Νέα

Τι ήταν πραγματικά η 21 Απρίλη; Χούντα ή χούντα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 114K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.924
Κριτικές
2
Like
13.388
Πόντοι
3.556
που εβαλα εγώ ταμπέλες τυπε;
λες ότι θέλουν δικτάτορα (να τους δώσει πίσω τα καγιέν :2funny:)

και σου λέω ότι μια χαρά θέλανε δημοκράτη να τους δώσει τα κρυμμένα λεφτά διότι "λεφτά υπάρχουν"
και τον ψήφισαν τον ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ με 48%

Επομένως να μπλέκεις τον πατριωτισμό ,χουντικούς-αντιχουντικούς με αυτά τα φαινόμενα του κρετινισμού είναι εκτός πραγματικότητας
Τον κεμάλ και τον πολ ποτ ψηφίζουν άμα λάχει να τους δώσει από τα 3 το μακρύτερο :confused:
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.810
Πόντοι
1.196
Εχεις δίκιο τυπε, γιατί να διαβάζουμε ιστορία; Αφού μπορούμε να ρωτήσουμε τους μπαρμπάδες στα χωριά που πρώτα έφαγαν με την κουτάλα τις επιδοτήσεις και έκαναν ζωάρα

Και τώρα που δεν έχουν λεφτά θέλουν να έρθει ένας δικτάτορας να τους φτιάξει πάλι γιατί το καγιέν καίει πολύ.

Δεν είναι ναζί αλλά ούτε και πατριώτες. Και οποίος σήμερα φυτοζωεί και αντί να προσπαθήσει στη ζωή του περιμενει εναν δικτάτορα να του δώσει παραπάνω λεφτά δεν είναι πατριώτης επίσης.
Στα λόγια μου έρχεσαι, οι μπαρμπάδες όπως τους λες, έγραψαν την σύγχρονη ιστορία, αυτοί ψήφιζαν στην "δημοκρατία μας" την κυβέρνηση για το μέλλον μας. Όποιος τους τάξει τα περισσότερα, με το λιγότερο ιδρώτα, της ελάχιστης προσπάθειας δηλαδή. Φταίμε όλοι μας διότι τους ψηφίζαμε να μας κυβερνήσουν και να περνάμε καλά χωρίς να δουλεύουμε και να κλέβουμε ο ένας τον άλλον διότι κλέβαμε το κράτος παράλληλα. Και ήρθε ο λογαριασμός να πληρωθεί. Είναι όλοι προδότες αυτοί που ψηφίζαμε και μας κυβερνουσαν 50 χρόνια. Ήρθε ο καιρός να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο, καινούργιο και να τους περάσουμε το μήνυμα ότι τους σιχαθηκαμε. Αυτό θέλω να πω εγώ προτείνοντας να ψηφίσουμε κάτι άλλο, μικρό κόμμα κατά την κρίση του καθενός.
Εσύ τι προτείνεις να ψηφίσουν οι Έλληνες; Διότι δεν σε έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.338
Like
11.177
Πόντοι
3.656
Στα λόγια μου έρχεσαι, οι μπαρμπάδες όπως τους λες, έγραψαν την σύγχρονη ιστορία, αυτοί ψήφιζαν στην "δημοκρατία μας" την κυβέρνηση για το μέλλον μας. Όποιος τους τάξει τα περισσότερα, με το λιγότερο ιδρώτα, της ελάχιστης προσπάθειας δηλαδή. Φταίμε όλοι μας διότι τους ψηφίζαμε να μας κυβερνήσουν και να περνάμε καλά χωρίς να δουλεύουμε και να κλέβουμε ο ένας τον άλλον διότι κλέβαμε το κράτος παράλληλα. Και ήρθε ο λογαριασμός να πληρωθεί. Είναι όλοι προδότες αυτοί που ψηφίζαμε και μας κυβερνουσαν 50 χρόνια. Ήρθε ο καιρός να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο, καινούργιο και να τους περάσουμε το μήνυμα ότι τους σιχαθηκαμε. Αυτό θέλω να πω εγώ προτείνοντας να ψηφίσουμε κάτι άλλο, μικρό κόμμα κατά την κρίση του καθενός.
Εσύ τι προτείνεις να ψηφίσουν οι Έλληνες; Διότι δεν σε έχω καταλάβει από τα λεγόμενά σου.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανένα μικρό κόμμα ούτε καν με το κόμμα του Κανελλόπουλου. Και εγώ κάποιο από τα μικρά κόμματα θα ψηφίσω και πιστεύω ότι η πολυφωνία βοηθάει τον κόσμο και την δημοκρατία.

Έχω πρόβλημα με τους φασιστές, τους ναζί και τους χουντικούς και με κάθε είδους μη ελευθεριακό καθεστώς.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.138
Like
21.122
Πόντοι
5.506
Κάνεις κάτι ωριμότερο ; Με λες εμένα (ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΛΛΟΥΣ) , ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ
επειδή δυσανασχετούμε για

1)ΕΝΦΙΑ
2)ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ

Σε αυτά , έχω δώσει παραπάνω από ένα καινούριο τζιπ .

Τελείως άδικα. Δεν είναι φόροι που αντιστοιχούν σε εισόδημα.
Είναι κεφαλικός φόρος και ενοίκιο για ιδιόκτητα ακίνητα.

Όσο τα υποστηρίζεις, θα στη λέμε .




Αν είχες άνεση , θα έπαιρνες ένα μουράτο ... τζιποειδές.


ή αν δεν πλήρωνες ΕΝΦΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ.


Υ.Γ. Δεν είσαι μόνο εσύ. Εϊναι και άλλος ... με τουαρέγκ του 2004. Καλά για το γέρο δαλμά ... αυτός θα έχει κανά πόλο του 1980 ...
και ο τραμού .... είχε κόρσα και έλεγε ότι είναι αμαξάρα !!!!!
Σκατομυαλε, το αυτοκινητο δεν ειναι απο μονο του δειγμα πλουτου και ευημεριας.
Ξερω εναν τυπο που το παιζει γεμιστανας και κοκορευεται για σεατ λεον ντιζελ με λιζινγκ.


Βλακα κομπλεξικε ναυαγιο.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.194
Κριτικές
7
Like
2.919
Πόντοι
786
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανένα μικρό κόμμα ούτε καν με το κόμμα του Κανελλόπουλου. Και εγώ κάποιο από τα μικρά κόμματα θα ψηφίσω και πιστεύω ότι η πολυφωνία βοηθάει τον κόσμο και την δημοκρατία.

Έχω πρόβλημα με τους φασιστές, τους ναζί και τους χουντικούς και με κάθε είδους μη ελευθεριακό καθεστώς.
στις τρίτες εκλογές δεν θα υπάρχει πραγματική μικρή επιλογή,
θα προκύψει, το πολύ, βουλή με σύνθεση σαν τη σημερινή,
μπορεί και να λείπει ο βαρουφάκης ή ο βελόπουλος ...
 

matakiasm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
124
Κριτικές
8
Like
538
Πόντοι
301
Πολιτική είναι η τέχνη του εφικτού. Ζούμε στα πλαίσια της ΕΕ και η πολιτική όλων των χωρών της ΕΕ προσαρμόζεται τελικά στην πολιτική που διαμορφώνεται από τις ισχυρότερες χώρες και παρατάξεις της ΕΕ. Όλα τα άλλα είναι φληναφήματα. Ποιός Μπαρουφάκης ποιός Βελόπουλος, ακόμα και το ΠΑΣΟΚ πάει να γίνει τριτοκλασάτο κόμμα. Όπως άκουσα ότι είπε ο μέγιστος Βενιζέλος (αν και δεν τον ψήφισα ποτέ θεωρώ ότι είναι από τους πιο αξιόλογους πολιτικούς) πλέον όλα τα μεγάλα κόμματα έχουν πολλά κοινά μεταξύ τους και για αυτό το λόγο αυξάνεται η ένταση γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη σύγκλιση πολιτικής μεταξύ τους. Άρα να διαλέγουμε αυτούς που ενδεχομένους να μπορούν να επηρεάσουν στην ΕΕ (το είχε κάνει ο Αντρέας το έχει κάνει λιγότερο ο Κυριάκος) και να αξιοποιήσουν περισσότερα τα μέτρα και της πολιτικές της ΕΕ προς όφελος μας. Αν δεν θέλετε ΕΕ (που όλοι θέλουν να μπουν ακόμα και η Αλβανία ;) και μην ξεχνάμε και η Τουρκία βγάλτε τον Μπαρουφάκη και μεις να πάρουμε τα διαβατήρια να φύγουμε.

Όσο για τη χούντα ή Χούντα, ήταν ένα τσούρμο ευφάνταστοι στραταίοι (ξέρετε οι πιο κολλημένοι από τις Ένοπλες Δυνάμεις) με σαφείς σχέσεις με σκοτεινές δυνάμεις στη CIA που τους στήριξαν να επικρατήσουν και τελικά τους πούλησαν (Κίσινγκερ) για να υλοποιήσουν την πολιτική τους (της Αμερική) και πούλησαν και την Κύπρο οι μαλάκες (δεν το ήθελαν αλλά έπεσαν στη φάκα γιατί δεν μπορείς να τους πεις και ιδιαίτερης ευφυίας)!

Καλημέρα
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
26
Like
10.747
Πόντοι
2.046
Εαν δεν ειχε η Ελλαδα την δικτατορια τοτε ουτε ΕΟΚ, ΕΕ θα εβλεπε και φυσικα η δραχμη θα ειχε την αξια του μπολιβαρ.

Το κακο το εκαναν το 2006 οταν την ψηφο διαμαρτυριας, το λευκο, επαψαν να το προσμετρανε στα εκγυρα. Δηλαδη μειωθηκε το ποσοστο που χρειαζεται η αυτοδυναμια. Δεν εννοω τα ακυρα και την αποχη.....ΤΑ ΛΕΥΚΑ. Δηλαδη δεν μου κανετε κυριοι και κυριες και πηγαινετε να βρειτε αλλη εργασια διοτι 50 χρονια μονο αποτυχιες εισαστε.

Αυτο εσεις ολοι πως το καταλαβαινετε? Δημοκρατικο?
 

matakiasm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
124
Κριτικές
8
Like
538
Πόντοι
301
Εαν δεν ειχε η Ελλαδα την δικτατορια τοτε ουτε ΕΟΚ, ΕΕ θα εβλεπε και φυσικα η δραχμη θα ειχε την αξια του μπολιβαρ.

Το κακο το εκαναν το 2006 οταν την ψηφο διαμαρτυριας, το λευκο, επαψαν να το προσμετρανε στα εκγυρα. Δηλαδη μειωθηκε το ποσοστο που χρειαζεται η αυτοδυναμια. Δεν εννοω τα ακυρα και την αποχη.....ΤΑ ΛΕΥΚΑ. Δηλαδη δεν μου κανετε κυριοι και κυριες και πηγαινετε να βρειτε αλλη εργασια διοτι 50 χρονια μονο αποτυχιες εισαστε.

Αυτο εσεις ολοι πως το καταλαβαινετε? Δημοκρατικο?
Ρε φιλαράκι όντως με τον Ν.3434/2006 τα λευκά είναι το ίδιο με τα άκυρα αλλά και πριν με τον 3231/2004 μπορεί τα λευκά να ήταν έγκυρα αλλά οι αδιάθετες έδρες (και λόγω λευκών) μοιράζονταν στα κόμματα, οπότε το αποτέλεσμα ήταν να επιδοτείς το 1ο κόμμα. Άρα ... αποτυχία. Τουναντίον τα λευκά μπορεί να αφήνουν εκτός μικρά κόμματα που δεν πιάνουν το 3% επί των έγκυρων. Άρα μάλλον δεν σε συμφέρει (απότι καταλαβαίνω από τις επιλογές σου) να μετράνε τα λευκά
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.924
Κριτικές
2
Like
13.388
Πόντοι
3.556
Πολιτική είναι η τέχνη του εφικτού. Ζούμε στα πλαίσια της ΕΕ και η πολιτική όλων των χωρών της ΕΕ προσαρμόζεται τελικά στην πολιτική που διαμορφώνεται από τις ισχυρότερες χώρες και παρατάξεις της ΕΕ. Όλα τα άλλα είναι φληναφήματα. Ποιός Μπαρουφάκης ποιός Βελόπουλος, ακόμα και το ΠΑΣΟΚ πάει να γίνει τριτοκλασάτο κόμμα. Όπως άκουσα ότι είπε ο μέγιστος Βενιζέλος (αν και δεν τον ψήφισα ποτέ θεωρώ ότι είναι από τους πιο αξιόλογους πολιτικούς) πλέον όλα τα μεγάλα κόμματα έχουν πολλά κοινά μεταξύ τους και για αυτό το λόγο αυξάνεται η ένταση γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη σύγκλιση πολιτικής μεταξύ τους. Άρα να διαλέγουμε αυτούς που ενδεχομένους να μπορούν να επηρεάσουν στην ΕΕ (το είχε κάνει ο Αντρέας το έχει κάνει λιγότερο ο Κυριάκος) και να αξιοποιήσουν περισσότερα τα μέτρα και της πολιτικές της ΕΕ προς όφελος μας. Αν δεν θέλετε ΕΕ (που όλοι θέλουν να μπουν ακόμα και η Αλβανία ;) και μην ξεχνάμε και η Τουρκία βγάλτε τον Μπαρουφάκη και μεις να πάρουμε τα διαβατήρια να φύγουμε.

Όσο για τη χούντα ή Χούντα, ήταν ένα τσούρμο ευφάνταστοι στραταίοι (ξέρετε οι πιο κολλημένοι από τις Ένοπλες Δυνάμεις) με σαφείς σχέσεις με σκοτεινές δυνάμεις στη CIA που τους στήριξαν να επικρατήσουν και τελικά τους πούλησαν (Κίσινγκερ) για να υλοποιήσουν την πολιτική τους (της Αμερική) και πούλησαν και την Κύπρο οι μαλάκες (δεν το ήθελαν αλλά έπεσαν στη φάκα γιατί δεν μπορείς να τους πεις και ιδιαίτερης ευφυίας)!

Καλημέρα
οι "σκοτεινές δυνάμεις της CIA" που αναφέρεις ,
αντιστοιχούν στις φανερές δυνάμεις της ΕΕ σήμερα
Για να μην παρεξηγούμαι , τονίζω και συμφωνώ μαζί σου ότι διαχρονικά την πολιτική των μικρών χωρών την ρυθμίζουν οι ισχυροί
πόσο μάλλον σήμερα που για τη χώρα μας ισχύει το" σκάσε λαμόγιο ,χρωστάς" στάξε τα αεροδρόμια και την μακεδονία
Η επιτυχία των χουντικών ήταν ότι δεν μπήκαν στον πειρασμό να κλέψουν , να αδειάσουν τα ταμεία,να καταχρεώσουν τις επόμενες γενιές ,
να κονομήσουν από 10-20 σπίτια ο καθένας...
Από αυτή την οπτική, ναι τους λες και μαλάκες
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
26
Like
10.747
Πόντοι
2.046
Ρε φιλαράκι όντως με τον Ν.3434/2006 τα λευκά είναι το ίδιο με τα άκυρα αλλά και πριν με τον 3231/2004 μπορεί τα λευκά να ήταν έγκυρα αλλά οι αδιάθετες έδρες (και λόγω λευκών) μοιράζονταν στα κόμματα, οπότε το αποτέλεσμα ήταν να επιδοτείς το 1ο κόμμα. Άρα ... αποτυχία. Τουναντίον τα λευκά μπορεί να αφήνουν εκτός μικρά κόμματα που δεν πιάνουν το 3% επί των έγκυρων. Άρα μάλλον δεν σε συμφέρει (απότι καταλαβαίνω από τις επιλογές σου) να μετράνε τα λευκά
Το ιδιο λεμε με διαφορετικα λογια

Θα επρεπε να μετρανε τα λευκα ως ψηφος διαμαρτυριας. Οποτε αν το 40% ψηφησουν λευκο, ολοι αυτοι πανε σπιτια τους.
Σε μια δημοκρατια αυτο επρεπε να ισχυει.

Να μπουνε νεοι πολιτικοι που θα πρεπει να δουλεψουν σκληρα και φυσικα με ευθυνη και χωρις ασυλιες.

Ειδες εσυ εναν απο αυτους, εκτος Τζοχατζοπουλο, να πληρωνει τιποτα???
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.338
Like
11.177
Πόντοι
3.656
στις τρίτες εκλογές δεν θα υπάρχει πραγματική μικρή επιλογή,
θα προκύψει, το πολύ, βουλή με σύνθεση σαν τη σημερινή,
μπορεί και να λείπει ο βαρουφάκης ή ο βελόπουλος ...
Άρα να μην ψηφίσουμε από την αρχή μικρά κόμματα λες;
 

_TELIS_

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2022
Μηνύματα
290
Like
505
Πόντοι
81

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.338
Like
11.177
Πόντοι
3.656
άσκηση επί χάρτου
Ναι αλλά δεν μπορώ να ψηφίσω ούτε τους ηλίθιους που έκλεισαν τις τράπεζες και έπαιξαν με τη χώρα ούτε τους μαφιόζους της ΝΔ που πήραν στο λαιμό τους 100 παιδάκια στα τέμπη.

Αν και γνώμη μου είναι ότι στις δεύτερες εκλογές η θα κάνουν αλλαξωκολιες ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-Βελόπουλος ή ΣΥΡΙΖΑ-Βαρουφάκης-ΠΑΣΟΚ

Το ΠΑΣΟΚ ως γνήσιο βαθύ κράτος θα είναι πάντα στη μέση της διαπλοκής :zfuck:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Άρα να μην ψηφίσουμε από την αρχή μικρά κόμματα λες;
Αν ψηφίσουμε πολλοί μικρά κόμματα , απορώ στο τέλος πόσοι θα ψηφίσουν "μεγάλα" και πόσο μεγάλα θα είναι αυτά :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.338
Like
11.177
Πόντοι
3.656
Αν ψηφίσουμε πολλοί μικρά κόμματα , απορώ στο τέλος πόσοι θα ψηφίσουν "μεγάλα" και πόσο μεγάλα θα είναι αυτά :confused:
Δεν ψηφίζουν πολλοί μικρά κόμματα τύπε. Οι πιο πολλοί ψηφοφόροι είναι κομματόσκυλα ή ψηφίζουν ανάλογα με το συμφέρον που νομίζουν ότι έχουν.

Υπάρχουν κάποιοι που φοβούνται την αναταραχή και είναι παρά πολλοί. Και είναι λογικό να την φοβούνται.

Και υπάρχουν και οι ακραίοι κάθε είδους....

Ε αν τους βάλεις όλους αυτούς μαζί είναι το 80% των ψηφοφόρων. Αν σκεφτείς ότι θα υπάρχει και κάποια αποχή....Γιαυτο τα μικρά κόμματα παίρνουν 2-3%.

Δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί ο κομματικός στρατός και μέχρι ποσό μακριά φτάνει.
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
26
Like
10.747
Πόντοι
2.046
Δεν ψηφίζουν πολλοί μικρά κόμματα τύπε. Οι πιο πολλοί ψηφοφόροι είναι κομματόσκυλα ή ψηφίζουν ανάλογα με το συμφέρον που νομίζουν ότι έχουν.

Υπάρχουν κάποιοι που φοβούνται την αναταραχή και είναι παρά πολλοί. Και είναι λογικό να την φοβούνται.

Και υπάρχουν και οι ακραίοι κάθε είδους....

Ε αν τους βάλεις όλους αυτούς μαζί είναι το 80% των ψηφοφόρων. Αν σκεφτείς ότι θα υπάρχει και κάποια αποχή....Γιαυτο τα μικρά κόμματα παίρνουν 2-3%.

Δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί ο κομματικός στρατός και μέχρι ποσό μακριά φτάνει.
Δυστυχως
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Δεν ψηφίζουν πολλοί μικρά κόμματα τύπε. Οι πιο πολλοί ψηφοφόροι είναι κομματόσκυλα ή ψηφίζουν ανάλογα με το συμφέρον που νομίζουν ότι έχουν.

Υπάρχουν κάποιοι που φοβούνται την αναταραχή και είναι παρά πολλοί. Και είναι λογικό να την φοβούνται.

Και υπάρχουν και οι ακραίοι κάθε είδους....

Ε αν τους βάλεις όλους αυτούς μαζί είναι το 80% των ψηφοφόρων. Αν σκεφτείς ότι θα υπάρχει και κάποια αποχή....Γιαυτο τα μικρά κόμματα παίρνουν 2-3%.

Δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί ο κομματικός στρατός και μέχρι ποσό μακριά φτάνει.
Ναι αλλά πως γίνεται να είναι τόσο πολλοί απογοητευμένοι και ταυτόχρονα να ψηφίζουν μεγάλα κόμματα ; Τα ίδια και τα ίδια δηλαδή ;

Εγω νομίζω οτι εν μέρη φταίει και η πλύση εγκεφάλου που γίνεται απο τα κανάλια.

Σου λέει δεν έχεις επιλογή , αν δεν ψηφίσεις Κούλη θα βγεί ο Τσίπρας. Και αν δεν ψηφίσεις Τσίπρα θα βγεί ο Κούλης. Οπότε αν εξαιρέσεις τα κομματόσκυλα που δεν χρειαζόντουσαν κάποιον να τους πείσει , αρκετοί μπορεί να ψηφίζουν με την λογική οτι αφού πχ δεν θέλω ξανά Κούλη άρα "αναγκαστικά" θα ψηφίσω Τσίπρα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.338
Like
11.177
Πόντοι
3.656
Ναι αλλά πως γίνεται να είναι τόσο πολλοί απογοητευμένοι και ταυτόχρονα να ψηφίζουν μεγάλα κόμματα ; Τα ίδια και τα ίδια δηλαδή ;

Εγω νομίζω οτι εν μέρη φταίει και η πλύση εγκεφάλου που γίνεται απο τα κανάλια.

Σου λέει δεν έχεις επιλογή , αν δεν ψηφίσεις Κούλη θα βγεί ο Τσίπρας. Και αν δεν ψηφίσεις Τσίπρα θα βγεί ο Κούλης. Οπότε αν εξαιρέσεις τα κομματόσκυλα που δεν χρειαζόντουσαν κάποιον να τους πείσει , αρκετοί μπορεί να ψηφίζουν με την λογική οτι αφού πχ δεν θέλω ξανά Κούλη άρα "αναγκαστικά" θα ψηφίσω Τσίπρα.
Τους πιο πολλούς αν τους ρωτήσεις τι ψηφίζεις θα σου πουν ποιον δεν θέλουν όχι ποιον θέλουν.
 

Nebuchadnezzar

Μέγας
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.972
Πόντοι
3.936
Ωχ ωχ ωχ ωχ !

Ωχ ωχ ωχ ωχ!

Τι ερωτήσεις είναι αυτές;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom