάθονται να κάνουν τη δουλειά τους;
τον ρώτησες τον άλλον αν έχει ήδη εδώ και 4-5 χρόνια δουλειά ή βλέπεις μόνο τι γίνεται με την πάρτη σου;
ο κόσμος πεθαίνει ήδη, δε χρειάζεται το κλάμα το δικό σου. Κάποιοι δε, ήδη γυρνάνε και θα γυρνάνε στα συσσίτια.

δεν είναι ότι σε σώζει η δραχμή, τίποτα δε σε σώζει εάν δεν ξέρεις εσύ πως να σωθείς.

εάν είναι να φτάσω 70 χρονών και να ζω με την αγωνία μας έδωσε ή όχι ο σόιμπλε λεφτά για να βγάλουμε το 6μηνο καλύτερα να ψοφήσω αύριο.

για να εκμεταλλευτείς το ζεόλιθο, να κηρύξεις ΑΟΖ ή να έχεις ανεπτυγμένη παραγωγή, πρέπει να σε αφήσουν να το κάνεις.
Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να σε αναγκάσουν να πουλήσεις τις δημόσιες επιχειρήσεις, σου βάζουν πλαφόν στο τι θα εξάγεις και που και αφήνουν στα σύνορά τους και δικά σου (το Αιγαίο) να βολοδέρνουν οι Τούρκοι με πλοία και αεροσκάφη και να κάνουν παραβιάσεις και μετρήσεις για πετρέλαιο.
Σου έχουνε φορτώσει ότι μετανάστη δημιούργησαν με τους πολέμους τους και στέλνουν τα εργοστάσιά τους εκτός Ε.Ε.(βλ. Mercedes στην τουρκία)... και σαν να μην έφτανε αυτό σου κόβουν και τις εξαγωγές προς τρίτους επειδή παίζουν τα γεωπολιτικά παιχνίδια τους.

1ον :αρχίδια θα κάτσουν οι γιατροί με τα κουπόνια στην ελλάδα και φαντάζομαι και άλλες ειδικότητες, που ήδη έχουν αρχίσει να φεύγουν δλδ...
2ον : πως θα σε σώσει η γαμημένη η δραχμή ???
3ον : το ότι δεν σ'αφήνουνε να εκμεταλλευτείς αοζ ζεόλιθο , χρυσό , είναι δικιές σας φοβίες για να δικαιολογήσετε την αδράνεια του πολιτικού προσωπικού , και άντε έρχομαι με τα νερά σου και σου λέω ότι όντως δε σ'αφήνουνε , πως στο διάλο θα σ'αφήσουνε με τη δραχμή εκτός ε.ε. ?
4ον : πως στο διάολο θα λυθούν τα προβλήματα με την γαμημένη την δραχμή εκτός ε.ε. ???
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Μα έσπασες τον πούτσο με το ΝΑΙ και τώρα την ώρα ευθύνης που σου αναλογεί την κάνεις.
8ποντη κοτάρα

εγω παλληκαρι δεν εχω καμμια ευθυνη

ευθυνη εχουν αυτοι που ψηφισαν  το ανικανο και αχρηστο τσιρκουλο

 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ-ΟΧΙ-.ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ??ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ΧΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΑΡΠΑΞΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΟΝ ΛΑΟ Κ ΤΟΝ ΔΙΧΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΨΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΟΣΧΕΣΕΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ(ΟΧΙ) Κ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ(ΝΑΙ).ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΑ ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΕΙΣ...

κλαψε κλωνε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
όχι ότι εχει καποιο τρελο αδικο, εδώ που τα λεμε! :helpplea:
αλλα, ρε γαμωτο, η σκεψη σου ως ανθρωπος, δεν σε καθοδηγει καπου?
χωρις να επηρεάζεσαι απ αυτά που ακους η διαβαζεις κιολας, απ αυτά που βλέπεις γυρω σου? :think:
δεν κλινεις προς καποια πλευρα? :think:

σεβαστο ο,τι κι αν κανεις!
απλα η αποχη είναι αδικη για εσενα! (όπως και η φαρσοκομωδια του δημοψηφίσματος, δλδ)
προσωπικα, εγω επειδή διαφωνω με το δημοψήφισμα ΓΕΝΙΚΑ, είμαι για ΝΑΙ, επειδή ο εντολεας του δημοψηφίσματος μου λεει να ψηφισω όχι!
κι επισης, επειδή ο εντολεας του δημοψηφίσματος, είναι μια κατεστραμμενη ηδη κυβερνηση, η οποια απεγνωσμένα παλευει να εξασφαλισει καποιες μερες ακομα στην θρονο της. :humpleg:
Ενώ δεν ειμουν τοσο αρνητικος για τον συριζα αρχικα, με αυτά που εχω δει γυρω μου τελευταια, θεωρω ότι είναι μακραν ο,τι χειροτερο ειδα ποτε!
Να βλεπω τον βαρουφακη να....γελαει όταν ο δημοσιογράφος του BBC τον ρωτάει τι ωρα παει στα ΑΤΜ...και να λεει ότι...δεν ΚΑΤΑΔΕΧΕΤΑΙ να παει στα ΑΤΜ ουτε αυτος, ουτε η γυναικα του!..και αυτος μου φωναζει να ψηφισω ΟΧΙ! :S :S :S
Τα κομματα που εκαναν την 'κυβερνηση' και αποφασισαν το δημοψήφισμα, γαμηθηκαν να διοριζουν βραδυ ο,τι μπορει να κατεβασει ο διεφθαρμένος νους τους, για να ψηφισουν ΟΧΙ!

η κυβερνηση που δεν εχει δηλωσει καμμια ξεκαθαρη θεση και κανει κωλοτουμπες, τάσσεται μαζι με την χρυση αυγη επισης, και μου ζηταει το ΟΧΙ ως...λευκη επιταγή, γιατι δεν μου λεει τι είναι το ΟΧΙ!  :jerking:

Οσο χαζος και τρελος κι αν είμαι, δεν υπαρχει ρε γαμωτο (στο δικο μου νου τουλάχιστον) ΚΑΝΕΝΑΣ απολυτως λογος να ψηφισω ΟΧΙ, γιατι συνεπάγεται με όλα αυτά που σιχαινομαι και αντιπαθω σ αυτή την χωρα!
και από κουβέντες δηλαδή που κανω με ανθρώπους γυρω μου, ν ακουσω και κανα επιχειρημα δηλαδή, τα μονα που ακουσα είναι τα εξης:

1)τα ραφια των σουπερμάρκετ αδειαζουν λεει, επειδή αυτοι οι 'ΔΕΞΙΟΙ' του ΝΑΙ, πανε και τα παιρνουν ΟΛΑ, καιτα ντανιαζουν σπιτια τους, για να τα πουλησουν μετα...gimme a break, δηλαδή-ειπωθηκε από ΝΕΟ ανθρωπο αυτό! :erection:

2) Ότι ολες οι ιδιωτικες εταιριες ξεκινησαν να κανουν απολυσεις οσων εχουν αριστερες ιδεολογιες.....δηλαδή στο δημοσιο δουλευουν αποκλειστικα 'αριστεροι' και στον ιδιωτικο τομεα αποκλειστικα 'δεξιοι'...μην χεσω δηλαδή! :s&m_1:

3) Ότι αν βγει το ναι, αυτοι, οι κακοι 'πλούσιοι' θα παρουν τον πουλο...εγω ισα-ισα πιστευω ακράδαντα το αντιθετο, καθως αρκετα κολλεγιοπαιδα που γνωριζω ψηνουν για ΟΧΙ, απλα επειδή εχουν τα λεφτακια τους εξω και ζαχαρωνουν το σπιτι του γειτονα....και λογικο μου φαινεται δηλαδή... :kneel:

4) Ότι με το 'ΟΧΙ', ο βαρουφακης θα εχει ισχυρη λαικη εντολη να παει να διαπραγματευτεί....γιατι, 5 μηνες τωρα ποιος τον εχρισε υπουργο οικονομικων? ο φουφουτος? εξελεγη με την ψηφο του λαου να βγαλει εις περας αυτή την αποστολή! και δεν πληρωνεται και φτωχικα από εμας του φορολογουμενους!  :orchestra:

5) ότι με το 'ΟΧΙ', θα εχουμε εθνικη υπερηφανεια...ναι, αυτή που την πουλανε για θεσεις στο δημοσιο και την αξιοκρατια την πεταμε απτο παραθυρο αμα είναι να βολεψουνε τον κωλο μας... :booty:

στο 'ΟΧΙ', ο καθενας βλεπει αυτά που του λειπουν...πλεον, δεν θα μου κανε εντυπωση αν καποιος μου λεγε ότι αυτό το ρημαδι το 'ΟΧΙ' θεραπευει τον καρκινο, ισιωνει τον πυργο της Πιζας, και δεν ξερω γω τι άλλο!

Δεν είναι καιροι για μαλακιες, ας ωριμασουμε και λιγο, φτανει πια μ αυτό το αισχος!

 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206
μάθε ρε λίγη ορθογραφία γαμώ το μυαλό σας που ψηφίζετε κιολας

Και κανένα τηλέφωνο πες του να δίνει από διάφορες που "γαμάει", διότι όλως τυχαίως όλες αυτές είναι πριβέ και φαίνεται πως τους φτάνει μόνο αυτός ως πελάτης. :grin:
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Πάντως το ΝΑΙ ξέρετε τι ακολουθεί μετά.... :pipa3:

με αυτό το ΟΧΙ, τελικα τι ακολουθει? ΕΝΑΣ υπαρχει, ΑΝ δεν βαριεται, να μας εξηγησει κι εμας, των χαζων που δεν ξερουμε?
Μια απλη και λογικη εξηγηση ζηταω ο μαλακας, δεν ζηταω πληρης ενυπογραφη δημοσιονομικη αναλυση...

γιατι μεχρι στιγμης, αυτό το ΟΧΙ μεχρι και τον καρκινο θεραπευει.....
 

mihla

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
21 Μαΐ 2015
Μηνύματα
962
Κριτικές
194
Like
7.169
Πόντοι
30.298
με αυτό το ΟΧΙ, τελικα τι ακολουθει? ΕΝΑΣ υπαρχει, ΑΝ δεν βαριεται, να μας εξηγησει κι εμας, των χαζων που δεν ξερουμε?
Μια απλη και λογικη εξηγηση ζηταω ο μαλακας, δεν ζηταω πληρης ενυπογραφη δημοσιονομικη αναλυση...

γιατι μεχρι στιγμης, αυτό το ΟΧΙ μεχρι και τον καρκινο θεραπευει.....
μετά τον όχι σύμφωνα με τον κύριο μπαρουφακη θα παει ο πρωθυπουργός στις Βρυξέλλες θα υπογράψει συμφωνία και θα παραμείνουμε στο ευρω  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: 
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
μετά τον όχι σύμφωνα με τον κύριο μπαρουφακη θα παει ο πρωθυπουργός στις Βρυξέλλες θα υπογράψει συμφωνία και θα παραμείνουμε στο ευρω  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: 

θ ισιωσει και ο πυργος της πιζας, μια πηγη αναφερει, με το ΟΧΙ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
θ ισιωσει και ο πυργος της πιζας, μια πηγη αναφερει, με το ΟΧΙ...

μόνον αυτό ??/ θα σηκωθεί ο Σόιμπλε από την καρέκλα και θα τρέξει γονατιστός να υπογράψει την συμφωνία...

και θα φωνάζει ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ...
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
ο τονος που είναι τυπε?
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Αποχη και οι πασοκοι. Καποιο σχεδιο θα εχει κατα νου  ο γιωργακης.
 

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
το οχι ισως φερει την επιτροφη στη δραχμη αλλα και αυτη να μην φερει θα κρατησει τη χωρα σε αβεβαιο κλιμα για πολυυυ καιρο με κλειστες τραπεζες καταρρευση των τραπεζων

Ναι ναι και παλι Ναι

Την ειδαν ολοι του οχι Ηρωες της επαναστασης α ρε ζωα
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom