Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 129K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,8%
  • Android

    Ψήφοι: 340 60,9%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    558

melancholia

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2021
Μηνύματα
258
Κριτικές
6
Like
754
Πόντοι
361
εχω ενα iphone xs πρεπει να εχει 4 χρονια που το πηρα
παει σφαιρα, σαν την πρωτη μερα που το αγορασα
το εταξα στην ανιψια μου και επειδη τωρα με ρωταει συνεχεια ποτε θα της το δωσω, θα παρω το 15 μολις βγει
τα iphone δεν πετιουνται ουτε μενουν σε συρταρια οταν αγορασεις το επομενο

και πρέπει να αγοράζεις κάθε πρόγραμμα που εγκαθιστάς; αυτό έχω ακούσει
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.241
Κριτικές
95
Like
12.445
Πόντοι
18.036
Αν και ειμαι και εγω θυμα ,η αγορα κινητου ειναι μια καθαρη κοροιδία και απατη.
Καθε χρονο μια ψευτοαναβαθμιση και τρεχουμε ολοι..ιδιως η Αpple πραγματικά κοροιδευει την κοινωνια(χωρια το σκανδαλο με την μπαταρια που το ομολογησε και η ιδια η εταιρεια,οτι εσκεμμενα τις υποβαθμιζει στα παλια μοντελα!)

Ουσιαστικά καθε 3-4 χρονια βγαινει κατι καινουριο και παλι με αστερισκους
το S23 ultra ειναι μια δυνατη πρόταση,τα iphone 12-13-14 ειναι πανομοιοτυπα εντελως,καμια διαφορα(βεβαια εχει το πολύ σταθερο και αξιοπιστο λογισμικο σε σχεση με το μπερδεμενο android)
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.901
Πόντοι
2.846
Η δική μου άποψη σεβόμενος το δικαίωμα του καθένα να παίρνει οτι κινητό του αρέσει είναι οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία απο το να δίνεις τοσα χρηματα για ένα κινητό. Υπάρχουν πολύ καλά κινητά, αξιόπιστα , που κάνουν την δουλειά τους με πολύ λιγότερα χρήματα. Μάθαμε τώρα ολοι στην πολυτέλεια , στις πολύ καλές φωτο, σε χίλιες τόσες λειτουργίες που θέλουμε να έχει και σε άλλες βλακείες. Λες και τα χαμε και στο χωριό μας αυτά. Να ' χαμε τον ίδιο ενθουσιαμό οταν παμε να παρουμε κινητό, με την δουλειά μας και γενικοτερα την ζωή μας και τι στον κόσμο..

Θες να δώσεις τόσα λεφτά ; Δώστα. Αλλά για έναν σοβαρό σκοπό να το καταλάβω, πχ μια εκδρομή καπου που ονειρεύεσαι χρόνια να πας , ή να πάρεις πράγματα που χρειάζεσαι κλπ, οχι ομως για ενα κινητό. Του χουμε δώσει γενικά πολυ περισσότερη αξία απο οσο του αξίζει. Είμαστε θύματα δυστυχώς.
Οταν ειδικά βλέπεις νέα παιδιά 12χρονα να έχουν κινητά των 1000 ευρώ, τοτε κάτι πάει πολύ λάθος. Και σε αυτό την μεγαλύτερη ευθύνη έχουν οι γονείς τους φυσικά , αυτοι τους χαρτιλικώνουν και τους κακομαθαίνουν και μετά ερχονται και ζητάνε κάθε χρόνο και καλύτερο κινητό ...και πληρώνουν οι γονείς κόβοντας λεφτά απο σημαντικότερα πράγματα..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.074
Like
15.654
Πόντοι
3.656
Θες να δώσεις τόσα λεφτά ; Δώστα. Αλλά για έναν σοβαρό σκοπό να το καταλάβω, πχ μια εκδρομή καπου που ονειρεύεσαι χρόνια να πας , ή να πάρεις πράγματα που χρειάζεσαι κλπ, οχι ομως για ενα κινητό. Του χουμε δώσει γενικά πολυ περισσότερη αξία απο οσο του αξίζει. Είμαστε θύματα δυστυχώς.

Συνήθως αυτοί που έχουν λεφτά για ακριβό κινητό,έχουν και λεφτά για όλα τ'άλλα
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.808
Κριτικές
8
Like
19.144
Πόντοι
4.636
για τα λεφτα τους συμφωνω πως δεν αξιζουν αλλα επειδη το εχω συνηθισει ψαχνω παλι samsung
γενικα υπαρχει μια ταση να μας ποτιζουν με μαλακια για τα κινιτα τηλεφωνα ...
εδω και πολλα χρονια εχω xiaomi και κοστος εως 200 ευρω ...
poco x3 pro & redmi note 8 pro ...
μου κανουν την δουλεια μου με το παραπανω ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik
Εγγρ.
26 Οκτ 2022
Μηνύματα
323
Κριτικές
1
Like
787
Πόντοι
81
γενικα υπαρχει μια ταση να μας ποτιζουν με μαλακια για τα κινιτα τηλεφωνα ...
εδω και πολλα χρονια εχω xiaomi και κοστος εως 200 ευρω ...
poco x3 pro & redmi note 8 pro ...
μου κανουν την δουλεια μου με το παραπανω ...
χρησιμες οι πληροφοριες που δινεις και σε ευχαριστω
απο μενου εισαι ευχαριστημενος?
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.808
Κριτικές
8
Like
19.144
Πόντοι
4.636

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.625
Κριτικές
61
Like
39.770
Πόντοι
21.555
:kiss-mark::smitten::smitten::D:
Καλημέρα σας κύριε κάποιος κύριος ο οποίος να έχει μία γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό?? Ευχαριστώ.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.625
Κριτικές
61
Like
39.770
Πόντοι
21.555
γενικα υπαρχει μια ταση να μας ποτιζουν με μαλακια για τα κινιτα τηλεφωνα ...
εδω και πολλα χρονια εχω xiaomi και κοστος εως 200 ευρω ...
poco x3 pro & redmi note 8 pro ...
μου κανουν την δουλεια μου με το παραπανω ...
Είσαι άρχοντας..
Θα κατέβω αύριο Χαλκίδα να το πάρω.
Και όχι για κανέναν άλλον λόγο αλλά ξέρω ότι είσαι καψούρης με τη χιαομι και φαντάζομαι ξέρεις.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: anon.

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Προσωπικα εχω φυγει απο τις επωνυμες εδω και καιρο εχω το vivo y76 5g και το motorola g73 και ειμαι υπερευχαριστημενος και απο τα 2 μεγιστο κοστος και στα 2 τα 300 ευρω και τα πηρα λιγο κατω απο 300 αν και τωρα εχουνε πεσει και τα 2 απο 260 και κατω μιλαμε για σκρουτζ παντα
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Οταν ειδικά βλέπεις νέα παιδιά 12χρονα να έχουν κινητά των 1000 ευρώ, τοτε κάτι πάει πολύ λάθος. Και σε αυτό την μεγαλύτερη ευθύνη έχουν οι γονείς τους φυσικά , αυτοι τους χαρτιλικώνουν και τους κακομαθαίνουν και μετά ερχονται και ζητάνε κάθε χρόνο και καλύτερο κινητό ...και πληρώνουν οι γονείς κόβοντας λεφτά απο σημαντικότερα πράγματα..
Αυτοί οι γονείς είναι απλά για τα μπάζα. Προδήλως έχουν λεφτά, αλλά δεν έχουν ιδέα από ανατροφή τέκνων.

Απλά σκέφτονται κοντόφθαλμα "ας του πάρω το κωλο-iphone, για να μη μου πρήζει τ' αρχίδια".
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
:kiss-mark::smitten::smitten::D:
Καλημέρα σας κύριε κάποιος κύριος ο οποίος να έχει μία γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό?? Ευχαριστώ.
Μια χαρά κινητό είναι ,καλός επεξεργαστής οθόνη 120hz ανανέωση και μπαταρία μεγάλη , λογική τιμή , καλές κριτικές
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Αν και ειμαι και εγω θυμα ,η αγορα κινητου ειναι μια καθαρη κοροιδία και απατη.
Καθε χρονο μια ψευτοαναβαθμιση και τρεχουμε ολοι..ιδιως η Αpple πραγματικά κοροιδευει την κοινωνια(χωρια το σκανδαλο με την μπαταρια που το ομολογησε και η ιδια η εταιρεια,οτι εσκεμμενα τις υποβαθμιζει στα παλια μοντελα!)

Ουσιαστικά καθε 3-4 χρονια βγαινει κατι καινουριο και παλι με αστερισκους
το S23 ultra ειναι μια δυνατη πρόταση,τα iphone 12-13-14 ειναι πανομοιοτυπα εντελως,καμια διαφορα(βεβαια εχει το πολύ σταθερο και αξιοπιστο λογισμικο σε σχεση με το μπερδεμενο android)
Όχι μόνο το λογισμικό αλλά και καλά υλικά ποιοτικά και εμφανισιακά πολύ πιο όμορφα κινητά σε σχέση με τα Κινιτα σαμσουνγκ !! Το μόνο σαμ που έκανε μπαμ ήταν το 8αρι πολύ ομορφο κινιτο !!αλλα μόνο αυτό πραγματικα
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.625
Κριτικές
61
Like
39.770
Πόντοι
21.555
  • Like
Αντιδράσεις: shadow

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom