Νέα

Speed-Dating κλπ. γραφεία γνωριμιών & συνοικεσίων, δουλεύουν άραγε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εχω πάει σε SPEED DATING και...

  • Ηταν πολύ θετική εμπειρία

    Ψήφοι: 6 15,8%
  • Γνώρισα τον άνθρωπο μου

    Ψήφοι: 2 5,3%
  • Σκέτη κοροιδία

    Ψήφοι: 8 21,1%
  • Μου έκατσε καλή φάση !

    Ψήφοι: 5 13,2%
  • Τα εφτιαξα με παντρεμένη!

    Ψήφοι: 4 10,5%
  • Θα ξαναπήγαινα

    Ψήφοι: 3 7,9%
  • Εχασα την ώρα μου και τα λεφτά μου

    Ψήφοι: 10 26,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    38

Reality

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2019
Μηνύματα
94
Like
10
Πόντοι
0
700; Και μεις δουλεύουμε για βασικό.

Αύριο ανοίγω γραφείο. Ο Μασαζο υποδοχή, το πουλί τηλέφωνο, ο ακαποειρα διαφήμιση στο Βεργίνα, ο Αζαζελ θα παριστάνει τον παλιό πελάτη που έμεινε ευχαριστημένος. Μαζέψτε και δυο Ρωσίδες από ένα στούντιο να κάνουν τις νύφες και τέλος.

Στείλτε πμ!
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Να σας μεταφέρω την εμπειρία μου. Έχω δώσει σε δυο σοβαρά!!! γραφεία γνωριμιών γύρω στα 300 € σε διάστημα τριών ετών και το αποτέλεσμα είναι ΜΗΔΕΝ ούτε για εναν καφέ δεν έχω βγει.
Συναντώ τρία προφίλ γυναικών σε γενικές γραμμές. 1) Χονδρές ή άσχημες που δεν τις πλησιάζει αρσενικό. 2) Μέτριας εμφάνισης που ζητάν μόνο γάμο, συντηρητικές θα χαρακτήριζα. 3) Μέτριας εμφάνισης με υψηλές απαιτήσεις ή παράξενους χαρακτήρες.
  κατσε ρε μεγάλε, έδωσες 300 ευρώ και δεν βγήκες ούτε για καφέ ;;;;; Και τότε γιατί δεν έκανες μήνυση για απάτη να σού επιστρέψουν τα χρήματα τουλάχιστον ;;

Και αν είναι έτσι, πώς ξέρεις για τα 3 είδη προφίλ γυναικών εκεί μέσα;
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Παιδες ευχαριστώ για τις συμβουλές. Με αυτά που γράψατε οι όποιες σκέψεις μου να ψαχτώ πήγαν περίπατο, χαχα. Όπως τα φανταζόμουν.

χτές βράδυ έπεσε το μάτι μου σε μια διαφήμιση στην τηλεόραση ''Γραφείο συνοικεσίων Παμπουλίδης'' κλπ  vipdating.gr ,
δεν ξέρω περισσότερα αλλά, μού φάνηκαν οκ ....

Προσωπική εμπειρία δεν έχω από γραφεία να είμαι ειλικρινής , αλλά δεν αποκλείω , εάν κάποια στιγμή τελειώσουν οι όποιες επιλογές έχω ακόμα, να το δοκιμάσω ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
  κατσε ρε μεγάλε, έδωσες 300 ευρώ και δεν βγήκες ούτε για καφέ ;;;;; Και τότε γιατί δεν έκανες μήνυση για απάτη να σού επιστρέψουν τα χρήματα τουλάχιστον ;;

Και αν είναι έτσι, πώς ξέρεις για τα 3 είδη προφίλ γυναικών εκεί μέσα;
ηκε

Διευκρινίζω. Τα 300 € είναι το άθροισμα συνδρομών που έχω δώσει για να διατηρώ ενεργό προφίλ και να έχω δικαίωμα πρόσκλησης σε προφίλ γυναικών. Τα έχω δώσει σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα κι όχι εφάπαξ. Δεν μου υποσχέθηκε το γραφείο πως θα βρω γυναίκα 100%.
Τα προφίλ γυναικών που περιγράφω είναι η κρίση μου από την μελέτη των γυναικείων προφίλ.
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.411
Κριτικές
14
Like
3.423
Πόντοι
4.895
Ενα θα πώ μόνο...
Εχω φίλη μου που της δίνουν χαρτζηλίκι για να παίρνει πελάτες του γραφείου συνοικεσίων τηλέφωνο ή ακόμα και καφέ και μετά να τους λέει οτι θα το σκεφτεί η κάτι για να το ακυρώσει.
Μόνο και μόνο για να δείξει το γραφείο ότι ψάχνει για αυτούς την σωστή κοπέλλα. Πελάτες ? κυρίως από επαρχία από ότι  μου λέει.
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6

Κατανοητό ότι παίζει απάτη σε κάποια από αυτά, δεν διαφωνω ...

αλλά μεγάλα γραφέια συνοικεσίων τύπου Παπάς, Λούης, Παμπουλίδης κλπ, με έξωθεν προβολή κλπ,
γιατί να παίξουν απάτη για να λειτουργήσουν, πώς λειτουργούν τόσα χρόνια ;

Αν ήταν όντως τόσο απάτη, δεν θα είχαμε καταγγελίες, μηνύσεις, αγωγές, από όχι απλά δυσαρεστημένους πελάτες, αλλά απατημένους κατουσίαν πελάτες τους ;
Δεν θα είχαμε έστω πολλαπλά πόστ στο νετ, να τούς καρφώνουν και να τούς κακολογούν ;;

Πού είναι όλα αυτά ;;
Σκέψεις κάνω ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
ηκε

Διευκρινίζω. Τα 300 € είναι το άθροισμα συνδρομών που έχω δώσει για να διατηρώ ενεργό προφίλ και να έχω δικαίωμα πρόσκλησης σε προφίλ γυναικών. Τα έχω δώσει σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα κι όχι εφάπαξ. Δεν μου υποσχέθηκε το γραφείο πως θα βρω γυναίκα 100%.
Τα προφίλ γυναικών που περιγράφω είναι η κρίση μου από την μελέτη των γυναικείων προφίλ.

ερώτηση , και με πόσες βγήκες από αυτές ;;

Επίσης, για το προφίλ των γνυαικών που περιγράφεις, έχεις δίκιο, έτσι συμβαίνει σε τέτοια γραφεία, είναι λογικό.

Αλλωστε, αν η άλλη είναι καρακουκλάρα, έξυπνη και χωρίς κόμπλεξ δε θα έμπαινε καν στην διαδικασία αυτή ....Προκειται συνήθως είτε για γυναίκες με ψυχολογικα, είτε για μέτριες εμφανησιακά, ή και άσχημες ...
Απλά, από ένα σημείο κ μετά, αρχίζεις και συμβιβάζεσαι , σε ένα βαθμό ...
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
προσωπικα το μονο γραφειο που ξερω και εχει αποτελεσμα ειναι της Αννουλας της Φλωρινιωτη
η κοπελα λενε ειχε παθος να ταιριαζει κοσμο η προξενητρα της νυχτας ηταν μεχρι που το εκανε δουλεια
Φιλαρακι απο Πειραια εκανε σχεση η οποια παει καλα
περισσοτερες λεπτομερειες τηλεφωνα διευθυνση και τετοια δεν γνωριζω
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
ερώτηση , και με πόσες βγήκες από αυτές ;;

Επίσης, για το προφίλ των γνυαικών που περιγράφεις, έχεις δίκιο, έτσι συμβαίνει σε τέτοια γραφεία, είναι λογικό.

Αλλωστε, αν η άλλη είναι καρακουκλάρα, έξυπνη και χωρίς κόμπλεξ δε θα έμπαινε καν στην διαδικασία αυτή ....Προκειται συνήθως είτε για γυναίκες με ψυχολογικα, είτε για μέτριες εμφανησιακά, ή και άσχημες ...
Απλά, από ένα σημείο κ μετά, αρχίζεις και συμβιβάζεσαι , σε ένα βαθμό ...

Από την περιήγηση μου στα γραφεία συνοικεσίων είχα μια θετική απάντηση από μια όμορφη με την οποία δεν βγήκα τελικά ποτέ και μία εκδήλωση ενδιαφέροντος απο μία γυναίκα που δεν μου άρεσε κι απέρριψα εγώ. Από παιχνίδι γνωριμιών που έχω συμμετάσχει έχω βγει με δυο.
 

gpaparas

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
54
Κριτικές
5
Like
104
Πόντοι
0
προσωπικα το μονο γραφειο που ξερω και εχει αποτελεσμα ειναι της Αννουλας της Φλωρινιωτη
η κοπελα λενε ειχε παθος να ταιριαζει κοσμο η προξενητρα της νυχτας ηταν μεχρι που το εκανε δουλεια
Φιλαρακι απο Πειραια εκανε σχεση η οποια παει καλα
περισσοτερες λεπτομερειες τηλεφωνα διευθυνση και τετοια δεν γνωριζω

ε τότε θα πέσουμε έκει..χε..χε.!!
 

aero111

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2014
Μηνύματα
597
Κριτικές
6
Like
343
Πόντοι
26
μακρια παιδια τεραστια απατη!!!!!!!!
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Κατανοητό ότι παίζει απάτη σε κάποια από αυτά, δεν διαφωνω ...

αλλά μεγάλα γραφέια συνοικεσίων τύπου Παπάς, Λούης, Παμπουλίδης κλπ, με έξωθεν προβολή κλπ,
γιατί να παίξουν απάτη για να λειτουργήσουν, πώς λειτουργούν τόσα χρόνια ;

Αν ήταν όντως τόσο απάτη, δεν θα είχαμε καταγγελίες, μηνύσεις, αγωγές, από όχι απλά δυσαρεστημένους πελάτες, αλλά απατημένους κατουσίαν πελάτες τους ;
Δεν θα είχαμε έστω πολλαπλά πόστ στο νετ, να τούς καρφώνουν και να τούς κακολογούν ;;

Πού είναι όλα αυτά ;;
Σκέψεις κάνω ...

σιγουρα δεν ειναι ολα απατη.πρεπει να εισαι προσεχτικος να καταλαβεις τι παιζει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

satsok13

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
44
Like
6
Πόντοι
0
Γνωστος μου 40αρης (42αρης πλεον) που θελει να κανει οικογενεια αλλα δεν εχει κυκλο εχει γραφτει σε ενα γραφειο καπου στο κεντρο.
Εδω και 2 χρονια εχει βγει με καμια 10αρια κοπελες.
Εσκασε 500ε οταν γραφτηκε δηλωνοντας το προφιλ της κοπελας που ψαχνει.
Συγκεκριμενα δεν την ηθελε παχουλη δεν τον ενοιαζε το επαγγελμα την ηθελε μεχρι 38 το πολυ.
Απο το γραφειο τον καλουν του δινουν το τηλ της κοπελας και βγαινουν ραντεβου.
Φωτο δεν βλεπει κανεις πριν βγουν.
Γενικα πιεζει πολλες φορες με τηλ το γραφειο γιατι μαλλον δεν υπαρχει πληθωρα επιλογων.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 204567

Επισκέπτης
Γνωστος μου 40αρης (42αρης πλεον) που θελει να κανει οικογενεια αλλα δεν εχει κυκλο εχει γραφτει σε ενα γραφειο καπου στο κεντρο.
Εδω και 2 χρονια εχει βγει με καμια 10αρια κοπελες.
Εσκασε 500ε οταν γραφτηκε δηλωνοντας το προφιλ της κοπελας που ψαχνει.
Συγκεκριμενα δεν την ηθελε παχουλη δεν τον ενοιαζε το επαγγελμα την ηθελε μεχρι 38 το πολυ.
Απο το γραφειο τον καλουν του δινουν το τηλ της κοπελας και βγαινουν ραντεβου.
Φωτο δεν βλεπει κανεις πριν βγουν.
Γενικα πιεζει πολλες φορες με τηλ το γραφειο γιατι μαλλον δεν υπαρχει πληθωρα επιλογων.


42 μια χαρα ηλικια για παντρεια είναι το ζήτημα ειναι ποια απο αυτα τα γραφεία ειναι αξιόλογα και ποιά ειναι μουφα
.Να πληρώσεις μεν αλλα να μην σου φάνε τα λεφτά, να μην σε πουλησουν φουμαρα για μεταξωτές κορδέλες.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Γνωστος μου 40αρης (42αρης πλεον) που θελει να κανει οικογενεια αλλα δεν εχει κυκλο εχει γραφτει σε ενα γραφειο καπου στο κεντρο.
Εδω και 2 χρονια εχει βγει με καμια 10αρια κοπελες.
Εσκασε 500ε οταν γραφτηκε δηλωνοντας το προφιλ της κοπελας που ψαχνει.
Συγκεκριμενα δεν την ηθελε παχουλη δεν τον ενοιαζε το επαγγελμα την ηθελε μεχρι 38 το πολυ.
Απο το γραφειο τον καλουν του δινουν το τηλ της κοπελας και βγαινουν ραντεβου.
Φωτο δεν βλεπει κανεις πριν βγουν.
Γενικα πιεζει πολλες φορες με τηλ το γραφειο γιατι μαλλον δεν υπαρχει πληθωρα επιλογων.
αυτό είναι όπως το ανέκδοτο που πάει κάποιος στον ουρολόγο και λέει γιατρέ ενας γνωστός μου δεν του σηκώνεται κλπ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 204567

Επισκέπτης
Εχει κανείς εμπειρία απο αξιόλογο γραφείο - speed dating στην πόλη της Θεσσαλονίκης ;
 

panos.t

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2010
Μηνύματα
117
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
παιδια τον Θανο στην Σολωνος τον εχει δοκιμασει κανεις..; βγαινει και σε καναλια πολλα χρονια τωρα απο το 1985 νομιζω, πολυ μεγαλο και δημοφηλες γραφειο γνωριμιων..ειχα παει μια φορα για να μαθω πως εινια η διαδικασια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
τελικα σε παντρεψε ο κυρ Θανος?
 

panos.t

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2010
Μηνύματα
117
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
Ξαδερφος μου οταν χώρισε πηγε σε ενα στο Πειραιά τη Λούη, του έδινε κάθε βδομάδα μια γυναίκα για ραντεβού αλλα δε του αρεσε καμια ποτέ. Μετα γραφτηκε σε εναν απατεώνα τον Θάνο στο κολωνάκι ο οποιος του πήρε τα λεφτα βάζωντας δόλωμα τη κόρη του καλο μουνάκι. Οταν πήρε τα λεφτά 600ε τον έγραψε στα αρχίδια του και οποτε καλουσε ο ξαδερφος μου τον απατεώνα του ελεγε παπατζιλίκια οτι δεν έχει γυναίκες και ψάχνει. μια φορα του έδωσε μια γκόμενα για ραντεβού να γνωριστούνε η οποία ήταν πουτάνα του ειπε απ το τηλέφωνο αυτη.
απο κι ως που απατεωνας ο θανος που βγαινει σε καναλια χρονιααα τωραα...; δε νομιζω... να ισχυει... εχουν παει πολλοι πελατες εκει και εχουν μεινει ευχαριστημενοι...μου κανει εντυπωση που λενε καποια παιδια απο πανω για καοια γραφεια απατεωνιες ..γιατι δεν εγιναν καταγγελιες ..; γιατι δεν βγηκαν τις ειδησεις...; τιποτα απο ολα αυτα...αρα.... ειναι αληθεια ολα αυτα ..πως θα τα πιστεψουμε ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom