Νέα

Στυτική δυσλειτουργία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spiros1968
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 66
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pitbull86

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2012
Μηνύματα
794
Like
2
Πόντοι
6
φιλαρακι αν  ενεργησαι κανονικα  :shit:  ολα καλα θα πανε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Γιατι ειρωνευεστε το παλικαρι ρε σεις ?

Απλα εκφραζει το προβλημα του ψαχνωντας για μια λυση

Αν εχετε κατι να του πειτε, εχει καλως, διαφορετικα μην ασχολειστε

Ελατε λιγο στην θεση του κι εσεις.....

Ελεος δηλαδη .......


Εσυ γιατι δεν του λες τιποτα???  :P
 

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα σας. Είμαι 2 μήνες με κάποια κοπέλα. Παρά τις αρκετές διαφορές μας σε θέματα προτιμήσεων κλπ τα πάμε αρκετά καλά, υπάρχει συναίσθημα,συμβατότητα χαρακτήρων κλπ. Από ένα σημείο και μετά κατά τη διάρκεια του σεξ μαζί της ερεθιζομουν και εκσπερματωνα μονο αν την φαντασιωνομουν να το κανει με καποιον αλλο, ενω το εκανα με αυτην. Ανησυχώ μήπως δε μου αρκεί στο κρεβάτι, παρότι κάνουμε συχνά και με έντονο πάθος σεξ. Δεν της το έχω πει γιατί δεν είναι ιδιαίτερα δεκτική σε τέτοιες ιδέες και εν μέρει το θεωρεί μειωτικό να είναι μαζί μου και να κάνει σεξ με άλλον.

Την τελευταία φορά που συνευρεθήκαμε όμως δεν είχα διάθεση για σεξ και γινόταν σχεδόν καταναγκαστικά. Ιδίως τη μία απ τις φορές ο,τι και να έκανε και σκεφτόμουν είχα απόλυτη άρνηση στο να ερεθιστώ.

Το <<ελαφρυντικό>> μου είναι πως όσο ήμουν μακριά της είχα ενδοιασμούς για το πώς να ερμηνεύσω ορισμένες συμπεριφορές της -εκτος σεξ- ως προς εμένα και στην υπόνοια να ήταν άσχημες, ξενέρωνα. Αυτό λύθηκε μέσω διαλόγου μαζί της. Μετά από μια μέρα μακριά της δεν έχω -γενικώς απ ο,τι φαίνεται- ιδιαίτερη διάθεση για να ερεθιστώ και μόνος μου. Το θέμα άρα δεν είναι εκ φύσεως αλλά ψυχολογικό. Δεν ξέρω κατά πόσον το να καταφύγω σε διάφορα "ματζούνια" θα βοηθήσει.

Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας αλλά χωρίς ειρωνείες αν θέλετε διότι είμαι αρκετά προβληματισμένος. Ευχαριστώ.
να πας στο σεξολογικο ινστιτουτο στη μιχαλακοπουλου εκει θα σε βοηθησουν πραγματικα και πανεπιστημιακη γιατροι ειδικοι σ αυτα τα θεματα,παρομοιο προβλημα που αντιμετωπιζα το ελυσα μετα απο θεραπεια, να πας δεν ειναι ντροπη
 

kopaskk

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.374
Κριτικές
61
Like
633
Πόντοι
2.357
Φίλε εγώ θεωρώ πως δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Αφού λες πως κάνετε συχνά σεξ και έντονο κιόλας είναι λογικό, σε συνδιασμό και με άλλους παράγωντες να κουράστηκες κ ο οργανισμός σου να λειτουργεί έτσι. πολλοί (για να μην πω όλοι) το έχουν παθει να θέλουν και να μην υπάρχει η ανάλογη διέγερση, όπως κι όταν συμβαίνει το αντίθετο, δεν είμαστε μηχανές με on/off αλλά ζωντανοί οργανισμοί που επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες.... Μου έχει τύχει με μια κοπέλα η οποία με τρέλαινε κάθε φορά που την έβλεπα και περισσότερο, αν έχω άλλες σκέψεις στο μυαλό να χαλαρώνω, μόλις τις απέβαλλα επανερχόμουν, απλά όταν το κανουμε εσκεμενα το σκεφτόμαστε ότι θέλω να "σηκωθεί" κι αυτό λειτουργεί αρνητικά.... Όπως και μου έχει τύχει λόγω κούρασης όταν "έδινα" εγω να χαλαρώνω, όταν "εδινε" η κοπελα να είμαι πύραυλος και να τελειώνω και αμέσως...

Όσο γι αυτούς που συνηθίζουν να διακωμωδούν το κάθε θέμα έχω να πω ότι είναι απλά γελοίοι....
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Καλησπέρα σας. Είμαι 2 μήνες με κάποια κοπέλα. Παρά τις αρκετές διαφορές μας σε θέματα προτιμήσεων κλπ τα πάμε αρκετά καλά, υπάρχει συναίσθημα,συμβατότητα χαρακτήρων κλπ. Από ένα σημείο και μετά κατά τη διάρκεια του σεξ μαζί της ερεθιζομουν και εκσπερματωνα μονο αν την φαντασιωνομουν να το κανει με καποιον αλλο, ενω το εκανα με αυτην. Ανησυχώ μήπως δε μου αρκεί στο κρεβάτι, παρότι κάνουμε συχνά και με έντονο πάθος σεξ. Δεν της το έχω πει γιατί δεν είναι ιδιαίτερα δεκτική σε τέτοιες ιδέες και εν μέρει το θεωρεί μειωτικό να είναι μαζί μου και να κάνει σεξ με άλλον.

Την τελευταία φορά που συνευρεθήκαμε όμως δεν είχα διάθεση για σεξ και γινόταν σχεδόν καταναγκαστικά. Ιδίως τη μία απ τις φορές ο,τι και να έκανε και σκεφτόμουν είχα απόλυτη άρνηση στο να ερεθιστώ.

Το <<ελαφρυντικό>> μου είναι πως όσο ήμουν μακριά της είχα ενδοιασμούς για το πώς να ερμηνεύσω ορισμένες συμπεριφορές της -εκτος σεξ- ως προς εμένα και στην υπόνοια να ήταν άσχημες, ξενέρωνα. Αυτό λύθηκε μέσω διαλόγου μαζί της. Μετά από μια μέρα μακριά της δεν έχω -γενικώς απ ο,τι φαίνεται- ιδιαίτερη διάθεση για να ερεθιστώ και μόνος μου. Το θέμα άρα δεν είναι εκ φύσεως αλλά ψυχολογικό. Δεν ξέρω κατά πόσον το να καταφύγω σε διάφορα "ματζούνια" θα βοηθήσει.

Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας αλλά χωρίς ειρωνείες αν θέλετε διότι είμαι αρκετά προβληματισμένος. Ευχαριστώ.
αν κατάλαβα καλά , για να υπάρξει επιθυμία στο sex  , φαντασιώνεσαι ότι την πηδάει άλλος , και ότι υπάρχουν κάποιες διαφορές χαρακτήρων

ρωτάω λοιπόν:
αντί να ψάχνεις θεραπείες για να διατηρήσεις το "κατ'εμέ" παρα φύση φαινόμενο της μονογαμικής& αποκλειστικής σχέσης,
το ενδεχόμενο να "παίξεις" και με άλλες γυναίκες που σε ερεθίζουν, όπως προστάζει εξάλλου η αρσενική φύση , το έχεις σκεφτεί ?

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Κατι θα εγινε απο την δικια του και θα τον ξενερωσε τελευταια ή εχει αλλα αγχη
που δεν μας τα εχει γραψει... γιατι ξαφνικα ας πουμε ενω ολα ηταν καλα βαραει τέτοια μπιελα

δεν ειναι τυχαιο
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.011
Κριτικές
178
Like
39.627
Πόντοι
21.896
δοκιμασε να πας σε μια νταν και αν παλι δεν σου σηκωθει τοτε ειναι δυσλειτουργικο το εργαλειο αν παλι σου σηκωθει τοτε ειναι απλο.................ρωτα τους υπολοιπους 2 δισεκατομυρια παντρεμενους αντρες αν τους σηωνετε με την γυναικα τους??!!!! εγω την φωφη μου σαν κολητο την βλεπω !!!!
οταν γαμας την ιδια γκομενα μηνες δεν σου κανει κουκου και παντα!!!! αμαν ρε φωφη ερχομαι κατεβαινω βγαινω απο τον υπολογιατη!!!
ωχ παλι για εξαναγκαστικα εργα παω!!!!!
ο θεος να με φυλαττει!!
 

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Επίσκεψη καταρχήν σε ιατρό προκειμένου να εξαλείψεις κάποιο παθολογικό φαινόμενο
πχ πρόβλημα με αρτηρίεε , καρδιά , ζάχαρο κλπ γιατι η στυτική δυσλειτουργία είναι
κάποιες φορές δείκτης για σοβαρές παθήσεις . Εξετάσεις για τα παραπάνω και σε
1 εβδομάδα έχεις καθαρίσει και ξέρεις αν τρέχει κατι ή αν είναι καθαρά ψυχολογικό .

Τώρα , αν με το καλό δεν έχεις κάποιο πρόβλημα , όπως τα λες , έχεις μια σχέση όπου
η συντροφικότητα και οικειότητα προχωρά εις βάρος του "ανήθικου" και "πρόστυχου" σέξ.
Είναι λογικό . Δεν μπορείς να κάνεις με την σχέση ή την γυναίκα σου αργότερα πράγματα
που κάνεις με ένα ξέκωλο ! Όσο προχωράει η σχέση , το ¨ξεκωλέ" και το "χυδαίο" επιστρέφει πίσω στην σπηλιά του .

Ο άνθρωπος είναι προγραμματισμένος να λειτουργεί σεξουαλικά  με το χυδαίο mode ενώ το κομμάτι σχέση με καλή κοπέλα - γάμος είναι "εκτός φύσεως" αλλά κοινωνικά επιβεβλημένο

Εκεί οι επιλογές σου είναι δύο !

Το θάβεις και κάνεις κάνουν οι περισσότεροι ! Το εκτονώνεις σε πουτάνες ή σε εξωσυζυγικες σχέσεις

είτε το συζυτάς με την κοπέλα , της ζητάς να γυρίσει σε "χυδαίο" mode και τα παίζεις όλα για όλα . Προσοχή όμως , οι Ελληνίδες , δυστυχώς δεν αντιδρούν πάντα καλά εκεί .

Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Ο άνθρωπος είναι προγραμματισμένος να λειτουργεί σεξουαλικά  με το χυδαίο mode ενώ το κομμάτι σχέση με καλή κοπέλα - γάμος είναι "εκτός φύσεως" αλλά κοινωνικά επιβεβλημένο
ακριβώς  ;)

αλλά σκέφτείτε και το αντίθετο ,
αν οι κατ'αποκλειστικότητα μονογαμικές σχέσεις δηλαδή οι πρόβες νυφικού για το νόμιμο τεκνογονικό ζεύγος , δεν υπήρχαν
και το ιδανικό ήταν η μόνο η ηδονή (πολυγαμία ,ασυδοσία ,πορνεία  κτλ κτλ) , πώς θα αναπαραγόταν όλη αυτή η κοινωνική βιομάζα που θα αγοράζει
με τις μάρκες της ,τα  καταναλωτικά μπιχλιμπίδια που της γυαλίζουνε στο μάτι ?

αλλά θα βγούν τώρα οι σεξολόγοι ψυχίατροι  , για να θεραπεύσουν τις στυτικές δυσλειτουργίες του "νόμιμου τεκνογονικού" ζευγαριού
,και  οι καψουροτραγουδιστές να μας τραγουδίσουν για αιώνιες αγάπες και λοιπές αυνανιστικές εκτονώσεις που πρέπει να ακολουθήσουμε...

άντε βάζω λίγο πάριο :
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.314
Κριτικές
1
Like
792
Πόντοι
96
Εδω κολλάει (σχεδόν) το  meme its a trap

Atrapitis.gif


 Ο topic starter φαντασιωνεται την γυναικά του να την πηδα αλλος και τωρα δεν του σηκ΄πωνεται επειδη μαλλον θέλει να ζήσει την φαντασίωση του και ψαχνει για εθελοντες
 
 κάτι μου λέει οτι γκόμενα δεν υπάρχει .

ΥΓ @topic starter . Δες μια τσόντα ρε φίλε.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
...Δεν μπορείς να κάνεις με την σχέση ή την γυναίκα σου αργότερα πράγματα
που κάνεις με ένα ξέκωλο !...

...Ο άνθρωπος είναι προγραμματισμένος να λειτουργεί σεξουαλικά  με το χυδαίο mode ενώ το κομμάτι σχέση με καλή κοπέλα - γάμος είναι "εκτός φύσεως" αλλά κοινωνικά επιβεβλημένο...

...Το θάβεις και κάνεις κάνουν οι περισσότεροι ! Το εκτονώνεις σε πουτάνες ή σε εξωσυζυγικες σχέσεις

νάτο πάλι το Madonna/Whore complex.

όχι ρε σεις, μια χαρά κάνεις με την κοπέλλα σου βρώμικα χυδαία πράγματα, αυτό δείχνει οτι έχεις γαμάτη σχέση.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
νάτο πάλι το Madonna/Whore complex.

όχι ρε σεις, μια χαρά κάνεις με την κοπέλλα σου βρώμικα χυδαία πράγματα, αυτό δείχνει οτι έχεις γαμάτη σχέση.
εγώ το θεωρώ πολύ εύστοχο το madonna-whore symdrome , και αν το έχεις πρωτοποστάρει εσύ σου αποδίδω τα εύσημα

γιατί πολύ απλά δε νομίζω να υπάρχει θήλεο εκτός πορνικού επαγγέλματος που να δέχεται να ανοίξει τα κάτω άκρα της , με το που γεμίσουν οι σπερματοδόχες κύστεις του άρρενος , και μετά την εκσπερμάτιση να δεχθεί αγόγγυστα την "μετασυνουσιακή" εξαφάνισή σου

το άνωθεν είναι χύδαιο σύμφωνα με την καθωσπρέπει κοινωνική σεξουαλική ηθική


...αφελές αγόρι χωρίς Love story !
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
ειναι η εποχη

κι εμενα τελευταια δε μου πολυσηκωνεται
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Καλησπερα και Χρονια Πολλα!

1) Δεν ειναι δυνατον να εχουμε συνεχεια ορεξη για σεξ εκτος εαν ειμαστε απο 15 εως 25 χρονον!

2) Παιζει ρολο τι θα κανει και η συντροφος μας για να μας τον σηκωσει

3) κοιτα μην παιρνεις κανενα φαρμακο που σου δημιουργει το προγραμμα ακομα και καταχρηση σε καποιο αποσυμφωρητικο μυτης μπορει να δημιουργησει προβλημα!
 

κυνικός

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2010
Μηνύματα
163
Κριτικές
4
Like
67
Πόντοι
1
 
  κάτι μου λέει οτι γκόμενα δεν υπάρχει .

ΥΓ @topic starter . Δες μια τσόντα ρε φίλε.

Εφοσον βλεπω βαθιες επιρροες ταινιων επιστημονικης φαντασιας σας προτεινω να γραφετε σεναρια γι'αυτες για να εκτονωνετε την ταση σας αντι να προσπαθειτε να ερμηνευετε την πραγματικοτητα βασει αυτης. Οσο για τη συμβουλη σας βριθει πρωτοτυπιας, ουτε πηγε το μυαλο μου.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αλλα απ ο,τι φαινεται ηταν απλως μια περιοδος εκτος φορμας που μαλλον παρηλθε με συζητηση για αλλα θεματα που με "μπλοκαραν" ως προς αυτη. Οσον αφορα στις ιεροδουλες, εκει σχεδον ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα, τουναντιον θεωρω ευθυνονται στο οτι κακομαθα σε αψογα σωματα εν μερει
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
φίλε κυνικέ ,
δε βαρέθηκες να πηδάς την ίδια γυναίκα ?  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom