Νέα

SOS !Ξέρει κανείς τι γλώσσα ειναι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fanis55555
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 121
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
1.992
Πόντοι
4.375
OK  -   μπορει να εχεις   δικο-    Βοηθάω  (εχω  ζήσει χρόνια  στην Αυστρία)  >>.   στο    1     λεει  αυτος= εχετε  ωραίες  καμπύλες  (  Sie haben schoene Kurven)  /  αυτη  λέει  >> ευχαριστώ  /   αυτος=   "  σε αυτο δεν μπορει κανεις  να αντισταθεί "= das kann man  nicht  widerstehen  -  /  2  μετα αυτος  λέει κατι για  κρεας  ( Fleisch) = τι κρεας =  κρεατικο  μαγειρευετε   >. /  αυτη  λέει  >    λουκανικάκια  ( Wuerstchen)>>    Αυτος=   "   τα κανετε  ζουμερα   (saftig)   ή σκληρούτσικα  ( knackig)  ?     αυτη  λέει  > " ζουμερα   (saftig) "    κλπ-  Ok  ..αυτα ..
Αναχωρω το πρωι για εκτος  Αθηνων -  Good luck
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
OK  -   μπορει να εχεις   δικο-    Βοηθάω  (εχω  ζήσει χρόνια  στην Αυστρία)  >>.   στο    1     λεει  αυτος= εχετε  ωραίες  καμπύλες  (  Sie haben schoene Kurven)  /  αυτη  λέει  >> ευχαριστώ  /   αυτος=   "  σε αυτο δεν μπορει κανεις  να αντισταθεί "= das kann man  nicht  widerstehen  -  /  2  μετα αυτος  λέει κατι για  κρεας  ( Fleisch) = τι κρεας =  κρεατικο  μαγειρευετε   >. /  αυτη  λέει  >    λουκανικάκια  ( Wuerstchen)>>    Αυτος=   "   τα κανετε  ζουμερα   (saftig)   ή σκληρούτσικα  ( knackig)  ?     αυτη  λέει  > " ζουμερα   (saftig) "    κλπ-  Ok  ..αυτα ..
Αναχωρω το πρωι για εκτος  Αθηνων -  Good luck


ευχαριστω για τη βοηθεια ,καλο ταξιδι.
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
οποιος  μπορει να βοηθησει στη μεταφραση απο τις ηχογραφησεις θα βοηθουσε πολυ ενα βασανισμενο ανθρωπο να ησυχασει,ευχαριστω
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.198
Κριτικές
35
Like
4.542
Πόντοι
2.046
οποιος  μπορει να βοηθησει στη μεταφραση απο τις ηχογραφησεις θα βοηθουσε πολυ ενα βασανισμενο ανθρωπο να ησυχασει,ευχαριστω
Ρε Πανοφανη τωρα που εδιωξες τα Ελληνικα γουρουνια η Λενα ψαχνει να δοκιμασει εισαγωμενα ακομα δε το καταλαβες
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
Πότε έμαθε η Λένα γερμανικά ρε μάπα;

εχει δικιο οντως δεν ειχα ιδεα αυτη τη φορα οτι η λενα εμαθα γερμανικα γι αυτο εχω σκασει να μαθω τι λενε σε αυτο το κοματι εστω που ηχογραφησα
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
1.992
Πόντοι
4.375
λοιπον - ωραια  χανουμε τον  καιρο μας . να το κλεισουμε.---- >Στα  audio  μιλανε : ενας ΓΕΡΜΑΝΟΣ  και μια  ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ . πιο    ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ  .. απο τον  αντρα . και με προφορά  εκφωνήτριας  της  κρατικης  τηλεόρασης  ΑRD,  Όθεν .. Adios    -  και ντροπή  >:(
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
λοιπον - ωραια  χανουμε τον  καιρο μας . να το κλεισουμε.---- >Στα   audio  μιλανε : ενας ΓΕΡΜΑΝΟΣ  και μια   ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ . πιο     ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ  .. απο τον  αντρα . και με προφορά   εκφωνήτριας  της   κρατικης   τηλεόρασης   ΑRD,   Όθεν .. Adios     -  και ντροπή  >:(



σταματα να με δουλευεις και απο που κι ωσπου η γυναικα μου ειναι γερμανιδα και μαλιστα εκφωνητρια;δηλαδη τι λεει δεν μιλαει καθημερινα ;τι ειναι πια αυτος ο διαλογος περιγραφη ποδοσφαιρικου αγώνα;
στο τελος οπως παει θα κλεισετε το θεμα και ολοι θα εχουν μαθει τι λενε εκτος απο μενα .αν καποιος μπορουσε να μου πει τι λενε για να ησυχασω και γω πριν το κλησετε  θα το εκτιμουσα πολυ.ευχαριστω
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
1.992
Πόντοι
4.375
Και εσυ  σταμάτα  να  δουλευεις  εμας.  και 160.000 μελη . Αν  καιγεσαι  τοσο πολυ.  πας  και  δινεις ενα    10ευρακι σε ενα  φρονιστηριο γερμανικων    4  λεπτα  θα τους  παρει να σου το  μετφρασουν.. Καλο ξημερωμα
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
Και εσυ  σταμάτα   να  δουλευεις   εμας.  και 160.000 μελη . Αν  καιγεσαι  τοσο πολυ.  πας  και   δινεις ενα    10ευρακι σε ενα  φρονιστηριο γερμανικων    4  λεπτα   θα τους  παρει να σου το   μετφρασουν.. Καλο ξημερωμα


πρωτον δεν σας δουλευω και δευτερον δεν πιεσα κανεναν ειπα αν μπορει καποιος.τωρα οσο για το φροντηστηριο γερμανικων το ξερω οτι θα μου το μεταφρασουν αλλα εκει δεν θα ειναι ανωνυμα και αν υπαρχει κατι προσβλητικο μεσα δεν θα ηθελα να γινω βουκινο .
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
1.992
Πόντοι
4.375
Φιλε μου -  η γυναικα  σου μιλαει στη συνομιλία ?  Τι εθνικοτητας είναι η  η γυναικα  σου ?
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
Φιλε μου -   η γυναικα  σου μιλαει στη συνομιλία ?  Τι εθνικοτητας είναι η  η γυναικα  σου ?



δεν ειναι γερμανιδα η γυναικα μου οι φωνες ομως ειναι αλοιωμενες το ειπα και στην αρχη αυτο οταν ανεβασα τους ηχους
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
1.992
Πόντοι
4.375
δεν ειναι γερμανιδα η γυναικα μου οι φωνες ομως ειναι αλοιωμενες το ειπα και στην αρχη αυτο οταν ανεβασα τους ηχους
Kαι  εγω εχω μητρικη   γλωσσα  τα γερμανικα- και  ξαναλέω οτι ειναι ΔΥΟ ΓΕΡΜΑΝΟΙ  που μιλανε 1000%- οτι  γουσταρεις να ξενυχτας   κοσμο και καιρος ειναι να  ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ  ΤΟ ΘΡΕΝΤ !
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
Kαι  εγω εχω μητρικη   γλωσσα  τα γερμανικα- και  ξαναλέω οτι ειναι ΔΥΟ ΓΕΡΜΑΝΟΙ  που μιλανε 1000%- οτι  γουσταρεις να ξενυχτας   κοσμο και καιρος ειναι να  ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ  ΤΟ ΘΡΕΝΤ !



για τον αλλον δεν ξερω μπορει και να ειναι αλλα για τη γυναικα μου απο τοτε που τη γνωρισα μεχρι τωρα ειναι ελληνιδα .αποκλιεται να ηταν γερμανιδα και να μου το κρυβε δε νομιζεις;
επισης δεν νομιζω να ξενυχτησα κανεναν χωρις τη θεληση του ,ετσι κι αλλιως ολοι ξενυχτηδες ειμαστε εδω μεσα.
τελος ουτε και μενα μ αρεσει να χανω το χρονο μου αδικα οποτε δεν ξανασχολουμαι .ετσι κι αλλιως αν μπορουσε και ηθελε καποιος να το μεταφρασει θα το ειχε κανει ηδη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom