Νέα

Τι προβλεπει η νομοθεσια για το παρακατω θεμα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα VILLAGE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Βαλε καμια λαμαρινα ρε φιλε, πρεπει να το λεει και ο νομος;
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
υπαρχει βεβαια και η λυση να περιφραξεις μονο την πηγαδα αντι ολο το κτημα
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Βαλε καμια λαμαρινα ρε φιλε, πρεπει να το λεει και ο νομος;

γιατι να πρεπει να αφιερωσω χρονο, να κανω το ταξιδι στο γαμιοχωρι, και να πληρωσω τους μεθυσους χωριατες που μυρισαν αστο και σου λεει θα εχει χρημα να του τα φαμε, εφοσον το γαμιοπηγαδο ειναι μεσα στην ιδιοκτησια μου.

Για να πεσει καποιος μεσα θα πρεπει να περπατησει απο το δρομο μεσα στο κτημα. Ε να μην το κανει , του το επετρεψα εγω??? Αρα γιατι να κανω κατι τετοιο τυπε? Για καποιον που χωρις την αδεια μου μπηκε μεσα στο κτημα μου και επεσε μεσα στο πηγαδι μου?? να παει να γαμηθει!

Μου ελεγαν οι χωριατες οτι ΕΑΝ ηταν περιφραγμενο τοτε και να επεφτε μεσα δεν διωκομαι γιατι μπηκαν χωρις την αδεια μου, ενω τωρα που ειναι ξεφραγο δεν ισχυει αυτο
 

Επισκέπτης
γιατι να πρεπει να αφιερωσω χρονο, να κανω το ταξιδι στο γαμιοχωρι, και να πληρωσω τους μεθυσους χωριατες που μυρισαν αστο και σου λεει θα εχει χρημα να του τα φαμε, εφοσον το γαμιοπηγαδο ειναι μεσα στην ιδιοκτησια μου.

Για να πεσει καποιος μεσα θα πρεπει να περπατησει απο το δρομο μεσα στο κτημα. Ε να μην το κανει , του το επετρεψα εγω??? Αρα γιατι να κανω κατι τετοιο τυπε?
εαν παει ενα παιδι ?
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
γιατι να πρεπει να αφιερωσω χρονο, να κανω το ταξιδι στο γαμιοχωρι, και να πληρωσω τους μεθυσους χωριατες που μυρισαν αστο και σου λεει θα εχει χρημα να του τα φαμε, εφοσον το γαμιοπηγαδο ειναι μεσα στην ιδιοκτησια μου.

Για να πεσει καποιος μεσα θα πρεπει να περπατησει απο το δρομο μεσα στο κτημα. Ε να μην το κανει , του το επετρεψα εγω??? Αρα γιατι να κανω κατι τετοιο τυπε?

ελα παραπονιαρη...εκδρομουλα plus σεξ στη φυση!
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.749
Κριτικές
31
Like
12.367
Πόντοι
5.097
οι γονεις του εχουν ευθυνη που ειναι το παιδι. ευθυνεται ο γονιος του. Κακως ειναι μεσα στην ιδιοκτησι αμου.
ρε μαστορα για πες τι διαστάσεις είναι το πηγάδι?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ληστεια δηλαδή. ο παππους μπορει να ειχε ένα πηγαδι. ο πατερας μου να ειχε το ιδιο πηγαδι. και εγω χωρις να το ξερω ισως ότι υπαρχει πηγαδι και μενω στην πολη να μου ερθει ένα προστιμο στο ασχετο, αντι να μου στειλει πρωτα ειδοποιηση ο δημοσιος υπάλληλος που το ειδε να παω να το δηλωσω ή να το καλυψω ή οτιδήποτε θελουν.
ωραιοι μαγκες. αντε αυριο και άλλο προστιμο αν δεν φραξει το χωραφι. αντε και μεθαύριο άλλο προστιμο αν ψοφησει κανενα γαηδουρι μεσα στο χωραφι και δεν μεριμνήσω να το θαψω....
 
OP
OP
VILLAGE

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
ελα παραπονιαρη...εκδρομουλα plus σεξ στη φυση!

πηγα πριν 2 μηνες μετα απο 20 χρονια...και πεσαν ολοι να φανε χρημα.....πρεπει να κανεις αυτο και εκεινο , μετα μου ελεγαμν για τα καλωδια του μοτερ οτι ειναι παλια , να αλλαξω το ρολοι της δεη γιατι ειναι του 1950 ...

για αυτο ρωταω,.....μυρισαν χρημα και επεσαν τα κορακια οι μεθυσοι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
οι γονεις του εχουν ευθυνη που ειναι το παιδι. ευθυνεται ο γονιος του. Κακως ειναι μεσα στην ιδιοκτησι αμου.
Τύπε ακουσε κατι. Το "ειναι η ιδιοκτησια μου" δεν λεει κατι. Με τη λογικη αυτη εσυ μπορει να εχεις και ναρκες στο κτημα σου. Δεν μπορεις να λες "κακώς μπηκες" αν τιναχθει καποιος στον αερα. Το ιδιο συμβαινει και σε οσους μπαινουν βραδια σε αφύλακτες σε ανεγειρομενες οικοδομες. Δεν θα επρεπε να ειναι εκει, αλλά αν μπουν και πεσουν απο κανεναν οροφο τραβανε τον μηχανικο ότι δεν περιεφραξε.

Το ψαχνω πού προβλεπεται η υποχρεωση στεγανοποιησης πηγαδιου, δεν το εχω βρει ακομη, επιφυλασσομαι. Παντως το βεβαιο ειναι οτι σιγουρα ο νομος δεν θα επικροτει το να εχεις ανοικτο να χασκει ενα πηγαδι σε μη περιφραγμενο κτημα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom