Νέα

Τι σειρά είμαστε...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mr_Mojo_Risin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 109K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πού υπηρετήσατε;

  • Στρατός Ξηράς

    Ψήφοι: 197 77,0%
  • Πολεμικό Ναυτικό

    Ψήφοι: 25 9,8%
  • Πολεμική Αεροπορία

    Ψήφοι: 34 13,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    256

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Μπλεξαμε τις ΠΑΠ... Ποια παπ λες βρε?? Εχω παθει μπλακ ουτ...
Μεσα στο χωριο ειχε το μπιλιαρδαρικο με το παταρι/αιθουσα προβολης κ και το μπαρακι του Πουστη του Σακη.

καλα ρε...στην ΠΑΠ της καβυλης σου λεω....ποια καρωτη μου λες...η καρωτη ειναι στον λαγο κοντα!στην μοιρα του στρατοπεδου της καβυλης δεν ησουνα?εκει που ηταν ο 3ος ΛΑΤ?και το 602 ΜΤΠΚ ?
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Δεν την θυμαμαι να με παρει ο διαολος!!!! Δεν πιστευω να μου λες για την αποθηκουλα πυρομαχικων ΜΕΣΑ στο στρατοπεδο ???? :)
Aυτη που λεγαμε εμεις ΠΑΠ (huge) ηταν στην Καρωτη κ πηγαναμε για υπηρεσια 20-30 μερες, οπως κ στα φυλλακια πανω.
Στο ιδιο στρατοπεδο ειμασταν. 
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Δεν την θυμαμαι να με παρει ο διαολος!!!! Δεν πιστευω να μου λες για την αποθηκουλα πυρομαχικων ΜΕΣΑ στο στρατοπεδο ???? :)
Aυτη που λεγαμε εμεις ΠΑΠ (huge) ηταν στην Καρωτη κ πηγαναμε για υπηρεσια 20-30 μερες, οπως κ στα φυλλακια πανω.
Στο ιδιο στρατοπεδο ειμασταν. 

για τις αποθηκες σου λεω....πυρομαχικων πο ηταν αριστερα κα εξω απο το στρατοπεδο....και καναμε και περιπολα και σε περιπτωση συναγερμου πηγαιναμε και σηκωναμε ολα τα βληματα με σταγερ κλπ....
 

geo69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2007
Μηνύματα
508
Κριτικές
5
Like
403
Πόντοι
26
Σειρα 235-Β95 ΕΣΣΟ αεροπορια... 111 πτερυγα μαχης και 251ΓΝΑ
 

neo24

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0

ΝΑ.Σ.ΡΟ.  286Α 9 ΜΗΝΕΣ , 2 ΜΗΝΕΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ??ΑΑΧ  ΡΟΔΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ
 

Επισκέπτης
οραια ι ροδος!!!εχει και ορεα strip show!!!!xexe!!!
 

Touloumbas

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
47
Like
2
Πόντοι
0
EΣA σειρα 106,καταταξη Πρωτομαγια του 1973,αποστρατεια χωρις τη φυλακη τελος Οκτωβρη 75,30 μηνες θητεια.
Σεξοεμπειρια(μας κυνηγουσαν πολυ οι αδερφες,εμας,τους ΛΟΚατζηδες και τους Τσολιαδες):Πεφτουμε σε παρτουζα εγω,ενας φανταρος τεχνιτης τηλεπικοινωνιων μια πουστρα και μια μοντελα (μανεκεν γαματο της εποχης-δεν θυμαμαι πως τη λεγανε,διασημη,ειχε καψει τις πασαρελες)που την ειχε γκομενα ο διοικητης της ΕΣΑ Πειραια που συνελαβε τον Παπαδοπουλο στις 25/11/1973.Χαμος...Αποκαλυψη:Ηταν χειρουργημενη,δεν ειχα ιδεα τι μου γινοταν,ηταν η τριτη γυναικα που πηδαγα,στραβαδι τελειως...
Λιγο πριν την επιστρατευση καποιος μαλακας απο μας γαμησε ενα τραβελο στη Συγγρου και κολλησε μουνοψειρες και μολις μπηκαν οι επιστρατοι και μειωθηκε το υγειονομικο ενδιαφερον λογω συνθηκων,επεσε πανδημια και ξυνοταν ολος ο λοχος 250 ατομα.Επεσε το ολοσωμο ξυρισμα κι η ψειροσκονη της αρκουδας.Αν υπαρχει κανας φιλος απο τοτε εδω μεσα ας μου δωσει σημειο ζωης και θα επικοινωνησω να θυμηθουμε καταστασεις...
 

Επισκέπτης
axxaaxaxaxxaaxaxxaxaxa  πολι γελιο!!!!250 ψολαραδες να ξινονται!!!!!χεχε!!!!
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Πεζοναύτης, Βόλος, 32 ΤΑΞ.ΠΝ.  245 (96ΣΤ) ΕΣΣΟ.
Εννοείται ότι τίμησα και τα κόκκινα σπίτια του Βόλου, τα οποία τουλάχιστον τότε ήταν αξιόλογα...

 

cosyle

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
277 ΕΣΣΟ Πρωτα Σπαρτη και μετα μεταταξη Λαμια για ΥΕΑ. Ποτε δεν καταλαβα γιατι το κανανε αυτο. Δεν γουσταρα μια γιατι + 5 μηνες δεν ειναι ασημαντο. Και στην τελικη δεν μπορεις να κανεις και τιποτα (ενας που το επαιζε ψοφιος κοριος και ολο αρρωστος μπας και την γλυτωσει τον στειλανε πακετο πινεζα με δυσμενη μεταθεση). Τελος παντων εκτος απο τους 2 πρωτους μηνες που μας σκιζανε ολημερις (μετα χαλαρωσανε λιγο τα πραγματα) και την υπερβολικη ζεστη (Μαιος με Αυγουστο)  τα πραγματα φτιαξανε. Εν συνεχεια 95 ΤΥΛΠΕΘ 8 μηνες και στο ΤΥΛ στον Αυλωνα (παρανοικος διοικητης).
Ξερω τι λενε οι περισσοτεροι φανταροι για τους ΔΕΑ αλλα οι δικοι μου οι φανταροι μια χαρα τη βγαζανε. αρκει να μην μου πρηζανε τα ηδη πρησμενα αρχ.... Οσοι ακολουθουσαν αυτο τον χρυσο κανονα ζαχαρη περασανε. Παντως το καλυτερο συνθημα ηταν "ΕΠΟΠ και ΔΕΑ τον περνετε παρεα". Επειδη δεν ειμαι κομπλεξικος γελαγα και εγω με κατι τετοιες μαλακιες.
Οι μονοι απαλευτοι ηταν οι μονιμοι υπαξ. και 5ετις κτλ. Την χολη μας βγαζανε παρ'ολο που πληρωνονται
 

Nickos

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2006
Μηνύματα
23
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
Πεζοναύτης, Χαλκίδα, 575 ΤΠΝ.
 

karvelinio

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
σειρα 191. νεοσ σχετικα. Σπαρτη - Βολο - Αλεξ/πολη κατα σειρα. σαν το στρατο δεν. πολυ χαβαλε και ατελειωτεσ ωρες λαλακιας.
 

6john9

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
ʼλλη η ΠΑΠ στο Ευγενικό και άλλη η ΠΑΠ στην Καρωτή ... Στο Ευγενικό η ΠΑΠ ειναι έξω απο το χωρίο , στην Καρωτή σχεδόν μέσα . ʼ και καμία σχέση ο Λαγός με την Καρωτή .... αρκετά μακριά ... Στην Καρωτή τότε τουλάχιστόν  (93-95) είχε 4 μονάδες ...Δ'ΕΑΝ , 16 ΕΜΑ, 173 ΜΕΑΠ και 16 ΤΥΠ Μεγάλη πίκρα πάντως ... το μόνο TOP στο χωρίο η ταβέρνα του γραμενίδη που με 300 - 400 δραχμές έτρωγές σαν ζώο τρελλές μάσσες :-)
για τις αποθηκες σου λεω....πυρομαχικων πο ηταν αριστερα κα εξω απο το στρατοπεδο....και καναμε και περιπολα και σε περιπτωση συναγερμου πηγαιναμε και σηκωναμε ολα τα βληματα με σταγερ κλπ....
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
δεν εχω ιδεα.......βραδυ ποτε δεν εκατσα εξω!δεν ειχα ποτε διανυκτερευση......τα μεσημεροαπογευματα ομως ημουνα στο ξενοδοχειο ηλεκτρα...με cg!

:):):) Τι μνήμες μου ξυπνάς!!!!!!!!!!!!! Ηλέκτρα Hotel είχα γίνει χορηγός ανοικοδόμησης με 8μηνη επενδυτική συμβολή.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ʼλλη η ΠΑΠ στο Ευγενικό και άλλη η ΠΑΠ στην Καρωτή ... Στο Ευγενικό η ΠΑΠ ειναι έξω απο το χωρίο , στην Καρωτή σχεδόν μέσα . ʼ και καμία σχέση ο Λαγός με την Καρωτή .... αρκετά μακριά ... Στην Καρωτή τότε τουλάχιστόν  (93-95) είχε 4 μονάδες ...Δ'ΕΑΝ , 16 ΕΜΑ, 173 ΜΕΑΠ και 16 ΤΥΠ Μεγάλη πίκρα πάντως ... το μόνο TOP στο χωρίο η ταβέρνα του γραμενίδη που με 300 - 400 δραχμές έτρωγές σαν ζώο τρελλές μάσσες :-)

ρε φιλαρακο...στην καβυλη ησουνα ή αλλου?καβυλη-σακκος-νεοχωρι-νεα βυσσα-ορεστιαδα.........ποιο ευγενικο μου λες?που ειναι αυτο?
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Ε95. 124 ΠΒΕ Τρίπολη - Καβούρι (Αχχχχ.......) - 115 ΠΜ Χανιά!!!!
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Το Ευγενικο ειναι πρεπει να ειναι τοποθεσια ή παλαιος οικισμος στην Καρωτη. Η Καρωτη ειναι καμια 10ρια χλμ δυτικα της Ορεστιαδας. Οσον αφορα τις αποθηκες που λες εξω απο το στρατοπαιδο της Καβυλης αφ' ενος οσο εμεινα στην Μοιρα δν ετυχε να παω ποτε, εφετερου θα επρεπε να το θυμαμαι κατ'οτι σαν οδηγος ειχα γυρισει πολλα μερη εκει πανω...τεσπα.  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom