Νέα

Στα Όσκαρ ο Κυνόδοντας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bosikos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 318
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
μακαρι... ηταν πολυ καλη ταινια. βεβαια, μονο και μονο που προταθηκε, μπραβο τους!!!
 

~ioannis

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2007
Μηνύματα
50
Κριτικές
4
Like
1
Πόντοι
0
πολύ γερή μαλακία. για να δούμε πόσο θα την εκτιμήσουν! :cum:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
αυριο ελεγα να το δω
 

opeth

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
77
Like
13
Πόντοι
1.096
Τι καλή ταινεία ρε παιδιά... ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!! Αλλά θα μου πεις γούστα είναι αυτά. Πολύ ανωμαλία ρε παιδί μου αυτός ο σκηνοθέτης
 

newcummer

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
639
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
6
τεχνη ειναι φιλε μου... οποτε, ναι "γουστα" ειναι αυτα.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.739
Κριτικές
183
Like
3.098
Πόντοι
8.535
ουτε εμενα μου αρεσαι...βεβαια γουστα ειναι αυτα...το Στρελλα πολυ καλυτερο αν κ τελειως διαφορετικη ταινια απο τον Κυνοδοντα...
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Ωραια ταινια αλλα εχει παρει αρκετα στοιχεια απο ενα παλιοτερο μεξικανικο, δεν θυμαμαι τον τιτλο του αλλα κυκλοφορει στο google αν θυμαμαι καλα!
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
Καταρχήν εφόσον η ταινία έχει κερδίσει τόσες διακρίσεις αξίζουν συγχαρητήρια στους δημιουργούς της...
Μην είμαστε τόσο γκρινιάρηδες, τουλάχιστον διακριθήκαμε και σε κάτι θετικά ως χώρα...


Τώρα περί ορέξεως τα γούστα είναι πολλά. Σίγουρα είναι μια "ξεχωριστή", και σχετικά "πρωτότυπη" ταινία... Είναι ειδικού κοινού ταινία. Προσωπικά δεν με ενθουσίασε (κάτι στο μέτριο ένα πράγμα) και δεν την έχω και για Oscar, αλλά από την άλλη και πόσες άλλες τις βρίσκω πολύ μέτριες και όμως έχουν ξεχωρίσει (βλέπε την κατ' εμέ μάπα Inception). Ας μην θεωρούμε τους εαυτούς μας απόλυτους κριτές, αυτό ας το αφήσουμε στους "ειδικούς" του χώρου.
Νομίζω μια άποψη "μου άρεσε" / "δεν μου άρεσε" είναι χρήσιμη, αλλά οι αφορισμοί και τα τεράστια λόγια είναι για άλλους.

Προσωπικά λοιπόν την βρήκα μέτρια, σίγουρα κάποιες στιγμές με σοκάρισε με τα διάφορα περίεργα που συμβαίνουν. Αλλά δεν έφυγα και με κάποια αίσθηση ή ευχαρίστηση ότι είδα κάτι το ξεχωριστό.

Πάντως και πάλι μπράβο στους συντελεστές της ταινίας για την αντικειμενικά μεγάλη (για τα δεδομένα της χώρας μας) επιτυχία!

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Ωραια ταινια αλλα εχει παρει αρκετα στοιχεια απο ενα παλιοτερο μεξικανικο, δεν θυμαμαι τον τιτλο του αλλα κυκλοφορει στο google αν θυμαμαι καλα!
τυπε εχει κουμπουρια,γραβατες,σπαθια?
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290

Συνημμένα

  • stallone-cobra-poster021.jpg
    stallone-cobra-poster021.jpg
    42,1 KB · Εμφανίσεις: 11

lm

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2010
Μηνύματα
6
Κριτικές
22
Like
0
Πόντοι
10
καλη ταινια μοιαζει δεν την εχω δει αλλα στα οσκαρ ετσι κι αλλιως επικρατει μασονια και σιγα μην δωσουν οσκαρ σε ελληνικη ταινια
μπραβο παντως για την υποψηφιοτητα :rockon:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ρε παιδια ελεος αν αυτο το πραγμα το αποκαλειτε ταινια
στο τελος που ολα τα αδερφια παρτουζονονται
η που στην αρχη η ταινια ξεκιναει με γαμησια του γιου με τη νυχτοφυλακα του εργοστασιου
ολη η ταινια μου φαινετε μια αηδια
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Η ταινια ειναι παρα πολυ σπουδαια.. Βεβαια το σεναριο δεν ειναι απολυτως προτοτυπο/ εχει βρεθει μια παλια Μεξικανικη με παρεμφερες σεναριο
Αλλα δεν πειραζει- αν τη δειτε ως συνολο και παλι θα καταλαβετε οτι δεν ειναι τυχαια ταινια
Δυστυχως δεν εχει πολλες πιθανοτητες,αλλα και μονο που εφτασε εκει ειναι φοβερο επιτευγμα

ΥΓ Γι αυτους που κραζουν...Ειναι σαφες οτι υπαρχουν δυο σχολες στο σινεμα,οπως και στις αλλες τεχνες: Η σχολη των δημιουργηματων που εχουν προεκτασεις εξω απο την αιθουσα (δηλαδη αποσκοπουν στο να σε προβληματισουν για πραγματα), και των δημιουργηματων που κρατανε μεχρι να πεσουν οι τιτλοι τελους. Δεν υποτιμαω τα δευτερα, αλλα απλα καταλαβετε οτι ειναι ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ. Αν γενικα δεν σας αρεσει αυτο που λεγεται καλλιτεχνικο σινεμα- μην ασχολειστε καθολου/ μην βλεπετε καν τετοιες ταινιες. Δεν εχει νοημα να τις κραζετε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom