Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 551K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
εγω που μενω επαρχια οταν πηρα τηλ στο ΚΕΕΛΠΝΟ μου ειπαν να παω στο νοσοκομειο στο τμημα αιμοδοσιας για την εξεταση,, :sunglasses:
 

condo

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.007
έπρεπε να είχες ήδη πάει
προφάνως του λες το λόγο που είσαι εκεί
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.739
Κριτικές
183
Like
3.098
Πόντοι
8.535
πρώτα κάνουμε εξετάσεις και αν είμαστε υγειείς δίνουμε αίμα!!
Δεν χρείαζεται να κολήσουμε κ αλλούς επείδη είμαστε μαλάκες, οτι ασθένεια είναι αυτή
+1..
υστερα αν εχεις ΣΜΝ?δεν φτανει μονο το τεστ για hiv....μη κανετε μαλακιες κ πατε να δωσετε αιμα ετσι...καντε ελεγχο κανονικο...
 

Επισκέπτης
παιδες σημερα κατεβηκα στην φυλης. κοριτσια και πελατες ειναι πανικοβλημενοι!! πελατης δεν υπηρχε ουτε για δειγμα οι κοπελες κοψαν τα ακαποτα (οχι ολες) αλλα κυριως δεν ανακυνονεται τιποτα τετοιο στο σαλονι..
πηρα την μυκη η οποια εχει χεστει πανω της μου ειπε εκοψε τα "πολλα-πολλα" και εννοειτε το σεβαστηκα επεισης μου ειπε οτι δεν παταει ψυχη ολη την βαρδεια, κατι που καταλαβα απο την αγωνια των κοριτσιων για το αν θα περασεις. σιγουρα υπαρχουν κοπελες που δεν κανουν ουτε τα τζαζ.

και μετα πηγα στο φωκαιας 27 στην ιρινα. οπου σπαστικα διοτι παροτι δεν παταει πελατης και αν πατησει καποιος παιρνει την γιαννα που δουλευαν μαζι αυτη με αφησε αχυστο γιατι αργησα!!! που πραγματικα ημουν προβλεπομενος απο πλευρα χρονου και μαλιστα με αφησε ενω ηθελα το πολυ 10" για να χυσω, πανω στο καλυτερο δηλαδη!!!!

τεσπα παντως πιστευω οτι σιγα-σιγα πεθαινει το μπουρδελο οπως το γνωριζαμε γιατι σιγουρα τα καλα τεμαχια δεν θα κατσουν στην ελλαδα για να βγαζουν τα εξοδα τους και αν...

το ξερω οτι ακουγεται nerdικο αλλα πρεπει να στιριξουμε την φαση αν θελουμε και σε 2 μηνες να γαμαμε καλα μουνακια σε μπουρδελο....

υ.γ. και εχτες το βραδυ που κατεβηκα αλλα δεν γαμησα τα ιδια ακριβως ειδα...
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
εγω που μενω επαρχια οταν πηρα τηλ στο ΚΕΕΛΠΝΟ μου ειπαν να παω στο νοσοκομειο στο τμημα αιμοδοσιας για την εξεταση,, :sunglasses:
Ναι, σωστα σου είπαν.
Αλλά δεν θα πας ως αιμοδότης.
Θα πεις στην κυρία στην αιμοδοσία: "Γεια σας. Με στείλανε από το ΚΕΕΛΠΝΟ για να κάνω ένα τεστ αντισωμάτων για HIV."
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Ενταξει το ηξερα και μου φαινοτανε και λογικο με το επιδομα που παιρνουν οι ειτζακηδες οτι θα υπαρχουν καποιοι τελειωμενοι που θα επιδιωκουν να μολυνθουν με τον ιο για αυτο το λογο!
Με αυτα που διαβασα εδω ομως επαθα σοκ!


Παρτε κ ενα μικρο αποσπασμα:

Οι άντρες που θέλουν τον ιό λέγονται "κυνηγοί του ιού" και οι άντρες που απλόχερα τους προσφέρουν τον ιό λέγονται "δότες." Την ώρα που ο υπόλοιπος κόσμος πολεμά την επιδημία του AIDS και οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται την μόλυνση από τον ιό HIV, αυτή η υποκουλτούρα εξυμνεί τον ιό και ερωτοτροπεί μαζί του. Το μολυσμένο με HIV σπέρμα θεωρείται σαν υγρός χρυσός.


Η μαλακια για καποιους δεν εχει ορια  :headbang:
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Ναι. Αλλά στην αιμοδοσία πάμε για να δώσουμε αίμα για ένα συνάθρωπό μας που το χρειάζεται.
Δεν πάμε για να εξεταστούμε στα κρυφά για HIV επειδή ντρεπόμαστε να ζητήσουμε από τα εξωτερικά ιατρεία να κάνουμε ένα τεστ για HIV.

Προφανώς !! Και καλά κάνεις και το τονίζεις.
Απλά η απορία μου έχει να κάνει με την περίπτωση αιμοδοτών που ενδεχομένως να μην έχουν εξεταστεί για hiv και να μην γνωρίζουν εαν είναι οροθετικοί. Η μετάγγιση είναι πολύ σοβαρό πράγμα και σώζει ζωές (αλλά ταυτόχρονα είναι και ο ευκολότερος τρόπος μετάδοσης) και αναρρωτιέμαι εαν τα κέντρα αιμοδοσίας καλύπτουν όλα τα ενδεχόμενα.
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
Μετά από 350 σελίδες σας πέρασε το σοκ ή πάνε και εξετάζονται και αυτοί που πέρασαν έξω από το μπουρδέλο?
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
Ναι, σωστα σου είπαν.
Αλλά δεν θα πας ως αιμοδότης.
Θα πεις στην κυρία στην αιμοδοσία: "Γεια σας. Με στείλανε από το ΚΕΕΛΠΝΟ για να κάνω ένα τεστ αντισωμάτων για HIV."


ναι αυτο τους ειπα και μου εκαναν την εξεταση την επομενη μερα κιολας πηρα τα αποτελεσματα το οποιο ηταν αρνητικο.. :sunglasses:
 

Greek Psycho

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Συμπερασμα σε 30 μερες μετα την επαφη κανοντας το τεστ 4ης γεννιας τα αποτελεσματα ειναι αξιοπιστα...
2 το elisa η το western blot ειναι το 4ης γεννιας, η ειναι καποιο τριτο τεστ....
 

Επισκέπτης
Ήμουν αναποφάσιστος μέχρι σήμερα αλλά θα ψηφίσω Νέα Δημοκρατία, τελική απόφαση. Σκεφτείτε τι μπάχαλο έχει γίνει τα τελευταία 2 χρόνια σε θέματα όπως οίκοι ανοχής, μετανάστες, ασθένειες... Έχει χαθεί η μπάλα, πρέπει να σφίξουν λίγο οι κώλοι!
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Από που κι'ως που χρησιμοποιούν τη λέξη ΑΡΝΗΤΕΣ ?

Από το "αρνητές του ολοκαυτώματος " ?

Ο καθένας έχει δικαίωμα να αμφισβητει τα πάντα και

η αμφισβήτηση είναι η αιτία που προχωράει η επιστήμη .


Οι απαντήσεις στις αμφισβητήσεις θα γίνουν από τους

επιστήμονες ,πάνω στο ΘΕΜΑ της αμφισβήτησης και όχι

στο τι ήταν αυτός που αμφισβήτησε κάτι .

Μην ξεχνάτε ότι όταν ο Φυσικός Στηβεν Χωκιν αμφισβήτησε ΟΡΘΑ

τη θεωρία του 60χρονου διάσημου καθηγητή του ,ήταν ο Χωκιν ΦΟΙΤΗΤΗΣ !




Οσον αφορά την παπαγιαννίδου ,που πέθανε την 15-4-2012 από πνευμονική εμβολή

σαν επιπλοκή θρόμβωσης εν τω βάθει φλέβας του κάτω άκρου ,ΔΕΝ μπορούμε να ξέρουμε

χωρίς περισσότερες πληροφορίες αν αυτό οφείλεται στο εητζ.Οι συντριπτικά περισσότερες

περιπτώσεις των θανάτων από " πνευμονική εμβολή σαν επιπλοκή θρόμβωσης εν τω βάθει φλέβας του κάτω άκρου" ΔΕΝ οφείλονται στο εητζ .

Επίσης ο θάνατος ασθενούς ΛΟΓΩ εητζ ,δεν γίνεται με "πνευμονική εμβολή σαν επιπλοκή θρόμβωσης εν τω βάθει φλέβας του κάτω άκρου ", παρά σχετικά σπάνια .

Επομένως χωρίς άλλες πληροφορίες δεν μπορει να βγει συμπερασμα .

πολύ σωστός ο κώστας  ;)

εξάλλου μπορούμε να πούμε αρκετές θεωρίες για την αιτία των εμβόλων και των θρομβώσεων
μερικές που σκέφτομαι είναι :

α) αντισυλληπτικά (ως γνωστόν δεν έπαιρνε προφυλάξεις και δεν κόλλησε τους συντρόφους της)
β) επιπλοκή των αντιρετροικών (λιποδυστροφία , άυξηση της χοληστερόλης )

και ένα σωρό άλλες άσχετες με το aids ( συγγενείς θρομβοφιλίες , καρδιακή ανεπάρκεια , νεφρική ανεπάρκεια , υπερχοληστερολαιμία, διαβήτης ...κτλ κτλ)

δηλαδή όσες (νεαρές) γυναίκες παθαίνουν καθημερινά  φλεβοθρόμβωση ή και πν.εμβολή , σημαίνει ότι έχουν aids ?

δε νομίζω , προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις , είναι το τελευταίο που θα σκεφτόμουνα ως αίτιο
 

Mariaq

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2012
Μηνύματα
116
Like
0
Πόντοι
1
ναι στα δημόσια νοσκομεία που έχουν αντιδραστήρια και λεφτά, και οι υπάλληλοι έχουν όρεξει να δουλευουν

Ναί έχουμε.Και αμα δεν έχουμε θυμόμαστε οτι αν γίνει η στραβή μπορούν εύκολα να μας βρούνε.


πολύ σωστός ο κώστας  Wink

εξάλλου μπορούμε να πούμε αρκετές θεωρίες για την αιτία των εμβόλων και των θρομβώσεων
μερικές που σκέφτομαι είναι :

α) αντισυλληπτικά (ως γνωστόν δεν έπαιρνε προφυλάξεις και δεν κόλλησε τους συντρόφους της)
β) επιπλοκή των αντιρετροικών (λιποδυστροφία , άυξηση της χοληστερόλης )

και ένα σωρό άλλες άσχετες με το aids ( συγγενείς θρομβοφιλίες , καρδιακή ανεπάρκεια , νεφρική ανεπάρκεια , υπερχοληστερολαιμία, διαβήτης ...κτλ κτλ)

δηλαδή όσες (νεαρές) γυναίκες παθαίνουν καθημερινά  φλεβοθρόμβωση ή και πν.εμβολή , σημαίνει ότι έχουν aids ?

δε νομίζω , προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις , είναι το τελευταίο που θα σκεφτόμουνα ως αίτιο


Εγω το ξαναέγραψα οτι δεν υπάρχει τρόπος να διαπιστωθεί αν η εμβολή οφείλονταν στο σύνδρομό ή σε άλλη άσχετη αιτία αλλά ΔΕΝ αποκλείεται να οφειλόταν στο συνδρομο αφού οι ασθενεις με AIDS έχουν αυξημένη συχνότητα θρομβόσεων σε σχεση με το γενικό πληθυσμό.Ψαξε για AIDS related thrombosis.

Παρολαυτα είναι γεγονός οτι αφου εκοψε τα φαρμακα ένιωσε για λίγο καιρό καλά και μετά η υγεία της πήρε γενικώς την κάτω βόλτα.

Το ίδιο συνεβει και στο Λαμπρο Παπαντωνίου που άκουσε τον Maniotis (νεκρος σε 2 χρονια απο τοτε που εκοψε τα φαρμακα) και σε ένα σωρό άλλους οροθετικους (πχ τους συντακτες του περιοδικου continium,,Michael Callen,Christine Maggiore και η 3χρονη κορη της που κολησε τον ιο απο την μητερα της,Karri Stokely,Kim Bannon κ.α.) που έκοψαν τα φάρμακα και τελικά πέθαναν.

Οι HIV θετικοί αρνητες  πεθαίνουν.

Οι HIV αρνητικοί αρνητές ζούν και βασιλεύουν.
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Ναι η ζημιά είναι τεράστια. Τα ΜΜΕ κάναν πάλι το θαύμα τους. Παλιά την είχε κάνει ο Τριανταφυλλόπουλος , τώρα πάλι τα ίδια. Ως επιλογή στην Ελλάδα στο τέλος θα μείνει το :jerking:
Το ανησυχητικό είναι ότι δε βλέπω πολλούς να ενδιαφέρονται , το μόνο που ενδιαφέρονται όλοι είναι πώς να πάρουν σειρά για να κάνουν το τεστ (κι ας έκαναν οι πιο πολλοί επίσκεψη μία φορά το χρόνο με καπότα). Ο πανικός και η βλακεία έχουν χτυπήσει κόκκινο.
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
ναι αυτο τους ειπα και μου εκαναν την εξεταση την επομενη μερα κιολας πηρα τα αποτελεσματα το οποιο ηταν αρνητικο.. :sunglasses:
Οι Υπηρεσίας Αιμοδοσίες είναι πολύ καλές και ευγενικές. Εκτός από μία καργιόλα.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
πολύ σωστός ο κώστας  ;)

εξάλλου μπορούμε να πούμε αρκετές θεωρίες για την αιτία των εμβόλων και των θρομβώσεων
μερικές που σκέφτομαι είναι :

α) αντισυλληπτικά (ως γνωστόν δεν έπαιρνε προφυλάξεις και δεν κόλλησε τους συντρόφους της)
β) επιπλοκή των αντιρετροικών (λιποδυστροφία , άυξηση της χοληστερόλης )

και ένα σωρό άλλες άσχετες με το aids ( συγγενείς θρομβοφιλίες , καρδιακή ανεπάρκεια , νεφρική ανεπάρκεια , υπερχοληστερολαιμία, διαβήτης ...κτλ κτλ)

δηλαδή όσες (νεαρές) γυναίκες παθαίνουν καθημερινά  φλεβοθρόμβωση ή και πν.εμβολή , σημαίνει ότι έχουν aids ?

δε νομίζω , προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις , είναι το τελευταίο που θα σκεφτόμουνα ως αίτιο

Τύπε δεν υπάρχεις.  :grin:
 

Επισκέπτης
Ήμουν αναποφάσιστος μέχρι σήμερα αλλά θα ψηφίσω Νέα Δημοκρατία, τελική απόφαση. Σκεφτείτε τι μπάχαλο έχει γίνει τα τελευταία 2 χρόνια σε θέματα όπως οίκοι ανοχής, μετανάστες, ασθένειες... Έχει χαθεί η μπάλα, πρέπει να σφίξουν λίγο οι κώλοι!
ενω πριν το 2009 τα μπουρδελα ηταν νομιμα ολα και οι κοπελες ελεγχονταν ε?
[size=16pt]ξυπνηστε τα μπουρδελα ειναι ο νεος τροπος αποπροσανατολισμου...[/size]
μεχρι που θα τα διαλυσουν ολα και θα γαμαμε στη ζουλα καμια σαπια γυφτισσα και τοτε θα βρουν κατι νεο για αποπροσανατολισμο εως τοτε ομως τα μπουρδελα οπως τα μαθαμε απο το 1990 και μετα θα ειναι μια καλη αναμνηση οπως ολα τα ωραια σε αυτη τη χωρα...

την απελπισια που ειδα σημερα δεν την εχω ξαναδει σε μπουρδελα ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΨΥΧΗ...

και επειδη θα μου πεις για ακαποτα και οτι πριν το 2009 δεν υπηρχαν αυτο ειναι τυχαιο γιατι και τοτε και μεχρι την προηγουμενη βδομαδα δεν γινοταν ελεγχος ποτε....


Ναι η ζημιά είναι τεράστια. Τα ΜΜΕ κάναν πάλι το θαύμα τους. Παλιά την είχε κάνει ο Τριανταφυλλόπουλος , τώρα πάλι τα ίδια. Ως επιλογή στην Ελλάδα στο τέλος θα μείνει το :jerking:
Το ανησυχητικό είναι ότι δε βλέπω πολλούς να ενδιαφέρονται , το μόνο που ενδιαφέρονται όλοι είναι πώς να πάρουν σειρά για να κάνουν το τεστ (κι ας έκαναν οι πιο πολλοί επίσκεψη μία φορά το χρόνο με καπότα). Ο πανικός και η βλακεία έχουν χτυπήσει κόκκινο.
δεν θα μπορουσα να συμφωνισω περισσοτερο!!!
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
μπορει καποιος ο οποιος δεν εχει κανενα προβλημα υγειας να σιμβιωσει με ατομο που εχει aids η κατα 99.9% θα κολλησει και αυτος :think:
 

Greek Psycho

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Συμπερασμα σε 30 μερες μετα την επαφη κανοντας το τεστ 4ης γεννιας τα αποτελεσματα ειναι αξιοπιστα...
2 το elisa η το western blot ειναι το 4ης γεννιας, η ειναι καποιο τριτο τεστ....
Μπορει να μου απαντηση καποιος?
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.739
Κριτικές
183
Like
3.098
Πόντοι
8.535

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom