Νέα

Τι προβλεπει η νομοθεσια για το παρακατω θεμα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα VILLAGE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Τύπε ακουσε κατι. Το "ειναι η ιδιοκτησια μου" δεν λεει κατι. Με τη λογικη αυτη εσυ μπορει να εχεις και ναρκες στο κτημα σου. Δεν μπορεις να λες "κακώς μπηκες" αν τιναχθει καποιος στον αερα. Το ιδιο συμβαινει και σε οσους μπαινουν βραδια σε αφύλακτες σε ανεγειρομενες οικοδομες. Δεν θα επρεπε να ειναι εκει, αλλά αν μπουν και πεσουν απο κανεναν οροφο τραβανε τον μηχανικο ότι δεν περιεφραξε.

Το ψαχνω πού προβλεπεται η υποχρεωση στεγανοποιησης πηγαδιου, δεν το εχω βρει ακομη, επιφυλασσομαι. Παντως το βεβαιο ειναι οτι σιγουρα ο νομος δεν θα επικροτει το να εχεις ανοικτο να χασκει ενα πηγαδι σε μη περιφραγμενο κτημα.

Μου ελεγαν οι χωριατες οτι ΕΑΝ ηταν περιφραγμενο τοτε και να επεφτε μεσα δεν διωκομαι γιατι μπηκαν χωρις την αδεια μου, ενω τωρα που ειναι ξεφραγο δεν ισχυει αυτο.

Ειναι ετσι?
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.465
Κριτικές
31
Like
12.146
Πόντοι
5.097
ληστεια δηλαδή. ο παππους μπορει να ειχε ένα πηγαδι. ο πατερας μου να ειχε το ιδιο πηγαδι. και εγω χωρις να το ξερω ισως ότι υπαρχει πηγαδι και μενω στην πολη να μου ερθει ένα προστιμο στο ασχετο, αντι να μου στειλει πρωτα ειδοποιηση ο δημοσιος υπάλληλος που το ειδε να παω να το δηλωσω ή να το καλυψω ή οτιδήποτε θελουν.
ωραιοι μαγκες. αντε αυριο και άλλο προστιμο αν δεν φραξει το χωραφι. αντε και μεθαύριο άλλο προστιμο αν ψοφησει κανενα γαηδουρι μεσα στο χωραφι και δεν μεριμνήσω να το θαψω....
εμεις είχαμε δεξαμενή μέσα στο έδαφος και ανοιχτή απο πάνω και θέλανε 5000 για νομιμοποιηση,έφαγε χώμα και τελείωσε,έτσι κι αλλιώς πισίνα δεν είχαμε σκοπό να την κάνουμε άμεσα.   :takethis:
 

Επισκέπτης
εισαι νομικος? Αν εισαι το δεχομαι. Διαφορετικα ολοι εχουμε αποχη. εμενα με νοιαζει ο νομος τι λεει
δεν ειμαι

αλλα εχω ακουστα περιστατικα με παιδια ακομα και με ζωα

εαν γινει η μαλακια ολοι θα σε ψαξουν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.613
Πόντοι
8.006
Μου ελεγαν οι χωριατες οτι ΕΑΝ ηταν περιφραγμενο τοτε και να επεφτε μεσα δεν διωκομαι γιατι μπηκαν χωρις την αδεια μου, ενω τωρα που ειναι ξεφραγο δεν ισχυει αυτο.

Ειναι ετσι?
Θα το ψαξω επακριβως.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
οτι τωρα ο ψευτης ο βιλατζ με τις φιδιες εχει πηγαδι και του λεγαν οι μεθυσοι στο χωριο

και τι δουλεια ειχες στο καφενειο ρε φιδεμπορα πουλα τα αλλου αυτα

ακου πηγαδι :jerking:
 

Επισκέπτης
δεν στο ειπα επιθετικα.

απλα θελω αποψη εγκυρη ΝΟΜΙΚΑ, με καταλαβαινεις πιστευω
ρωτα για τα νομικα δικηγορο

αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα σου πει να το σκεπασεις με βαση τις περιπτωσεις που ξερω
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.465
Κριτικές
31
Like
12.146
Πόντοι
5.097
15 μετρα βαθος, και διαμετρο περι τα 3μιση μετρα
απλά πράγματα πάρε μπετόβεργες και κάνε τρύπες στο τοιχείο κόφτες στη διάμτρο που θές και περασέ τες μέσα μετά πάς και σου κόβουν μια λαμαρίνα στις διαστάσεις που είναι η οπή και την καθίζεις πάνω στίς βέργες πές του να σου κάνει και τέσσερις γωνιές για να βιδώσεις τη λαμαρίνα στο τοιχείο.
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
οτι τωρα ο ψευτης ο βιλατζ με τις φιδιες εχει πηγαδι και του λεγαν οι μεθυσοι στο χωριο

και τι δουλεια ειχες στο καφενειο ρε φιδεμπορα πουλα τα αλλου αυτα

ακου πηγαδι :jerking:

εγραψα για καφενειο τυπε???

αυνανας τυπε εισαι

αυτος που νοικιαζει το κτημα και το καλλιεργει μου το ειπε εκει που πηγα να το δω αφου του ειχα κλεισει ραντεβου μιας και ερχομουν ωρες ταξιδι οδικως. Ειχε μαζεψει εντωμεταξυ εκει ολο τον λαο , τους ιδιοκτητες των γειτονικων κτηματων και μου ελεγαν για να ανοιξουν δρομοι κτλ


μεθυσοι χωριατες
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
σιγα μην μαζεψε και τον αγροτικο συνεταιρισμο ψευτακο
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
απλά πράγματα πάρε μπετόβεργες και κάνε τρύπες στο τοιχείο κόφτες στη διάμτρο που θές και περασέ τες μέσα μετά πάς και σου κόβουν μια λαμαρίνα στις διαστάσεις που είναι η οπή και την καθίζεις πάνω στίς βέργες πές του να σου κάνει και τέσσερις γωνιές για να βιδώσεις τη λαμαρίνα στο τοιχείο.

ειναι 3μιση μετρα διαμετρο.....οι μπετοβεργες θα πρεπει ναναι χοντρες γιατι υποθετω με τοση αποσταση θα λυγισουν με την λαμαρινα απο πανω
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.465
Κριτικές
31
Like
12.146
Πόντοι
5.097
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
σιγα μην μαζεψε και τον αγροτικο συνεταιρισμο ψευτακο

στον ασσο εισαι τυπε??

ενα κτημα ειπα οτι εχω, και αμεσως η μικροπρεπεια ελληνακο?

μπες στο καβουκι σου λασπωμενη γαλοτσα
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
κοιτατε εναν αυνανα ρε που του ρθε να ανοιξει θεμα για το πηγαδι :jerking: :jerking:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.465
Κριτικές
31
Like
12.146
Πόντοι
5.097
ειναι 3μιση μετρα διαμετρο.....οι μπετοβεργες θα πρεπει ναναι χοντρες γιατι υποθετω με τοση αποσταση θα λυγισουν με την λαμαρινα απο πανω
αυτό είναι το πρόβλημα η ότι πώς θα τις κουβαλήσεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom