Νέα

Sos προβλημα με το ταμπλετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 32
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.701
Κριτικές
15
Like
11.321
Πόντοι
3.846
Λογικό.
Απλά κάνε απεγκατάσταση το google play και μετά εγκατάσταση ξανά.
Κόλλησε με κάποιο update.
Μην γράφεις μαλακίες άμα δεν ξέρεις.
Δεν γίνεται απεγκατασταση του google play. Θες να βοηθήσεις ή να του το κολλήσεις;

Σαφώς έχει χοντρό θέμα και μόνο χειρότερο μπορεί να γίνει το πρόβλημα με τέτοιες συμβουλές.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896
....αδελφε, μην κανεις τπτ εαν πρωτα δεν το κουμπωσεις σε pc και να αντιγραψεις φωτο-βιντεο-αρχεια κτλ-κτλ. Πρωτα backup και μετα βλεπεις κ παλευεις το τι θα κανεις!
 

Maik2022

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2022
Μηνύματα
55
Κριτικές
4
Like
318
Πόντοι
280
Μην γράφεις μαλακίες άμα δεν ξέρεις.
Δεν γίνεται απεγκατασταση του google play. Θες να βοηθήσεις ή να του το κολλήσεις;

Σαφώς έχει χοντρό θέμα και μόνο χειρότερο μπορεί να γίνει το πρόβλημα με τέτοιες συμβουλές.
Καλό θα ήταν να μιλάς πιο κόσμια.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Προδήλως είναι θέμα της εφαρμογής.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.701
Κριτικές
15
Like
11.321
Πόντοι
3.846
Καλό θα ήταν να μιλάς πιο κόσμια.
Πριν έλεγες για απεγκατάσταση του Google play.
Τώρα βάζεις άρθρο για το Google app.
Αν δεν ξέρεις ότι αυτά είναι 2 διαφορετικά πράγματα, τότε κόσμια σου λέω ότι είσαι άσχετος με Android και σταμάτα να συμβουλεύεις κόσμο.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.116
Like
1.900
Πόντοι
216
Μην γράφεις μαλακίες άμα δεν ξέρεις.
Δεν γίνεται απεγκατασταση του google play. Θες να βοηθήσεις ή να του το κολλήσεις;

Σαφώς έχει χοντρό θέμα και μόνο χειρότερο μπορεί να γίνει το πρόβλημα με τέτοιες συμβουλές.
Αφου δεν γινεται απεγκατασταση τοτε πως θα χειροτερεψει το πραγμα, καπου μας μπερδεψες....
Αν κανει disabled του play απεγκατασταση των updates και μετα enabled και update ειναι μια επιλογη πιστευω ασφαλης μπας και ξεκολλησει....
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
Εχει δυο μερες που το ταμπλετ μου βγαζει ασταματητα αυτα τα δυο μηνυματα. Και να τα σβήσεις ξαναεπιστρεφουν αμεσως.
Τι επανεκιννηση, τι διαγραφη μνημης,τι καθαρισμο εχω κανει αλλα τιποτα.

Προτεινει κανας μυστης κατι?

Screenshot_20220705-082203_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220705-082157_Samsung Internet.jpg

Format...​

 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.706
Κριτικές
164
Like
81.742
Πόντοι
46.223
Εχει δυο μερες που το ταμπλετ μου βγαζει ασταματητα αυτα τα δυο μηνυματα. Και να τα σβήσεις ξαναεπιστρεφουν αμεσως.
Τι επανεκιννηση, τι διαγραφη μνημης,τι καθαρισμο εχω κανει αλλα τιποτα.

Προτεινει κανας μυστης κατι?

Screenshot_20220705-082203_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220705-082157_Samsung Internet.jpg

Εγώ συνήθως για αυτά τα θέματα χρησιμοποιώ το σφυρί ...

Δεν σου εγγυώμαι το αποτέλεσμα όμως.

smashing ron swanson GIF


ή

Περίμενε να γίνει κάποια νέα αναβάθμιση.

3 - 6 μήνες ...

:tooth: :tooth:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Odin_

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.701
Κριτικές
15
Like
11.321
Πόντοι
3.846
Αφου δεν γινεται απεγκατασταση τοτε πως θα χειροτερεψει το πραγμα, καπου μας μπερδεψες....
Αν κανει disabled του play απεγκατασταση των updates και μετα enabled και update ειναι μια επιλογη πιστευω ασφαλης μπας και ξεκολλησει....
Αν ξεκινήσει να πειράζει το Google play, μπορεί να κάνει καμιά γενικότερη ζημιά, αν δεν έχει γίνει ήδη με αυτές τις συμβουλές που διαβάζω εδώ μέσα.
Τώρα, όπως έχει γίνει η κατάσταση, backup και factory reset καλύτερα για να ησυχάσει. Δεν φτιάχνονται έτσι απλά τα Google services αν ξεκινήσουν και έχουν θέμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: soul3
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Εχει δυο μερες που το ταμπλετ μου βγαζει ασταματητα αυτα τα δυο μηνυματα. Και να τα σβήσεις ξαναεπιστρεφουν αμεσως.
Τι επανεκιννηση, τι διαγραφη μνημης,τι καθαρισμο εχω κανει αλλα τιποτα.

Προτεινει κανας μυστης κατι?

Screenshot_20220705-082203_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220705-082157_Samsung Internet.jpg
Δεν γνωρίζω αν η συμβουλή μου είναι άχρηστη. Από την αρχή που πήρα λαπτοπ, πήρα και εξωτερικό σκληρό δίσκο στον οποίο μετέφερα όσα αρχεία θεωρούσα σημαντικά για μένα. ΑΡΓΆ Ή ΓΡΉΓΟΡΑ, όλα τα λαπτοπ / P.C. / τάμπλετ κρασσάρουν και τα χάνεις όλα. Θωρακίσου για την επόμενη φορά λοιπόν
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
504
Πόντοι
301
Έλα Urlauber,σβήσε cookies und Cache από Browser,μετά το ίδιο από Google Play Store εφαρμογές στα settings.Eλευθέρωσε όσο χώρο μπορείς από παλιά αρχεία η βίντεο που δεν βλέπεις πια.Και μετά restart... κανονικά θα δουλέψει..!!
 

desade19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
12
Like
264
Πόντοι
290
1. Έλεγξε πόσο ελεύθερο χώρο έχεις (αν έχεις λίγα μόνο MB, το android είναι πολύ πιθανό να βγάζει προβλήματα). Αν είναι όντως λίγος, κάνε διαγραφή της cache και προσωρινών δεδομένων από όλες σου τις εφαρμογές (ξεκινώντας από το Google Play). Αν δεν ελευθερωθεί αρκετός χώρος έτσι, διέγραψε/μετέφερε κάμποσα αρχεία/εφαρμογές κτλ. ώστε να ελευθερωθεί χώρος (αν μπορείς, φτάσε τουλάχιστον 2GB ελεύθερα γιατί μπορεί το κώλυμα να προκαλείται από αδυναμία του Google Play να κατεβάσει updates για τις εφαρμογές σου).

2. Εφόσον δεν είναι πρόβλημα χώρου, σύνδεσε το tablet στο PC και αντέγραψε ό,τι θες να κρατήσεις διότι...

3. Θα πρέπει να κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Φυσικά, μπορείς να το αφήσεις κάνα-δυο μέρες για να δεις αν ξεκολλήσει αλλά η εμπειρία μου λέει ότι αυτό είναι σπάνιο...

Επίσης, τα tablet της Lenovo δεν είναι ό,τι καλύτερο. Όποτε αλλάξεις tablet, πάρε κάτι άλλο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom