Νέα

Θα πηδούσατε γυναίκα φίλου;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotos71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 437
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Θα πηδούσατε τη γυναίκα φίλου σας;

  • Ναι, χωρίς κανένα ενδοιασμό, θα τη σκίσω.

    Ψήφοι: 95 26,0%
  • Θα το κάνω, αλλά ξέρω ότι ίσως το μετανοιώσω.

    Ψήφοι: 54 14,8%
  • Με τίποτα! Η φιλία δε σπάει και θα του τα πω όλα.

    Ψήφοι: 85 23,3%
  • Με τίποτα! Η φιλία δε σπάει και δε θα του πω τίποτα.

    Ψήφοι: 131 35,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    365

johnny rotten

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2017
Μηνύματα
62
Like
87
Πόντοι
0
Γυναίκα φιλικού ζευγαριού προ 2ετίας. Μιλούσαμε viber για δουλειές. Οτι πρέπει να βρεί δουλειά για να βγεί απο το σπίτι κλπ. Την επόμενη μέρα στέλνει να ρωτήσει κάτι άσχετο για τα παιδιά. Την ρωτάω: τι έγινε άρχισες να ψάχνεσαι ή ακόμα ; (εννοώντας για δουλεά). Απαντάει: Εννοείς επειδή ο Χ
(ο άντρας της) δουλεύει όλη μέρα; Δεν το συνέχισα, δεν το συνέχισε. Μπορεί να ήταν απλά μια ατυχής στιγμή ας πούμε.

Γενικά γιαυτό που λές όμως, με τα ξενογαμήσια δεν υπάρχει ασφαλής συνθήκη. Άσχετα αν είναι κοντά ή μακριά απο τον κύκλο σου. Φυσικά όσο πιο κοντά τόσο πιο επικίνδυνο, αλλά όπως λέει κι ένας φίλος, και στο φεγγάρι να ξενογαμήσεις μπορεί να σε δούν απο τηλεσκόπιο.
H καπως ασφαλη συνθηκη ειναι να μην εχει-ουτε θα υπαρξει οπτικη επαφη με την συντροφο,δευτερο αριθμο κινητου που δεν τον ξερει κανεις κ επισης περα της τυπισσας που γαμας.να μην ξερει κανενας τιποτα.ουτε φιλος,οσο αδερφος κ να ειναι.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.522
Πόντοι
2.816
επειδή προκαλείς θα σου απαντήσω: εκεί που έρχονται καυλωμενες η μάνα σου , η γκόμενά σου και η γυναίκα σου να τις ευλογώ με πουτσελαιο
Τι προκαλώ ρε τρόμπα;

Σου γάμησε την γυναίκα κανένας κολλητός και ξέσπασε εδώ;
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.715
Κριτικές
47
Like
15.822
Πόντοι
5.885
Η βασική παράμετρος είναι η εξής
Αλλο φίλος, αδελφός, κολλητός, που έχετε κάνει τα πάντα μαζι και άλλο "φίλος" γνωστός που κανουμε παρεάκι λέμε καμια μαλακία κλπ κλπ
Αυτός που είναι ΦΙΛΟΣ με την ολότητα της σημασίας της λέξης είναι ιερός
 

steath

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2017
Μηνύματα
225
Κριτικές
1
Like
611
Πόντοι
81
H καπως ασφαλη συνθηκη ειναι να μην εχει-ουτε θα υπαρξει οπτικη επαφη με την συντροφο,δευτερο αριθμο κινητου που δεν τον ξερει κανεις κ επισης περα της τυπισσας που γαμας.να μην ξερει κανενας τιποτα.ουτε φιλος,οσο αδερφος κ να ειναι.
εγω που γαμαω παντρεμενη απο δευτερο fake profil fb, χωρις να ξερει πραγματικο μου ονομα και τηλεφωνο.
Αληθευει βεβαια οτι εκει μεσα εχω πραγματικες φωτογραφιες μου ή τις έχω στειλει dick pick με φατσα
 
  • Like
Αντιδράσεις: batist

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
151
Like
132
Πόντοι
1
Και μετά πιπώνουμε και τη γκόμενα του "κολλητού" και πάει και του δίνει παθιασμένο γλωσσόφιλο το βράδυ περιγράφοντας πόσο "κουραστική" ήταν η μέρα της στη δουλειά...:coffee:
Αυτό δεν το έχω κάνει....
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
1
Like
6.276
Πόντοι
2.306
Φιλία…ιερος θεσμος!
Σε γυναικα φιλου ποτε διεισδυση, μονο κανενα μπαλαμουτακι αντε και καμμια πιπα.
Να σεβεστε τους φιλους σας ρε καθαρματα!
τα εχετε ισοπεδωσει ολα…
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.573
Like
2.888
Πόντοι
506
Το αιώνιο ερώτημα, ανάμεσα σε παρέες αντρών:
-Θα πηδούσατε τη γυναίκα φίλου;
Και θα το κάνω πιο δύσκολο το ερώτημα...Δε μιλάμε να προσπαθήσει κάποιος να την ρίξει.
Μιλάμε να σου την πέσει αυτή και να στο δώσει στο πιάτο...
Εκεί τι κάνεις; Οέοο;

Καλή ψήφο.

Μου εκανε μεσα σε ντισκοτεκ επιθετικο καμακι η κοπελα φιλου μου (ξανθια γερμανοισπανιδα, αρκετα ομορφη με δυνατη φατσα και αξιολογα βυζομπαλα)

Τη στιγμη που μου την επεσε ο φιλος μου ηταν ακομη στην εθνικη (Autobahn) κ χρειαζοταν τουλαχιστον αλλη μια ωρα για να ερθει.

Ημουν 18 ετων. Να πω την αληθεια μου εκανε τοτε μεγαλη εντυπωση (δεν ηξερα ακομη τι παει να πει γυναικα, ποσο βρωμιαρες μπορει να ειναι) αυτο το αμεσο/ευθυ καμακι απο την πλευρα της. Ηταν η πρωτη φορα που μου την επεφτε κοπελα φιλου. Επειδη ημασταν και οι δυο ελαφρα πιωμενοι δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια (βασικα εκανα τον κινεζο, σαν να μην καταλαβαινω τι θελει η σαν να μην την ακουω καλα λογω της εντονης μουσικης.....)

Προσπαθησα μεσα μου να την δικαιολογησω... οτι ευθυνεται το αλκοολ.... Τελος παντων, δεν ειπα τιποτα στον φιλο μου γιατι νομιζα οτι ισως δεν θα με πιστεψει.

Τελικα χωρισαν μετα απο 3 χρονια. Ο φιλος μου "καταφερε" και της εκανε 2 παιδακια (μια ζωη θα πληρωνει διατροφες).
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
143
Like
180
Πόντοι
1
Καλύτερα να χρησιμοποιήσουμε αντίστροφα το ερώτημα για να δώσουμε τον ορισμό του φίλου.
Αν δεν το κανείς, είναι φιλος.
Αν το κανείς, είναι κάτι άλλο, ας πούμε οικείο πρόσωπο.

Όσοι ανέφεραν σε αυτό το νήμα ότι το έκαναν,
μπορούν να φανταστούν κάποιος γνωστούς τους που δεν θα το έκαναν;
Αν ναι, αυτοί είναι οι φίλοι τους.
(και πολύ πιθανόν σε αυτά τα άτομα να μην είναι ο αδελφός τους,
εκεί είναι που καταλαβαίνεις ότι η φιλία είναι ισχυρότερη από την συγγένεια)

Πάντως μου φαίνεται πολύ αυστηρό να μην κανείς κάτι με μια κοπέλα επειδή την γουστάρει κάποιος φίλος σου. (εδώ χρησιμοποιώ τον παραπάνω ορισμό). Και πιστεύω πως και αυτός ήταν φίλος προς εσένα (πάλι ο ίδιος ορισμός) αμέσως θα έκανε πίσω αν καταλάβαινε ότι αυτή που γουστάρει προτιμάει εσένα.

Το πρόβλημα γενικά νομίζω ότι μπορεί να περνάμε πολύ χρόνο με κάποια άτομα (σε μπυρες/ποδόσφαιρα/εκδρομες) απλά για να μην είμαστε μόνοι μας ή να έχουμε τέτοια άτομα "τσόντα" σε μια παρέα. Δεν είναι φίλοι, και ας τους έχουμε μια συμπάθεια, έως και αγάπη. Όμως τους αγαπάμε όπως αγαπάμε το σκυλί μας. Ναι μεν θα κλάψουμε αν πεθάνει το σκυλί μας, αλλά πάντα θεωρούμε ότι εμείς είμαστε από πάνω του όσο είναι εν ζωή.
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
921
Like
3.722
Πόντοι
446
Δηλαδή αν είσασταν φίλοι μου δεν θα παρτουζώνατε τη γυναίκα μου που διαθέτει κωλάρα;;;
 
Τελευταία τροποποίηση:

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
930
Like
1.201
Πόντοι
206

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
151
Like
132
Πόντοι
1
Και χωρίς παρτουζσ στην έπαιρνα.....
 

paixnidi_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2017
Μηνύματα
921
Like
3.722
Πόντοι
446
Είμαι σίγουρος.
Η γυναίκα μου έχει ακριωώσ αυτό το στυλ σώματος
87995516_086_0bf2.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.522
Πόντοι
2.816
Όχι …. Έχει τύχει όμως αφού χώρισα μετά από καιρό να πετύχω φίλο του πρώην και να γίνει φαση

Δανεικά δίνεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom