Νέα

Συνελήφθη τράπερ για απόπειρα ανθρωποκτονίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nofucksgiven
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ludwig13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2019
Μηνύματα
47
Κριτικές
10
Like
402
Πόντοι
290
Τηγανοκεφαλος;
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
693
Κριτικές
31
Like
1.774
Πόντοι
1.590
Κανουν τετοια οι τραπερς; :confused:
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
66
Like
227
Πόντοι
20
Έχω δει βιντεάκια από τον τύπο. Όλο μαγκιά και μαστουρα.Ολο την ώρα έλα της παίξουμε και εγώ και η παρέα μου και που είσαι είπες θα έρθεις και δεν ήρθες...Οι τύποι είναι τυχεροί που γεννήθηκαν Ελλάδα ας πάνε να τα κάνουν αυτά στην Αμερική οι αραπακλες θα τους σκίσουν τα κωλοφαρδουλα.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.927
Like
3.767
Πόντοι
456
Έχω δει βιντεάκια από τον τύπο. Όλο μαγκιά και μαστουρα.Ολο την ώρα έλα της παίξουμε και εγώ και η παρέα μου και που είσαι είπες θα έρθεις και δεν ήρθες...Οι τύποι είναι τυχεροί που γεννήθηκαν Ελλάδα ας πάνε να τα κάνουν αυτά στην Αμερική οι αραπακλες θα τους σκίσουν τα κωλοφαρδουλα.
Mόλις γνώρισα πραγματικούς μπράβους σε μια στιγμή το 99% των τράπερ-ράπερ-τάπερ κατέρρευσαν μια για πάντα στο μυαλό μου.
Πρόκειται για άτομα μαξ 60κιλά και 1 μέτρο ύψος. Υπάρχει κόσμος εκεί έξω που τους βλέπει σαν μικυ μάους και δεν ασχολείται καν. Όλοι αυτοί οι ραπερ απευθύνονται σε άτομα κάτω των 20 ετών.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.927
Like
3.767
Πόντοι
456
Αυτό που ξεχνάνε είναι ότι υπερ-προωθώντας τη μούρη τους με βλακώδη βίντεο λέγοντας μαγκιές, δεν τους βλέπουν μόνο οι 12χρονοι που νομίζουν. Τους βλέπουν κι άλλοι. Κι αυτό μπορεί να έχει επιπτώσεις σοβαρές αν βρεθούν σε λάθος σημεία τη λάθος στιγμή.

Κάποτε άκουγες χιπ χοπ και δεν ήξερες την φάτσα του άλλου ούτε για πλάκα, ούτε καν ποιος είναι. Αυτοί τα έχουν όλα φόρα παρτίδα βρίζοντας αστυνομίες, διάφορο κόσμο κλπ. Δεν ξέρω. Μάλλον έχουν καλούς νταβάδες και στάζουν κάτι απ το μερτικό τους ώστε να μην ενοχλούνται περεταίρω.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.443
Like
4.926
Πόντοι
456
Mόλις γνώρισα πραγματικούς μπράβους σε μια στιγμή το 99% των τράπερ-ράπερ-τάπερ κατέρρευσαν μια για πάντα στο μυαλό μου.
Πρόκειται για άτομα μαξ 60κιλά και 1 μέτρο ύψος. Υπάρχει κόσμος εκεί έξω που τους βλέπει σαν μικυ μάους και δεν ασχολείται καν. Όλοι αυτοί οι ραπερ απευθύνονται σε άτομα κάτω των 20 ετών.


έπρεπε να γνωρίσεις μπράβους για να καταλάβεις οτι οι "ταπερς" ειναι καρναβάλια?

....το κοινό τους ειναι άτομα απο 13 μεχρι 20 ετων, απο εκει καταλαβαίνεις τι ειναι!
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.927
Like
3.767
Πόντοι
456
έπρεπε να γνωρίσεις μπράβους για να καταλάβεις οτι οι "ταπερς" ειναι καρναβάλια?

....το κοινό τους ειναι άτομα απο 13 μεχρι 20 ετων, απο εκει καταλαβαίνεις τι ειναι!
Όταν ο άλλος σου λέει γαμάω, τους πατάω όλους, πουλάω ναρκωτικά, γαμώ το πολίς κλπ κάθε μέρα, φαίνεται να τα εννοεί κλπ κλπ το πιστεύεις στο τέλος. Κι όποιος πει το αντίθετο είναι ψευτάκος. Είναι ειδική τεχνική στο μάρκετινγκ. Άμα ο άλλος σου λέει δώσε μου 100 ευρώ και θα σε κάνω εκατομμυριούχο και στο λέει κάθε γαμημένη μέρα στο σωρό θα λυγίσουν αρκετοί.
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
693
Κριτικές
31
Like
1.774
Πόντοι
1.590
...που τους ακούνε ανεγκεφαλα καγκουροειδη με "γονείς "που τα έχουν αφήσει λασκα.
Εκτος απο αποπειρα ανθρωποκτονιας επρεπε να κατηγορηθει και για αποπειρα μουσικοκτονιας :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.169
Κριτικές
62
Like
40.770
Πόντοι
8.530
Αυτό που ξεχνάνε είναι ότι υπερ-προωθώντας τη μούρη τους με βλακώδη βίντεο λέγοντας μαγκιές, δεν τους βλέπουν μόνο οι 12χρονοι που νομίζουν. Τους βλέπουν κι άλλοι. Κι αυτό μπορεί να έχει επιπτώσεις σοβαρές αν βρεθούν σε λάθος σημεία τη λάθος στιγμή.

Κάποτε άκουγες χιπ χοπ και δεν ήξερες την φάτσα του άλλου ούτε για πλάκα, ούτε καν ποιος είναι. Αυτοί τα έχουν όλα φόρα παρτίδα βρίζοντας αστυνομίες, διάφορο κόσμο κλπ. Δεν ξέρω. Μάλλον έχουν καλούς νταβάδες και στάζουν κάτι απ το μερτικό τους ώστε να μην ενοχλούνται περεταίρω.
Μην μπερδεύεις την μαύρη ραπ και χιπ χοπ που έπαιζε το Μ.Τ.V.
Εκεί υπήρχε ένα επίπεδο καθώς ακραία παρακλάδια δεν έβγαιναν προς τα έξω και ιδίως σε παιδιά.
Τώρα κάθε πεντάχρονο έχει κινητό και ( πολύ συχνά)γονείς που αδιαφορούν για αυτό άρα είναι πολύ πιο εύκολο να εκτεθεί σε κάθε σκατό που βγάζει ο κάθε "καλλιτέχνης".
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.927
Like
3.767
Πόντοι
456
Eδώ λέγαν όλοι για έναν γνωστό ράπερ που απασχολούσε τα δρώμενα, ο καλύτερος κι ο καλύτερος. Έλεγε για μπουκέτα, για κατανάλωση ναρκωτικών, κουμάντα κλπ. Τυχαίνει να πάω σε ένα live που μου χε πρήξει η κοπέλα μου τότε και ένας από τους πολλούς που τραγουδούσαν ήταν κι αυτός. Βγαίνει να πει τα δικά του και ανρικρύζω έναν άνθρωπο κυριολεκτικά ΜΙΣΟ μέτρο, μαξ 50 κιλά καχεκτικό και τέρμα αγύμναστο. Τι φάση λέω ρε μαλάκα;;; Αυτός είναι που τα γαμάει όλα και όλους και κάνει κουμάντα;;;; Ο τυπάς μισή χλέπα να έτρωγε ξάπλωνε. Λυπάμαι πάρα πολύ που τέτοια άτομα καθοδηγούν την νεολαία κι από πάνω και κανένας δεν κάνει τίποτα.
 

giorgiodelafuentes2

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2021
Μηνύματα
248
Like
828
Πόντοι
81

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
693
Κριτικές
31
Like
1.774
Πόντοι
1.590
Ειπα να το γραψω αλλα δεν ηθελα να του δωσω τοση αξια. Η μουσικη θα συνεχισει και θα τους αφησει πισω σαν να μην υπηρξαν ποτε.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.927
Like
3.767
Πόντοι
456
Μην μπερδεύεις την μαύρη ραπ και χιπ χοπ που έπαιζε το Μ.Τ.V.
Εκεί υπήρχε ένα επίπεδο καθώς ακραία παρακλάδια δεν έβγαιναν προς τα έξω και ιδίως σε παιδιά.
Τώρα κάθε πεντάχρονο έχει κινητό και ( πολύ συχνά)γονείς που αδιαφορούν για αυτό άρα είναι πολύ πιο εύκολο να εκτεθεί σε κάθε σκατό που βγάζει ο κάθε "καλλιτέχνης".
Mεγάλωσα ακούγονρας hip-hop και ξέρω πολύ καλά περί τίνος πρόκειται.
Ήταν μια μουσική επικίνδυνη και ανατρεπτική. Στα πρώτα της βήματα μέχρι τέλος των 1990s ήταν σκληρή μουσική.
Δεν είχε πρόσβαση η μάζα και καθυστερημένος κόσμος. Ούτε κάγκουρες με τσαντάκια στο πλαι και μηχανάκια.
Ήταν για πολύ λίγους και υπήρχε συγκεκριμένη ιδεολογία και τρόπος λειτουργίας για όποιον το ακολουθούσε.
Συνοδευόταν από δημιουργικές ασχολίες όπως το graffiti, τον χορό και το παιχνίδι με δίσκους για πικ-απ.
Όλα αυτά μέχρι να πάρουν χαζέψει ο κόσμος από το ίντερνετ το 2010 που καταναλωνόταν εξ ολοκλήρου μόνο ότι προωθούσε η Αμερική.
Γελοίους ραπερς να πληρώνονται αδρά για να λένε συγκεκριμένα πράγματα που κοιμίζουν τον κόσμο και τον στρέφουν στο μίσος και τα ναρκωτικά, αδιαφορώντας για κοινωνικά-οικονομικά προβλήματα. Δηλαδή βάζοντας μια παύση στο συλλογικό κομμάτι και λειτουργώντας μόνο με σκοπό εγώ να γαμάω, να βγάζω λεφτά κλπ. Το σκληρό ραπ εξαφανίστηκε από προσώπου γης με αυτά και μ αυτά.
Το παλιό χιπ χοπ σε είχε σε επαγρύπνιση. Να βάψεις, να φωνάξεις, να διεκδικήσεις. Τους έδωσαν λεφτά να προωθήσουν τα σκατά για να αφανιστεί όλο αυτό.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
17.025
Like
18.425
Πόντοι
3.656
Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε.Αναμενω την στιγμη που θα διαβασουμε και για τραπερ "τσιφσα":coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
66
Like
227
Πόντοι
20
Όταν είχαν βγει οι ζωντανοί νεκροί ζητά νι όσους θυμούνται το 97 σκληροπυρηνικό γκρουπ που μιλούσε για ναρκωτικά και κλοπές απευθύνονταν και τους άκουγαν μόνο αλάνια χασικλες . Κανένα μαγαζί δεν τους έπαιζε το κοινό τους πήγαινε κ τους άκουγε στις συναυλίες τους. Αναγνωρίζω ότι ήταν καλοί σε αυτό που έκαναν κ παρόλα αυτά περνούσαν κ μερικά μυνήματα από τα τραγούδια τους για το κωλοκρατος που ζούμε. Οι σημερινοί ραπερς δεν τους φτάνουν ούτε σε μια τρίχα από τα αρχιδια τους. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι τώρα έχει γίνει μόδα και αυτά τα τραγούδια τα παίζουν όλα τα club και με την εξάπλωση του ίντερνετ είναι κακή επιρροή για τους νέους.Οι πιτσιρικάδες δεν το καταλαβαίνουν αλλά έχουν λάθος πρότυπα απόδειξη ότι όλοι τους έχουν κακό τέλος παρά την εφήμερη φήμη τούς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom