Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 178K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Ο Bleach ρε τύπε ... ένα indoctrinated μαλακιστήρι που σπάει μπάλες υπερ λαρθρό
τι σπαει? εγω γελαω γιατι ειναι απλα αποτυχημενο τρολ...

οι μονοι που σπανε μπαλες ειναι οι τυποι που προκαλουν ηχορυπανση ειτε με εξατμισεις ειτε με κωλοηχοσυστηματα στο αμαξι ειτε με συνθηματα τυπου: Ανυπακοή στην πλουτοκρατία, μέτωπο λαέ για την εξουσία
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
Εννοείται πως δεν είναι στα καλά του 100%. Αλλά δεν είναι και Σεχίδης ή Ed Gain που ήταν κυριολεκτικά και 100% ψυχοπαθής. Ο τύπος έχει μια χαρά λογική. Εδώ θέλω να καταλήξω. Ότι ο τύπος κάπου "έχανε" αλλά όχι πριν δώσει σημάδια. Και παρατηρούμε πως και η άλλη πλευρά είχε θέματα. Λογικά και κατανοητά λόγω ηλικίας και ορμονών. Αυτό ίσως και να μπορούσε να αποφευχθεί αν δούλευαν σωστά οι κοινωνικές υπηρεσίες και οι 2 οικογένειες. Γι' αυτό έγραψα για τις 2 όψεις. Έστω και το μια στο εκατομμύριο είναι σημαντικό.

Το να τον στείλεις ισόβια είναι το εύκολο. Το θέμα είναι να μπορέσει η επιστημονική κοινότητα να εξάγει συμπεράσματα για αποφυγή παρόμοιων συμπεριφορών. Και να φέρω πιθανό συμπέρασμα με την επιλόχειο κατάθλιψη. Αν αποδειχθεί ψυχολογική βία από μέρους της κοπέλας ίσως στηριχθεί και απενοχοποιηθεί η επιλόχειος στο μέλλον.
Προγραμματιστής τύπε;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
μπορεις να μου εξηγησεις γιατι πηρε τοση διασημοτητα αυτο το εγκλημα?
Εσυ δεν καταλαβαινεις γιατι πηρε τοση δημοσιοτητα?
Να στο πω αλλιως.
Αν ειχε δολοφονηθει μια 80χρονη γρια απο τρεις ληστες, θα ειχε ασχοληθει κανενας?
Εδω δολοφονηθηκε μια πολυ ομορφη, πολυ νεαρη γυναικα, με πολυ βαναυσο τροπο, με το μωρο της διπλα, ολο το πακετο ηταν πιασαρικο.
Δυστυχως ναι, και στον θανατο υπαρχουν διακρισεις για το πού θα ριξει το βλεμμα της η κοινωνια.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Εσυ δεν καταλαβαινεις γιατι πηρε τοση δημοσιοτητα?
Να στο πω αλλιως.
Αν ειχε δολοφονηθει μια 80χρονη γρια απο τρεις ληστες, θα ειχε ασχοληθει κανενας?
Εδω δολοφονηθηκε μια πολυ ομορφη, πολυ νεαρη γυναικα, με πολυ βαναυσο τροπο, με το μωρο της διπλα, ολο το πακετο ηταν πιασαρικο.
Δυστυχως ναι, και στον θανατο υπαρχουν διακρισεις για το πού θα ριξει το βλεμμα της η κοινωνια.
Απορώ πως δεν έχει εμφανιστεί ακόμη κανένας να πει ''ήρωα'' τον πιλότο....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
ενταξει, οποια εχει καταθλιψη ας κρεμαστει.
αλλα οποια εχει καταθλιψη να σκοτωνει το παιδι;
πολλες εχουν δικαιολογησει τον φονο ενος παιδιου με τετοια για αυτο βλεπουμε ανυπαντρες καριολες να το ξεκανουν οι παντρεμενες οχι, αυτες εχουν τον μαλακα
Γνωριζω απο προσωπικη πειρα μια υποθεση, όπου μητερα με βαρια επιλοχεια καταθλιψη, πηρε το μωρο της απο την κούνια και το πεταξε απο τον πεμπτο οροφο. Μετα γυρισε στον καναπε της και κοιμηθηκε.
Και το εκανε σαν ρομποτ. Σαν να πετουσε τα σκουπιδια απο το παραθυρο.
Στο μυαλο της, ξεφορτωνοταν την αιτια του ψυχικου πονου που βιωνε.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.315
Πόντοι
3.656
μπορεις να μου εξηγησεις γιατι πηρε τοση διασημοτητα αυτο το εγκλημα?
Oπως ολα,συντεριμενοι οι δημοσιογραφοι για να χτυπησει κοκκινο η τηλεθεαση μεχρι να βρεθει καινουργιο αιμα στην αρενα :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Γνωριζω απο προσωπικη πειρα μια υποθεση, όπου μητερα με βαρια επιλοχεια καταθλιψη, πηρε το μωρο της απο την κούνια και το πεταξε απο τον πεμπτο οροφο. Μετα γυρισε στον καναπε της και κοιμηθηκε.
Και το εκανε σαν ρομποτ. Σαν να πετουσε τα σκουπιδια απο το παραθυρο.
Στο μυαλο της, ξεφορτωνοταν την αιτια του ψυχικου πονου που βιωνε.
Εγώ θα ξαναπώ ότι είναι επιβεβλημένα τα (εξονυχιστικά) ψυχομετρικά τεστ για όσους θέλουν να κάνουν παιδιά
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
λοιπον τυποι ας σχολιασουμε το εξης πραγματικο περιστατικο.

γνωριζω τυπισσα η οποια τα ειχε με σχεδον 10 χρονια διαφορα τυπο και εκανε παιδι ανηλικη...
μετα τα μελια κλπ η τυπισσα ετρωγε μπατσες... εσπασε οταν ο πατερας αρχισε να χτυπαει και τα παιδια αφου μεγαλωσαν... πηγε στην πεθερα της ειπε εγω περναω αυτο και αυτο και θελω να το διαλυσω και η πεθερα της ειπε κανε οτι καταλαβαινεις, τα ιδια περασα και εγω!!!

τελικα τυποι εχουν γινει ηδη πολυτεκνοι και αναμενουν και το επομενο για τη συλλογη...

"τι ωραια" ε?
Γιατι πηγε στην πεθερα της και οχι στους γονεις και τ αδερφια της?
Μια πρωην μου, ηταν παλιοτερα παντρεμενη. Και ο τότε συζυγος την εσπαζε στο ξυλο. Μια μερα δεν αντεξε αυτη, πηρε τηλεφωνο τους γονεις της. Τους λεει σας ζητω συγνωμη που σας το εκρυψα, ντρεπομουν, με δερνει, δεν αντεχω αλλο.
Σε δεκα λεπτα ηταν ο πατερας της στο σπιτι μαζι με τον αδερφο της.
Τον αρπαξαν σηκωτο απο τον καναπε του σπιτιου και τον πεταξαν απο τις σκαλες (κυριολεκτικως). Και τα ρουχα του, του τα πεταξαν απο το παραθυρο στο δρομο.
Και το θεμα λυθηκε οριστικά.
Τωρα, αυτα τα "δινω ευκαιριες", "μου υποσχεθηκε να μην το ξανακανει', "μενω για τα παιδια" ειναι ανωριμοτητες που δυστυχως εχουν εγκλωβισει πολυ κοσμο
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.482
Κριτικές
56
Like
6.186
Πόντοι
3.556
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειχε λυσσαξει αυτος να της κανει παιδι οσο πιο γρηγορα γινεται.
Την αφησε εγκυο στα 17 της, αυτη εχασε το παιδι, και μετα παλι τα ιδια. Ενω εβλεπε οτι κατι δεν παει καλα με αυτην την κοπελα.
Και πολυ μικρη, και δεν ειχε καμια φιλοδοξια στη ζωη της να σπουδασει και να γινει κατι, και ηθελε μωρο τη μια μερα ενω την αλλη δεν ηθελε, και σαφως ανωριμη προσωπικοτητα, ειλικρινα δεν καταλαβαινω .
Χωρις να το σκεφτω πολυ, θα σου πω οτι η ανασφαλεια του φταιει. Ηθελε να κανει παιδι με τη μικρη γιατι πιστευε οτι θα τη κλεισει σπιτι ετσι. Μια εκδοχη αναφερω. Δεν μπορω να ειμαι στο διεστραμμενο του μυαλο. Τελειως αναισθητος ο τυπος. Για τη γυναικα θα ισχυριστει οτι του τα σπαγε. Για το κακοιμοιρο το σκυλακι ,τι θα πει το παλιομουμοπανο γαμω το σπιτι του ,μεσα γαμω? Το σκεφτομαι και τσανττιζομαι.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Εγώ θα ξαναπώ ότι είναι επιβεβλημένα τα (εξονυχιστικά) ψυχομετρικά τεστ για όσους θέλουν να κάνουν παιδιά
τυπε τα ψυχομετρικα τεστ πιανουν οσους ειναι οντως ψυχανωμαλοι και τους αναγνωριζεις και στο δρομο χωρις τεστ!!!
αυτους που υποκρινονται τους λογικους δε τους πιανει τιποτα... και δε θα τους πιασει γιατι τα τεστ τα απαντας σε ηρεμη ψυχικη κατασταση και μπορεις να δωσεις την "λογικη" απαντηση. οπως και εγω μπορω αν θελω να λεω τις απαντησεις που αποδεχεστε οι πολιτικα ορθοι...

σαμπως λιγοι υποκριτες "συμπονανε" στα σοσιαλ την καρολαιν αλλα μεθαυριο θα σφαξουν τις γυναικες τους?
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.299
Κριτικές
6
Like
10.330
Πόντοι
3.936
Σου απαντησα.
Εσυ θελεις τωρα να μπουμε στο τριπακι "γυναικα σκοτωνει τον αντρα της και η κοινωνια της συμπαρισταται επειδη την κακοποιουσε συστηματικα".
Λευκε ιπποτη του πυρφορισμου.
Εχω ακουσει και για κατι αλλες που δηλητηριασαν τον αντρα τους.. για να παρουν τα ασφαλιστρα. Και για κατι αλλες
που τακιμιασαν με τους γκομενους και εφαγαν τον αντρα τους.. για να ζησουν τον ερωτα με τον γ_μιά τους
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
τι σπαει? εγω γελαω γιατι ειναι απλα αποτυχημενο τρολ...

οι μονοι που σπανε μπαλες ειναι οι τυποι που προκαλουν ηχορυπανση ειτε με εξατμισεις ειτε με κωλοηχοσυστηματα στο αμαξι ειτε με συνθηματα τυπου: Ανυπακοή στην πλουτοκρατία, μέτωπο λαέ για την εξουσία
Στην αρχή είχε πλάκα με τα γραφικά που αράδιαζε, μετά κούρασε, είναι εμμονικός
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
Γνωριζω απο προσωπικη πειρα μια υποθεση, όπου μητερα με βαρια επιλοχεια καταθλιψη, πηρε το μωρο της απο την κούνια και το πεταξε απο τον πεμπτο οροφο. Μετα γυρισε στον καναπε της και κοιμηθηκε.
Και το εκανε σαν ρομποτ. Σαν να πετουσε τα σκουπιδια απο το παραθυρο.
Στο μυαλο της, ξεφορτωνοταν την αιτια του ψυχικου πονου που βιωνε.
Και κυκλοφοράει ελεύθερη ?
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Γιατι πηγε στην πεθερα της και οχι στους γονεις και τ αδερφια της?
Μια πρωην μου, ηταν παλιοτερα παντρεμενη. Και ο τότε συζυγος την εσπαζε στο ξυλο. Μια μερα δεν αντεξε αυτη, πηρε τηλεφωνο τους γονεις της. Τους λεει σας ζητω συγνωμη που σας το εκρυψα, ντρεπομουν, με δερνει, δεν αντεχω αλλο.
Σε δεκα λεπτα ηταν ο πατερας της στο σπιτι μαζι με τον αδερφο της.
Τον αρπαξαν σηκωτο απο τον καναπε του σπιτιου και τον πεταξαν απο τις σκαλες (κυριολεκτικως). Και τα ρουχα του, του τα πεταξαν απο το παραθυρο στο δρομο.
Και το θεμα λυθηκε οριστικά.
Τωρα, αυτα τα "δινω ευκαιριες", "μου υποσχεθηκε να μην το ξανακανει', "μενω για τα παιδια" ειναι ανωριμοτητες που δυστυχως εχουν εγκλωβισει πολυ κοσμο
τυπε δε ξερω γιατι ισως ηθελε εκει να πει πρωτα το λογο που θελει να το διαλυσει, μιας και μεταξυ τους ο διαλογος στο θεμα μπορει να κατεληγε στο οτι οκ δε θα ξαναγινει αλλα παλι πεφταν μαπες,ε και η πεθερα προφανως οταν της ειπε τα ιδια περασα και εγω τι να σε πω τωρα εγω. δεν της ειπε κανε υπομονη κλπ. της ειπε κανε οτι νομιζεις...

τεσπα γνωριζω και αλλο παρομοιο περιστατικο οπου μετα το ξυλικι και την επανασταση των 10 ημερων παλι γυρισε η αλλη πισω στο συζυγο και ξαναγκαστρωθηκε...

ισως ειναι η ανασφαλεια οτι τα παιδια ειναι ακομη μικρα? οτι θελει να εχει και τον πατερα στο καδρο? δε ξερω τι μπορει να κουβαλαει μια γυναικα στο μυαλο της...
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Καλά κάνουμε. Τα πάντα έχουν 2 όψεις. Ο τύπος ήταν ψυχοπαθής. ΟΚ να το δεχτώ ότι ήταν ο Σεχίδης σε μετενσάρκωση. Η τύπισσα γιατί καθόταν μαζί του; Και μάλιστα ήθελε ντε και καλά να κάνει παιδί μαζί του. Την κακοποίησε μια, δυο, τρεις, πέντε δέκα. Δεν είχε μάνα να της βγάλει τα εσώψυχα της; Φτάνει πλέον με τις δήθεν ενοχές. Έχουμε μπει προ πολλού στον 21ο αιώνα και κάποια στιγμή θα πρέπει να κοιτάξουμε τη μαλακία που μας δέρνει. Πάνε οι εποχές που ήμασταν στο χωριό με τις κότες και τα πρόβατα. Τώρα κάνεις ότι γουστάρεις και κανένας δε δίνει λογαριασμό με πόσους έχεις γαμηθεί πριν συνάψεις δεσμό μαζί του.

Εδώ δε μιλάμε για τον Χ serial killer που γουστάρει τα μικρά κοριτσάκια και έτυχε να περνάει από την παιδική χαρά και την άρπαξε. Η τύπισσα ήταν μαζί του με οικογένεια. Έστω και μια στο εκατομμύριο φέρει ευθύνη. Ελάχιστη μεν αλλά φέρει.

Σκέψου όμως πως αύριο μπορεί να είσαι εσύ στη θέση του. Να έρθει η γυναίκα σου και να σε κατηγορήσει ότι πχ τη χτύπησες και να έρθει ο Lelekos Νο2 και να πει γαμήστε τον. Το ότι η γυναίκα σου ίσως σου έχει ψήσει το ψάρι στα χείλη και έχει στρέψει τα παιδιά εναντίων σου δε θα το λάβει κανείς υπόψιν.

Συμβουλή. Πάντα να κρατάς αποστάσεις πριν κρίνεις 100%. Ελάχιστες οι περιπτώσεις που είναι 100% σίγουρες. Μια από αυτές πχ ήταν ο Σεχίδης που ανέφερα πιο πάνω. Σχιζοφρενής χωρίς συναίσθηση. Ο τύπος όμως εδώ δε δείχνει κάτι τέτοιο. Κάτι άλλο κρύβεται και ίσως φέρει ευθύνη και η κοπέλα.

Όχι, δεν κάνετε καλά να βγάζετε προσωπικά σας κόμπλεξ στο όνομα μιας νεκρής. Και μιλάω για αυτό αποκλειστικά. Μιλάω για μισογύνηδες που η default τους αντιμετώπιση είναι να τα ρίχνουν στις γυναίκες, ακόμα και σε αυτή τη κραχτή περίπτωση.

Αν αναρωτιέσαι, όχι δεν είμαι υπέρ του φεμινισμού, των SJW και όλης αυτής της μόδας, ξερνάω ΚΑΙ με αυτή τη φάση που μισούν τους άνδρες, είναι η άλλη άκρη και εξίσου σιχαμένη.

Τώρα ασχέτως με όλα τα παραπάνω....
Το γεγονός ότι ο τυπάς ίσως να ΜΗΝ είναι ψυχοπαθής (χλωμό) το κάνει ακόμα πιο περίεργο, και δείχνει ότι κάτι λείπει από την όλη ιστορία. Δεν δένει, δεν στέκει η κίνηση του, αν ΔΕΝ είναι ψυχοπαθής.

Κάτι άλλο κρύβεται και ίσως φέρει ευθύνη και η κοπέλα.
Ευθύνη για τη σχέση τους έχουν και οι 2. Αυτό είναι αυτονόητο. Και ο κόσμος χωρίζει όταν κάτι δεν πάει καλά.

Αλλά, φέρει ευθύνη η κοπέλα που την σκότωσε; Τι ακριβώς λες; Και με τι στοιχεία;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
επισης ξερω κερατα που πηγε στον πεθερο και του λεει σου δινω πισω την κορη σου γιατι το και το...

πολιτισμενο μεν, ατιμωτικο δε...
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Η διαφορά ηλικίας είναι μεγάλη. Θα μπορούσε να την είχε παιδί του. Όσες φορές το κορίτσι να του 'χε κάνει τ' αρχίδια σάκο του μποξ δεν δικαιολογείται αυτό που έκανε.

Τώρα αν έπαιζαν εκβιασμοί για τη μοιρασιά από τα κέρδη της διακίνησης θα έπρεπε η δολοφονία να μπει στην κατηγορία "ξεκαθάρισμα λογαριασμών" και να μην μας απασχολεί και τόσο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom