Νέα

Ταξιδάκι στο Λονδίνο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ais8hsh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 510
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gix_s

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
66
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
0
Τελικά ρε παιδιά με βλέπω να παίζω την τύχη μου στον δρόμο... Όλο και κάτι θα κάτσει!!! :)
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
  Και στην Ελλάδα γνώρισα περίεργα καβλιάρικα ξέκολα. Απ' όλα έχει ο μπαξές, ειδικά στα μεγάλα Αστικά Κέντρα και μιλάμε για κοπέλες κανονικές και όχι αυτές της μαρμαλάδας. Ναι έχει Αγγλίδες Καράμουνα που δουλεύουν σε Μασαζ Παρλούρ αποκλειστικά και όταν τις δεις μόνες τους λες τι Αγγελοι είναι αυτές. Παρ όλα αυτά οι κοινωνίες και εκεί είναι οι ίδιες. Μια φορά στο Leicester είδα ένα νεαρό να κυκλοφορεί μια μουνάρα Αγγλίδα (κανονική κοπέλα) και ένας που περνούσε Άγγλος πλασιέ με το ημιφορτηφό του να λέει  ' The bastard' προφανώς από ζήλια.............
Tυπε στα asda δουλευεις?
 

asdas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2008
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1

  Καλό  :2funny:  :2funny:, είχα εν χρήση το nickname πολύ πριν μάθω ότι υπάρχει μεγάλη αλησίδα σουπερμάρκετ όταν πήγα για πρώτη φορά Αγγλία.......
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Με Αγγλιδες 5 στις 10 θα σου κατσουν και με ενα σουβλακι μονο!  :grin:

Στο Bradford ισως.....αν κ πολυ αμφιβαλλω κ για αυτο πλεον

στο Maddox/Chinawhite ετ αλ, ο μεσος (νεο) Ελληνας ειναι για τ φουαγιε  ;)
 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Με Αγγλιδες 5 στις 10 θα σου κατσουν και με ενα σουβλακι μονο!  :grin:

Πότε εσύ ρε φίλε έριξες Αγγλίδα με σουβλάκι;;

Αν δεν ξέρετε ρε παιδιά μη λέτε χοντρές..Και οι Αγγλίδες μια χαρά κορίτσια είναι.Τις βαπτίζουν όλες πουτάνες και όλες ότι γαμιούνται αβέρτα επειδή υπάρχουν μερικά σκατά που κυκλοφορούν σε κάτι μέρη τύπου Λαγανά και Μάλια...Αν είστε μάγκες τραβάτε μεσημεριάτικα και δείτε ένα ωραιο κορίτσι και δικιμάστε να δούμε είναι τόσο εύκολες;;

Οι δικές μας όμως είναι όπως τη δεκαετία του 90' δεν ενδίδουν σε καμάκι,δεν κάνουν one night stand και φυσικά δεν υπάρχουν τσούλες!!
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Πότε εσύ ρε φίλε έριξες Αγγλίδα με σουβλάκι;;

Αν δεν ξέρετε ρε παιδιά μη λέτε χοντρές..Και οι Αγγλίδες μια χαρά κορίτσια είναι.Τις βαπτίζουν όλες πουτάνες και όλες ότι γαμιούνται αβέρτα επειδή υπάρχουν μερικά σκατά που κυκλοφορούν σε κάτι μέρη τύπου Λαγανά και Μάλια...Αν είστε μάγκες τραβάτε μεσημεριάτικα και δείτε ένα ωραιο κορίτσι και δικιμάστε να δούμε είναι τόσο εύκολες;;

Οι δικές μας όμως είναι όπως τη δεκαετία του 90' δεν ενδίδουν σε καμάκι,δεν κάνουν one night stand και φυσικά δεν υπάρχουν τσούλες!!

Μην λες οτι θελεις!! Αν δεν σου καθονται, κατι δεν κανεις καλα!! Οι πιο ξεκωλες της Δυτικης Ευρωπης!!
 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Μην λες οτι θελεις!! Αν δεν σου καθονται, κατι δεν κανεις καλα!! Οι πιο ξεκωλες της Δυτικης Ευρωπης!!

Πρώτα έχω εδώ και μερικά χρόνια σχέση.Δεύτερον έχω φίλες Αγγλίδες και είναι τα καλύτερα κορίτσια.Έχω Έλληνα φίλο που έχει σχέση με Αγγλίδα και το πάνε για γάμο και το κορίτσι ειναι από καλή οικογένεια ούτε μεθά ούτε ντύνεται σαν πουτάνα.

Αυτές που λες εσύ ξέκωλες είναι κάτι κατεστραμένες που τις βλέπεις το βράδυ που έχουν φιλήσει 100 στόματα,έχουν κάνει πίπα σε καμιά τουαλέτα και μετά παει ο κάθε λιγούρης Ελληναράς και τις βλέπει στην κοσμάρα τους αφού έχουν πιει καμια δεκαριά ποτά και πάνε αγκαλιάζονται και φιλιούνται..Και την επομένη λένε το παραμύθι στην αντροπαρέα "Πω ρε μαλάκα γνώρισα ένα μωρό χτες!!!!"

Είμαι Coventry και ξέρω και από δω και Manchester μιας και ΄πεχω συγγενη και ανεβαίνω συχνά και London.Πίστεψε με έχει για όλα τα γούστα.Και κορίτσια για σχέση και παρέα για όσους είναι κύριοι και όχι σαχλαμάρες και σκουπιδαριά για τους σαβουρογάμηδες και κάτι σκατά που ούτε να τα χέσεις δεν είναι,όχι να τα αγκαλιάεις,να χορέψεις και να τα φιλήσεις..
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Πρώτα έχω εδώ και μερικά χρόνια σχέση.Δεύτερον έχω φίλες Αγγλίδες και είναι τα καλύτερα κορίτσια.Έχω Έλληνα φίλο που έχει σχέση με Αγγλίδα και το πάνε για γάμο και το κορίτσι ειναι από καλή οικογένεια ούτε μεθά ούτε ντύνεται σαν πουτάνα.

Αυτές που λες εσύ ξέκωλες είναι κάτι κατεστραμένες που τις βλέπεις το βράδυ που έχουν φιλήσει 100 στόματα,έχουν κάνει πίπα σε καμιά τουαλέτα και μετά παει ο κάθε λιγούρης Ελληναράς και τις βλέπει στην κοσμάρα τους αφού έχουν πιει καμια δεκαριά ποτά και πάνε αγκαλιάζονται και φιλιούνται..Και την επομένη λένε το παραμύθι στην αντροπαρέα "Πω ρε μαλάκα γνώρισα ένα μωρό χτες!!!!"

Είμαι Coventry και ξέρω και από δω και Manchester μιας και ΄πεχω συγγενη και ανεβαίνω συχνά και London.Πίστεψε με έχει για όλα τα γούστα.Και κορίτσια για σχέση και παρέα για όσους είναι κύριοι και όχι σαχλαμάρες και σκουπιδαριά για τους σαβουρογάμηδες και κάτι σκατά που ούτε να τα χέσεις δεν είναι,όχι να τα αγκαλιάεις,να χορέψεις και να τα φιλήσεις..

Σε λαθος θρεντ γραφεις φιλε, και αν θελεις σχεσεις και αγαπες γραψε αλλου. Δεν εισαι ο μονος που εχει εμπειριες με Αγγλιδες και ουτε ο μονος που εχει σπουδασει εκει!!

 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537
Πρώτα έχω εδώ και μερικά χρόνια σχέση.Δεύτερον έχω φίλες Αγγλίδες και είναι τα καλύτερα κορίτσια.Έχω Έλληνα φίλο που έχει σχέση με Αγγλίδα και το πάνε για γάμο και το κορίτσι ειναι από καλή οικογένεια ούτε μεθά ούτε ντύνεται σαν πουτάνα.

Αυτές που λες εσύ ξέκωλες είναι κάτι κατεστραμένες που τις βλέπεις το βράδυ που έχουν φιλήσει 100 στόματα,έχουν κάνει πίπα σε καμιά τουαλέτα και μετά παει ο κάθε λιγούρης Ελληναράς και τις βλέπει στην κοσμάρα τους αφού έχουν πιει καμια δεκαριά ποτά και πάνε αγκαλιάζονται και φιλιούνται..Και την επομένη λένε το παραμύθι στην αντροπαρέα "Πω ρε μαλάκα γνώρισα ένα μωρό χτες!!!!"

Είμαι Coventry και ξέρω και από δω και Manchester μιας και ΄πεχω συγγενη και ανεβαίνω συχνά και London.Πίστεψε με έχει για όλα τα γούστα.Και κορίτσια για σχέση και παρέα για όσους είναι κύριοι και όχι σαχλαμάρες και σκουπιδαριά για τους σαβουρογάμηδες και κάτι σκατά που ούτε να τα χέσεις δεν είναι,όχι να τα αγκαλιάεις,να χορέψεις και να τα φιλήσεις..


Να σου προτεινω ενα εναλλακτικο σαιτ για να ασχολεισαι και να αφησεις αυτο εδω...?

 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Σε λαθος θρεντ γραφεις φιλε, και αν θελεις σχεσεις και αγαπες γραψε αλλου. Δεν εισαι ο μονος που εχει εμπειριες με Αγγλιδες και ουτε ο μονος που εχει σπουδασει εκει!!

Πρώτα από όλα αν επιτρέπεται σε ποια πόλη σπούδασες;

Έπειτα εσύ που τις είδες όπως και γω τις κάνεις όλες πουτάνες;Θα σου πω ότι διάβασα που έγραψε φίλος παλιά,αν βρεις κορίτσι τη μέρα και όχι το βράδυ στα μπαράκια και τα club πίστεψέ με θα ναι κορίτσι μάλαμα.Τουλάχιστον φίλε θα συννενοηθείς και δεν θα λέτε μαλακίες αφού τα κορίτσια που νυχτοπερπατάνε το χουν όλη τη νύχτα το μυαλό καμμένο απο το οινόπνευμα..

Τώρα για ξέκολα πήγαινε βράδυ και χόρεψε με κάνα ψοφίμι ή φίλα τη και χούφτωστην.Όμως σε αυτή την περίπτωση απλά κοροιδεύεις τον εαυτό σου αφού αυτές δεν μπορούν να σκεφτούν και είναι σα ζόμπι.

 

Επισκέπτης
Στο Bradford ισως.....αν κ πολυ αμφιβαλλω κ για αυτο πλεον

στο Maddox/Chinawhite ετ αλ, ο μεσος (νεο) Ελληνας ειναι για τ φουαγιε  ;)

Όχι πάντοτε. Βέβαια, στις περισσότερες των περιπτώσεων τους διακρίνω από το ότι έρχονται αξύριστοι (ή/και με καπελάκι μπέιζμπολ), πίνουν τους κώλους τους (δεν είναι οι μόνοι αλλά παραγίνονται ρόμπα) και συνήθως είναι μπάκουροι.

11 χρόνια, στα clubs που (με τον ένα ή αλλον τρόπο) έγραψαν ιστορία (και παρήκμασαν) δηλ. MoS, Pacha, The Egg, The Cross, The Key, Fabric, τα CW και Μaddox που αναφέρεις κ.ά. δεν έχω δει αξιόλογη εμφανισιακά Ελληνίδα. Όλες "βυζάντιο" για φρεντουτσίνο και μπουζουκιά Ελιζέ... :jerking: :jerking: :jerking:
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Πρώτα από όλα αν επιτρέπεται σε ποια πόλη σπούδασες;

Έπειτα εσύ που τις είδες όπως και γω τις κάνεις όλες πουτάνες;Θα σου πω ότι διάβασα που έγραψε φίλος παλιά,αν βρεις κορίτσι τη μέρα και όχι το βράδυ στα μπαράκια και τα club πίστεψέ με θα ναι κορίτσι μάλαμα.Τουλάχιστον φίλε θα συννενοηθείς και δεν θα λέτε μαλακίες αφού τα κορίτσια που νυχτοπερπατάνε το χουν όλη τη νύχτα το μυαλό καμμένο απο το οινόπνευμα..

Τώρα για ξέκολα πήγαινε βράδυ και χόρεψε με κάνα ψοφίμι ή φίλα τη και χούφτωστην.Όμως σε αυτή την περίπτωση απλά κοροιδεύεις τον εαυτό σου αφού αυτές δεν μπορούν να σκεφτούν και είναι σα ζόμπι.

Μαντεψε αν θελεις, και μην μου λες βλακειες γιατι εχεις σχεση με Αγγλιδα για δυο χρονια. Εδω γραφουμε για αυτους που θα κανουνε ενα ταξιδακι (Λονδινο) και θελουν να πηδηξουν κανενα μωρο!!

Αγαπουληδες αλλου! :grin:
 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Μαντεψε αν θελεις, και μην μου λες βλακειες γιατι εχεις σχεση με Αγγλιδα για δυο χρονια. Εδω γραφουμε για αυτους που θα κανουνε ενα ταξιδακι (Λονδινο) και θελουν να πηδηξουν κανενα μωρο!!

Αγαπουληδες αλλου! :grin:

Δεν έχω σχέση με Αγγλίδα αλλά με Ελληνίδα και είμαστε μαζί Αγγλία.Δεν μου αρέσει όμως να λέω βλακείες και να μειώνω έτσι
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Δεν έχω σχέση με Αγγλίδα αλλά με Ελληνίδα και είμαστε μαζί Αγγλία.Δεν μου αρέσει όμως να λέω βλακείες και να μειώνω έτσι

Αχαχαχαχα μεταναστης με Ελληνιδα και θελεις να μας πεις για Αγγλιδες. Κατσε καλα βρε φιλε και δεν χρειζεται να μας ενημερωσεις παραπανω.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Όχι πάντοτε. Βέβαια, στις περισσότερες των περιπτώσεων τους διακρίνω από το ότι έρχονται αξύριστοι (ή/και με καπελάκι μπέιζμπολ), πίνουν τους κώλους τους (δεν είναι οι μόνοι αλλά παραγίνονται ρόμπα) και συνήθως είναι μπάκουροι.

11 χρόνια, στα clubs που (με τον ένα ή αλλον τρόπο) έγραψαν ιστορία (και παρήκμασαν) δηλ. MoS, Pacha, The Egg, The Cross, The Key, Fabric, τα CW και Μaddox που αναφέρεις κ.ά. δεν έχω δει αξιόλογη εμφανισιακά Ελληνίδα. Όλες "βυζάντιο" για φρεντουτσίνο και μπουζουκιά Ελιζέ... :jerking: :jerking: :jerking:

δεν 8α διαφωνησω - 'τελειωμενη' ρατσα ο (νεο) Ελληνας

εσχατως στο raffles, παρακολου8ησα ενα ακομα επεισοδιο με (νεο) Ελληνες γαμπρους  :grin: :grin:
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
 Και στην Ελλάδα γνώρισα περίεργα καβλιάρικα ξέκολα. Απ' όλα έχει ο μπαξές, ειδικά στα μεγάλα Αστικά Κέντρα και μιλάμε για κοπέλες κανονικές και όχι αυτές της μαρμαλάδας. Ναι έχει Αγγλίδες Καράμουνα που δουλεύουν σε Μασαζ Παρλούρ αποκλειστικά και όταν τις δεις μόνες τους λες τι Αγγελοι είναι αυτές. Παρ όλα αυτά οι κοινωνίες και εκεί είναι οι ίδιες. Μια φορά στο Leicester είδα ένα νεαρό να κυκλοφορεί μια μουνάρα Αγγλίδα (κανονική κοπέλα) και ένας που περνούσε Άγγλος πλασιέ με το ημιφορτηφό του να λέει  ' The bastard' προφανώς από ζήλια.............
 Καλό  :2funny:  :2funny:, είχα εν χρήση το nickname πολύ πριν μάθω ότι υπάρχει μεγάλη αλησίδα σουπερμάρκετ όταν πήγα για πρώτη φορά Αγγλία.......
Τυπε ανεπιτρεπετε που εισαι αγγλια?
 

Επισκέπτης
δεν 8α διαφωνησω - 'τελειωμενη' ρατσα ο (νεο) Ελληνας

εσχατως στο raffles, παρακολου8ησα ενα ακομα επεισοδιο με (νεο) Ελληνες γαμπρους  :grin: :grin:

Σε πολλές περιπτώσεις, ο (νεο)-Έλληνας του Λονδίνου (συνήθως φοιτητής, πολλές φορές σε μεταπτυχιακό στα...30) αδυνατεί να κατανοήσει το protestant work ethic και μοιραία τρώει χλαπάτσα όταν την πέφτει σε φιλόδοξες γκόμενες που τους φαίνεται μάλλον παράλογο κάποιος να είναι τριάντα και τα μόνα ενδιαφέροντα του είναι το PS3 και το online poker. Φυσικά, παίζει ρόλο και το γεγονός ότι έχουν πολύ διαφορετική νοοτροπία από τις cash is king  ;) του πάλαι ποτέ iron curtain.

Aλλά, ας μη γενικεύω  :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
δεν 8α διαφωνησω - 'τελειωμενη' ρατσα ο (νεο) Ελληνας

εσχατως στο raffles, παρακολου8ησα ενα ακομα επεισοδιο με (νεο) Ελληνες γαμπρους  :grin: :grin:

Σε πολλές περιπτώσεις, ο (νεο)-Έλληνας του Λονδίνου (συνήθως φοιτητής, πολλές φορές σε μεταπτυχιακό στα...30) αδυνατεί να κατανοήσει το protestant work ethic και μοιραία τρώει χλαπάτσα όταν την πέφτει σε φιλόδοξες γκόμενες που τους φαίνεται μάλλον παράλογο κάποιος να είναι τριάντα και τα μόνα ενδιαφέροντα του είναι το PS3 και το online poker. Φυσικά, παίζει ρόλο και το γεγονός ότι έχουν πολύ διαφορετική νοοτροπία από τις cash is king  ;) του πάλαι ποτέ iron curtain.

Aλλά, ας μη γενικεύω  :grin: :grin: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom