Νέα

Συνελήφθη τράπερ για απόπειρα ανθρωποκτονίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nofucksgiven
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 60
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ezra

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2009
Μηνύματα
598
Like
216
Πόντοι
26
Mεγάλωσα ακούγονρας hip-hop και ξέρω πολύ καλά περί τίνος πρόκειται.
Ήταν μια μουσική επικίνδυνη και ανατρεπτική. Στα πρώτα της βήματα μέχρι τέλος των 1990s ήταν σκληρή μουσική.
Δεν είχε πρόσβαση η μάζα και καθυστερημένος κόσμος. Ούτε κάγκουρες με τσαντάκια στο πλαι και μηχανάκια.
Ήταν για πολύ λίγους και υπήρχε συγκεκριμένη ιδεολογία και τρόπος λειτουργίας για όποιον το ακολουθούσε.
Συνοδευόταν από δημιουργικές ασχολίες όπως το graffiti, τον χορό και το παιχνίδι με δίσκους για πικ-απ.

χωρις να εχω ακουσει ιδιαιτερα μηπως εννοεις τελη 80s/ αρχες 90s
εχω την εντυπωση οτι ειχε αρχισει να γινεται Mainstream σαν ειδος με κλιπ σε ΜΤV σιγουρα απο τα μεσα 90s ισως και λιγο πιο πριν
Όταν είχαν βγει οι ζωντανοί νεκροί ζητά νι όσους θυμούνται το 97 σκληροπυρηνικό γκρουπ που μιλούσε για ναρκωτικά και κλοπές απευθύνονταν και τους άκουγαν μόνο αλάνια χασικλες . Κανένα μαγαζί δεν τους έπαιζε το κοινό τους πήγαινε κ τους άκουγε στις συναυλίες τους. Αναγνωρίζω ότι ήταν καλοί σε αυτό που έκαναν κ παρόλα αυτά περνούσαν κ μερικά μυνήματα από τα τραγούδια τους για το κωλοκρατος που ζούμε.

παντως με κλιπ να παιζει σε MAD τοτε ολοι τους ειχαν ακουσει
ακομα και στην Ελλαδα παιζανε στην τηλεοραση αρκετο hip hop λιγο να το εψαχνες
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.828
Like
3.640
Πόντοι
456
Όταν είχαν βγει οι ζωντανοί νεκροί ζητά νι όσους θυμούνται το 97 σκληροπυρηνικό γκρουπ που μιλούσε για ναρκωτικά και κλοπές απευθύνονταν και τους άκουγαν μόνο αλάνια χασικλες . Κανένα μαγαζί δεν τους έπαιζε το κοινό τους πήγαινε κ τους άκουγε στις συναυλίες τους. Αναγνωρίζω ότι ήταν καλοί σε αυτό που έκαναν κ παρόλα αυτά περνούσαν κ μερικά μυνήματα από τα τραγούδια τους για το κωλοκρατος που ζούμε. Οι σημερινοί ραπερς δεν τους φτάνουν ούτε σε μια τρίχα από τα αρχιδια τους. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι τώρα έχει γίνει μόδα και αυτά τα τραγούδια τα παίζουν όλα τα club και με την εξάπλωση του ίντερνετ είναι κακή επιρροή για τους νέους.Οι πιτσιρικάδες δεν το καταλαβαίνουν αλλά έχουν λάθος πρότυπα απόδειξη ότι όλοι τους έχουν κακό τέλος παρά την εφήμερη φήμη τούς.
Ένα μέλος τους που είχε δώσει συνέντευξη είχε πει πως και πάλι 300 άτομα μαξ να είχε το μαγαζί όταν έπαιζαν. Ήταν κάτι πολύ εξειδικευμένο και για λίγους όπως είπες. Επίσης. σαν πιτσιρικάς που είχα πέσει το cd στα χέρια μου το 2005, ναι μεν λέγανε διάφορα αλλά δεν έδινε κανένας πολλή σημασία. Ήταν όλα σε ενα φαντασιακό πλαίσιο όλα αυτά που λέγαν. Δεν ξέραμε ποιοι είναι, πόσο χρονών είναι. Ίσα ίσα μας φαινόταν ότι είναι οι ''μεγάλοι'' 25-30 (?) αλλά και πάλι δεν το πολυ αναλύαμε στη γειτονιά.

Αντιθέτως τους τραπερς πλέον τους βλέπουν όλη μέρα από το τικτοκ και το instagram, είναι σα να κάνουν παρέα κανονικά. Βλέπουν πρόσωπα, βιντεο κλιπ σε άμεση πρόσβαση οποιαδηποτε ώρα και μέρα. Τότε δεν βλέπαμε κλιπς, στην καλύτερη στο χωριό μου να είχαμε ένα cd γραμμένο με τα τραγούδια ή στικάκι και τα κάναμε πάσα. Επίσης στ αρχίδια μας τι λεγαν τα κομμάτια τελείως, δεν μας επηρέαζε, μιας και όλη μέρα παίζαμε στην αλάνα μπάλα ή κάναμε bmx και graffiti. Πλέον τα μπασταρδάκια τους βλέπουν όλη μερα και δέχονται άμεσα αυτό που λένε σαν ευαγγέλιο. Το ότι εγώ κι ο κάθε μαλάκας στο γυμνάσιο βάζαμε ένα mp3 μια φορά τη βδομάδα στο hi-fi δε μας επηρέαζε στο ελάχιστο.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
935
Like
2.982
Πόντοι
446
Αυτός δεν έχει παιδί με μια καριολα που λέγεται modern Cinderella και είναι influencer με εκατοντάδες χιλιαδες φολλουερς; Αυτά είναι τα πρότυπα της ελληνική κοινωνίας. Τα αγόρια θέλουν να μοιάσουν σε αυτόν το λεχρίτη και τα κορίτσια σε αυτή τη ξεκωλαρια. Μόνο αηδία νιώθω για την χώρα που ζω πλέον
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
552
Like
604
Πόντοι
86
Είναι όντως μουσική αυτό το πράγμα?
Το παιδι λυπαμαι, επειδη τα μεσα αυτα ειναι πληροφορια, ειναι φουλ τοξικη σχεση, οτα ειναι μαζι και βγαζουν βιντεο προσβαλει ο ενας τον αλλο, κερατωνει ο ενας τον αλλο και το λενε με περηφανεια απορω αυτος ο μαλακας πως εστειλε στο νοσοκομειο το παιδι αυτο, αφου ειναι 50 κιλα με το ζορι
 
OP
OP
Nofucksgiven

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
588
Κριτικές
28
Like
1.958
Πόντοι
1.196

Αυτός δεν έχει παιδί με μια καριολα που λέγεται modern Cinderella και είναι influencer με εκατοντάδες χιλιαδες φολλουερς; Αυτά είναι τα πρότυπα της ελληνική κοινωνίας. Τα αγόρια θέλουν να μοιάσουν σε αυτόν το λεχρίτη και τα κορίτσια σε αυτή τη ξεκωλαρια. Μόνο αηδία νιώθω για την χώρα που ζω πλέον​

Αν μάθει κανείς πόσα παίρνει αυτή μπαίνω εύκολα παίρνω και δάνειο να της δώσω μια πίπα
 

Jimoglou

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
188
Like
484
Πόντοι
21
Το παιδι λυπαμαι, επειδη τα μεσα αυτα ειναι πληροφορια, ειναι φουλ τοξικη σχεση, οτα ειναι μαζι και βγαζουν βιντεο προσβαλει ο ενας τον αλλο, κερατωνει ο ενας τον αλλο και το λενε με περηφανεια απορω αυτος ο μαλακας πως εστειλε στο νοσοκομειο το παιδι αυτο, αφου ειναι 50 κιλα με το ζορι
Με κάνα σιδερικο θα το χτύπησαν τα στρακιαπου!!
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.798
Πόντοι
6.186
Αν μάθει κανείς πόσα παίρνει αυτή μπαίνω εύκολα παίρνω και δάνειο να της δώσω μια πίπα
σε συνέντευξη της είπε ότι στα επόμενα 5 χρόνια θα έχει περάσει το 1Μ στην τράπεζα, την κυνηγάνε ολοι να τους διαφημίσει παίρνει 5Κ το ποστ κ θα ασχοληθεί με βίζιτες νομίζεις! Μπορεί κ η ποιο έξυπνη γυναίκα που έχω γνωρίσει κ εκμεταλλευτικέ την σχέση της με τον ποιο βλάκα άνδρα που έχω γνωρίσει αν κ αυτή τον έκανε γνωστό!
Στην ίδια συνέντευξη αυτός έλεγε ότι δεν έχει πάει φυλακή γιατί είναι πολύ έξυπνος κ κυριολεκτικά.......One Week Later !
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.718
Like
29.174
Πόντοι
6.056
Αυτός δεν έχει παιδί με μια καριολα που λέγεται modern Cinderella και είναι influencer με εκατοντάδες χιλιαδες φολλουερς; Αυτά είναι τα πρότυπα της ελληνική κοινωνίας. Τα αγόρια θέλουν να μοιάσουν σε αυτόν το λεχρίτη και τα κορίτσια σε αυτή τη ξεκωλαρια. Μόνο αηδία νιώθω για την χώρα που ζω πλέον
Απο αυτην την καριολα πριν μια εβδομάδα ειχε παρει συνέντευξη ο μπουχεσας Κοψιαλης. Χιλιάδες τα views στο YouTube... μετα αναρωτιόμαστε γιατι οι πιτσιρίκες κανουν τσιμπούκια απο τα 12 και γαμιουνται απο τον κωλο απο τα 15, ανοίγουν Only Fans και κάνουν βίζιτες.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
231
Like
524
Πόντοι
81
Καθε εποχη και καθε γενια εχει τους ηρωες της, τις μοδες, τα πρωτυπα, τη μουσικη της . Σε καθε εποχη καθε νεα γενια αγγαλιαζε το καινουριο, αυτο που εφερνε την αλλαγη την πρωτοπορια. Ειτε αυτο ηταν μουσικη, σινεμα, ντυσιμο, τροπος ζωης. Ομως οι πρηγουμενες γενιες που ειχαν αγκαλιασει τις πρωτοτυπιες της εποχης τους και τις νεες τασεις στη μουσικη, το στυλ κτλ, αρνουνταν να δεχτουν το νεο "κυμα".
Καποτε ηταν οι ρεμπετες, μετα οι ροκαδες, οι πανκιδες και αργοτερα οι ραπερς. Τωρα ειναι οι τραπερς. Καποτε αν ειχες φιλο που επαιζε σε ροκ συγκροτημα μετραγες στις γκομενες, τωρα θες φιλο τραπερ για να κανεις δουλεια.
Η τραπ ηρθε για να μεινει, να γινει μοδα και να ξεχαστει οταν θα ερθει κατι νεο, πιο φρεσκο κατι που θα εχει αναγκη η εποχη και η γενια.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.828
Like
3.640
Πόντοι
456
Πώς φτάσαμε από εδώ

στους σημερινούς μαλάκες;
 
Τελευταία τροποποίηση:

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.828
Like
3.640
Πόντοι
456
Καθε εποχη και καθε γενια εχει τους ηρωες της, τις μοδες, τα πρωτυπα, τη μουσικη της . Σε καθε εποχη καθε νεα γενια αγγαλιαζε το καινουριο, αυτο που εφερνε την αλλαγη την πρωτοπορια. Ειτε αυτο ηταν μουσικη, σινεμα, ντυσιμο, τροπος ζωης. Ομως οι πρηγουμενες γενιες που ειχαν αγκαλιασει τις πρωτοτυπιες της εποχης τους και τις νεες τασεις στη μουσικη, το στυλ κτλ, αρνουνταν να δεχτουν το νεο "κυμα".
Καποτε ηταν οι ρεμπετες, μετα οι ροκαδες, οι πανκιδες και αργοτερα οι ραπερς. Τωρα ειναι οι τραπερς. Καποτε αν ειχες φιλο που επαιζε σε ροκ συγκροτημα μετραγες στις γκομενες, τωρα θες φιλο τραπερ για να κανεις δουλεια.
Η τραπ ηρθε για να μεινει, να γινει μοδα και να ξεχαστει οταν θα ερθει κατι νεο, πιο φρεσκο κατι που θα εχει αναγκη η εποχη και η γενια.
Ποια άλλη μόδα με τόση πέραση ήταν τόσο για το πούτσο όμως;
Είναι κάτι πρωτοφανές.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
552
Like
604
Πόντοι
86
σε συνέντευξη της είπε ότι στα επόμενα 5 χρόνια θα έχει περάσει το 1Μ στην τράπεζα, την κυνηγάνε ολοι να τους διαφημίσει παίρνει 5Κ το ποστ κ θα ασχοληθεί με βίζιτες νομίζεις! Μπορεί κ η ποιο έξυπνη γυναίκα που έχω γνωρίσει κ εκμεταλλευτικέ την σχέση της με τον ποιο βλάκα άνδρα που έχω γνωρίσει αν κ αυτή τον έκανε γνωστό!
Στην ίδια συνέντευξη αυτός έλεγε ότι δεν έχει πάει φυλακή γιατί είναι πολύ έξυπνος κ κυριολεκτικά.......One Week Later !
Και εμείς φάγαμε τα νειατα μας στην ξενιτιά νομίζοντας θα βγάλουμε φράγκα,και στην παγωμένη Ουκρανία και Οδησσό,δεν είναι και τόσο εύκολο εμένα μου πρότεινε εταιρία να ντύνομαι με τα ρούχα της για 150 το μήνα δεν μοιράζουν όλες πεντοχιλιαρα
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.798
Πόντοι
6.186
Και εμείς φάγαμε τα νειατα μας στην ξενιτιά νομίζοντας θα βγάλουμε φράγκα,και στην παγωμένη Ουκρανία και Οδησσό,δεν είναι και τόσο εύκολο εμένα μου πρότεινε εταιρία να ντύνομαι με τα ρούχα της για 150 το μήνα δεν μοιράζουν όλες πεντοχιλιαρα
έκαστος στο είδος του!
Όσο για την διαφήμισή εάν θες η επιχείρηση να πάει καλά θες ένα μπάτζετ αρκετά υψηλό τα πρώτα χρόνια!
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
935
Like
2.982
Πόντοι
446
Και εμείς φάγαμε τα νειατα μας στην ξενιτιά νομίζοντας θα βγάλουμε φράγκα,και στην παγωμένη Ουκρανία και Οδησσό,δεν είναι και τόσο εύκολο εμένα μου πρότεινε εταιρία να ντύνομαι με τα ρούχα της για 150 το μήνα δεν μοιράζουν όλες πεντοχιλιαρα

Έχουμε φτάσει σε σημείο που είτε θα ζεις σα θεός προσφέροντας το τίποτα, όπως κάνουν όλα αυτά τα σκουπίδια, είτε θα κανεις μια δουλειά που κάτι προσφέρει, και θα ζεις σα σκλάβος και θα βγάζεις σε 1 χρόνο όσα βγάζουν αυτοί σε 2 βραδια, το ενδιάμεσο τείνει να εξαφανιστεί, με τις ευλογίες φυσικά όλων αυτών που κυβερνάνε.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.064
Κριτικές
27
Like
17.424
Πόντοι
7.415
μακαρι να εξαφανιστει η τραπ απο την χωρα και μαζι με αυτη να εξαφανιστουν απο παντου ολα αυτα τα πουτανογεννηματα που το παιζουν thugs της κλανιας,με 10 ατομα παρεα και πληρωμενους μπραβους για εξτρα ασφαλεια. μουσικη σκουπιδια για ακροατες σκουπιδια.
καλη φυλακη να ευχηθω στο πουστοπαιδο και τον μαλακα φιλο του που χτυπησαν τοσο ασχημα τον πιτσιρικα,μεχρι και εσωτερικο αιματωμα στο κεφαλι ειχε,6 ωρες χειρουργειο χρειαστηκε. που να του
ανοιξουν την κωλοτρυπα και να την κανουν αποθηκη.
 
OP
OP
Nofucksgiven

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
588
Κριτικές
28
Like
1.958
Πόντοι
1.196
μακαρι να εξαφανιστει η τραπ απο την χωρα και μαζι με αυτη να εξαφανιστουν απο παντου ολα αυτα τα πουτανογεννηματα που το παιζουν thugs της κλανιας,με 10 ατομα παρεα και πληρωμενους μπραβους για εξτρα ασφαλεια. μουσικη σκουπιδια για ακροατες σκουπιδια.
καλη φυλακη να ευχηθω στο πουστοπαιδο και τον μαλακα φιλο του που χτυπησαν τοσο ασχημα τον πιτσιρικα,μεχρι και εσωτερικο αιματωμα στο κεφαλι ειχε,6 ωρες χειρουργειο χρειαστηκε. που να του
ανοιξουν την κωλοτρυπα και να την κανουν αποθηκη.
Για να πάει φυλακή πρέπει το παιδί να πεθάνει...
Αλλιώς θα κάνουν την κατηγορία από απόπειρα ανθρωποκτονίας σε βαριες σωματικές βλάβες θα πληρώσει και θα βγει με αναστολή παρον κλπ κλπ....
Ελλάδα είμαστε αφού...
Μακάρι το παιδί να γίνει γρήγορα καλά....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom