Νέα

Τα παίζει όλα για όλα η Microsoft με τα Windows 10 - Αύριο η παρουσίαση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
εχω αναβαθμισει και εγω εδώ και μερικες μερες στα 10ρια, η αληθεια είναι ότι οποιος τα χρησιμοποιει μονο για να κανει πλοηγηση θα του είναι μια χαρα,
εγω που τα χρησιμοποιώ επαγγελματικα βρισκω πολλα λαθη και ασυμβατότητες με εφαρμογες και προγράμματα,μην βιαστείτε να ανβαθμισετε περιμενετε λιγο να τα βελτιωσουν

Χρησιμοποιείς κάποιες εξεζητημένες εφαρμογές; Στο έλεγχο που έκανε στις εφαρμογές δεν σου έβγαλε ότι δεν είναι συμβατά;

Σε ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση, εμένα και στο προσωπικό και στο επαγγελματικό μου δουλεύουν όλα μια χαρά. Στο προσωπικό έχω αυτά που έχει το 90% των χρηστών, στο επαγγελματικό έχω και κάποια συγκεκριμένα προγράμματα (SAP,ΑΙ κτλ) που επίσης λειτουργούν μια χαρά. Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, το update σ' αυτή την περίπτωση πρέπει να το κάνουν οι developers των συγκεκριμένων εφαρμογών και όχι η MS. Και για να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα μίας εφαρμογής που δεν είναι κάτι εξεζητημένο, χθες βγήκε ενημέρωση του Firefox ειδικά για τα Windows 10.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Το αντιθετο λεει μαθετε αγγλικα

Χαλάρωσε τύπε με το υφάκι, μία ερώτηση έγινε και απαντήθηκε απ' τον Billy. Δεν γίνεται να τα ξέρουμε όλα, γι αυτό υπάρχουν τα fora. Ψυχραιμία.
 

fotiakaikaula

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2015
Μηνύματα
92
Like
0
Πόντοι
0
συγνωμη παρεξηγησα
μαζι σου και εμενα ολα μια χαρά
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.578
Like
67.677
Πόντοι
12.756
Χρησιμοποιείς κάποιες εξεζητημένες εφαρμογές; Στο έλεγχο που έκανε στις εφαρμογές δεν σου έβγαλε ότι δεν είναι συμβατά;

Σε ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση, εμένα και στο προσωπικό και στο επαγγελματικό μου δουλεύουν όλα μια χαρά. Στο προσωπικό έχω αυτά που έχει το 90% των χρηστών, στο επαγγελματικό έχω και κάποια συγκεκριμένα προγράμματα (SAP,ΑΙ κτλ) που επίσης λειτουργούν μια χαρά. Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, το update σ' αυτή την περίπτωση πρέπει να το κάνουν οι developers των συγκεκριμένων εφαρμογών και όχι η MS. Και για να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα μίας εφαρμογής που δεν είναι κάτι εξεζητημένο, χθες βγήκε ενημέρωση του Firefox ειδικά για τα Windows 10.

SAP , σε μεγαλο μαγαζι πρεπει να εισαι τυπε
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.463
Πόντοι
2.046
Εκανα 3 φορες αναβαθμιση και τις 3 οπως τα βαλα τα στειλα στο διαολο γιατι μου γαμησαν το λαπτοπ τη πρωτη δε δουλευαν κουμπια απο το πληκτρολογιο και το  touchpad και τις αλλες 2 μου βγαζει συνεχει περιορισμενο το LAN και το Wireless ιντερνετ χωρις να ναι θεμα driver εχουν προβληματα μεχρι να βγει το service pack 1 για να τα φτιαξουν απο μενα εφαγαν  Χ
 

fotiakaikaula

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2015
Μηνύματα
92
Like
0
Πόντοι
0
δεν εχουν κανενα προβλημα,το κουτσουρεμενο bandwidth ειναι επειδή εξορισμου επιτρεπει ενα μερος να χρησιμοποιειτε για απντειιτ,απλα κλειστο.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Εκανα 3 φορες αναβαθμιση και τις 3 οπως τα βαλα τα στειλα στο διαολο γιατι μου γαμησαν το λαπτοπ τη πρωτη δε δουλευαν κουμπια απο το πληκτρολογιο και το  touchpad και τις αλλες 2 μου βγαζει συνεχει περιορισμενο το LAN και το Wireless ιντερνετ χωρις να ναι θεμα driver εχουν προβληματα μεχρι να βγει το service pack 1 για να τα φτιαξουν απο μενα εφαγαν  Χ

Τύπε κάνε μία ερώτηση στο PC problem - help μήπως έχει λύση ο γάτος ο Marvel.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
Για να τελειώνουμε...εγώ έκανα opt-out από ότι μπορούσα στα privacy settings...των 10!
Απενεργοποίησα την Cortana κτλ...
Κάτι θα στέλνεται στους σέρβερς....πάντως...
Τώρα όποιος φοβάται Microsoft-Google κτλ,ας βάλει Linux με search engine DuckDuckGo...ας ρυθμίσει το Firewall και τέλος... :)
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
BTW, σήμερα εγκαταστάθηκε το 2ο update.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975

A guide to Windows 10 security settings
Tweak settings for passwords, Wi-Fi, Cortana, system updates, and more.
Είσαι ωραίος! Προσπάθησα σήμερα να τα κατεβάσω και να τα βάλω σε stickάκι, αλλά διαρκώς κόλλαγε στο 50%... Θα προσπαθήσω πάλι αύριο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom