Νέα

Σκοτώθηκε ο Παντελής Παντελίδης – Θανατηφόρο τροχαίο στη Βουλιαγμένης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JOULIANI
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 212K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lukas911

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2016
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
Μες τα νιάτα και στο απόγειο της δόξας, κρίμα
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.275
Like
11.909
Πόντοι
2.606
Αρκετοι θα ειχαν σωθει αν εφαρμοζοτανε το κρανος και στα αυτοκινητα

http://[URL unfurl="true"]www.superautofans.com/wp-content/uploads/2014/02/Capture.jpg[/img[/URL]]
[/quote]θα ηθελα να το δω σαυτο να σκαει  τυπος στα μπουζουκια με μερτσεντε κοστουμι και κρανος  ;D
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.288
Κριτικές
1
Like
31.033
Πόντοι
8.006
Αρκετοι θα ειχαν σωθει αν εφαρμοζοτανε το κρανος και στα αυτοκινητα

http://[URL unfurl="true"]www.superautofans.com/wp-content/uploads/2014/02/Capture.jpg[/img[/URL]]
[/quote]Καλα. Αντι να συζηταμε αν πρεπει να οδηγαμε αυτοκινητο με κρανος, σκαφανδρο, πανοπλία ή αλεξίπτωτο, θα ηταν πιο ευκολο για αρχη να μην οδηγαμε πιωμενοι, κουρασμενοι και άυπνοι στις 8 το πρωι με διακοσια στην παραλιακη και χωρις ζωνη.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Τα πραγματα οδο αφορα το οδηγικο κομματι ειναι απλα. Ναι, υπαρχουν πολλοι που ειναι ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ οδηγικα αναμεσα μας. Υπαρχουν ακομα περισσοτεροι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ειναι. Υπαρχουν ελαχιστοι που αποδεχονται οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Υπαρχει ενα ΤΡΑΓΙΚΟ και ΑΠΑΡΧΑΙΩΜΕΝΟ οδικο δικτυο στο μεγαλυτερο μερος της επικρατειας αλλα και ενα σημαντικο πολυ καλης ποιοτητας. Υπαρχει επισης μια αμφιλεγομενη σημανση του ΚΟΚ στους δρομους, συνηθως πολυ μακρυα απο τις συνθηκες κυκλοφοριας απο το 2016 που ζουμε. Τελος, υπαρχουν ΑΠΕΙΡΟΙ ΤΡΟΠΟΙ να ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ τους κινδυνους του μοιραιου πριν την "κακια στιγμη".

Δυστυχως πολλοι δε γνωριζουν ουτε τους κανονες ασφαλειας, ουτε τα στατιστικα, ουτε τις πιθανοτητες αλλα και οταν τα γνωριζουν τα αγνοουν. Ακομη δε περισσοτερο δε γνωριζουν, οι λατρεις της ταχυτητας κυριως, οτι ο "καλυτερος οδηγος" ειναι αυτος που κινειται με την ασφαλεστερη ταχυτητα ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ. Και οι συνθηκες ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΕΣ.


Αυτα.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Καλα. Αντι να συζηταμε αν πρεπει να οδηγαμε αυτοκινητο με κρανος, σκαφανδρο, πανοπλία ή αλεξίπτωτο, θα ηταν πιο ευκολο για αρχη να μην οδηγαμε πιωμενοι, κουρασμενοι και άυπνοι στις 8 το πρωι με διακοσια στην παραλιακη και χωρις ζωνη.


Αυτο ακριβως. Με ερπιστριοφορο να κινεισαι, αν δε φορας τη ζωνη σου, χαμενος απο χερι εισαι.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.275
Like
11.909
Πόντοι
2.606
Οι οποίοι βοηθάνε σε συγκρουση με 40-60 χλμ από εκεί και πέρα δεν υπάρχει σωτηρία  :priest:
ολα ειναι σχετικα φιλε εχω βγει απο τροχαιο χωρις γρατζουνια(!) απο αμαξι που δεν θες να διανοηθεις πως εγινε και οι αεροσακοι δεν ανοιξαν γιατι ειχε βλαβη το εγκεφαλακι που τους ελεγχει μονο ζωνη φοραγα μαρκα αυτοκινητου και περισσοτερα δεν μπορω να σου πω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.288
Κριτικές
1
Like
31.033
Πόντοι
8.006
ολα ειναι σχετικα φιλε εχω βγει απο τροχαιο χωρις γρατζουνια(!) απο αμαξι που δεν θες να διανοηθεις πως εγινε και οι αεροσακοι δεν ανοιξαν γιατι ειχε βλαβη το εγκεφαλακι που τους ελεγχει μονο ζωνη φοραγα μαρκα αυτοκινητου και περισσοτερα δεν μπορω να σου πω
Τύπε να κανουμε αγωγη στην αυτοκινητοβιομηχανια επειδη δεν ανοιξε ο αεροσακος???
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
ολα ειναι σχετικα φιλε εχω βγει απο τροχαιο χωρις γρατζουνια(!) απο αμαξι που δεν θες να διανοηθεις πως εγινε και οι αεροσακοι δεν ανοιξαν γιατι ειχε βλαβη το εγκεφαλακι που τους ελεγχει μονο ζωνη φοραγα μαρκα αυτοκινητου και περισσοτερα δεν μπορω να σου πω

οντως θεμα τυχης
κ εγω εχω πεσει με 100 με την μηχανη κ δεν επαθα τιποτα
φοραγα φουλ εξοπλισμο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.288
Κριτικές
1
Like
31.033
Πόντοι
8.006
Αυτο ακριβως. Με ερπιστριοφορο να κινεισαι, αν δε φορας τη ζωνη σου, χαμενος απο χερι εισαι.
Καποιοι δεν αντιλαμβανονται τον κινδυνο της ταχυτητας. Φαντασου οτι αν χτυπησεις το κεφαλι σου στο τραπεζι ενω εχεις σκυψει να πιασεις κατι και σηκωνεσαι, αυτος ο οξυς πονος ειναι 7-8 χιλιομετρα την ωρα. 
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.275
Like
11.909
Πόντοι
2.606
Τύπε να κανουμε αγωγη στην αυτοκινητοβιομηχανια επειδη δεν ανοιξε ο αεροσακος???
οταν το ειχα παρει ο τυπος που εκανε τον ελεγχο(μεταχ) μου το ειπε οτι το εμφανιζει στο διαγνωστικο σαν βλαβη και οτι πρεπει να το αλλαξω εγω λογο οτι ηταν λαμογιο ολκης αν και τρομερος γνωστης δεν τον ακουσα και δεν το φτιαξα  :jerking:
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Καποιοι δεν αντιλαμβανονται τον κινδυνο της ταχυτητας. Φαντασου οτι αν χτυπησεις το κεφαλι σου στο τραπεζι ενω εχεις σκυψει να πιασεις κατι και σηκωνεσαι, αυτος ο οξυς πονος ειναι 7-8 χιλιομετρα την ωρα. 

:thumbsup:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.288
Κριτικές
1
Like
31.033
Πόντοι
8.006
οταν το ειχα παρει ο τυπος που εκανε τον ελεγχο(μεταχ) μου το ειπε οτι το εμφανιζει στο διαγνωστικο σαν βλαβη και οτι πρεπει να το αλλαξω εγω λογο οτι ηταν λαμογιο ολκης αν και τρομερος γνωστης δεν τον ακουσα και δεν το φτιαξα  :jerking:
Τύπε αυτα ας τα επικαλεσθει η εταιρια. Εμεις θα υποστηριξουμε οτι ολα λειτουργουσαν ρολόι και δεν ανοιξε ο αεροσακος απο κατασκευαστικο ελαττωμα.

Θα στειλουμε και ενα μέιλ όπου θα προτεινουμε καποιο ποσό για να λυθει συμβιβαστικά η διαφορα.
Κι ετσι θα κερδισουμε την υποθεση με μέιλ.
 

Lukas911

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2016
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
Τα πραγματα οδο αφορα το οδηγικο κομματι ειναι απλα. Ναι, υπαρχουν πολλοι που ειναι ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ οδηγικα αναμεσα μας. Υπαρχουν ακομα περισσοτεροι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ειναι. Υπαρχουν ελαχιστοι που αποδεχονται οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Υπαρχει ενα ΤΡΑΓΙΚΟ και ΑΠΑΡΧΑΙΩΜΕΝΟ οδικο δικτυο στο μεγαλυτερο μερος της επικρατειας αλλα και ενα σημαντικο πολυ καλης ποιοτητας. Υπαρχει επισης μια αμφιλεγομενη σημανση του ΚΟΚ στους δρομους, συνηθως πολυ μακρυα απο τις συνθηκες κυκλοφοριας απο το 2016 που ζουμε. Τελος, υπαρχουν ΑΠΕΙΡΟΙ ΤΡΟΠΟΙ να ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ τους κινδυνους του μοιραιου πριν την "κακια στιγμη".

Δυστυχως πολλοι δε γνωριζουν ουτε τους κανονες ασφαλειας, ουτε τα στατιστικα, ουτε τις πιθανοτητες αλλα και οταν τα γνωριζουν τα αγνοουν. Ακομη δε περισσοτερο δε γνωριζουν, οι λατρεις της ταχυτητας κυριως, οτι ο "καλυτερος οδηγος" ειναι αυτος που κινειται με την ασφαλεστερη ταχυτητα ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ. Και οι συνθηκες ειναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΕΣ.


Αυτα.
Πάνω από όλα υπάρχουν κανόνες στην οδήγηση που οι περισσοτεροι επιδεικτικά παραβιάζουν. Αν το όριο ταχύτητας είναι 70-80 και εσύ κινείσαι με 150 παίζεις ρωσική ρουλέτα την ζωή σου και ενδεχομένως και την ζωή αλλωνών
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.275
Like
11.909
Πόντοι
2.606
Τύπε αυτα ας τα επικαλεσθει η εταιρια. Εμεις θα υποστηριξουμε οτι ολα λειτουργουσαν ρολόι και δεν ανοιξε ο αεροσακος απο κατασκευαστικο ελαττωμα.

Θα στειλουμε και ενα μέιλ όπου θα προτεινουμε καποιο ποσό για να λυθει συμβιβαστικά η διαφορα.
Κι ετσι θα κερδισουμε την υποθεση με μέιλ.
:tooth: να συμπληρωσω το αμαξι πηγε για παλιοσιδερα οταν ενημερωσα την ασφαλιστικη μου γιατι ειχε μικτη το πρωτο πραγμα που με ρωτησαν δεν ηταν αν χτυπησα εγω αν επαθα κατι η εστω το αυτοκινητο  αλλα αν κατεστρεψα τις μπαρες στην εθνικη  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: μα το χριστο οποιος δεν με πιστευει στα αρχιδια μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom