Νέα

Τί έλκει τις γυναίκες;; Οι διαφορές ανάμεσα στη γυναικεία και την αντρική έλξη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fgfgfgfg

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2020
Μηνύματα
88
Like
21
Πόντοι
0
Σε αρκετά απο αυτά που γράφεις θα συμφωνήσω. :hi:

Το παράδειγμα που ανέφερα το ανέφερα σκόπιμα για να δείξω οτι η υπεραπλούστευση που αρχικά έβαλες σαν πλαίσιο δεν λειτουργεί οσον αφορά την ερμηνεία του ψυχισμού των ανθρώπων.

Δεν είναι ατυχές το παράδειγμα που έθεσα. Aντιθέτως είναι ενδεικτικό. Και δέν το απάντησες. Απλά το απέφυγες, χαρακτηρίζοντάς το και ως ατυχές, γιατί δεν μπορείς να το απαντήσεις.

Δεν πειράζει όμως. :hi:
Καθένας με το τρόπο του.

Το range των περιπτώσεων ρε φίλε προφανώς και δεν είναι απλό ούτε το απλούστεψα. Άμα τον άλλον τον βιάσανε ως παιδί, εγώ θα πάω να του πω πώς είναι η ζωή; Αλλά σαν ένας γενικός κανόνας, είναι τα δυο που σου ανέφερα τα οποία - εδώ έγραψα λάθος - δεν σε οδηγούν στο να είσαι άλφα ή βήτα ή σκατα. Σε οδηγούν στην ψυχική ισορροπία. Αυτό για να το πετύχεις πρέπει να πας πίσω όταν ήμασταν παιδιά αλλά όχι ακριβώς το ίδιο.

Δηλαδή, όταν ήμασταν παιδιά, δεν είχαμε έννοιες. Δεν είχαμε άγχος. Τώρα, μεγάλος άνθρωπος χωρίς ίχνος άγχους λίγο δύσκολο. Γι’ αυτό πιστεύω ότι μεγαλώνοντας και μέσα από εμπειρίες που χτίζουν εμάς τους ίδιους, μαθαίνουμε να ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ το άγχος μας. Όσοι δεν το καταφέρνουν αυτό από όλα αυτά που ανέφερα και στο άλλο νήμα, πρέπει κάπως να την παλέψουν (αλκοόλ, ναρκωτικά, κλπ), ή προχωρούν σε λάθος πράξεις, τεσπα καταλαβαίνεις πού το πάω.

Αυτό είναι και ο πετυχημένος ή αποτυχημένος γάμος.

Πάλι υπεραπλούστευση αλλά το να πιάνουμε περίπτωση με περίπτωση νομίζω είναι και λίγο αφορμή για να μην παραδεχόμαστε κάτι.
 

galder

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2008
Μηνύματα
208
Like
49
Πόντοι
1
Αυτο που δεν καταλαβα ποτε ειναι γιατι οι γυναικες κοιτουν τον κωλο μας. Απο αντιδραση που κοιταμε τον δικο τους;
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
επειδη θελουν να τον πιανουν στο ιεραποστολικο και δε θελουν πιανουν πατσαδες
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Αυτο που δεν καταλαβα ποτε ειναι γιατι οι γυναικες κοιτουν τον κωλο μας. Απο αντιδραση που κοιταμε τον δικο τους;

Εγώ έχω δει πολλές φορές να κοιτάνε γυναικείους κώλους κι όχι αντρικούς.Περνάει καμια με κωλάρα από μπροστά τους και καρφώνονται όπως κι εμεις.Όπως επίσης καρφώνονται όταν βλέπουν ψηλές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom