Νέα

Συστροφή όρχεων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Αρραχίων
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Καλημέρα στην κοινότητα , έχει κανείς εμπειρία με την παραπάνω πάθηση που σναφέρω. ?:think:
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.662
Like
25.857
Πόντοι
5.006

Kosteli

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2024
Μηνύματα
52
Like
133
Πόντοι
0
Πως το έπαθες φίλε μου αν επιτρέπεται;
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Φίλε πόνος οξυς θελει άμεσα νοσοκομείο και αν έχει προχωρήσει επέμβαση
Πως το έπαθες φίλε μου αν επιτρέπεται;
Καλημέρα , μάλλον δεν εχω αυτη την συγκεκριμένη πάθηση , το πρωι που σηκωθηκα 6 η ώρα ήμουν μια χαρα μετα απο κανα 2 ώρες αισθάνθηκα μια ελαφρια πλην όμως αισθητή ενόχληση στον δεξι ορχι , οταν τον αγγιζω με ενοχλει λιγο, οταν περπατάω έντονα σε καθε δεξί βηματισμό πάλι με ενοχλεί λιγο ,σε κατασταση χαλάρωσης δεν με ενοχλεί καθόλου ουτε οταν περπατάω χαλαρα .Ο πόνος δεν ειναι αυτός ο αφόρητος πονος που λες' πω ρε γαμώτο δεν αντέχω' ειναι απλα μια αισθητη ενόχληση , γι'αυτο νομιζω οτι δεν εχω αυτη την συγκεκριμενη πάθηση , σε καθε περιπτωση θα το παρακολουθώ και βλέπω.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.777
Like
23.318
Πόντοι
6.256
Καλημέρα , μάλλον δεν εχω αυτη την συγκεκριμένη πάθηση , το πρωι που σηκωθηκα 6 η ώρα ήμουν μια χαρα μετα απο κανα 2 ώρες αισθάνθηκα μια ελαφρια πλην όμως αισθητή ενόχληση στον δεξι ορχι , οταν τον αγγιζω με ενοχλει λιγο, οταν περπατάω έντονα σε καθε δεξί βηματισμό πάλι με ενοχλεί λιγο ,σε κατασταση χαλάρωσης δεν με ενοχλεί καθόλου ουτε οταν περπατάω χαλαρα .Ο πόνος δεν ειναι αυτός ο αφόρητος πονος που λες' πω ρε γαμώτο δεν αντέχω' ειναι απλα μια αισθητη ενόχληση , γι'αυτο νομιζω οτι δεν εχω αυτη την συγκεκριμενη πάθηση , σε καθε περιπτωση θα το παρακολουθώ και βλέπω.
Μπραβο τυπε αυτο να κανεις και οτι χρειαζεσαι να ρωτας εδω μεσα τους επιστημονες του σαι....
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Ρώτησα εδώ γιατι το ζήτημα δεν ηταν επείγον , δεν σφάδαζα απο τον πονο και ως εκ τουτου ειχα την διαθεση και την υπομονη να κατσω να ρωτήσω και να το συζητήσω το θέμα.
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
720
Κριτικές
8
Like
481
Πόντοι
306
Για να καταλάβω δεν έχεις 50 ευρώ να πας σε έναν ουρολόγο και κάθεσαι και ρωτάς εδώ μέσα για να πάτε με την κάθε κοπέλα αδειάζετε τραπεζικό για να ψάξετε για σμν και αλλά θέματα υγείας ούτε ευρώ
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.777
Like
23.318
Πόντοι
6.256
Ρώτησα εδώ γιατι το ζήτημα δεν ηταν επείγον , δεν σφάδαζα απο τον πονο και ως εκ τουτου ειχα την διαθεση και την υπομονη να κατσω να ρωτήσω και να το συζητήσω το θέμα.
Ποσο χρονων εισαι τυπε;
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.890
Κριτικές
20
Like
23.967
Πόντοι
8.346
Μην περιμενεις απαντηση τυπε μου ... Πεθανε :coffee:
Δεν ηταν κατι σοβαρό :coffee:
Άλλη μια φορά το έμπειρο επιστημονικό προσωπικό του μπου.κομ έδωσε την λύση κ βοηθησε μπουρδελιαρη in distress
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.403
Like
69.105
Πόντοι
12.756
Άλλη μια φορά το έμπειρο επιστημονικό προσωπικό του μπου.κομ έδωσε την λύση κ βοηθησε μπουρδελιαρη in distress
πρεπει να εχουμε ρεκορ ταχυτητας ανταποκρισης σε ιατρικα θεματα !!!
ΕΚΑΒ , ΕΣΥ κτλ μας κλανουν τ αρχιδια
Μονιμο προσωπικο σε 24ωρη βαση για ολες τις ειδικότητες :rockon::rockon::rockon:
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.295
Κριτικές
19
Like
9.259
Πόντοι
9.095
Αστο! Και γαμω τους πονους!Διαβασε καλα τι θα σου γραψω διοτι το επαθα και ημουν σε φαση τωρα πεθαινω...!
Αυτο που επαθες ειναι πολυ σωστα συστροφη ορχεος! Τα μπαλακια μας ειναι συνδεδεμενα με αρτηριες απο τις οποιες κυκλοφορει αιμα.Αυτες λοιπον τυλιχτικαν μεταξυ τους και σταματησε η κυκλοφορια του αιματος!Η πρωτη αντιδραση του μαλακα του ουρολογου μου ηταν φυγε σφαιρα για νοσοκομειο-επεμβαση! Ελα ομως που πριν το πει αυτο μου το πασπατεψε και μου το ξεμπλεξε! Με ηρεμη σκεψη λοιπον πηγα σε τσακαλο ουρολογο ο οποιος με καθησυχασε και ειπε οτι ηταν κατι το παρωδικο και εντελως τυχαιο! δεν το εχω ξαναπαθει απο τοτε και εχουν περασει κοντα 20 χρονια
 
Τελευταία τροποποίηση:

chondros

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2021
Μηνύματα
5
Like
1
Πόντοι
0
Πόνος σε κάποιο παπαράκι (αριστερό ή δεξί) μπορεί να προκύψει και λόγω εντέρου που να χτυπάει εκεί
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Πω μαλακες!!! Μονο που διαβασα τον τιτλο με επιασε πονος!!
Συνηθως συμβαινει σε μικροτερες ηλικιες 13-18 ξερω γω και κατα τη διαρκεια του υπνου.
Ευτυχως σε εμενα δεν ετυχε ποτε! Παναγια μου!!!!
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.725
Κριτικές
185
Like
24.301
Πόντοι
33.598
Καλημέρα , μάλλον δεν εχω αυτη την συγκεκριμένη πάθηση , το πρωι που σηκωθηκα 6 η ώρα ήμουν μια χαρα μετα απο κανα 2 ώρες αισθάνθηκα μια ελαφρια πλην όμως αισθητή ενόχληση στον δεξι ορχι , οταν τον αγγιζω με ενοχλει λιγο, οταν περπατάω έντονα σε καθε δεξί βηματισμό πάλι με ενοχλεί λιγο ,σε κατασταση χαλάρωσης δεν με ενοχλεί καθόλου ουτε οταν περπατάω χαλαρα .Ο πόνος δεν ειναι αυτός ο αφόρητος πονος που λες' πω ρε γαμώτο δεν αντέχω' ειναι απλα μια αισθητη ενόχληση , γι'αυτο νομιζω οτι δεν εχω αυτη την συγκεκριμενη πάθηση , σε καθε περιπτωση θα το παρακολουθώ και βλέπω.
Κόψε το google search και το bou search και τράβα στο γιατρό....
 

bigtolis00

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2021
Μηνύματα
55
Κριτικές
23
Like
789
Πόντοι
990
Πω μαλακες!!! Μονο που διαβασα τον τιτλο με επιασε πονος!!
Συνηθως συμβαινει σε μικροτερες ηλικιες 13-18 ξερω γω και κατα τη διαρκεια του υπνου.
Ευτυχως σε εμενα δεν ετυχε ποτε! Παναγια μου!!!!
Αυτό κάνει πόνο όχι αστεία ..
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
418
Κριτικές
2
Like
719
Πόντοι
81
Αστο! Και γαμω τους πονους!Διαβασε καλα τι θα σου γραψω διοτι το επαθα και ημουν σε φαση τωρα πεθαινω...!
Αυτο που επαθες ειναι πολυ σωστα συστροφη ορχεος! Τα μπαλακια μας ειναι συνδεδεμενα με αρτηριες απο τις οποιες κυκλοφορει αιμα.Αυτες λοιπον τυλιχτικαν μεταξυ τους και σταματησε η κυκλοφορια του αιματος!Η πρωτη αντιδραση του μαλακα του ουρολογου μου ηταν φυγε σφαιρα για νοσοκομειο-επεμβαση! Ελα ομως που πριν το πει αυτο μου το πασπατεψε και μου το ξεμπλεξε! Με ηρεμη σκεψη λοιπον πηγα σε τσακαλο ουρολογο ο οποιος με καθησυχασε και ειπε οτι ηταν κατι το παρωδικο και εντελως τυχαιο! δεν το εχω ξαναπαθει απο τοτε και εχουν περασει κοντα 20 χρονια
Φίλε μόνο μαλάκας δεν ήταν ο ουρολόγος.
Σε παρόμοιο σκηνικό που έτυχε στον γιο μου, στο παίδων Πεντέλης οι γιατροί ήταν ξεκάθαροι ότι αν δεν υπάρξει άμεση αντιμετώπιση (εντός 24ωρου) υπάρχει κίνδυνος να πρέπει να αφαιρεθεί!
Ευτυχώς του μικρού ,του επανήλθε στην σωστή θέση από μόνο του . Προφανώς κάποια κίνηση έκανε στον ύπνο του και ευτυχώς δεν έκανε πλήρη περιστροφή αλλά ο πόνος πόνος για κάνα τρίωρο.
 
OP
OP
Α

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
404
Κριτικές
4
Like
693
Πόντοι
361
Για να καταλάβω δεν έχεις 50 ευρώ να πας σε έναν ουρολόγο και κάθεσαι και ρωτάς εδώ μέσα για να πάτε με την κάθε κοπέλα αδειάζετε τραπεζικό για να ψάξετε για σμν και αλλά θέματα υγείας ούτε ευρώ
Τα εφαγα τα λεφτα μου στις κορασίδες και τώρα δεν έχω ουτε μαντήλι να κλάψω. Btw ο πόνος εδώ και λίγη ώρα τείνει να εξαφανιστεί οπότε ίσως δεν ηταν κατι σοβαρό προς το παρόν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ποσο χρονων εισαι τυπε;
24
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.890
Κριτικές
20
Like
23.967
Πόντοι
8.346
πρεπει να εχουμε ρεκορ ταχυτητας ανταποκρισης σε ιατρικα θεματα !!!
ΕΚΑΒ , ΕΣΥ κτλ μας κλανουν τ αρχιδια
Μονιμο προσωπικο σε 24ωρη βαση για ολες τις ειδικότητες :rockon::rockon::rockon:
Να βάλουμε κ απογευματινά κ να τα χρεώνουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom