Νέα

Συστροφή όρχεων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Αρραχίων
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
909
Κριτικές
1
Like
1.970
Πόντοι
206
Καλημέρα στην κοινότητα , έχει κανείς εμπειρία με την παραπάνω πάθηση που σναφέρω. ?:think:
Ειχα πονο στο αριστερο αρχιδι-αριστερο μοιρο και πισω αριστερα χαμηλα στη μεση.
Ηταν κιρσοκηλη.
Ο πονος στα αρχιδια μπορει να σημαινει αυτο που λες εσυ αλλα πολλα περισσοτερα απο αυτα που λεμε εμεις εδω
 

tarzan71

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2019
Μηνύματα
131
Like
341
Πόντοι
21
Το είχα πάθει παλιά μια φορά που οδηγούσα στο αμάξι με στενό τζιν και το ένα αρχίδι την άκουσε αλλά μου πέρασε μετά από καμιά ώρα
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
614
Like
1.311
Πόντοι
206
Καμιά φορά και από πολύωρο σταυροπόδι, μπλέξιμο μπουτιών νιώθω το έναν όρχι βαρύ σαν να κρέμεται πιο χαμηλά από τον άλλον
 

georg1234

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
239
Like
385
Πόντοι
21
Γιά λοίμωξη το σκεφτηκσ και γω αλλα δεν έχω πυρετό ούτε αδυναμία , ούτε ενόχληση στο κατουρημα οποτε μάλλον δεν ειναι μικρόβιο.
Πυρετός είναι μόνο σε οξείες καταστάσεις. Τυχαίνει να έχω περάσει αρκετά το τελευταίο διάστημα και έχω γίνει "ειδικός" , γι'αυτό απαντάω κιόλας
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.364
Κριτικές
18
Like
16.632
Πόντοι
4.546
Τα εφαγα τα λεφτα μου στις κορασίδες και τώρα δεν έχω ουτε μαντήλι να κλάψω. Btw ο πόνος εδώ και λίγη ώρα τείνει να εξαφανιστεί οπότε ίσως δεν ηταν κατι σοβαρό προς το παρόν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


24
Τύπε μου, ποια χρήματα; Δωρεάν είναι τα επείγοντα. Να σε έβλεπε ουρολογος και χειρουργός.
Πας κατευθείαν ή, αν δεν δύνασαι να περπατήσεις, εκαβ.

Περαστικά πάντως.
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
375
Like
489
Πόντοι
21
Το αρχίδι μέχρι στιγμής είναι μια χαρά και ετοιμοπόλεμο .

Καλώς τ' αρχίδια μας τα δυο :confused: χαίρομαι φίλε μου! Πάντα καλά να είσαι. :smiling-face-with-heart-eyes:
Τεσπα, αν σε ξανα πιάσει κανένας πόνος εκεί κάτω πες μου να το κάνω μα :* να περάσει...
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Πως το έπαθες αυτό το πρόβλημα ρε μάν ?από τα μπουρδέλα το έπαθες ?
Οχι καμμία σχέση , τύχαιο πρέπει να ηταν !. , δεν είμαι και σίγουρος τι ακριβώς ηταν , περασε μετα απο λίγη ώρα.
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Μα όλα σε σένα συμβαίνουν ?από τη μια είχες κάποιο ψυχολογικό σε άλλο νήμα που έλεγες ενοιωθες σε κάποια φάση ότι δε ήσουν στη πραγματικότητα και από τη άλλη τώρα αυτό όλο προβλήματα υγείας κουράγιο.
Ναι ρε τύπε , κακοτυχία στο φουλ να πούμε , μέ εχουν μουτζώσει που λέμε . Μεχρι στιγμής δεν εχω κάποιο εμφανες προβλημα καθώς ο πόνος υποχώρησε χθές αλλά δεν είναι και οτι καλύτερο , ολο αυτό σε βάζει σε σκέψεις....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.364
Κριτικές
18
Like
16.632
Πόντοι
4.546
Ναι ρε τύπε , κακοτυχία στο φουλ να πούμε , μέ εχουν μουτζώσει που λέμε . Μεχρι στιγμής δεν εχω κάποιο εμφανες προβλημα καθώς ο πόνος υποχώρησε χθές αλλά δεν είναι και οτι καλύτερο , ολο αυτό σε βάζει σε σκέψεις....
Κάνε ένα ευχέλαιο τύπε μου και μια εξομολόγηση στον πνευματικό σου (όλα τα δελα, στούντιο και μασάζ, πες του όλα, να καθαρίσει η ψυχή σου)
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.907
Κριτικές
14
Like
3.248
Πόντοι
746
Εμείς τα μπαρμπάδια (77+), ξέρετε γιατί γαμάμε ακόμη;

Γιατί τότε δεν υπήρχαν σλιπάκια, κι έχουμε συνηθίσει στα σώβρακα που επιτρέπουν στα υδραυλικά να παίρνουν αέρα. :coffee:
Γι΄αυτό και εγώ (που είμαι 50+) αντικατέστησα τα σλιπάκια με μπόξερ εσώρουχα εδώ και χρόνια... :wink:
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Κάνε ένα ευχέλαιο τύπε μου και μια εξομολόγηση στον πνευματικό σου (όλα τα δελα, στούντιο και μασάζ, πες του όλα, να καθαρίσει η ψυχή σου)
Μπά παρολο τον ντόρο δεν εχω κάνει και τρελό αριθμό επισκέψεων σε σημέια πώλησης έρωτα ( στούντιο εχώ πάει τις πιο πολλές φορές , μπουρδέλα κανα 2 ήθελα για παραπάνω προσπάθησα αλλά το όλο περιβάλλον με απώθησε οπότε..... , μασατζίδικο δεν έχω πάει καθόλου μεχρι στιγμής ).
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
Γι΄αυτό και εγώ (που είμαι 50+) αντικατέστησα τα σλιπάκια με μπόξερ εσώρουχα εδώ και χρόνια... :wink:

Και πολύ καλά κάνατε. Αλλά το κλασικό παπουδίστικο σώβρακο έχει άλλη αίγλη.
 

KitsosMagkas

Νέο Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2023
Μηνύματα
1
Like
1
Πόντοι
0
Θα πω μια προσωπική μου εμπειρία και ελπίζω να βοηθήσω. Έχω ένα χρόνιο πρόβλημα με τους όρχεις και συγκεκριμένα με τον αριστερό. Όταν με πιάνει νιώθω έναν δυνατό πόνο όταν περπατάω και όταν τον αγγίζω. Στην αρχή πήγα σε ουρολόγο 3 φορές διότι ο πόνος δεν υποχωρούσε, έκανα εξετάσεις και όλα έδειξαν ότι ο πόνος δεν οφείλεται σε κάποιο ΣΝΜ αλλά σε πρόβλημα που σχετίζεται με την μέση και τα νεύρα. Τώρα το έχω ξεπεράσει σχεδόν αλλά κράτησε πολύ καιρό και ήταν ταλαιπωρία. Αν κάποιος δεν βρίσκει ουρολογική αιτία καλό θα ήταν να ψάξει να δει αν έχει πρόβλημα στην μέση.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
clipboard01-9.jpg
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.859
Κριτικές
6
Like
9.214
Πόντοι
1.686
Καλημέρα , μάλλον δεν εχω αυτη την συγκεκριμένη πάθηση , το πρωι που σηκωθηκα 6 η ώρα ήμουν μια χαρα μετα απο κανα 2 ώρες αισθάνθηκα μια ελαφρια πλην όμως αισθητή ενόχληση στον δεξι ορχι , οταν τον αγγιζω με ενοχλει λιγο, οταν περπατάω έντονα σε καθε δεξί βηματισμό πάλι με ενοχλεί λιγο ,σε κατασταση χαλάρωσης δεν με ενοχλεί καθόλου ουτε οταν περπατάω χαλαρα .Ο πόνος δεν ειναι αυτός ο αφόρητος πονος που λες' πω ρε γαμώτο δεν αντέχω' ειναι απλα μια αισθητη ενόχληση , γι'αυτο νομιζω οτι δεν εχω αυτη την συγκεκριμενη πάθηση , σε καθε περιπτωση θα το παρακολουθώ και βλέπω.

Με αναζήτηση Testicular torsion


The left testis is often rotated counterclockwise, and the right testis is rotated clockwise (viewed from the patient's feet)

1716639248721.jpeg



Όπως τον έχουμε απέναντι αυτόν που πονάει

το δεξιό αρχίδι στρέφεται όπως οι δείκτες του ρολογιού


images



Έτσι προσπαθεί κα΄ποιος να το "ξεστρίψει " αντίθετα


και καλύτερα να στο ξεστρίψει ειδική


50.jpg
1.jpg




Ξέστριψε , περδίκι ο κύριος !
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
2.122
Like
2.153
Πόντοι
456
Τώρα εμείς οι νέοι φοράμε μποξερακια ενώ εσείς οι παλιοί σλιπακια αλλά ειλικρινά μια χαρά γαμαμε τώρα εμείς οι νέοι,απλά πολλοί νέοι είναι φλωροι και δε τη πέφτουν ούτε σε γκόμενες έξω ούτε σε μπουρδέλα πάνε αλλά μια χαρά τους σηκώνεται.Τωρα όσοι γαμανε στα 77 είναι από χάπια στισης και μόνο όχι κάτι άλλο.
Που σαι ρε Τζιμάκο;
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.190
Κριτικές
60
Like
20.151
Πόντοι
14.936
Είχα πάθει στο στρατο στο ΚΕΒΟΠ λίγο πριν
αναχωρήσουμε για την Κυπρο μας...
Σε μετακόμιση που κάναμε σε κρεβάτια στα λυομενα
που είχαμε για θάλαμο..
Δεν το κατάλαβα στην αρχή μόλις πήγα σκοπιά αρχισα να σηκώνω δέκατα
και να μουδιάζω στα αρχιδια...
Ατελής συστροφή ορχεων ήταν αυτό που έπαθα ακριβως...
401 νοσοκομείο μου τα γύρισε ο γιατρος και ολα καλα γλυτωσα τα χειροτερα..:sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom