Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

sok600

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
19
Κριτικές
9
Like
54
Πόντοι
0
Θελεις Rapid test 48 ωρες πριν, η PCR test 72 ωρες πριν μπεις στο αεροπλανο της επιστροφης.
Αυτα , για οτι αλλο ρωτηστε με.
απλά προσοχή μεγάλη για να ξεχωρίζεις τις γυναίκες από τις "γυναίκες"...γιατι η δουλεία που γίνεται στις τρανσφόρμερς είναι απίστευτη...εγώ πέρυσι τη γλύτωσα last minute...και μιλάμε μουνάρα ο...."τύπος". Υπάρχει στη bangkok και mall ας πούμε μέσα με εστιατόρια κλπ και μπαρ, όπου είναι τίγκα στα πιτσιρίκια, όπου έρχονται σε καυλαντίζουν σου κάνουν παρέαενώ τρως, πίνεις κλπ και στο τέλος αν γουστάρεις ξενοδοχείο και τα υπόλοιπα ξέρετε...και τιμές απίστευτες....
Τωρα ειναι ολα κλειστα στη Μπανγκογκ.
Μονο στο δρομο βρισκεις γυναικες η απο απλικαιτον οπως Τιντερ , γουι τσατ, κτλ.
 

pouroupoupoudm

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2021
Μηνύματα
86
Like
266
Πόντοι
20
Γαμω τον Κοβιντ, να δω ποτε θα παμε παλι μια βολτα απο αυτα τα ονειρεμενα μερη
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.274
Like
3.173
Πόντοι
506
Τους εφυγε εντελως ο τσαμπούκας των Ταυλανδων. 500 bht γυναικες 10 € διαμερισμα την ημέρα .
Αν ηταν ελληνες θα είχε γίνει πόλεμος
 

pepe21

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
44
Like
94
Πόντοι
0
Σε ξενοδοχείο μπαίνουν γυναίκες η πρόβλημα και πρέπει να νοικιάσεις διαμέρισμα ;
 

Geotropic

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2021
Μηνύματα
7
Like
6
Πόντοι
0
Οσο και αν φιλοτεχνησουμε τον λογο.οσο λογοτεχνικους περιτεχνους μανδυες του βαλουμε η οπτικη για το συγκεκριμενο ζητημα που αναλυουμε δεν αλλαξει.

Ανιδιοτελεια σε αυτο που κανεις δεν υπαρχει!!

Ναι μπορει να το κανεις λιγο πιο εκλεπτυσμενα να αναζητεις οχι την επαγγελματια αλλα μια γυναικα που να δειξει εστω και επιφανειακα μια τρυφεροτητα,ενα συναισθημα για να περασεις καλα μερικες μερες αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι και αυτες που βρισκεις επαγγελματιες.Ισως το κανουν πιο κομψα,ισως με τον τροπο τους κανουν την προσπαθεια τους να απαλλαγουν απο μια μιζερη ζωη και σε τυλιξουν.Δεν αλλαζει κατι ομως. Η ουσια μενει ιδια. Με επαγγελματιες βγαινεις αλλου ειδους.Ισως να σου κακοφαινεται αυτο αλλα τι να κανουμε.Αυτη ειναι η πραγματικοτητα.Σκληρη ισως αλλα πραγματικοτητα. Κακο ειναι θα μου πεις? ΟΧΙ. Σκετη επιλογη! Μην προσπαθουμε να ωραιοποιησουμε πραγματα και καταστασεις που η αληθεια τους ειναι μια και μοναδικη!!

Τοσες και τοσες εικονες εχουμε δει με ναυαγια,ατομα υπο κατεδαφιση,κατι ερειπια,συντριμμια σκετα πανε σε χωρες για σεξοτουρισμο.Η πλειοψηφια και το target group αυτo ειναι.Η βαρια βιομηχανια των χωρων αυτων ειναι οι πουτανες δεν αλλαζει αυτο.Oι νεοτερες ηλικιες το κανουν για την εμπειρια και οχι απο αναγκη.Αλλα αυτη ειναι μειοψηφια.Κανεις δεν προκειται να με πεισει για το αντιθετο. Ακομη και καποιοι νεοι εκει προσπαθουν να καλυψουν το κενο απο ενα χωρισμο,ενα διαζυγιο,να ξεσπασουν ή απλα να χαρουν το νομιμο εμποριο λευκης σαρκος εκει.Τωρα αν προσπαθουν καποιοι να γεμισουν το κενο τους παραμυθιαζοντας τον εαυτο τους οτι εκει θα βρουν ψηγματα συναισθηματος και τρυφεροτητας μαλλον χρηζουν αλλης βοηθειας. Ακομη και μεσα στο γαμο μπορει να υπαρχει η συναλλαγη,ο συνεταιρισμος μια δοσοληψια χωρις συναισθημα. Αυτοι οι γαμοι ειναι αποτυχημενοι.Δεν αναφερομαι σε αυτους ομως αλλα σε μια νορμαλ οικογενεια με σεβασμο,πιστη και προσπαθεια να μεγαλωσουν σωστα τα παιδια τους.Εκει ειναι που κυριαρχει η ανιδιοτελεια,το συναισθημα και η πιστη.Δυστυχως αυτες οι περιπτωσεις ομως ειναι μαλλον λιγες.Στις 10 οικογενειες οι 3 για μενα ειναι οι σωστες.

Οσο για το αλλο σχετικα με τα ταξιδια οτι ειναι σουπερ,γινεσαι αλλος ανθρωπος κτλ ειναι μια κατασταση οφθαλμαπατης.Το γεγονος οτι σου αρεσουν πολυ δεν σημαινει τιποτα.Σε αλλον αρεσουν τα αυτοκινητα,σε αλλον τα σπιτια,σε αλλον τα βιβλια και σε αλλον να φυτευει στρεμματα γης.Οποτε μπορει να σου δινουν εσενα πνοη,ενεργεια μια αισθηση φοβερης ικανοποιησης αλλα σε αλλους να μην τους λενε τιποτα

Καποτε ετυχε σε μια εταιρεια πριν πολλα χρονια που ημουν να γνωρισω εναν ατομο ηλικιας 55 ετων.Ηταν επιπεδου γνωσεων λυκειου. Εγω οταν πρωτομπηκα στην εταιρεια ειχα μονο δυο πτυχια απο ελληνικα πανεπιστημια κ μαστερ.Μπηκα σε μια μαχιμη θεση αλλα χαμηλοβαθμη.Εκεινος λογω 30ετης προυπηρεσιας ειχε γινει προισταμενος.Τον ειχαν κανει για να το πω πιο σωστα ως παλιοτερο μελος της εταιρειας.Μου περιεγραφε καποιες φορες οταν εμπαινε στο γραφειο μου τις εμπειριες του απο τα ταξιδια σε πολλες χωρες που ειχε κανει.Ειχε ταξιδεψει σε περιπου 70 χωρες. Ε λοιπον η παιδεια ,η καλλιεργεια και γενικα το μυαλο του και η συμπεριφορα του ηταν για τα σκουπιδια.Ζωο γεννηθηκε,ζωο παρεμεινε και ζωο θα πεθανει.Οι εμπειριες και οι γνωσεις που απεκομισε απο τα ταξιδια δεν του προσεφεραν τιποτα γιατι πολυ απλα δεν ηταν ικανος δεκτης για να τα δεχθει.

Για μενα τα ταξιδια ειναι ενα χομπυ,ενιοτε και ακριβο εαν εχεις περιεργεια να μαθεις νεες κουλτουρες ,να δεις αξιοθεατα που δεν εχει η χωρα σου και να αλλαξεις εικονες.Διαφορετικα πετρα και βραχους πατας εδω ελλαδα,πετρα και βραχους πατας και ταυλανδη ή αλλου.Αν το καλοσκεφτεις ετσι ειναι.
Aπειρος, απολυτος. ελιτιστης. ρατσιστης και βαθια νυχτωμενος.
 

sok600

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
19
Κριτικές
9
Like
54
Πόντοι
0
Τους εφυγε εντελως ο τσαμπούκας των Ταυλανδων. 500 bht γυναικες 10 € διαμερισμα την ημέρα .
Αν ηταν ελληνες θα είχε γίνει πόλεμος
Οι γυναικες στο Πουκετ ειναι 1000 με 2000 μπατ.
Διαμερισμσα 90 τμ 18000 μπατ το μηνα αντι για 60000 που ειχε πριν
Στα ακριβα εστιατορια θα φας με 1000 στα φτηνα με 300
Μασαζ απο 200 μπατ την ωρα και πανω
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.781
Κριτικές
36
Like
35.649
Πόντοι
18.565
απλά προσοχή μεγάλη για να ξεχωρίζεις τις γυναίκες από τις "γυναίκες"...γιατι η δουλεία που γίνεται στις τρανσφόρμερς είναι απίστευτη...εγώ πέρυσι τη γλύτωσα last minute...και μιλάμε μουνάρα ο...."τύπος". Υπάρχει στη bangkok και mall ας πούμε μέσα με εστιατόρια κλπ και μπαρ, όπου είναι τίγκα στα πιτσιρίκια, όπου έρχονται σε καυλαντίζουν σου κάνουν παρέαενώ τρως, πίνεις κλπ και στο τέλος αν γουστάρεις ξενοδοχείο και τα υπόλοιπα ξέρετε...και τιμές απίστευτες....
Το εχω ξαναγραψει: Αν δεν μπορεσεις να ξεχωρισεις τα κατοις απο τις κανονικες γυναικες, βασει χαρακτηριστικων προσωπου (ζυγωματικα και χειλη μποτοξαρισμενα, εντονο βαψιμο) και σωματος (χερια, ποδια, πλατες), παρατηρησε το ποσο προκλητικα ντυνονται και ειδικα το ποσο προκλητικα κουνιουνται οταν περπατανε.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.577
Like
13.698
Πόντοι
3.656
Οι "μόνιμες" μου στη LOS έχουν λυσάξει να επιστρέψω.

Μου τα περιγράφουν πάντως πολύ ψόφια τα πράγματα απο πλευράς διασκέδασης.

Μάλλον κατα Νοέμβρη με βλέπω με τα υπόλοιπα αδείας.
αν πας, πληροφόρησέ μας για τις συνθήκες που υπάρχουν εκεί
 

Dr j

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
30
Κριτικές
1
Like
117
Πόντοι
0
Το εχω ξαναγραψει: Αν δεν μπορεσεις να ξεχωρισεις τα κατοις απο τις κανονικες γυναικες, βασει χαρακτηριστικων προσωπου (ζυγωματικα και χειλη μποτοξαρισμενα, εντονο βαψιμο) και σωματος (χερια, ποδια, πλατες), παρατηρησε το ποσο προκλητικα ντυνονται και ειδικα το ποσο προκλητικα κουνιουνται οταν περπατανε.
Και αν δεν μπορείς να κανείς ούτε αυτό δώσε ένα χαρτζιλίκι στη ρεσεψιόν όταν θα πέρνει ταυτότητα να σου δίνει σήμα . Χαχαχχαχα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.540
Κριτικές
178
Like
40.445
Πόντοι
21.896
Χρειαζεσαι COE ( certicate of entry )το κανεις on line , να εισαι εμβολιασμενος, να εχεις ασφαλεια και για κορονοιυο αξιας 1000000 δολαριων-κοστιζει περιπου 130 ευρο, διαβατηριο που να ληγει 6 μηνεσ μετα , μοριακο τεστ ως 72 ωρες πριν πεταξεις, να εχεις πληρωσει ξενοδοχειο SHA+ για 14 νυχτες, να εχεις πληρωσει τα 3 μοριακα τεστ που θα σου κανουν στο Πουκετ-SANDBOX.
Νομιζω δεν ξεχασα κατι. Καλυτερα εινα να πας σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο με εμπειρια να σου τα κανει γιατι ειναι δισκολο να τα κανεις μονος σου.
Στη διαρκεια των 14 ημερων μπορεις να πας οπου θελεις στο Πουκετ.
Μετα τις 14 μερες μερες μπορεις να ταξιδεψεις οπου θελεις στην Ταυλανδη.
Εννοειται οτι καθε φορα που χρησιμοποιεις αεροπλανο θελεις μοριακο τεστ - περιπου 100 ευρο
Δλδ αν θέλω να πάω για εφτά ημέρες δεν μπορώ;
Sandbox τι είναι;; Τα εγκεκριμένα ξενοδοχεία;;
Ξενοδοχείο sha+. Ti είναι αυτό;
 

CaptainNemo

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2017
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
104
Πόντοι
0
Ξεχασα, θελει και ενα χαρτι συμπληρωμενο για να γυρισεις.
Δε θυμαμαι πως το λενε, ο ταξιδιωτικος πρακτωρας το ξερει
Εννοείς το PLF φαντάζομαι. Αυτό το συμπληρώνεις μόνος σου ονλαιν στο travel.gov.gr, όχι αργότερα από 24 ώρες πριν την πτήση της επιστροφής.
PCR το πολύ 72 ωρών απαιτείται από πέρσι 9 Νοεμβρίου και δεν έχει αλλάξει κάτι. Το θυμάμαι γιατί γύρισα από Σιγκαπούρη στις 7 και ήμουν στο τσακ.
Τα ίδια απαιτούνται και για εμβολιασμένους και για μη εμβολιασμένους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: pepe21

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
330
Κριτικές
1
Like
1.067
Πόντοι
201
Δλδ αν θέλω να πάω για εφτά ημέρες δεν μπορώ;
Sandbox τι είναι;; Τα εγκεκριμένα ξενοδοχεία;;
Ξενοδοχείο sha+. Ti είναι αυτό;
Μπορείς να πας, μετά τις 14 ημέρες Πουκετ ή 7+7 με κο σαμούι που άνοιξε επίσης μπορείς να μετακινηθείς και σε άλλες περιοχες, sandbox έχουν ονομάσει το πιλοτικό πρόγραμμα ανοίγματος του τουρισμού χωρίς καραντίνα, Τα εγκεκριμένα ξενοδοχεία ή sha+ είναι θεωρητικά αυτά που ακολουθούν όλους τους κανόνες/πρωτόκολλα υγιεινής, πρακτικά όμως είναι όσα πλήρωσαν στην κυβέρνηση και πήραν πιστοποίηση...
Γενικά πριν τουλάχιστον τον 4/22 δεν λέει με τίποτα, εγώ το βλέπω να επιστρέφει ο τουρισμός προς τα τέλη του `22 αν μέχρι τότε πάνε καλύτερα τα πράγματα!
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
330
Κριτικές
1
Like
1.067
Πόντοι
201
Και έχει εμβολιασμένες ; Το ποσοστό εμβολιασμού είναι χαμηλό .
Εμβολιασμένο το 9,5% του πληθυσμού, αν υπολογίσεις ότι μέχρι και σήμερα το εμβόλιο το πληρώνουν, άρα εμβολιάζονται μόνο οι εύποροι, μάλλον το ποσοστό των κοριτσιών είναι απελπιστικά μικρό!
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
330
Κριτικές
1
Like
1.067
Πόντοι
201
Το εχω ξαναγραψει: Αν δεν μπορεσεις να ξεχωρισεις τα κατοις απο τις κανονικες γυναικες, βασει χαρακτηριστικων προσωπου (ζυγωματικα και χειλη μποτοξαρισμενα, εντονο βαψιμο) και σωματος (χερια, ποδια, πλατες), παρατηρησε το ποσο προκλητικα ντυνονται και ειδικα το ποσο προκλητικα κουνιουνται οταν περπατανε.
Κι αν πάλι έχεις αμφιβολία, απλώς ρωτάς...ή τσεκάρεις δια της αφής. Πάντως συνήθως κι αυτές δεν θέλουν να μπλέξουν σε "μανούρες" και αν καταλάβουν πως δεν έχεις τέτοια γούστα στο λένε απο την αρχή.
 

rFactor

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2014
Μηνύματα
403
Like
127
Πόντοι
1
Διάβασα χθες δηλώσεις του Prayut σχετικά με τα lockdowns/εγκλεισμούς των πάντων και τα χάλια του τουρισμού τους, με αφορμή το γεγονός ότι προχθές τους έβαλε σε αντίστοιχη μαύρη-κόκκινη λίστα και η Αγγλία και κλαίνε με μαύρο δάκρυ.

Mε λίγα λόγια είπε καθαρά ότι η τακτική "κλείνω τα πάντα να σωθώ" δεν περπατάει... Είπε ότι θα υπάρξουν αλλαγές άμεσα στην συγκεκριμένη τακτική.
Νομίζω ότι τα πράγματα για τους τουρίστες θα γίνουν πιο εύκολα (ακριβώς επειδή πιο δύσκολα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να γίνουν), εννοώντας πως θα αρχίσουν οι "ελαφρύνσεις" στους κανόνες και τους νόμους για το πώς θα ταξιδεύεις και, στο φινάλε, και στο πώς θα ζεις, μέσα στη χώρα.

Κάποιος φίλος έγραψε νωρίτερα για μέσα Σεπτέμβρη, κάπου εκεί προσωπικά κι εγώ περιμένω τυχόν ανακοίνωση αλλαγών στους γελοίους κανονισμούς. Εάν δεν ανασάνει έστω προσωρινά η οικονομία της χώρας, οδεύουν προσεχώς για ολικό πατατράκ...
Δεν γίνεται να κλείνουν τεράστια εργοστάσια παραγωγής για.... 2-3 άτομα, ας πούμε (στα χίλια άτομα προσωπικό αναλογία) που τάχα "πιάστηκαν" να έχουν...συνάχι.
Τα ίδια ισχύουν και για τα μηδενικά έσοδα από τον τουρισμό, στο τρέχον έτος. Δεν τραβάει άλλο το πράγμα, θα πέσουν όλοι από τα μπαλκόνια.
Δεν είναι τυχαία και η αντίστοιχη ανησυχία πολιτικών αναλυτών για τις καθημερινές αναταραχές στην πρωτεύουσα εδώ και τόσες εβδομάδες, θυμίζει λιγάκι την "μίνι κρίση/εμφύλιο" του 2013 η όλη κατάσταση.

Υπομονή, λοιπόν, κανα-δυο μήνες να δούμε πώς θα το "διευκολύνουν" (αναγκαστικά πλέον) το έργο για τους ντόπιους (κι εν συνεχεία και για τους τουρίστες) της χώρας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: pepe21

pepe21

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
44
Like
94
Πόντοι
0
Κι αν πάλι έχεις αμφιβολία, απλώς ρωτάς...ή τσεκάρεις οδια της αφής. Πάντως συνήθως κι αυτές δεν θέλουν να μπλέξουν σε "μανούρες" και αν καταλάβουν πως δεν έχεις τέτοια γούστα στο λένε απο την αρχή.
Σωστός
Διάβασα χθες δηλώσεις του Prayut σχετικά με τα lockdowns/εγκλεισμούς των πάντων και τα χάλια του τουρισμού τους, με αφορμή το γεγονός ότι προχθές τους έβαλε σε αντίστοιχη μαύρη-κόκκινη λίστα και η Αγγλία και κλαίνε με μαύρο δάκρυ.

Mε λίγα λόγια είπε καθαρά ότι η τακτική "κλείνω τα πάντα να σωθώ" δεν περπατάει... Είπε ότι θα υπάρξουν αλλαγές άμεσα στην συγκεκριμένη τακτική.
Νομίζω ότι τα πράγματα για τους τουρίστες θα γίνουν πιο εύκολα (ακριβώς επειδή πιο δύσκολα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να γίνουν), εννοώντας πως θα αρχίσουν οι "ελαφρύνσεις" στους κανόνες και τους νόμους για το πώς θα ταξιδεύεις και, στο φινάλε, και στο πώς θα ζεις, μέσα στη χώρα.

Κάποιος φίλος έγραψε νωρίτερα για μέσα Σεπτέμβρη, κάπου εκεί προσωπικά κι εγώ περιμένω τυχόν ανακοίνωση αλλαγών στους γελοίους κανονισμούς. Εάν δεν ανασάνει έστω προσωρινά η οικονομία της χώρας, οδεύουν προσεχώς για ολικό πατατράκ...
Δεν γίνεται να κλείνουν τεράστια εργοστάσια παραγωγής για.... 2-3 άτομα, ας πούμε (στα χίλια άτομα προσωπικό αναλογία) που τάχα "πιάστηκαν" να έχουν...συνάχι.
Τα ίδια ισχύουν και για τα μηδενικά έσοδα από τον τουρισμό, στο τρέχον έτος. Δεν τραβάει άλλο το πράγμα, θα πέσουν όλοι από τα μπαλκόνια.
Δεν είναι τυχαία και η αντίστοιχη ανησυχία πολιτικών αναλυτών για τις καθημερινές αναταραχές στην πρωτεύουσα εδώ και τόσες εβδομάδες, θυμίζει λιγάκι την "μίνι κρίση/εμφύλιο" του 2013 η όλη κατάσταση.

Υπομονή, λοιπόν, κανα-δυο μήνες να δούμε πώς θα το "διευκολύνουν" (αναγκαστικά πλέον) το έργο για τους ντόπιους (κι εν συνεχεία και για τους τουρίστες) της χώρας.
δεν υπάρχει λογική στο τα κλείνω όλα . Στην Σουηδία δεν έκλεισαν τίποτα και ούτε έχουν εμβολιαστεί ιδιαίτερα .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom