Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.052
Κριτικές
6
Like
319
Πόντοι
446
α...και για να μην θεωρεις οτι υπεκφευγω σαφως και δεν θεωρω οτι υπαρχει καμμια παραγκα στο ποδοσφαιρο αλλωστε ειναι γνωστη η αποψη μου αντιθετα με το μπασκετ οπου οχι μονο υπαρχει αλλα εχει κανει οργια...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
αρα πιστευεις οτι υπαρχουν παραγκες και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ σωστα;;σωστα...
πες μας τωρα αν ασχολουνται και οι δημοσιογραφοι το ιδιο και με τις δυο παραγκες ,αν εχουν μπει κοριοι της ευπ και για τις δυο;;και αν οχι γιατι πιστευεις οτι συμβαινει αυτο;;οεο;; :2funny: :2funny:
χρηστιδης....
Ρε μαλακα δεν σου ειπα να μην ρουφας το βραδυ;Τι μαλακιες μου γραφεις;Δεν σε χαλαει που υπαρχουν παραγκες,αλλα με ποια παραγκα ασχολουνται πιο πολυ;
Εχω βαρεθει να σε χυνω στο στομα,σε λιγο απο το πολυ χυσι θα αρχισεις να τραγουδας σαν την Σελιν Ντιον.Ακου και το καλυτερο..Το μπασκετ ειχε τα λομογια που
εχει το ποδοσφαιρο;Μπεος,Κομποτης,Ψωμιαδης,Κοκκαλης,Μητροπουλαιοι,και δεν ξερω και ποιοι αλλοι.Στο μπασκετ περα απο τους γιανακοπουλαιους,ξερεις εσυ κανεναν αλλον
να κατηγορειται για λαμογιο;Με ποιον να ασχοληθει η ΕΥΠ και οι δημοσιογραφοι.Πες μου.Και γρηγορα γιατι πρεπει να βγαλουμε και την γκομενα βολτα.Να προλαβω
να ριξω αλλη μια ταπα.
 

gamikoulix

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.478
Like
0
Πόντοι
16
Για αλλη μια φορα φανηκε στην πραξη το ποιοι ειναι ρουφιανοι..

kotopoylamekranoixg2sz2.jpg


GATE_13_1966.png
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.052
Κριτικές
6
Like
319
Πόντοι
446
Ρε μαλακα δεν σου ειπα να μην ρουφας το βραδυ;Τι μαλακιες μου γραφεις;Δεν σε χαλαει που υπαρχουν παραγκες,αλλα με ποια παραγκα ασχολουνται πιο πολυ;
Εχω βαρεθει να σε χυνω στο στομα,σε λιγο απο το πολυ χυσι θα αρχισεις να τραγουδας σαν την Σελιν Ντιον.Ακου και το καλυτερο..Το μπασκετ ειχε τα λομογια που
εχει το ποδοσφαιρο;Μπεος,Κομποτης,Ψωμιαδης,Κοκκαλης,Μητροπουλαιοι,και δεν ξερω και ποιοι αλλοι.Στο μπασκετ περα απο τους γιανακοπουλαιους,ξερεις εσυ κανεναν αλλον
να κατηγορειται για λαμογιο;Με ποιον να ασχοληθει η ΕΥΠ και οι δημοσιογραφοι.Πες μου.Και γρηγορα γιατι πρεπει να βγαλουμε και την γκομενα βολτα.Να προλαβω
να ριξω αλλη μια ταπα.
πρωτον σου ειπα πως πιστευω οτι στο ποδοσφαιρο δεν υπαρχει παραγκα αρα μην μπερδευεσαι με το ''ποια παραγκα ασχολουνται'' οσον αφορα εμενα...
η ερωτηση πηγαινε σε σενα που ΕΣΥ πιστευεις οτι υπαρχουν ΔΥΟ παραγκες να απαντησεις αν ασχολουνται και με τις δυο το ιδιο και αν οχι γιατι;;για τους δημοσιογραφους μιλαω,,,

τον γιαννακοπουλο μπορουσε φυσικα να παρακολουθησει η ευπ...αλλα πως να γινει αυτο οταν δικηγορος της οικογενειας ειναι αυτος που (το υποστηριζει και ο ιδιος με καμαρι) μεσολαβησε ωστε να μπει ο κοριος στο ποδοσφαιρο...
την γκομενα σου ειπα και προχτες παρτην και πηγαινε να αποτοξινωθεις σε κανενα ερημονησι μακρυα απο το νετ...
μην με ταπωνεις τοσο πολυ...δειξε μου και λιγο ελεος....
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.052
Κριτικές
6
Like
319
Πόντοι
446
Για αλλη μια φορα φανηκε στην πραξη το ποιοι ειναι ρουφιανοι..
εισαι μαλακας τελειωμενος...
παρε χαμπαρι πως ισχυει στο φορουμ (και σωστα γιατι μαλλον δεν ειναι μαλακες) οταν ποσταρεις και μηνυματα η φωτο με γαμωμανες να ειναι το ιδιο σαν να το λες φορα...
αλλα εσυ σαν μαλακας και αγνοωντας το νομιζες οτι εκανες ''μαγκια'' ειχε γινει θεμα στο θρεντ του βαζελου...ξυπνα ειναι ωρα για υπνο μαλακαααααα...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ok, το ποιος σκίζει από μυαλό δεν λέγεται.
Ποιος είπε ρε παπάρες πως οι εφημερίδες έχουνε στόχο το Σπανούλη - να τον αποπροσανατολίσει;
Τον κόσμο αποπροσανατολίζουνε, φυσικά.
Οπότε πάει ο μαλάκας ο κόσμος στο γήπεδο και αντί να τον επευφημεί, τον γιουχάρει.

Και αντί να είναι μια ζεστή ατμόσφαιρα, ακούς μουρμουρητά.
και μόλις χάσει ένα καλάθι ο παίκτης αρχίζουνε τα γιουχαΐσματα.

Πόσο μυαλό θέλει να καταλάβεις πως ο παίκτης δεν αποπροσανατολίζεται;

Και πώς δηλαδή θα γινόταν να αποπροσανατολιστεί ρε επιστήμονες που δεν καταλαβαίνετε; Αφού είτε όντως μιλάει με άλλη ομάδα και το ξέρει, είτε δεν μιλάει και επίσης το ξέρει. Σε κάθε περίπτωση αυτός ξέρει τι γίνεται.

Ο κόσμος όμως διαμορφώνει ψυχολογία.

έλα τώρα που και οι δύο δεν καταλαβαίνετε τώρα................

μαθήματα δημοσιογραφίας και ψυχολογίας 2 σε 1...

λες και θέλει δημοσίευμα κάποιος οπαδός για να γιουχάρει παίκτη της ομάδας του...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
οποιος θελει να γελασει (η να κλαψει με τον βιασμο του αθληματος) ας δει μπασκετ βαζελο πανθηρα...
μιλαμε ισορροπημενο ματς 17 16 ημιχρονο και του γαμησανε την μανα τα κορακια...
δεκα φαουλ ο παο 2 ο πανθηρας(στο 2ο δεκαλεπτο) ,τι αντιαθλητικα ανυπαρκτα ,τι πατηματα γραμμης κατα φαντασιαν ,τι οι επαφες του πανθηρα να σφυριζονται φαουλ την ωρα που στην αλλη ρακετα παιζεται η γνωστη ''αμυνα που τσακιζει κοκκαλα'' κατα τον κυριο χατζηπαπαρα...
και το κλου;;20 - 3 οι βολες  :2funny: :2funny:

το έχασα το 1ο δεκάλεπτο, αλλά η διαφορά έκλεισε με σχεδόν 30 πόντους...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.999
Κριτικές
490
Like
36.708
Πόντοι
41.447
Γαμικουλιξ ξεκολα γιατι θα σε στειλω για μπανιο, μας κουρασες με την μαλακια σου
τελευταια προειδοποιηση
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε μαλακα,γιατι δεν πας να κανεις επιθεωρηση;Σοβαρα σου μιλαω,χωρις μαλακιες,θα βγαλεις τρελα λεφτα.
Ο σκοπος τους λεει ειναι να αποπροσανατολισουν τον παιχτη,αλλα αυτος δεν αποπροσανατολιζεται. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αλλα αυτοι το κανουν οι μαλακες,μπας και πιασει,που ξερεις; :2funny: :2funny: :2funny:
ok, χέσε το τι λέω εγώ και ο καθένας
εξήγησέ μου εσύ με το δικό σου το μυαλό γιατί βγαίνουνε αυτά τα σενάρια πάντα παραμονές τελικών για τον Ολυμπιακό και τους παίκτες του και ποτέ δεν έβγαιναν για τον ΠΑΟ, ακόμα κι όταν, όπως παραδέχεται ο dimis, το ήξεραν οι οπαδοί του τριφυλλιού.

Το γιατί το κάνει ο κάθε δημοσιογράφος (αν δηλαδή θέλει να αποπροσανατολίσει τους παίκτες ή απλά να δημιουργήσει γενική αναμπουμπούλα) ας πούμε πως δεν το καταλαβαίνω σωστά εγω. Διαφωνείς πως ο φίλαθλος έχει μετά την αντιμετώπιση που λέω και πως μετά οι παίκτες τρώνε γιούχα στην πρώτη ευκαιρία;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
λαγε...ακου και μαθαινε...
κακως βριζει οποιος βριζει μανες...
το θεμα ειναι οτι ο ενας το κανει στα ισα και ''παντελονατα'' με την εννοια οτι την ριχνει ευθεως με ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΒΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ενω ο αλλος ποσταρει σπρευ σε τοιχακια και καλα χωρις να αναλαμβανει τις ευθυνες του ...
καταλαβες λαγε;;
αλλα βαζελος ισον πουστης οποτε εσυ γιατι να εισαι εξαιρεση;;
υπεραπλούστευση
με τη δική σου λογική πρέπει να δεχτούμε και τη λογική του gamikoulix πως γαύρος=πούστης και την αντίστοιχη του οποιουδήποτε τυφλού ΑΕΚτζή κλπ κλπ

όσο τσουβαλιάζεις εσύ, αλλο τόσο πρέπει να δέχεσαι το τσουβάλιασμα από τους άλλους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
μαθήματα δημοσιογραφίας και ψυχολογίας 2 σε 1...

λες και θέλει δημοσίευμα κάποιος οπαδός για να γιουχάρει παίκτη της ομάδας του...
έρα ρε dimi, δεν περίμενα τέτοια απάντηση από εσένα.
είμαι σαφής νομίζω
γιατί υπεκφεύγεις;

Ποιος γιούχαρε τον παπανικολάου όταν έκανε κοιλιά φέτος; κανένας
αν είχε βγει δημοσίευμα πως μιλάει με ΠΑΟ θα είχε την ίδια αντιμετώπιση πιστεύεις;

έλα μωρέ τώρα με τις οπαδικές μαλακίες....δεν είναι κακό πού και πού να παραδέχεστε κάποια πράγματα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Το γιατί το κάνει ο κάθε δημοσιογράφος (αν δηλαδή θέλει να αποπροσανατολίσει τους παίκτες ή απλά να δημιουργήσει γενική αναμπουμπούλα) ας πούμε πως δεν το καταλαβαίνω σωστά εγω. Διαφωνείς πως ο φίλαθλος έχει μετά την αντιμετώπιση που λέω και πως μετά οι παίκτες τρώνε γιούχα στην πρώτη ευκαιρία;

οι αθλητικοί δημοσιογράφοι έχουν ένα χαρακτηρστικό πολύ έντονο, στην προσπάθειά τους να κεντρίσουν το ενδιαφέρον του κοινού πολλές φορές γράφουν πράγματα που δεν ισχύουν και είναι είτε μικρά ψέμματα, μισές αλήθειες και χοντράδες
στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό περνάει σχετικά ευχάριστα στον τελικό αναγνώστη που του αρέσει να διαβάζει τέτοια πράγματα και έμμεσα τα ενισχύει είτε διαβάζοντας τις αθλητικές εφημερίδες είτε κάνοντας κλικ στα σχετικά site
σίγουρα έχουν υπάρξει και κατευθυνόμενα δημοσιεύματα για να εξυπηρετήσουν συμφέροντα κυρίως παραγόντων, κανείς δεν λέει πως η δημοσιογραφία είναι ένας αγγελικός κόσμος. Η περίπτωση όμως που συζητάμε είναι διαφορετική, μην ξεχνάμε πως η σεζόν είναι στο τέλος της και η αθλητική καθημερινότητα έχει λιγότερα θέματα να καλύψει... οι σελίδες όμως των εφημερίδων και τα site πρέπει να γεμίσουν!!!!
Έρχεται εκεί ο δημοσιογράφος να καλύψει αυτό το κενό... το ίδιο περίπου δεν γίνεται και το καλοκαίρι; εκεί δηλαδή επηρεάζεται η προετοιμασία των ομάδων; αλλά τι να γράψει ο ρεπόρτερ; έκανε 3 προπονήσεις σήμερα η ομάδα και αύριο πάλι τα ίδια και μεθαύριο ξανά;
για να βάλω και μια άλλη διάσταση στην κουβέντα αφού μιλάμε για το μπάσκετ... θυμάστε τι είχε γραφτεί πέρσι στους τελικούς για τον Ζοτς; και αναφέρομαι στην διάρκεια των τελικών... αυτό θεωρείτε πως επηρέασε τον ΠΑΟ; φυσικά και όχι...

 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376

Βλέπει Μπράατεν ο Ολυμπιακός


Τον Νορβηγό επιθετικό (που παίζει κυρίως στα άκρα) Ντάνιελ Μπράατεν σίγουρα θυμάστε όσοι είστε φαν του γνωστού παιχνιδιού μάνατζερ, αφού πριν από δέκα χρόνια ήταν... "wonderkid".

Τα χρόνια πέρασαν, ο Μπράατεν δεν έκανε την καριέρα που περίμεναν πολλοί, όμως από το 2008 και ύστερα βγάζει το ψωμί του στην Τουλούζ με ιδιαίτερη επιτυχία.

Το συμβόλαιο του τελειώνει αυτό το καλοκαίρι και στα 31 του χρόνια φαίνεται πως ψάχνει μία νέα "περιπέτεια". Σύμφωνα με γαλλικό δημοσίευμα ο Νορβηγός άσος έχει διάφορες προτάσεις στα χέρια του, μία εκ των οποίων είναι από τον Ολυμπιακό.

Φέτος ο Μπράατεν αγωνίστηκε σε 42 παιχνίδια με την Τουλούζ έχοντας 2 γκολ και 6 ασίστ. Η γαλλική ομάδα θέλει να τον κρατήσει για άλλα δυο χρόνια, όμως ο ίδιος περιμένει πρώτα να δει μήπως κλείσει σε ομάδα που θα αγωνιστεί τη νέα περίοδο  στην Ευρώπη.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
έρα ρε dimi, δεν περίμενα τέτοια απάντηση από εσένα.
είμαι σαφής νομίζω
γιατί υπεκφεύγεις;

Ποιος γιούχαρε τον παπανικολάου όταν έκανε κοιλιά φέτος; κανένας
αν είχε βγει δημοσίευμα πως μιλάει με ΠΑΟ θα είχε την ίδια αντιμετώπιση πιστεύεις;

έλα μωρέ τώρα με τις οπαδικές μαλακίες....δεν είναι κακό πού και πού να παραδέχεστε κάποια πράγματα.

επειδή έχω δει πολλά στον χώρο του αθλητισμού, προσπαθώ να μην μπαίνω στην λογική του αν...
αλλά επειδή μπήκα στον πειρασμό, πιστεύω πως ο Παπ δεν αποδοκιμάστηκε γιατι έχει δείξει πως έχει δυνατότητες και οι ολυμπιακοί είχαν ηρεμήσει από πέρσι που είχαν πάρει 2 κούπες...
αν αυτό δεν γινόταν, η γιούχα προς τον παίκτη θα υπήρχε ανεξάρτητα από κάποιο δημοσίευμα...
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376

Προτάθηκε ο Ράιαν Μπάμπελ στον Ολυμπιακό

Προχωρούν τα μεταγραφικά στον Ολυμπιακό μετά τις αποφάσεις της διοίκησης με τα ονόματα των Λεόν και Βερδού να βρίσκονται στην κορυφή της λίστας. Προτάθηκε ο Μπάμπελ, για Μιγκέλ Τόρες στην άμυνα μιλούν οι Ισπανοί
Τόρες για την άμυνα

Δημοσιεύματα στην ιβηρική χερσόνησο κάνουν λόγο για ενδιαφέρον του Ολυμπιακού για τον Μιγκέλ Τόρες. Ο άσος της Χετάφε αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της άμυνας, καθώς φέτος τον είδαμε σε αρκετά παιχνίδια στο ξεκίνημα της σεζόν ως αριστερό μπακ (κανονικά είναι δεξιός).

Στο τέλος της σεζόν έχασε τη θέση του από το αρχικό σχήμα, είναι 27 ετών και δεν αποκλείεται να γίνει κάποια κρούση. Μην ξεχνάμε άλλωστε πως ο Μίτσελ ζήτησε παίκτες "πολυεργαλεία" για το μικρό και ευέλικτο ρόστερ που ετοιμάζει.
http://[URL unfurl="true"]www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article2277302.ece/ALTERNATES/w620/ryan-babel_2389857b.jpg[/img[/URL]]
Και Μπάμπελ!

Τέλος να πούμε πως σύμφωνα με την Sportday ο Ράιαν Μπάμπελ προτάθηκε στους πρωταθλητές Ελλάδας. Ο 26άχρονος ακραίος επιθετικός έμεινε ελεύθερος από τον Άγιαξ, με τον οποίο πραγματοποίησε 22 συμμετοχές με 5 γκολ και 7 ασίστ.

Για τον παίκτη ενδιαφέρον έχουν δείξει κι άλλες ομάδες, όμως πρέπει να τονίσουμε εκτός από γυρολόγος (θα αλλάξει 6η ομάδα στα 26 του χρόνια), πέρσι ταλαιπωρήθηκε από προβλήματα στο γόνατο του.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Ο Άρβιντας Ματσιγιάουσκας αφήνει πίσω του τις δύσκολες στιγμές που πέρασε και δεν κρατά κακία στον Ολυμπιακό

http://[URL unfurl="true"]www.woop.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/2013_06/matsig.jpg[/img[/URL]]

Έχοντας αναγκαστεί να βάλει πρόωρο τέλος στην καριέρα του λόγω του τραυματισμού του, ο Άρβιντας Ματσιγιάουσκας δηλώνει πλέον ότι, αν και του έχει μείνει κάποια πικρία, δεν κρατά κακία στον Ολυμπιακό για τα όσα συνέβησαν.

Παράλληλα, ο Σέρβος δηλώνει χαρούμενος για τις επιτυχίες της ομάδας του Πειραιά και τονίζει τη σημασία των αδελφών Αγγελόπουλων για τον σύλλογο:

«Υπάρχουν συναισθήματα και σίγουρα μένει κάποια πικρία. Όμως η οργή δεν πρέπει να μένει μέσα μας γιατί μας τρώει. Ξέρω πως οι αδερφοί Αγγελόπουλοι εκείνη την περίοδο δεν ήξεραν τίποτα για το μπάσκετ. Έκαναν πολλά λάθη, τους ξεγέλασαν πολλοί. Πλέον, όμως, η ομάδα τους έχει σημαντικές επιτυχίες. Έβαλαν σε αυτή πολλή αγάπη, πολλή προσπάθεια και πολλά χρήματα. Είναι υπέροχοι άνθρωποι.

Χαίρομαι που ο Ολυμπιακός κατέκτησε την Ευρωλίγκα. Είναι μια φανταστική ομάδα. Κατέκτησε τον τίτλο δύο συνεχόμενες σεζόν με μικρό μπάτζετ σε σχέση με το παρελθόν».

Όσον αφορά την αντιμετώπιση του τραυματισμού του, σχολιάζει: «Στον Ολυμπιακό μου έβαλαν το πόδι σε νάρθηκα για 4-5 μήνες. Στις περισσότερες χώρες σε 3-4 εβδομάδες αρχίζεις θεραπεία. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποια μορφή φυσιοθεραπείας, αλλά όταν το πόδι είναι 4-5 μήνες σε νάρθηκα, οι νευρικές απολήξεις είναι σχεδόν νεκρές και το πόδι έχει ατροφήσει.

Ακόμα και τώρα το ένα μου πόδι είναι πιο αδύνατο από το άλλο. Ακόμη και τώρα έχω κάποιες ενοχλήσεις συχνά, στο πόδι και τη μέση, αλλά το ίδιο ισχύει και με άλλους ανθρώπους που κάνουν δουλειές που απαιτούν φυσική δύναμη».

Φυσικά, αναφέρεται και στο πρόωρο «αντίο» που αναγκάστηκε να πει στη μπασκετική του καριέρα: «Η απόφαση δεν ήταν εύκολη, αλλά πάρθηκε με βάση τη λογική. Τώρα η ζωή μου είναι αφιερωμένη στα δύο μου παιδιά. Είμαι ευγνώμων στο Θεό που μου έδωσε την ευκαιρία να παίξω μπάσκετ, να κερδίσω πολλά χρήματα και να μπορώ πλέον να είμαι δίπλα τους βλέποντάς τα να μεγαλώνουν. Είναι ένα υπέροχο δώρο για μένα αυτό».
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
Ο Άρβιντας Ματσιγιάουσκας αφήνει πίσω του τις δύσκολες στιγμές που πέρασε και δεν κρατά κακία στον Ολυμπιακό

http://[URL unfurl="true"]www.woop.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/2013_06/matsig.jpg[/img[/URL]]

Έχοντας αναγκαστεί να βάλει πρόωρο τέλος στην καριέρα του λόγω του τραυματισμού του, ο Άρβιντας Ματσιγιάουσκας δηλώνει πλέον ότι, αν και του έχει μείνει κάποια πικρία, δεν κρατά κακία στον Ολυμπιακό για τα όσα συνέβησαν.

[b]Παράλληλα, ο [u][color=red]Σέρβος[/color][/u] δηλώνει χαρούμενος[/b] για τις επιτυχίες της ομάδας του Πειραιά και τονίζει τη σημασία των αδελφών Αγγελόπουλων για τον σύλλογο:

«Υπάρχουν συναισθήματα και σίγουρα μένει κάποια πικρία. Όμως η οργή δεν πρέπει να μένει μέσα μας γιατί μας τρώει. Ξέρω πως οι αδερφοί Αγγελόπουλοι εκείνη την περίοδο δεν ήξεραν τίποτα για το μπάσκετ. Έκαναν πολλά λάθη, τους ξεγέλασαν πολλοί. Πλέον, όμως, η ομάδα τους έχει σημαντικές επιτυχίες. Έβαλαν σε αυτή πολλή αγάπη, πολλή προσπάθεια και πολλά χρήματα. Είναι υπέροχοι άνθρωποι.

Χαίρομαι που ο Ολυμπιακός κατέκτησε την Ευρωλίγκα. Είναι μια φανταστική ομάδα. Κατέκτησε τον τίτλο δύο συνεχόμενες σεζόν με μικρό μπάτζετ σε σχέση με το παρελθόν».

Όσον αφορά την αντιμετώπιση του τραυματισμού του, σχολιάζει: «Στον Ολυμπιακό μου έβαλαν το πόδι σε νάρθηκα για 4-5 μήνες. Στις περισσότερες χώρες σε 3-4 εβδομάδες αρχίζεις θεραπεία. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποια μορφή φυσιοθεραπείας, αλλά όταν το πόδι είναι 4-5 μήνες σε νάρθηκα, οι νευρικές απολήξεις είναι σχεδόν νεκρές και το πόδι έχει ατροφήσει.

Ακόμα και τώρα το ένα μου πόδι είναι πιο αδύνατο από το άλλο. Ακόμη και τώρα έχω κάποιες ενοχλήσεις συχνά, στο πόδι και τη μέση, αλλά το ίδιο ισχύει και με άλλους ανθρώπους που κάνουν δουλειές που απαιτούν φυσική δύναμη».

Φυσικά, αναφέρεται και στο πρόωρο «αντίο» που αναγκάστηκε να πει στη μπασκετική του καριέρα: «Η απόφαση δεν ήταν εύκολη, αλλά πάρθηκε με βάση τη λογική. Τώρα η ζωή μου είναι αφιερωμένη στα δύο μου παιδιά. Είμαι ευγνώμων στο Θεό που μου έδωσε την ευκαιρία να παίξω μπάσκετ, να κερδίσω πολλά χρήματα και να μπορώ πλέον να είμαι δίπλα τους βλέποντάς τα να μεγαλώνουν. Είναι ένα υπέροχο δώρο για μένα αυτό».
[/quote]

Ο ποιός????? Υποθέτω ότι δεν φταίει ο φίλος συναγωνιστής για τί απ' ότι καταλαβαίνω έκανε παράθεση από κάποιο δημοσίευμα. Αλλά αυτή η μικρή λεπτομέρεια δείχνει την ασχετοσύνη των αθλητικογράφων στην χώρα μας. Πόση ανικανότητα υπάρχει πραγματικά σε αυτόν τον χώρο.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom