Νέα

Τατουάζ: Μόδα ή μορφή τέχνης ;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 40
  • Εμφανίσεις 3K
  • Ετικέτες
    τατουάζ
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tattoo (δερματοστιξία).

  • Μόδα ;;

    Ψήφοι: 21 44,7%
  • Συνειδητή επιλογή ;;

    Ψήφοι: 4 8,5%
  • Ανασφάλεια ;;

    Ψήφοι: 10 21,3%
  • Περιθωριακοί ;;

    Ψήφοι: 6 12,8%
  • Τέχνη ;;

    Ψήφοι: 6 12,8%
  • Ταμπού ;;

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    47

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Πνευματικός αυνανισμός
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.357
Like
44.206
Πόντοι
6.256
Σαφεστατα ειναι τεχνη.Απαξιωνω τα ακυρα τατουαζ και τις μαλακιες που κανουν απλα για να εχουν κατι πανω τους.Νεραιδακια αρχιδακια κλπ
 

serafin

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Μαΐ 2017
Μηνύματα
267
Κριτικές
21
Like
959
Πόντοι
1.011
Είναι απλά μπίζνα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.922
Κριτικές
1
Like
5.423
Πόντοι
2.356

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.922
Κριτικές
1
Like
5.423
Πόντοι
2.356
Αν υπήρχε η επιλογή 'Καραγκιοζίκι', θα ψήφιζα αβλεπί. :2funny:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.423
Πόντοι
3.296
Το τατουαζ ειναι
-τεχνη
-σημειο γοητειας προς τις γυναικες γιατι υποδηλωνει "αλητη"
-λογος για να μη σε προσλαβουν σε υπευθυνο ποστο ευθυνης σοβαρης δουλειας.
-στο στρατο,στο ναυτικο νομιζω οτι οσοι φερουν τατουαζ ειναι καταδικασμενοι στα κατωτερα αξιωματα.
Προσωπικη μου αποψη οτι δυστυχως αν και σε παλιοτερες εποχες αποτελουσε μια τεχνη αποτυπωσης μιας προσωπικης αναμνησης η ενος συμβολου "υποκοσμιας" εξουσιας(πχ μελη συμμοριων ειχαν χαρακτηριστικα τατουαζ) πλεον καταντησε μια συνηθεια ψευτομαγκιας απο ανθρωπους που ετσι νοιωθουν ολοκληρωμενοι:μουτζουρωνοντας ανεξιτηλα το σωμα τους οπως εκαναν μικροι στα βιβλια τους.
Συνοψιζοντας:
Το τατουαζ ειναι τεχνη αλλα αυτος που αποφασιζει να το κανει οφειλει στον εαυτο του να εχει ενα καλυτερο λογο απ το να το παιξει ιστοριας και μαγκας.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
587
Κριτικές
27
Like
1.943
Πόντοι
1.196
Μάγκες....
Εχω έναν έρωτα τα ταττοο.
Από όταν έκανα το πρώτο θέλω να κάνω όλο το σώμα ...
Πείτε την γνώμη σας για τα τατουαζ τι θέλετε να κάνετε και πού κι αν ξέρετε και κάναν καλλιτέχνη που δεν ζητάει ένα νεφρό για 5cm σχέδιο...
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
587
Κριτικές
27
Like
1.943
Πόντοι
1.196
#design #fashion #tattoo #wall #wallpaper.jpeg
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.785
Like
3.598
Πόντοι
456
Μη τα λυπάσαι τα λεφτά για ταττού. Αξίζει και η τριπλή τιμή πάνω απ' όσο πάει, αρκεί το αποτέλεσμα να είναι όπως αρμόζει.
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.227
Κριτικές
89
Like
10.074
Πόντοι
17.885
Εχω 7, δεν είμαι τζάνκουλας των ταττού, όλα κάτι σημαίνουν που έκανα και δεν αποκλείω να κάνω και άλλα. Εγώ που έχω σχεδόν φιλική σχέση με τον τατουατζή μου μου χει πει ότι για κάτω από 70 ΔΕΝ ανοίγουν βελόνα! Επίσης εδώ και κάποιο καιρό εταιρείες που εμπορεύονται μελάνια έχουν κάνει "πόλεμο" αυτό έκανε τις τιμές στα μελάνια ν ανέβουν, μετά ήρθε ΚΑΙ η νομοθεσία από την Ε.Ε για αντικατάσταση κάποιων μελανιών και ΟΛΟ αυτό συμπαρέσυρε και τις τιμές! Επίσης έχουν βγει και αναμένονται και στην Ελλάδα μελάνια uv που θα φωσφορίζουν στο σκοτάδι.
Αυτός είναι καλό και τίμιο παλικάρι, καλός καλλιτέχνης, την αγαπάει τη δουλειά, σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι αλλά τσέκαρε μια...
Wonder Tattoo & Piercing Studio | Athens
 

PanosK13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2023
Μηνύματα
207
Κριτικές
4
Like
439
Πόντοι
281
Εχω τεσσερα εως τωρα tattoo και σχεδιαζω να κανω ενα ακομα(μαλλον τελευταιο) που θα καλυπτει ολο το αριστερο μπουτι.Στο δεξι μου εχω το γυμνο σωμα μιας βιζιτας(Tina6) και το ονομα της κοντα στο γονατο,οπότε λεω τωρα να κανω αλλη μια που ειχα ξεκωλιασει προσφατα στο παρελθον.Τσεκαρετε μια το paradice tattoo studio στα εξαρχεια.Πιστευω αξιζει.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
587
Κριτικές
27
Like
1.943
Πόντοι
1.196
Εχω τεσσερα εως τωρα tattoo και σχεδιαζω να κανω ενα ακομα(μαλλον τελευταιο) που θα καλυπτει ολο το αριστερο μπουτι.Στο δεξι μου εχω το γυμνο σωμα μιας βιζιτας(Tina6) και το ονομα της κοντα στο γονατο,οπότε λεω τωρα να κανω αλλη μια που ειχα ξεκωλιασει προσφατα στο παρελθον.Τσεκαρετε μια το paradice tattoo studio στα εξαρχεια.Πιστευω αξιζει.
Από τιμές τι λέει?
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.357
Like
44.206
Πόντοι
6.256
παιδια να υπενθυμκισω οτι ειναι του Σατανα αυτα τα πραγματα..

ΜΑΚΡΙΑ​

 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
778
Like
1.294
Πόντοι
206
Παλιά κάτι συμβόλιζε είχαν οι πόρνες , οι περιθωριακοί , οι μηχανόβιοι , οι ναυτικοί , οι αλήτες , αυτοί που ακούν συγκεκριμένη μουσική.

Σήμερα τα έχουν οι πάντες. Το κάνουν όπως τους κατέβει και οπότε τους έρθει χωρίς να το σκέφτονται. Τι θα γίνει ρε μεγάλε άμα το μετανιώσεις αυτό το πράγμα ;

Σε κάποια φάση είχα γνωρίσει μια κοπέλα που είχε έναν δράκο πάνω στο χέρι της ( έναν γαμημενο μεγάλο ολόκληρο δράκο !!!!!! ). Τη ρώτησα πώς και το έκανε και μου λέει " ε το έκανα στα 16".

Και άντε η άλλη στα 16 είναι ακραία περίπτωση αλλά ακόμα και 20 / 25 να είσαι. Είναι μια ηλικία που δε ξέρεις τι θέλεις που πας ούτε κάνα άμα σου αρέσει το τυρί αλλά όχι ξες σίγουρα πως θες το τζόκερ στο χέρι σου πάνω.

Γενικά για εμένα άμα θες να κάνεις τατού κάντο μετά τα 30 να είσαι σίγουρος πως το θες και πως θα το έχεις μια ζωή.

Για το άμα είναι τέχνη. Προφανώς και είναι τέχνη. Αυτό δε το συζητάμε καν.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.785
Like
3.598
Πόντοι
456
Τουφεκιά στα αρχίδια όποιος κάνει τατουάζ σε ανήλικα. Αν και από τις παρέες μου γνωρίζω 2 περιπτώσεις που ήδη στα 20 τους δεν είχαν ούτε μισό εκατοστό κενό πάνω τους χωρίς τατουάζ και ξεκινούσαν να κάνουν καμιά μαλακιούλα στη μάπα, στο κούτελο, στο κρανίο, οπουδήποτε που άρχισε να ξεφεύγει, δεν το εγκρίνω καθόλου για τον εξής απλό λόγο. Τα άτομα αυτά μοιάζουν σαν να είναι παγιδευμένα από τόσο νωρίς σε έναν ''κόσμο'' που θέλουν δε θέλουν δεν μπορούν να φύγουν. Εγώ όπως κι αν ακουστεί έχω περάσει σε όλη την διάρκεια των 20 πολλές φάσεις. Μία που διάβαζα και δεν ήθελα πολλά με πολλούς, μία που τα γάμησα όλα τελείως, μεθούσα κάθε μεσημέρι μέχρι την άλλη μέρα, κοιμόμουν σε οποιον να ναι, καμία έννοια για τίποτα. Σιγά σιγα μετά είδα την φθήνια όλης της ''φάσης'' και τους δήθεν αλήτες που εγώ ήμουν 100 φορές απ' ότι αυτοί. Και ευτυχώς δεν σημαδεύτηκα με κάτι που θα το κουβαλούσα πάντα. Κάτι το οποίο ήταν μιας φάσης που ούτε στο 1% δεν με εκφράζει πια. Δεν ειναι ψυχική ασθένεια αυτό. Απλά εξελισσόμαστε και αναθεωρούμε. Γι αυτό και τα ίδια άτομα μετά από καιρό είδα ότι κάνενα ολικά μαυρίσματα όλα τα χέρια. Τι να πω; Εκεί στα 20 τα μυαλά είναι επικίνδυνα. Σκέφτεσαι τελείως αλλόκοτα και δεν υπολογίζεις τίποτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom