Νέα

Τι παίζει στη Χίο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Alex2211
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 81
  • Εμφανίσεις 17K
  • Ετικέτες
    χίος
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
γιατι?
δεν το ξερω...
λέγοντας το έτσι όπως το εκφράζουν είναι σαν να αποκαλούν τους Καρδαμυλιώτες ότι δεν είναι Χιώτες.....

και μάλλον οι Καρδαμυλιώτες πρέπει να είναι πρόσφυγες από την Μικρά Ασία..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
νιτσα ο πατερας σου ειναι χιωτης δλδ?

Γιες μαι ντιαρ....και η μαμα απε την Πολη....

αριωνα....υποτιμητικα το λενε οι μεν για τους δε....πως ειναι το θεσσαλονικη αθηνα? ενα τετοιο πραμα....
 

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
Γιες μαι ντιαρ....και η μαμα απε την Πολη....

αριωνα....υποτιμητικα το λενε οι μεν για τους δε....πως ειναι το θεσσαλονικη αθηνα? ενα τετοιο πραμα....
η Καρδαμυλιώτες όμως γενικά θεωρούνται πολλοί νοικοκυραίοι και δημιουργική και στα Καρδάμυλα υπάρχει η καλύτερη σχολή μηχανικών εμπορικού ναυτικού... νωμίζω...

μάλλον από ζήλια το λένε..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
η Καρδαμυλιώτες όμως γενικά θεωρούνται πολλοί νοικοκυραίοι και δημιουργική και στα Καρδάμυλα υπάρχει η καλύτερη σχολή μηχανικών εμπορικού ναυτικού... νωμίζω...

μάλλον από ζήλια το λένε..


Οι μεν απαξιωνουν τους δε....αυτο ξερω....τωρα τι αλλο παιζει δεν το γνωριζω....

και οι καρδαμυλιτες εχουν ψηλα τον αμανε καθοτι εφοπλισταδες και "Διαχωριζονται" και καλα....και οι λοιποι απλα δεν τους γουσταρουν ως ψωνια :2funny:
 

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
να είχαμε και καμιά κοπανιστή από τα βορειόχωρα καλά θα ήταν για μεζέ...
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
κολοκυθοπούλουδα
και ο Καμπος ειναι πολυ ωραιο μερος με τα περιβολια.
επισης ωραια χωρια ειναι το Λιθι, το Πυργι ,τα Αυγωνυμα
κι ενα με μια ταβερνα "ο Γερος του Μωρια"
αλλα δε θυμαμαι ονομα.

ωραιες παραλιες ειναι το Λιθι [ξανα] τα Μαυρα Βοτσαλα,
και ορισμενες στη δυτικη πλευρα του νησιου-αν θυμαμαι καλα-

γενικα μου αρεσει η αμμος στις παραλιες, αλλα υπαρχει μεγαλη ποικιλια.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Καλα σου αρεσει το Λιθι? λολ
μονο για ρακετες ειναι καλο και για να φας ψαρι :P

μαυρια βολια και βρουλιδια δα μπεστ....
 

poutis

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2006
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
οι καρδαμυλιτες αν τους πανε εκτος χιου και τους ρωτησει κανεις απο που ειναι λενε καρδαμυλα οχι Χιο,οποτε το ρητορικο ερωτημα ειναι.....ειντα  Χιωτης,ειντα Καρδαμυλιτης(εχει διαφορα?)
Κι εγω παραλιγο να ειχα μια κοπελια απο τα καρδαμυλα αλλα.....μου γνωρισε με τη μια τους γονεις της και την εκανα :dancing:
Οσο για παραλιες ξεχασατε την κυριακατικη αδυναμια μου την Κωμη.Πας το πρωι και φευγεις τυφλα το βραδυ.

 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
γνωστο ονομα η Κωμη.
περιγραψε τη λιγο αν θες.
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
μου αρεσει η αμμος ειπαμε...
και μου αρεσει που πατωνεις, και  περνας το φαρο που εχει και ακομα πατωνεις .
νοιωθεις γιγαντας.
Καλα σου αρεσει το Λιθι? λολ
μονο για ρακετες ειναι καλο και για να φας ψαρι :P

μαυρια βολια και βρουλιδια δα μπεστ....
δλδ το σουπερ ειναι καλυτερο?
αν πας και δεν ξερεις , μπορεις να φας τα μουτρα σου βγαινοντας απο τη βαρκα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εχει αλλα καλα ομως , και γραφικες φιγουρες....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Τι ειναι το σουπερ? δεν καταλαβα........

απεχθανομαι την αμμο οπως επισης και τις ρηχες παραλιες.......οποτε αυτοματως απορριπτω κωμη, καρφα και λιθι........χαχαχαχαχα

λιθι παω ομως απογευματακι και αραζω και παιζω ρακετες :) επισης παμε για ψαριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

κατα ταλλα ειμαι πιστη στα μαυρα βολια και τα βρουλιδια....
καθως και ολες τις παραλιες απο διδυμα και περα.....
α και την ελιντα ξεχασα....
 

poutis

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2006
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
η κωμη ειναι νοτια μου αρεσει πολυ φιατι εχει μπαρακια και πεζουν και μπουγελα :rockon: :rockon:
παιδια που υπηρετησατε οσοι υπηρετησαν Χιο?
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
mounitsa
Σπυρο?? απο ουργία και συ?
Ε εχω και γω καποια σχεση με τα μαστιχοχωρια :thumbsup:
ΚΟΧΥΛΙ for ever :rockon: :rockon: :rockon:
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.743
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
εγώ θέλω να σταθώ στην κάθε παπαριά που γράφει ο κάθε ένας εδώ μέσα και ειδικά ο τρόπος που κρίνει τους ανθρώπους της περιοχής που έκανε την στρατιωτική του θητεία....
μερικοί ειδικά έχουν και μεγάλη εντύπωση για τον εαυτό τους και νομίζουν ότι ο κάθε ένας θα κάθετε και θα λειτουργεί όπως λειτουργεί αυτός στο μυαλό...
ειδικά όταν μερικοί αναφέρονται σε κατοίκους των Ελληνικών νησιών που λόγο του πλεονεκτήματος του να είναι παραδοσιακά ναυτικοί και να ταξιδεύουν και ειδικά τους χρόνους της Τουρκοκρατίας και να ζούνε ανάμεσα σε πολιτισμένους λαούς οι νησιώτες έχουν μεγάλο πλεονέκτημα έναντι πολλών Ελλήνων της Ηπειρωτικής χώρας και την ανθρωπιά και την φιλοξενία την έχουν μέσα τους...

κόψτε της μαλακίες μερικοί...

μπορει να την εχουν μεσα τους ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ μεσα τους!!! ας την βγαλουν και λιγο προς τα εξω... Τα γαμ... τα λεφτα μας ξερουν να τα παιρνουν.
αντε μαθαμε τωρα ολοι την φιλοξενια...
φιλοξενια φιλε μου ειναι να σου δωσουν 1 ποτηρι νερο και να σε κερασουν 1 ουζακι (ΑΠΑΛΑΡΙΝΑ) χωρις καν να περιμενουν να τους πληρωσεις...
αυτο δεν το ειδα στην Χιο γιατι ακριβως δεν υπαρχει.
τωρα αν δεν το καταλαβαινεις... κριμα
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
μπορει να την εχουν μεσα τους ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ μεσα τους!!! ας την βγαλουν και λιγο προς τα εξω... Τα γαμ... τα λεφτα μας ξερουν να τα παιρνουν.
αντε μαθαμε τωρα ολοι την φιλοξενια...
φιλοξενια φιλε μου ειναι να σου δωσουν 1 ποτηρι νερο και να σε κερασουν 1 ουζακι (ΑΠΑΛΑΡΙΝΑ) χωρις καν να περιμενουν να τους πληρωσεις...
αυτο δεν το ειδα στην Χιο γιατι ακριβως δεν υπαρχει.
τωρα αν δεν το καταλαβαινεις... κριμα
γιατι ρε φιλε που κερνανε ολους τους φανταρους για να τους κερνανε και εκει?οτι παπαρια θελει λεει ο καθενας
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αυτο που λες δεν εχει βαση.....γυρισες στα χωρια? στα καφενεια? επιασες κουβεντα με τους κατοικους? στο χωριο που υπηρετησες δημιουργησες σχεσεις?? και παρολαυτα δε σε κερασε κανεις??? δεν υπαρχει περιπτωση.....

εκτος αν πηγες στο λουκουμι ή στου μεζα και πιστεψες οτι επειδη εισαι φανταρος θα σε λουπηθουν και θα σε κερασουν...

ενας φιλος ο οποιος δεν ειχε καμια σχεση με το νησι (μαλιστα το εκραζε επειδη ειναι απο αλλο νησι αυτος :P ) εκανε φανταρος τελικα εκει (ολα εδω πληρωνονταιιιιιι) και μιλαει με τα καλυτερα λογια και για τη σπιτονοικοκυρα του και για τη γειτονια του ολη οπως και για το πως του φερθηκαν....

ενταξει μπορει απλα να μη σε γουσταρν τι να σου πω :cheesy:

μπουντα? σουπερ παρανταις οπως λεμε μυκονος ε? χαχαχαχα
δεν εχω παει ποτε....αν και εχω παει μυκονο μια φορα..... :P
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.743
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
Καλαμωτη 292 ΕΜΛ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom