Νέα

Speed-Dating κλπ. γραφεία γνωριμιών & συνοικεσίων, δουλεύουν άραγε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχω πάει σε SPEED DATING και...

  • Ηταν πολύ θετική εμπειρία

    Ψήφοι: 6 15,8%
  • Γνώρισα τον άνθρωπο μου

    Ψήφοι: 2 5,3%
  • Σκέτη κοροιδία

    Ψήφοι: 8 21,1%
  • Μου έκατσε καλή φάση !

    Ψήφοι: 5 13,2%
  • Τα εφτιαξα με παντρεμένη!

    Ψήφοι: 4 10,5%
  • Θα ξαναπήγαινα

    Ψήφοι: 3 7,9%
  • Εχασα την ώρα μου και τα λεφτά μου

    Ψήφοι: 10 26,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    38
OP
OP
leonidas

leonidas

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
138
Like
34
Πόντοι
1
Πότε  Επιτέλους θα κάνουμε μάγκε ολους αυτους τους καραγκιοζηδες ?
πανω στο αγχος μας για σχεση ,για γαμησι και οτιδηποτε αλλο πατανε αυτοι και μας πιανουν κοροιδα
STOP  STOP  STOP  STOP  STOP  STOP  STOP
Προσοχη και στα παπαγαλακια που υπαρχουν εδω .
 

manolis69

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.264
Κριτικές
31
Like
1.306
Πόντοι
5.605
:headbang2:STOP   STOP  STOP  STOP  STOP  STOP  STOP :blowup:
Προσοχη και στα παπαγαλακια που υπαρχουν εδω  :headbang1:
 

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
4
Like
155
Πόντοι
16
Eχω κλείσει ραντεβού για ****** σε αυτό





mod:
Καλου κακου, ποτε δε ξερεις σου σβηνω το ποτε εχεις ραντεβου.
Αντε και καλη σοδεια ;)
 

male123

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2007
Μηνύματα
490
Like
48
Πόντοι
1
μην πατε σε τετοια γραφεια. θα σας φανε τα λεφτα στα σιγουρα και θα τα κλαιτε.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Eχω κλείσει ραντεβού για ****** σε αυτό
Εχει κανένας εμπειρία από αυτό; Αξίζει τον κόπο η δοκιμή ή είναι απάτη;



mod:
Καλου κακου, ποτε δε ξερεις σου σβηνω το ποτε εχεις ραντεβου.
Αντε και καλη σοδεια ;)


Στις ΗΠΑ δουλεύει κάργα.
Έχω φίλο (Έλληνα) που έχει γαμήσει πάνω απο 8 γκόμενες μέσα σε 6 μήνες απο το σύστημα αυτό.
Βέβαια ο τύπος "τραβάει" (ωραίος, λεφτάς, χωρισμένος, κλπ), αλλά το σίγουρο είναι ότι όσες πάνε εκεί "ψάχνονται".
Εξαρτάται απο σένα και πως θα το παίξεις...

Ξέρω πως δουλεύει, και είναι πράγματι ένα πολύ έξυπνο σύστημα!
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Τελικα Dim72 πηγες ειδες και ενικησες η ηταν μουφα????
 

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
4
Like
155
Πόντοι
16
Πήγα γενικά φάνηκε οκ η φάση δεν έκατσε κάτι βέβαια 1-2 καλές δε με διάλεξαν άλλες 2 που με διάλεξαν δε μου άρεσαν εμένα..Με τη μία βγήκα αλλά δεν προχώρησα γιατί δε μου άρεσε ιδιαίτερα και ηλικιακά πρέπει να μου ριχνε καμιά πενταετία και ήθελε σοβαρά κλπ.. Υπάρχουν και το . Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο από αυτά ή αν ξέρει κάποιο άλλο ας ενημερώσει.
 

stathis1971

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Να ρωτήσω και εγώ μετη σειρά μου...πόσο πάει το μαλλί για τα ******;
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Να ρωτήσω και εγώ μετη σειρά μου...πόσο πάει το μαλλί για τα speed dating;

Ναι, αυτή είναι πολύ κρίσιμη ερώτηση... Στις ΗΠΑ είναι $30 η "συνέντευξη", χώρια κάποιο πενηντάρι νομίζω που πληρώνεις για να "γραφτείς"... 1 ? = 1,35 $ σήμερα.
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Eίχα πάει σε αυτό στο Κολωνάκι και δε με δέχτηκαν γιατί λέει οι γυναίκες που πάνε εκεί είναι από 27 και πάνω.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Eίχα πάει σε αυτό στο Κολωνάκι και δε με δέχτηκαν γιατί λέει οι γυναίκες που πάνε εκεί είναι από 27 και πάνω.

Το ότι δε σε δέχτηκαν (εφ όσον είσαι μικρός), δείχνει μια σοβαρότητα. Δηλαδή έχουν κάποιους κανόνες, και τους τηρούν, έστω και άν χάσουν το χρήμα.

Άλλη καμιά πληροφορία κανείς?
 

ALANIARIS13

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2006
Μηνύματα
105
Like
0
Πόντοι
1
Μακρια παιδια. Οποιος ομως ειναι παθων, ας βάζει τα στοιχεια εδω για να τους ξεμπροστιαζει
 

mrbig69

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
153
Like
0
Πόντοι
1
Υπαρχουν αυτου του ειδους οι αγγελιες οι οποιες αναφερονται σε γραφεια γνωριμιων και ειναι εντελως ΜΟΥΦΑ δηλαδη σου λενε να γραφτεις με  κωστος 60Ευρο η 80Ευρο η 100Ευρο και να σε φερουν σε εποικινωνια απο 
τρεις {3} εως πεντε {5} κοπελες  αλλα στα δεκα {10}τηλεφωνα που σου δεινουν τα εννεα {9} ειναι κλειστα η λαθος  ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ  αυτα υπαρχουν στην εφημεριδα Κρητικες Αγγελιες & στην ιστιοδελιδα ] επιφυλασωμαι να διμοσιευσω και αλλες αγγελιες μολις πεσουν στην αντιληψη μου

ΗΡΑΚΛΕΙΟ -
ΕΧΩ ΤΣΑΧΠΙΝΙΑ και ζωηρή φαντασία και θέλω γνωριμία με αρρενωπό κύριο που να ξέρει να εκτιμά τη θηλυκότητα, από κυρία.
Πληροφορίες τηλ. : 69......56  ειναι στην περιοχη τις Ομονοιας
E-1246


ΗΡΑΚΛΕΙΟ -
ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ Γυμναστικής Ακαδημίας, αξιοθαύμαστη με πλούσια θηλυκά στοιχεία, ιδιαίτερα όμορφη, ζητά γνωριμία με κύριο.
Πληροφορίες τηλ. : 69.......2 
E-1246


ΗΡΑΚΛΕΙΟ -
ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ αισθητικής, εκρηκτικής παρουσίας, με τέλειες αναλογίες ανοιχτόχρωμη με μπλε μάτια, επιθυμεί γνωριμία με νέο σοβαρό, κατά προτίμηση φιλότεχνο.
Πληροφορίες τηλ. : 69.......4 
E-1246



Ακριβώς  οι ίδιες αγγελιες παίζουν και στην Καλαμάτα ,εφημερίδα    Ελευθερία. 
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Μπηκα στα 2 SITE των ταχυραντεβου και εβγαλα καποια συμπερασματα...Δεν ξερω τι γινεται στην Αμερικη,γιατι εκει ειναι και διαφορετικη η κοινωνια τους,αλλα για Ελλαδα το βλεπω πολυ μουφα το συστημα...Τα γραφεια αυτα κονομανε 30-40 ευρω ,αεριτζιδικα λεφτα, το ατομο χωρις να προσφερουν στην ουσια τιποτα...
Στην Ελλαδα για καθε 10 αντρες που ειναι μονοι τους,ψαχνονται γενικως και εκδηλωνουν την συγκεκριμενη προθεση τους,αντιστοιχει μια γυναικα μονο...Αρκει να μπειτε στα site των γνωριμιων για να καταλαβετε τη συγκεκριμενη αναλογια...Λιγες γυναικες-πολλοι αντρες και η καθε μια φορτωμενη με δεκαδες μηνυματα στη σελιδα της,λες και ειναι η Μονικα Μπελουτσι...
Για να προσφερουν ισο αριθμο αντρων-γυναικων στα ταχυραντεβου τα συγκεκριμενα γραφεια πρεπει να συμβαινουν τα εξης:
1)Να αποκλειουν τους περισσοτερους αντρες,που δεν το νομιζω γιατι ετσι χανουν τα περισσοτερα φραγκα...
2)Να ειναι φορτωμενα με μπαζο-βαλκανιες που στο ρεπο τους απο το να καθαριζουν σκαλες και να προσεχουν γερους ,ψαχνουν να βρουν τον ιδανικο ελληνα γαμπρο...
3)Να εχουν καποιες ομορφες γυναικες,οι οποιες να τα παιρνουν απο το γραφειο κανονικα και να παιζουν τον ρολο του κραχτη,σπαζοντας την μονοτονια των μπαζων...Στο τελος φυσικα αυτες δεν επιλεγουν ποτε και κανεναν να δωσουν τα στοιχεια τους...

Αρα τι μενει ,καποιες ελαχιστες που πραγματικα ψαχνονται και μαλλον για να εχουν παει στα ταχυραντεβου ή δεν θα βλεπονται ή θα εχουν καποιο μεγαλο ''κουσουρι''...

Το να παει γυναικοπαρεα με καποια καλα κομματια για χαβαλε στα ταχυραντεβου το βλεπω μαλλον απιθανο για ελλαδα...Δεν εχει προχωρησει τοσο πολυ η ελληνικη κοινωνια,οπως εξω...

Τελοςπαντων αν εχει παει κανενας,να μας πει και αυτος πως το βλεπει και αν εχει κανει κατι,γιατι ειναι αρκετα ενδιαφερον το ολο σεναριο...


 

atopon

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
63
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
0
Καλημέρα σε όλους, ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραστούμε εμπειρίες σας απο τα λεγόμενα "ταχυραντεβού¨", τύπου speed dating.
Εχει κάποιος βρεθεί σε τέτοια ραντεβού, ήταν θετική η εμπειρία του, ήταν μόνο για σοβαρή γνωριμία ή υπήρχε και περίπτωση περιστασιακού σεξ?
Για όσους δεν ξέρουν τι είναι το speed dating παραθέτω το site
 

bunny.bunny

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2006
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
δεν εχω εμπειρια αλλα μου σκαει απατη το site...
 

atopon

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
63
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
0
Εγω εχω πάει και γενικά μου άρεσε σαν φάση γιατι είναι άμεσο,η σου αρέσω ή όχι. Εχει μια ψυχρότητα και μια αμηχανία αλλά σκέφτηκα ότι θα ήταν πολύ καλό αν μπορούσε με κάποιο τρόπο να γίνεται αυτό σε κάποιο site  με αληθινά πρόσωπα όμως και όχι με μαιμούδες, τύποι σαν τον Brant Pit και χαρμανιασμένες Angelines. Ισως είναι μια λύση για εμάς τους παντρεμένους που ψάχνουμε και άλλες λύσεις πέρα απο τον πληρωμένο έρωτα. Το δύσκολο είναι να ερθεις σε επαφή με τις αντίστοιχες παντρεμένες εχέμυθα και χωρίς να φοβούνται αυτές ή εσύ για ..αποκαλύψεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom