Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 179K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
17.464
Like
18.946
Πόντοι
3.656
Το πώς ενω ηταν ακινητοποιημενος, δεμενος και φιμωμενος, βρεθηκε το κινητο σε αποσταση αναπνοης απο τη μυτη του, θα το εξετασουμε καθολου?
Δεν ειδα το ρεπορταζ αναλυτικα,αλλα καταλαβα απ οσα διαβασα οτι πηραν καρτες απο καμερες αλλα αφησαν το κινητο :confused: :confused: :confused:
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Mε τα ματια κλειστα κιολας.
Η εκδοχη που υποστηριζει ειναι τοσο κακοδιατυπωμενη, ωστε σκεφτομαι οτι δεν μπορει ρε παιδι μου να λέει τοσο ακυρα πραγματα, μηπως με καποιον μαγικο τροπο εχουν οντως συμβει??
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Το δικο μου παντως αν δεν πατησεις το κουμπακι στα δεξια, δεν ανοιγει για να δωσω τον κωδικο ανοιγματος
σωστά
σε πολλά έχει όμως ρύθμιση να ανοίγει η οθόνη με 2πλο χτύπημα όταν είναι κλειστή
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.224
Like
3.717
Πόντοι
456
Με face ID είναι εύκολο πάντως, απλά βλέπει φάτσα και τέλος
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.224
Like
3.717
Πόντοι
456
Φατσα δεμενη με μονωτικη ταινια στο στομα και στα ματια?

Α οκ δεν έχω διαβάσει λεπτομέρειες της υπόθεσης, με μάσκα πάντως που είναι και της επικαιρότητας δύσκολα δουλεύει και πρέπει να κάνεις set up από την αρχή το face ID φορώντας τη μάσκα
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
Ο τυπος που πιαστηκε ειναι Γεωργιανος. Κι ειναι πιο συχνο θεμα απ'οσο νομιζετε. Εχει τυχει σε 2-3 γνωστους και γειτονες να τους ανοιξουν σπιτια ενω πριν ειχαν Γεωργιανες οικιακες βοηθους. Παιρνεις οικιακη βοηθο η νοσοκομα η μπειμπι σιττερ. Μενει στο σπιτι σου η ερχεται καθε μερα εστω. Ξερει ποτε πας διακοπες και που. Ξερει που κρατας πραγματα. Μετα απο 1-2-3-4 μηνες παραιτειται η την απολυεις. Και κανα μηνα αργοτερα σου ανοιγουν το σπιτι και στο αδειαζουν. Εχουν αρκετο networking μεταξυ τους. Εγω απο κει θα ξεκιναγα να ψαχνω.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.407
Πόντοι
2.406
Φατσα δεμενη με μονωτικη ταινια στο στομα και στα ματια?
Τα μάτια είπε αυτός είχε πέσει το δέσιμο
Αυτό τώρα με το κινητό είναι περίεργο πάντως
Δηλ ούτε καν να το σπάσουν...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.407
Πόντοι
2.406
"Παρά την επισταμένη έρευνα των αστυνομικών δεν φαίνεται να έχουν βρεθεί στοιχεία από κάμερες και κινητά ή άλλα μέσα, που να δείχνουν την άφιξη, την εισβολή και την αναγνώριση των τριών τουλάχιστον κουκουλοφόρων".

A μαλιστα.
Δεν αποδεικνυεται καν δηλαδη οτι μπηκαν μεσα διαρρηκτες?
Ρε μλκα αν πέσεις μέσα θα σου βγάλω το καπέλο
Το α σκεφτεί κι εγώ αυτο
Το μονο που υπάρχει ει αι ένας τσικιαδορος απ έξω
Αν ήταν τσικιαδορος
Σαν στοιχείο
DNA κλπ έχουν βρεθεί, ξέρεις???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.797
Κριτικές
1
Like
31.587
Πόντοι
8.006
Ρε μλκα αν πέσεις μέσα θα σου βγάλω το καπέλο
Το α σκεφτεί κι εγώ αυτο
Το μονο που υπάρχει ει αι ένας τσικιαδορος απ έξω
Αν ήταν τσικιαδορος
Σαν στοιχείο
DNA κλπ έχουν βρεθεί, ξέρεις???
Διαβασα σημερα οτι δεν εχει βρεθει dna κανενος σεσημασμενου διαρρηκτη
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.975
Like
10.407
Πόντοι
2.406
Διαβασα σημερα οτι δεν εχει βρεθει dna κανενος σεσημασμενου διαρρηκτη
Οποτε μπορεί νάναι αυτός κι άλλος ένας δικός του
Επίσης, εσυ εχεις κι εμπειρία, πολύ κουλ δεν είναι μετά από τέτοια τραγική φάση??????
 

Dynamic

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
278
Like
273
Πόντοι
21
Ρε μλκα αν πέσεις μέσα θα σου βγάλω το καπέλο
Το α σκεφτεί κι εγώ αυτο
Το μονο που υπάρχει ει αι ένας τσικιαδορος απ έξω
Αν ήταν τσικιαδορος
Σαν στοιχείο
DNA κλπ έχουν βρεθεί, ξέρεις???
τι να πεσει μεσα ρε τυπε?εδω δικη για δικη δεν πιανει λες να πεσει μεσα σε αυτο ο χασοδικης?:confused::confused::confused:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.539
Κριτικές
56
Like
6.311
Πόντοι
4.806
Ελπιζω να βγω ψευτης,αλλα πιστευω οτι ο πιλοτος εφαγε το κοριτσακι. Αν ισχυει αυτο, εκτος απο θεομουρλος ειναι και ηληθιος γιατι πλεον ειναι απιστευτα ευκολο να σε βρουν αν κανεις κατι(και το θελουν φυσικα)
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.147
Like
3.255
Πόντοι
456
Ελπιζω να βγω ψευτης,αλλα πιστευω οτι ο πιλοτος εφαγε το κοριτσακι. Αν ισχυει αυτο, εκτος απο θεομουρλος ειναι και ηληθιος γιατι πλεον ειναι απιστευτα ευκολο να σε βρουν αν κανεις κατι(και το θελουν φυσικα)
Έτσι πιστεύω και εγώ. Τι κίνητρο να είχε όμως; Και όλα αυτά τα αγαπησιάρικα post στα social;
Πάντως για όσους νομίζουν πως ως χειριστής πολιτικής αεροπορίας, είτε σε αεροσκάφη είτε σε ελικόπτερα, ζεις high life να πληροφορήσω πως είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Αν στα πρώτα χρόνια δεν έχεις back up με χοντρές τσέπες ζεις πολύ λιτά. Με την προυπόθεση βέβαια πως θα είσαι τυχερός και θα βρεις σχετικά νωρίς δουλειά η οποία όμως για όσους έχουν λίγες ώρες πληρώνει ελάχιστα. Μετά από πολλά χρόνια και πολλές ώρες στην πλάτη έρχονται καλύτερες δουλειές και αποδοχές.
Αν για τους χειριστές αεροσκαφών τα πράγματα στον εργασιακό χώρο είναι δύσκολα για τους χειριστές ελικοπτέρων είναι δέκα φορές πιο δύσκολα. Κυρίως επειδή υπάρχουν δεκάδες έμπειροι απόστρατοι ελικοπτεράδες με εκατοντάδες ώρες οι οποίοι ψάχνουν για δουλειά και ο χώρος στην Ελλάδα είναι κλειστός. Ξέρω οικογένειες που έχουν καταστραφεί οικονομικά για να κάνουν πραγματικότητα το όνειρο του παιδιού τους.
Μόνο το κόστος για το επαγγελματικό πτυχίο μπορεί να ξεπεράσει τα 50000 ευρώ. Plus κάτι χιλιάδες μετά κάθε χρόνο για renewal κτλ . Ειδικά αν δεν έχεις back up ή κάποια δουλειά στο χώρο είναι μεγάλο το κόστος έως να καθιερωθείς επαγγελματικά.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.711
Κριτικές
3
Like
4.196
Πόντοι
456
Και μένα αυτό μου έκανε εντύπωση πιλότος ελικοπτέρου σε ιδιωτική εταιρεία.Οκ παίζει με Vip πελάτες αλλά μιλάμε για εποχές κρίσης.Οπως μου έκανε εντύπωση που ο ιδιοκτήτης της εταιρείας που έδωσε 2 ελικόπτερα την ημέρα της κηδείας να εξυπηρετήσει. Σωστή συμπεριφορά αλλά κάτι δεν κολλάει εδώ.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.212
Κριτικές
35
Like
5.872
Πόντοι
6.796
Και πες την έφαγε ο πιλότος.. Μετά πως δέθηκε όλος?
 

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Θα σας πω εγώ που εκεί μένει η θεία μου και πάω πολύ συχνά και έχω δει πολλά πραγματάκια.
1)Καταρχας η Καντζα/Γλυκά νερά ΔΕΝ έχουν αστυνομικό τμήμα. Ότι γίνει πρέπει να περιμένει από Γέρακα να έρθουν.
2) Επίσης και οι δύο αυτές περιοχές είναι δίπλα από τη Λαυρίου που άπαξ και βγεις εκεί εξαφανίζεσαι. Ληστεία - Λαυρίου - καπουτ.
3ον στην Κάντζα τους έχουν ριμαξει στις ληστείες αμαξιών και ποδηλάτων/μηχανών. Οι κάτοικοι έχουν βάλει όλοι κάμερες έξω από τα σπίτια. Η πολιτεία τραβάει μαλακία κλασσικά
4ον είναι περιοχές με οικογένειες που έχουν αρκετά χρήματα για να ζήσουν άνετα αλλά χωρίς χαϊλικια αμαξαρες ποταρες διακοπαρες.
5ον από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι οι ταμιες των τραπεζών μιλάνε με κλέφτες και τους ενημερώνουν αν κάποιος κάνει κακτικες μεγάλες αναλήψεις απο το ίδιο κατάστημα οπότε τον ακολουθούν
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.711
Κριτικές
3
Like
4.196
Πόντοι
456
Και πες την έφαγε ο πιλότος.. Μετά πως δέθηκε όλος?
Τι εννοείς;αφού έχει συνεργούς.Πληρωσε αυτούς που μπουκαραν στο σπίτι. Εννοείς να μην υπάρχει κανένας;κάποιος άλλος τον βοήθησε και εξαφανίστηκε μετά.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.711
Κριτικές
3
Like
4.196
Πόντοι
456
Θα σας πω εγώ που εκεί μένει η θεία μου και πάω πολύ συχνά και έχω δει πολλά πραγματάκια.
1)Καταρχας η Καντζα/Γλυκά νερά ΔΕΝ έχουν αστυνομικό τμήμα. Ότι γίνει πρέπει να περιμένει από Γέρακα να έρθουν.
2) Επίσης και οι δύο αυτές περιοχές είναι δίπλα από τη Λαυρίου που άπαξ και βγεις εκεί εξαφανίζεσαι. Ληστεία - Λαυρίου - καπουτ.
3ον στην Κάντζα τους έχουν ριμαξει στις ληστείες αμαξιών και ποδηλάτων/μηχανών. Οι κάτοικοι έχουν βάλει όλοι κάμερες έξω από τα σπίτια. Η πολιτεία τραβάει μαλακία κλασσικά
4ον είναι περιοχές με οικογένειες που έχουν αρκετά χρήματα για να ζήσουν άνετα αλλά χωρίς χαϊλικια αμαξαρες ποταρες διακοπαρες.
5ον από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι οι ταμιες των τραπεζών μιλάνε με κλέφτες και τους ενημερώνουν αν κάποιος κάνει κακτικες μεγάλες αναλήψεις απο το ίδιο κατάστημα οπότε τον ακολουθούν
Ξέρεις ταμία απο τράπεζα που συνεργάζεται με κλέφτες;διόλου απίθανο αυτό που λες αν και το έχω σκεφτεί σαν σενάριο δύσκολο μου ακουγεται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom