Νέα

ΣΚΗΝΕΣ ΣΟΚ βίας απο Αφρικανούς στην οδο Ερμού..!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δε χρειάζεται τέτοιο κατεβατό.
Πες ότι ήσουν μια ζωή κωλοτούμπας και έληξε.

έστω αμα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα.
ούτως ή αλλως το ρητό Once an asshole always an asshole ήταν πάντα εδώ μέσα το χαρακτηριστικό σου γνώρισμα (με όλα τα νικς που χρησιμοποιάς).
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ή μηπως οταν το 70 ο Καραμανλής εκανε κρατικοποιήσεις που μόνο το ΚΚΕ θα τον ξεπερνούσε?

την ύπαιθρο ποιός την μαράζωσε;
την Αθήνα ποιός την έκανε τέρας;
τεσπα εδώ καίγεται το σύμπαν και αυτοί ψηφίζουν κώστα...
τα άλλα εγκλήματα που πήραν χρόνια θα κατανοήσουν;
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
στη προκειμενη περιπτωση δεν συμφωνω

αν συμφωνούσες, και ειχαν και αντίστοιχη αυτοκριτική ικανότητα και οι άλλοι ελληνες δεν θα ειμασταν τοσο συσκατα.

απλα ολοι μιλάνε ετσι οπως κι εσυ, γιαυτο παραμενουμε στο σημείο μηδεν. δεν αισιοδοξω για το μέλλον.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
κοίτα εάν εσύ θες να με λες ΠΑΣΟΚ μαγκιά σου.
εγώ ωριμάζοντας επέλεξα να μην ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ. για όσους έχουν ελλιπή προσωπικότητα και προσωιπικες ανασφάλειες μια χαρά είναι τα στρατόπεδα.
την τελευταία φορά που βρέθηκα σε στρατόπεδο ήταν στο δικό σου.
Το σιχάθηκα, συνειδητοποίησα ότι το έτερο στρατόπεδο είναι συγκοινωνούν δοχείο και σας έγραψα όλους στα παπάρια μου.
Από την άλλη, μεγαλώνοντας ταχθηκα με την ιδεολογία του αριστερού.
Οχι αυτού που εσείς ορίζετε ως τσύριζα ή σεν ξέρω γω τι αλλο.
Αριστερός δεν είναι ο μη δεξιός.
Αριστερός είναι αυτός που γουστάρει να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο. Να αλλάξει η καθεστωτική δομή μιας κοινωνίας.
Στην ΕΣΣΔ αριστερός ήταν ο μη κομμουνιστής.
Αλλα που να καταλάβεις τώρα.........
Πάνε στο στρατόπεδο, ευπειθώς ανάφερε και κάνε έπαρση σημαίας........

φτάνει ρε φίλε με τα κηρύγματα σου... αντε ποστάρισε και πάλι το Ε9 σου (για το οποίο περηφανεύεσαι) με τα ακίνητα σε ψιλή κυριότητα που σου έχει εξασφαλίσει ο δεξιός (κατα τα λεγόμενα σου) πατέρας σου και για τα οποία περηφανεύεσαι ότι δεν πληρώνεις φόρο γιατί τον πληρώνει ο επικαρπωτής (δηλαδή και πάλι ο πατέρας σου και μετά κάνε κηρύγματα...
 

celtic1888

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2009
Μηνύματα
33
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Είναι πραγματικά λυπηρό έως και εμετικό να βλέπεις ανθρώπους να φέρονται και να μιλάνε κατ'αυτό τον τρόπο για άλλους ανθρώπους...Είναι πραγματικά εξωφρενικό να βλέπεις αυτούς που θέλουν να ονομάζονται έλληνες και να αυτοαποκαλούνται γνήσιοι απόγονοι αντρών που έδωσαν τα φώτα τους σε ολόκληρο τον κόσμο ώστε να τον κάνουν ένα καλύτερο μέρος για να ζει κανείς να επικροτούν τέτοιες παραστάσεις ζωώδους βίας...
Είναι στην κυριολεξία γελοίο να κατηγορεί κανείς για την συμπεριφορά τους και να ζητά την απέλαση ανθρώπων που το μόνο που έζησαν στις χώρες από τις οποίες προέρχονται είναι η βία σε κάθε της μορφή από τον "εκπολιτισμό" που εφαρμόστηκε πάνω τους από τους δυτικούς αποικιοκράτες...
Δυστυχώς ή ευτυχώς , είτε το θέλουμε είτε όχι η βία αυτή , με λίγο διαφορετικά μέσα (οικονομικά)είναι έτοιμη να εφαρμοστεί και στη χώρα μας αφού πλέον και εμείς είμαστε αναγκασμένοι να ζήσουμε μια οικονομική - εταιρική αποικιοκρατία...τότε ελπίζω να καταλάβουνε οι φωστήρες των πληκτρολογίων , της διαστρέβλωσης των ΜΜΕ και της ψυχολογίας της μάζας ότι τα πράγματα που μας ενώνουν με αυτούς τους ανθρώπους είναι πολύ περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν...
Δε διάλεξαν αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν στην Ελλάδα από βίτσιο , τους επιβλήθηκε από τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης και την εμπόλεμη κατάσταση που πριμοδοτείται και συντηρείται από τον "πολιτισμένο" δυτικό κόσμο... Και αντί εσείς οι "απόγονοι" του Σωκράτη , του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη να σκεφτείτε το λόγο που γίνεται όλη αυτή η μάζωξη στη χώρα μας κάθεστε και κυνηγάτε τους ήδη κυνηγημένους σε ένα σύγχρονο κυνήγι μαγισσών που απορρέει από την αμάθεια και απανθρωπιά σας και βρίσκει εκφραστές στο νέο πολιτικό status που προβάλλεται από τα ΜΜΕ και συμφέρει...
Ελπίζω να γνωρίζετε ότι 80.000.000 κόσμος κάθε μέρα στις χώρες αυτές δεν έχει πόσιμο νερό , ότι γύρω στα 10.000.000 άνθρωποι υπάρχει περίπτωση να τυφλωθούν διότι δεν έχουν ένα κολλήριο που κοστίζει 0,5 Ευρώ , ότι στις περισσότερες από αυτές τις χώρες συντηρούνται εμφύλιοι πόλεμοι που αποφέρουν στις δυτικές κυβερνήσεις τεράστια έσοδα από την πώληση όπλων...Και παρ'όλα αυτά θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένοι , πολιτισμένοι επειδή έτυχε να γεννηθούμε εδώ και όχι 500 χιλιόμετρα νοτιότερα κάνοντας την πάπια απέναντι σε μια τέτοια τεράστια κτηνωδία , μόνο και μόνο επειδή αυτοί που τη συντελούν φορούν κοστούμι...
Όμως οι κουστουμάτοι αυτοί κύριοι πλέον βάλανε και εσάς στη μαύρη λίστα γιατί πλέον δεν τους εξυπηρετείται ελληνάρες μου , τουλάχιστον όχι όπως θα ήθελαν και αυτά που θα επακολουθήσουν ελπίζω τουλάχιστον πέρα από τεράστιο πόνο να σας βάλουν και λιγάκι μυαλό !!!
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.674
Like
1.315
Πόντοι
366
αν συμφωνούσες, και ειχαν και αντίστοιχη αυτοκριτική ικανότητα και οι άλλοι ελληνες δεν θα ειμασταν τοσο συσκατα.

απλα ολοι μιλάνε ετσι οπως κι εσυ, γιαυτο παραμενουμε στο σημείο μηδεν. δεν αισιοδοξω για το μέλλον.
δεν εχεις και αδικο σ αυτο που λες...αλλα με το ζορι να συμφωνησω οτι "εφαγα"  :grin:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
φτάνει ρε φίλε με τα κηρύγματα σου... αντε ποστάρισε και πάλι το Ε9 σου (για το οποίο περηφανεύεσαι) με τα ακίνητα σε ψιλή κυριότητα που σου έχει εξασφαλίσει ο δεξιός (κατα τα λεγόμενα σου) πατέρας σου και για τα οποία περηφανεύεσαι ότι δεν πληρώνεις φόρο γιατί τον πληρώνει ο επικαρπωτής (δηλαδή και πάλι ο πατέρας σου και μετά κάνε κηρύγματα...

1. γιατι όποιος εχει περιουσία απο γονέα αποκλειεται να εχει δικιο?
2. οποιος απέκτησε περιουσια απο δεξιο γονέα, εχει την ηθική υποχρεωση να μην άλλάξει πολιτικές πεποιθήσεις?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
φτάνει ρε φίλε με τα κηρύγματα σου... αντε ποστάρισε και πάλι το Ε9 σου (για το οποίο περηφανεύεσαι) με τα ακίνητα σε ψιλή κυριότητα που σου έχει εξασφαλίσει ο δεξιός (κατα τα λεγόμενα σου) πατέρας σου και για τα οποία περηφανεύεσαι ότι δεν πληρώνεις φόρο γιατί τον πληρώνει ο επικαρπωτής (δηλαδή και πάλι ο πατέρας σου και μετά κάνε κηρύγματα...

μαντηλάκι και συ από τον Ζίροου.
βγάλτε όλο το κόμπλεξ και την καταπίεσή σας.
ούτως ή αλλέως μόνο εδώ μέσα νιώθετε ότι υπάρχετε...
οξω η καρπαζά πέφτει σύννεφο...
νατανε η ζήλια ψώρα.....αααααααααααααχαχαχαχαχαχχχχχχχχχχααααααχαχαχαχαχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1. γιατι όποιος εχει περιουσία απο γονέα αποκλειεται να εχει δικιο?
2. οποιος απέκτησε περιουσια απο δεξιο γονέα, εχει την ηθική υποχρεωση να μην άλλάξει πολιτικές πεποιθήσεις?

όχι απλά αφού δεν τα χουμε εμείς να σαπίσει το αρχίδι... ό,τι και να ναι.....
ααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααα
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.674
Like
1.315
Πόντοι
366
Είναι πραγματικά λυπηρό έως και εμετικό να βλέπεις ανθρώπους να φέρονται και να μιλάνε κατ'αυτό τον τρόπο για άλλους ανθρώπους...Είναι πραγματικά εξωφρενικό να βλέπεις αυτούς που θέλουν να ονομάζονται έλληνες και να αυτοαποκαλούνται γνήσιοι απόγονοι αντρών που έδωσαν τα φώτα τους σε ολόκληρο τον κόσμο ώστε να τον κάνουν ένα καλύτερο μέρος για να ζει κανείς να επικροτούν τέτοιες παραστάσεις ζωώδους βίας...
Είναι στην κυριολεξία γελοίο να κατηγορεί κανείς για την συμπεριφορά τους και να ζητά την απέλαση ανθρώπων που το μόνο που έζησαν στις χώρες από τις οποίες προέρχονται είναι η βία σε κάθε της μορφή από τον "εκπολιτισμό" που εφαρμόστηκε πάνω τους από τους δυτικούς αποικιοκράτες...
Δυστυχώς ή ευτυχώς , είτε το θέλουμε είτε όχι η βία αυτή , με λίγο διαφορετικά μέσα (οικονομικά)είναι έτοιμη να εφαρμοστεί και στη χώρα μας αφού πλέον και εμείς είμαστε αναγκασμένοι να ζήσουμε μια οικονομική - εταιρική αποικιοκρατία...τότε ελπίζω να καταλάβουνε οι φωστήρες των πληκτρολογίων , της διαστρέβλωσης των ΜΜΕ και της ψυχολογίας της μάζας ότι τα πράγματα που μας ενώνουν με αυτούς τους ανθρώπους είναι πολύ περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν...
Δε διάλεξαν αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν στην Ελλάδα από βίτσιο , τους επιβλήθηκε από τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης και την εμπόλεμη κατάσταση που πριμοδοτείται και συντηρείται από τον "πολιτισμένο" δυτικό κόσμο... Και αντί εσείς οι "απόγονοι" του Σωκράτη , του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη να σκεφτείτε το λόγο που γίνεται όλη αυτή η μάζωξη στη χώρα μας κάθεστε και κυνηγάτε τους ήδη κυνηγημένους σε ένα σύγχρονο κυνήγι μαγισσών που απορρέει από την αμάθεια και απανθρωπιά σας και βρίσκει εκφραστές στο νέο πολιτικό status που προβάλλεται από τα ΜΜΕ και συμφέρει...
Ελπίζω να γνωρίζετε ότι 80.000.000 κόσμος κάθε μέρα στις χώρες αυτές δεν έχει πόσιμο νερό , ότι γύρω στα 10.000.000 άνθρωποι υπάρχει περίπτωση να τυφλωθούν διότι δεν έχουν ένα κολλήριο που κοστίζει 0,5 Ευρώ , ότι στις περισσότερες από αυτές τις χώρες συντηρούνται εμφύλιοι πόλεμοι που αποφέρουν στις δυτικές κυβερνήσεις τεράστια έσοδα από την πώληση όπλων...Και παρ'όλα αυτά θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένοι , πολιτισμένοι επειδή έτυχε να γεννηθούμε εδώ και όχι 500 χιλιόμετρα νοτιότερα κάνοντας την πάπια απέναντι σε μια τέτοια τεράστια κτηνωδία , μόνο και μόνο επειδή αυτοί που τη συντελούν φορούν κοστούμι...
Όμως οι κουστουμάτοι αυτοί κύριοι πλέον βάλανε και εσάς στη μαύρη λίστα γιατί πλέον δεν τους εξυπηρετείται ελληνάρες μου , τουλάχιστον όχι όπως θα ήθελαν και αυτά που θα επακολουθήσουν ελπίζω τουλάχιστον πέρα από τεράστιο πόνο να σας βάλουν και λιγάκι μυαλό !!!
ωραιος ο κελτης!!!!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Είναι πραγματικά λυπηρό έως και εμετικό να βλέπεις ανθρώπους να φέρονται και να μιλάνε κατ'αυτό τον τρόπο για άλλους ανθρώπους...Είναι πραγματικά εξωφρενικό να βλέπεις αυτούς που θέλουν να ονομάζονται έλληνες και να αυτοαποκαλούνται γνήσιοι απόγονοι αντρών που έδωσαν τα φώτα τους σε ολόκληρο τον κόσμο ώστε να τον κάνουν ένα καλύτερο μέρος για να ζει κανείς να επικροτούν τέτοιες παραστάσεις ζωώδους βίας...
Είναι στην κυριολεξία γελοίο να κατηγορεί κανείς για την συμπεριφορά τους και να ζητά την απέλαση ανθρώπων που το μόνο που έζησαν στις χώρες από τις οποίες προέρχονται είναι η βία σε κάθε της μορφή από τον "εκπολιτισμό" που εφαρμόστηκε πάνω τους από τους δυτικούς αποικιοκράτες...
Δυστυχώς ή ευτυχώς , είτε το θέλουμε είτε όχι η βία αυτή , με λίγο διαφορετικά μέσα (οικονομικά)είναι έτοιμη να εφαρμοστεί και στη χώρα μας αφού πλέον και εμείς είμαστε αναγκασμένοι να ζήσουμε μια οικονομική - εταιρική αποικιοκρατία...τότε ελπίζω να καταλάβουνε οι φωστήρες των πληκτρολογίων , της διαστρέβλωσης των ΜΜΕ και της ψυχολογίας της μάζας ότι τα πράγματα που μας ενώνουν με αυτούς τους ανθρώπους είναι πολύ περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν...
Δε διάλεξαν αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν στην Ελλάδα από βίτσιο , τους επιβλήθηκε από τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης και την εμπόλεμη κατάσταση που πριμοδοτείται και συντηρείται από τον "πολιτισμένο" δυτικό κόσμο... Και αντί εσείς οι "απόγονοι" του Σωκράτη , του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη να σκεφτείτε το λόγο που γίνεται όλη αυτή η μάζωξη στη χώρα μας κάθεστε και κυνηγάτε τους ήδη κυνηγημένους σε ένα σύγχρονο κυνήγι μαγισσών που απορρέει από την αμάθεια και απανθρωπιά σας και βρίσκει εκφραστές στο νέο πολιτικό status που προβάλλεται από τα ΜΜΕ και συμφέρει...
Ελπίζω να γνωρίζετε ότι 80.000.000 κόσμος κάθε μέρα στις χώρες αυτές δεν έχει πόσιμο νερό , ότι γύρω στα 10.000.000 άνθρωποι υπάρχει περίπτωση να τυφλωθούν διότι δεν έχουν ένα κολλήριο που κοστίζει 0,5 Ευρώ , ότι στις περισσότερες από αυτές τις χώρες συντηρούνται εμφύλιοι πόλεμοι που αποφέρουν στις δυτικές κυβερνήσεις τεράστια έσοδα από την πώληση όπλων...Και παρ'όλα αυτά θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένοι , πολιτισμένοι επειδή έτυχε να γεννηθούμε εδώ και όχι 500 χιλιόμετρα νοτιότερα κάνοντας την πάπια απέναντι σε μια τέτοια τεράστια κτηνωδία , μόνο και μόνο επειδή αυτοί που τη συντελούν φορούν κοστούμι...
Όμως οι κουστουμάτοι αυτοί κύριοι πλέον βάλανε και εσάς στη μαύρη λίστα γιατί πλέον δεν τους εξυπηρετείται ελληνάρες μου , τουλάχιστον όχι όπως θα ήθελαν και αυτά που θα επακολουθήσουν ελπίζω τουλάχιστον πέρα από τεράστιο πόνο να σας βάλουν και λιγάκι μυαλό !!!

και ποιός αγαπητέ σου είπε ότι αυτοί που αυτοβαφτίζονται απόγονοι του Σωκράτους έχουν καμμιά σχέση με αυτόν;
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
όχι απλά αφού δεν τα χουμε εμείς να σαπίσει το αρχίδι... ό,τι και να ναι.....
ααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααα

κάτι σαν τη ζήλια για τους κατασκευαστές ενα πράμα

ααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααα
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
κοίτα εάν εσύ θες να με λες ΠΑΣΟΚ μαγκιά σου.
εγώ ωριμάζοντας επέλεξα να μην ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ. για όσους έχουν ελλιπή προσωπικότητα και προσωιπικες ανασφάλειες μια χαρά είναι τα στρατόπεδα.
την τελευταία φορά που βρέθηκα σε στρατόπεδο ήταν στο δικό σου.
Το σιχάθηκα, συνειδητοποίησα ότι το έτερο στρατόπεδο είναι συγκοινωνούν δοχείο και σας έγραψα όλους στα παπάρια μου.
Από την άλλη, μεγαλώνοντας ταχθηκα με την ιδεολογία του αριστερού.
Οχι αυτού που εσείς ορίζετε ως τσύριζα ή σεν ξέρω γω τι αλλο.
Αριστερός δεν είναι ο μη δεξιός.
Αριστερός είναι αυτός που γουστάρει να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο. Να αλλάξει η καθεστωτική δομή μιας κοινωνίας.
Στην ΕΣΣΔ αριστερός ήταν ο μη κομμουνιστής.
Αλλα που να καταλάβεις τώρα.........
Πάνε στο στρατόπεδο, ευπειθώς ανάφερε και κάνε έπαρση σημαίας........
και γω να αλλάξουν προς το καλύτερο θέλω και πιστεύω ότι δεν θα γίνουν με το να γινουν οι μισοί έλληνες δημόσιοι υπάλληλοι!
Και αυτό είναι το στοιχειο που δεν μπορώ να συγχωρήσω το ΠΑΣΟΚ όσο άλλοθι κι αν τους δίνεις!
Χέστηκα αν κυβερνάει ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ ή οτι άλλο!
Αυτό που βλέπω επί 30 χρονια είναι ότι όποιος έχει μέσο πληρώνεται και δεν δουλεύει!
Αν είναι και κολλητός παίρνει κάποιο "πακετάκι" και....εις υγείαν τα κορόιδα!
και φυσικά δηλώνει μετά αριστερός....έτσι απλά!
Αλλά που να καταλάβεις!
Νομίζεις ότι δεξιά είναι το πλέι-στέισον και οι Ευαγγελάτοι που απ το πρωι ως το βράδι ζητάνε επί 5 χρόνια εκλογές!
και οτι φταίει το πλέι στέισον που η βενζίνη εγινε 0,90 από 0,80 ενώ τώρα φταινει οι κερδοσκοποι που έφτασε στο 1,6!

εγώ δεν γουστάρω να τρώω αυτά που μας ταιζει η tv!

Γι αυτο και ποτέ δεν ήμουν οπαδος κομμάτων ή ημετέρων!
και αυτό εγώ τουλάχιστον το έχω αποδείξει μια και στις τελευταίες εκλογές ούτε καν με ένοιαζε ποιος θα βγει αλλά και ούτε πήρα θέση!
Σε αντίθεση βέβαια με σένα που ήσουν φανατικά υπέρ του GAP (εδώ ειναι γραμμένα όλα) άσχετο αν ελάχιστους μήνες μετά φεύγεις και απ αυτό το στρατόπεδο!

Για να καταλήξουμε.
Μου τη σπάει η υποκρισία όλων αυτών (γιατί από κει ξεκίνησε-με τον ΠΠ που φώναζε για ανεργίες κτλ) που θεωρούν ότι η δεξιά φταίει για όλα, στρουθοκαμηλίζοντας μια και ξεχνάνε ότι 50 δις (άκουσα) το χρόνο φεύγουν για μισθούς δημ.υπαλλήλων!
Όταν έχεις ένα μαγαζάκι που το δουλεύεις μόνος σου με τη γυναίκα σου και προσλαμβάνεις 30 ατομα προσωπικο, δεν σου φταίει κανένας που βούλιαξες, έστω και αν μετά από 25 χρονια δεν τους δίνεις την αύξηση που θα ήθελαν
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
εγώ δεν γουστάρω να τρώω αυτά που μας ταιζει η tv!

Γι αυτο και ποτέ δεν ήμουν οπαδος κομμάτων ή ημετέρων!
και αυτό εγώ τουλάχιστον το έχω αποδείξει μια και στις τελευταίες εκλογές ούτε καν με ένοιαζε ποιος θα βγει αλλά και ούτε πήρα θέση!
Σε αντίθεση βέβαια με σένα που ήσουν φανατικά υπέρ του GAP (εδώ ειναι γραμμένα όλα) άσχετο αν ελάχιστους μήνες μετά φεύγεις και απ αυτό το στρατόπεδο!

Αν δεν ψηφίσεις τιποτα δεν θα αλλάξει. (υπενθυμίζω ότι ακόμα εχουμε δημοκρατία)

Τα κανάλια αυτο θελουν να πετύχουν, να μας κάνουν απαθεις και με τη σταση του μαστούρη "μωρε όλοι τα ίδια είναι", άρα μάλλον παιζεις το παιχνιδάκι τους.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και γω να αλλάξουν προς το καλύτερο θέλω και πιστεύω ότι δεν θα γίνουν με το να γινουν οι μισοί έλληνες δημόσιοι υπάλληλοι!
Και αυτό είναι το στοιχειο που δεν μπορώ να συγχωρήσω το ΠΑΣΟΚ όσο άλλοθι κι αν τους δίνεις!
Χέστηκα αν κυβερνάει ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ ή οτι άλλο!
Αυτό που βλέπω επί 30 χρονια είναι ότι όποιος έχει μέσο πληρώνεται και δεν δουλεύει!
Αν είναι και κολλητός παίρνει κάποιο "πακετάκι" και....εις υγείαν τα κορόιδα!
και φυσικά δηλώνει μετά αριστερός....έτσι απλά!
Αλλά που να καταλάβεις!
Νομίζεις ότι δεξιά είναι το πλέι-στέισον και οι Ευαγγελάτοι που απ το πρωι ως το βράδι ζητάνε επί 5 χρόνια εκλογές!
και οτι φταίει το πλέι στέισον που η βενζίνη εγινε 0,90 από 0,80 ενώ τώρα φταινει οι κερδοσκοποι που έφτασε στο 1,6!

εγώ δεν γουστάρω να τρώω αυτά που μας ταιζει η tv!

Γι αυτο και ποτέ δεν ήμουν οπαδος κομμάτων ή ημετέρων!
και αυτό εγώ τουλάχιστον το έχω αποδείξει μια και στις τελευταίες εκλογές ούτε καν με ένοιαζε ποιος θα βγει αλλά και ούτε πήρα θέση!
Σε αντίθεση βέβαια με σένα που ήσουν φανατικά υπέρ του GAP (εδώ ειναι γραμμένα όλα) άσχετο αν ελάχιστους μήνες μετά φεύγεις και απ αυτό το στρατόπεδο!

Για να καταλήξουμε.
Μου τη σπάει η υποκρισία όλων αυτών (γιατί από κει ξεκίνησε-με τον ΠΠ που φώναζε για ανεργίες κτλ) που θεωρούν ότι η δεξιά φταίει για όλα, στρουθοκαμηλίζοντας μια και ξεχνάνε ότι 50 δις (άκουσα) το χρόνο φεύγουν για μισθούς δημ.υπαλλήλων!
Όταν έχεις ένα μαγαζάκι που το δουλεύεις μόνος σου με τη γυναίκα σου και προσλαμβάνεις 30 ατομα προσωπικο, δεν σου φταίει κανένας που βούλιαξες, έστω και αν μετά από 25 χρονια δεν τους δίνεις την αύξηση που θα ήθελαν

μακρυγορείς.
εγώ υποστήριζα να φύγει ο κωστάκης.
ούτως ή αλλέως δεν ασχολήθηκα να ψηφίσω...... Εάν καιγόταν ο κώλος μου είχα τρόπο να ψηφίσω....
το πρόβλημα δεν είναι ούτε του ΠΑΣΟΚ ούτε των δημοσίων υπαλλήλων.
Είναι της ράτσας γηγενές...
Γράφω κάποια πράγματα και πετάγονται οι απόγονοι του περικλόευς να μου πουν για τα Ε9 μου....
γιατί αυτό είναι το προβλημά τους.
όχι τι έχω αλλά τι δεν έχουν αυτοί.
Οι κοινωνίες δεν πάνε μπροστά με μίσος και φθόνο....
Αμα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα δε θα γίνεις ούτε πλουσιότερος ούτς καλύτερος.
Αμα ασχοληθείς να πάρεις 2 κατσίκες θα γίνεις και πλουσιότερος και θα δώσει ςκαι κίνητρο στον γείτονα....
Αμα του σκοτώσεις την κατσίκα το πολύ πολύ να σε σκοτώσει κι αυτός...
Ωραία πρόοδος. ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΗ.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
του ΠΑΣΟΚ ούτε των δημοσίων υπαλλήλων.
Είναι της ράτσας γηγενές...
Γράφω κάποια πράγματα και πετάγονται οι απόγονοι του περικλόευς να μου πουν για τα Ε9 μου....
γιατί αυτό είναι το προβλημά τους.
όχι τι έχω αλλά τι δεν έχουν αυτοί.
Οι κοινωνίες δεν πάνε μπροστά με μίσος και φθόνο....
Αμα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα δε θα γίνεις ούτε πλουσιότερος ούτς καλύτερος.
Αμα ασχοληθείς να πάρεις 2 κατσίκες θα γίνεις και πλουσιότερος και θα δώσει ςκαι κίνητρο στον γείτονα....
Αμα του σκοτώσεις την κατσίκα το πολύ πολύ να σε σκοτώσει κι αυτός...
Ωραία πρόοδος. ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΗ.

αλλιώς μας τα λεγες στους κατασκευαστες όμως....
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
μαντηλάκι και συ από τον Ζίροου.
βγάλτε όλο το κόμπλεξ και την καταπίεσή σας.
ούτως ή αλλέως μόνο εδώ μέσα νιώθετε ότι υπάρχετε...
οξω η καρπαζά πέφτει σύννεφο...
νατανε η ζήλια ψώρα.....αααααααααααααχαχαχαχαχαχχχχχχχχχχααααααχαχαχαχαχα
ρε φίλε δεν εννοείς να καταλάβεις ότι αυτό ακριβώς σου περιγράφω για το ΄80 και μου λες ότι δίκιο είχαν οι άνθρωποι γιατι τους καταπίεζαν στα μακρονήσια!
όχι!
εγω το λέω κόμπλεξ!
εξαιτίας εκείνου του κόμπεξ και του πρώτου φόβου ανατροπής του Ανδρέα (καταλαβαίνεις ελπίζω τι υποννοώ) έγιναν όλα αυτά!

Δεν μπορείς να λες το ίδιο πράγμα ρε φίλε με 2 διαφορετικές ερμηνείες!
οι μεν κόμπλεξ και οι δε καταπιεσμένοι που είχαν δικιο?
χέσε με!
εισαι και ο μόνος απογονος του Σωκράτη εν Ελλάδι! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αλλιώς μας τα λεγες στους κατασκευαστες όμως....

όχι εσύ τα εξισώνεις.....
αλλο να έχεις αγοράσει την κατσίκα και άλλο να την έχεις κλέψει....
μην τα μπερδεύεις......
Επισης άλλο να έχεις 10 κατσίκες έχοντας ρημάξει τις κότες του χωριού και άλλο να έχει 2 κατσίκες που ανταλλάσσουν αυγά με τους έχοντες τις κότες...
κάνε τις αναγωγές σου.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Αν δεν ψηφίσεις τιποτα δεν θα αλλάξει. (υπενθυμίζω ότι ακόμα εχουμε δημοκρατία)

Τα κανάλια αυτο θελουν να πετύχουν, να μας κάνουν απαθεις και με τη σταση του μαστούρη "μωρε όλοι τα ίδια είναι", άρα μάλλον παιζεις το παιχνιδάκι τους.
άνα μπράβο ρε κουκλίτσα μου!
αυτό θέλω να πω και το λες με μια κουβέντα!
αυτός ήταν και ο λόγος που δεν ψήφισα κανέναν το 04.
"τι Κωστάκης-τι Γιωργάκης" έλεγαν τότε!
και έπαισα στη λούμπα!
είχα δει στην πορεία όμως μια δήλωση του τότε υπουργου Παναγιωτόπουλου που είπε:"πρέπει να βγάλουμε επιτέλους απ το μυαλό του μικρού παιδιού το όειρο του να γίνει δημ,υπάλληλος όταν μεγαλώσει"
είπα ότι κάτι μπορεί να γίνει.....
έβλεπα και τους ρουφιάνους όλη μέρα να θάβουν....
ε,είπα και γω μήπως κάτι αλλάξει!

Αλλά μάλλον το 40τόσο της εκατό του Γιωργάκη το 2009 έπαιξε το παιχνίδι τους!
μην τα φορτώνεις σε μένα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom