Νέα

Σκανδιναβες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
φαινεται λοιπον οτι δεν μετραμε μια ουτε στισ σκανδιναυεσ σχετικα μ τον τροπο σκεψησ ουτε με τισ σλαυεσ που ειναι ολες θεες?

Οι Σκανδιναυές σιχαίνονται τη νοοτροπία του Νότου που τη βρίσκουν υποτιμητική για τις γυναίκες.Εμάς μας σώζει η εμφάνιση.Η εμφάνιση είναι το βασικό ατού του μεσογειακού οτι φαίνεται πιο αρρενωπός και ενδιαφέρων όλα τα άλλα είναι μείον.Οι Σκανδιναυοί επίσης είναι φοβεροί στυλίστες ντύνονται πολύ καλά με φίρμες.
Με τις Σλαύες ταιριάζουμε στον τρόπο σκέψης ειδικά με τις Ρωσίδες και λιγότερο με τις Πολωνέζες Τσέχες.Θα έλεγα με τις τελευταίες η διαφορά κουλτούρας είναι τεράστια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Kman φαίνεται να έχεις αναλυτικές και σε βάθος γνώσεις στον χαρακτήρα, εμφάνιση κτλ των γυναικών "του κόσμου". Αυτές οι πληροφορίες-άποψη απορρέουν από προσωπικές εμπειρίες και παρατήρηση η είναι αποτέλεσμα google και μελέτης βιβλίων;

Κυρίως προσωπικής εμεπιρίας παρατήρησης.Εχω όμως και γνώση της ιστορίας.Για παράδειγμα θυμάμαι πόσο εξεπλάγην όταν πρωτοπήγα στην Τσεχία και διαπίστωσα οτι οι Τσέχες είναι Σλαύες.Το ίδιο και στην Πολωνία.Μάλιστα επειδή στην Ελλάδα στη δεκαετία του '90 είχαμε συνδέσει τα σλαυικά χαρακτηριστικά με την πορνεία θυμάμαι σκεφτόμουνα ''καλά αυτή η μικρή πόρνη γιατί διαβάζει βιβλίο στο μετρό?'',τι κάνουν εδώ στη βιβλιοθήκη τόσες πόρνες?'',ακόμα και στα μαγαζιά με τα ρούχα πόρνες έχουν κτλ?Μετά σιγά σιγά άρχισα να αποστασιοποιούμαι από την αρχική εντύπωση οτι σλαυικά χαρακτηριστικά σημαίνει πουτάνα.Το ίδιο και με τις Γερμανίδες έχει κανείς την ψευδαίσθηση οτι είναι όλες εύκολες κρίνοντας από τις τουρίστριες ενώ άμα πάει στις χώρες τους βλέπει οτι τα πράγματα είναι διαφορετικά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
υπαρχει καθολου τ θεμα πορνεια,δλδ εκδιδονται οπωσ οι σλαυες

Οχι στη Σουηδία όχι μόνο απαγορεύεται η πορνεία αλλά τιμωρείται και ο πελάτης.Είναι μια από τις χειρότερες χώρες για πουτανιάρηδες.Οι Σουηδοί για να βρουν ανακούφιση καταφεύγουν στις κοντινές Δημοκρατίες της Βαλτικής όπου η πορνεία ανθίζει.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εχω ταξιδέψει σε Σουηδία Δανία Νορβηγία και έχω γνωρίσει άπειρες Σκανδιναυές έχοντας κάνει και φάσεις.Παρ' όλα αυτά επειδή τα έξοδα και το αποτέλεσμα ήταν σαφώς μικρότερο από τα πιο ανατολικά εδάφη στράφηκα στις Σλαύες και δεν το μετάνιωσα.Αμα γνωρίσεις τις Σλαύες δύσκολα γυρνάς πίσω.Μας έχουν χαλάσει εντελώς δεν μπορώ πια να ανεχτώ τα δυτικά κόλπα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Kman φαίνεται να έχεις αναλυτικές και σε βάθος γνώσεις στον χαρακτήρα, εμφάνιση κτλ των γυναικών "του κόσμου". Αυτές οι πληροφορίες-άποψη απορρέουν από προσωπικές εμπειρίες και παρατήρηση η είναι αποτέλεσμα google και μελέτης βιβλίων;

Επίσης δεν ξέρω για όλες.Μόνο για Ευρωπαίες και λίγο Αμερικανίδες.Για Λατινοαμερικανίδες,Ασιάτισσες,μαύρες κτλ δεν έχω ιδέα δεν ξέρω απολύτως τίποτα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
εγω ειμαι μιση απο ουκρανια μιση απο ελλαδα

Κατάλαβα.Για αυτό έκανες τέτοιες ερωτήσεις.Γενικά οι Ελληνίδες δε ρωτάνε ποτέ τέτοια πράγματα αυτά αφορούν υλικό μεταξύ αντρών.Οι Σλαύες όμως θέλουν να σε βάλουν στον κόσμο τους(βάζουν μέικ απ μπροστά σου σου μιλάνε για κοριτσίστικα ζητήματα κτλ) είναι γενικά πιο ευαίσθητες τρυφερές και γενικά περνάς καλύτερα με τις Σλαύες.Επίσης ξέρουν πολύ καλά τους άντρες μερικές τους ξέρουν άριστα λόγω εμπειρίας.Ξέρουν ποια κουμπιά να πατάνε κτλ.Οι Σλαύες συζητάνε συχνά για άντρες θέλουν να σου προσφέρουν την πιο τέλεια εμπειρία για να τις ερωτευτείς.
 

n.smirni76

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
29 Αυγ 2010
Μηνύματα
23.031
Κριτικές
1.245
Like
191.021
Πόντοι
45.465

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
κ εγω τ ιδιο πιστευς οι σαλβε ειναι μακραν καλυτερεσ..εχεισ προσωπιικεσ εμειριεσ απ εκεινεσ τισ κοπελεσ δανεζεσ κτλ??

Ναι,με τις Σουηδέζες,Νορβηγίδες κτλ είναι πιο πολύ νοητικό θέμα προσπαθείς να την πείσεις λογικά οτι πρέπει να πάει μαζί σου δεν είναι τόσο συναισθηματικές όπως οι Σλαύες.Οι Δυτικές είναι πιο υπολογίστριες ζυγίζουν τα πράγματα.Γενικά οι Δυτικές γυναίκες είναι πιο ψυχρές και ψύχραιμες ενώ οι Σλαύες πιο συναισθηματικές και άστατες με τάσεις προς την υστερία(με εξαίρεση τις Τσέχες που είναι αρκετά σταθερές λόγω γερμανικής πρόσμιξης).
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Κατάλαβα.Για αυτό έκανες τέτοιες ερωτήσεις.Γενικά οι Ελληνίδες δε ρωτάνε ποτέ τέτοια πράγματα αυτά αφορούν υλικό μεταξύ αντρών.Οι Σλαύες όμως θέλουν να σε βάλουν στον κόσμο τους(βάζουν μέικ απ μπροστά σου σου μιλάνε για κοριτσίστικα ζητήματα κτλ) είναι γενικά πιο ευαίσθητες τρυφερές και γενικά περνάς καλύτερα με τις Σλαύες.Επίσης ξέρουν πολύ καλά τους άντρες μερικές τους ξέρουν άριστα λόγω εμπειρίας.Ξέρουν ποια κουμπιά να πατάνε κτλ.Οι Σλαύες συζητάνε συχνά για άντρες θέλουν να σου προσφέρουν την πιο τέλεια εμπειρία για να τις ερωτευτείς.

Κατα την αποψη μου, οι Σκανδιναβες ειναι μονο εμφανιση.
Ειναι μουναρες, το ξερουν και γι' αυτο δεν προσπαθουν. Και στο κρεββατι ειναι τεμπελες. Ψεκαστε, σκουπιστε, τελειωσατε.
Οι ρωσιδοκατασταση, καλες ειναι, αλλα λιγο παρταλια. Ειναι γατουλες, θα σου κανουν τα παντα, αλλα οταν το θελουν.
Τελος, οι τουρκαλοκατασταση κατα την αποψη μου, ειναι ο, τι καλυτερο για τον ελληνα, απο αποψη συμπεριφορας. Ελαχιστες ειναι ομορφες, αλλα οι πιο πολλες εχουν τον αντρα κορωνα στο κεφαλι τους.

Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ποιος θα τις προλαβει..
 

n.smirni76

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
29 Αυγ 2010
Μηνύματα
23.031
Κριτικές
1.245
Like
191.021
Πόντοι
45.465

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Ναι,με τις Σουηδέζες,Νορβηγίδες κτλ είναι πιο πολύ νοητικό θέμα προσπαθείς να την πείσεις λογικά οτι πρέπει να πάει μαζί σου δεν είναι τόσο συναισθηματικές όπως οι Σλαύες.Οι Δυτικές είναι πιο υπολογίστριες ζυγίζουν τα πράγματα.Γενικά οι Δυτικές γυναίκες είναι πιο ψυχρές και ψύχραιμες ενώ οι Σλαύες πιο συναισθηματικές και άστατες με τάσεις προς την υστερία(με εξαίρεση τις Τσέχες που είναι αρκετά σταθερές λόγω γερμανικής πρόσμιξης).

Γενικα συμφωνω σε ολα εχεις πει για τις Σκανδιναβες ;)
Εχω κανει κ εγω διατριβη στο αντικειμενο  ;)
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
κ εγω τ ιδιο πιστευς οι σαλβε ειναι μακραν καλυτερεσ..εχεισ προσωπιικεσ εμειριεσ απ εκεινεσ τισ κοπελεσ δανεζεσ κτλ??
εμενα παντως με ειχαν φιλοξενησει 3 δανεζες στη δανια και εχω να πω...

οτι οι ανθρωποι εκει δεν τρωνε ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang:

ειναι απιστευτο το πως μπορουν και συντηρουνται με τοσο λιγο φαι :idiot:

το διαιτολογιο ειχε ως εξης

-στις 8-9 πρωινο...νορμαλ,ψωμακια τυρακια φρουτακια και μαλακιουλες...(ποσοτητα κανονικη και για τον ελληνα)

-μεσημεριανο στις 12-13...μικροτερο απ το πρωινο!!την πρωτη μερα νομιζα οτι αυτο ηταν το κολατσιο!!
παλι κανα ψωμακι με τυρακι ,ή μια αλλη μερα ειχαμε πιει σοκολατα με κρουασανακια για μεσημεριανο!! :uglystupid: :uglystupid:

-βραδινο στις 18.00 περιπου...μια μεριδα κανονικου φαγητου,σχετικα μικρη...κανα μπιφτεκι με πατατες ξερω γω...

και τιποτα αλλο!!!!

γυρισα πισω 3 κιλα λιγοτερα και μετα την τριτη τεταρτη μερα ειχα βρει εναν τουρκο με μπεργκερ κτλ και πηγαινα καθε βραδυ και ξεκωλιαζομουν!!

κατι αλλο που μου χε κανει εντυπωση ,επειδη εγω τις ειχα γνωρισει τις σκανδιναβες ως τουριστριες στα νησια μας να  :fuck2: και να παρταρουν ,ηταν το ποσο διαφορετικες ηταν εκει...
αν και δεν ειχα βγει νυχτα πολυ...και δεν ξερω τι παιχνιδι γινοταν στα μπαρακια(μπορεις παντως πολυ ευκολα να γνωρισεις γυναικες)...τη μερα δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει να σε κοιταξει γκομενα...
οχι απο σνομπαρια,αλλα ειναι στον κοσμο τους εντελως..."τωρα παμε στη δουλεια μας και δε σκεφτομαστε τιποτα αλλο " ξερω γω...
ειναι λιγο ρομποτακια στη συμπεριφορα τους...τη νυχτα λες και πατανε κουμπι και αλλαζουν προσωπικοτητα...
παιζει βεβαια μεγαλο ρολο και το αλκοολ...αν δεν πιουν ειναι αρκετα κλειστες...

επισης κατι που μου κανε εντυπωση ηταν ποσοι νεοι ηλικιας 20-25 (εγω τοτε ημουν 21),ηταν σε μακροχρονιους δεσμους 3,5,6 χρονων...και εδειχναν πολυ αγαπημενοι και κατασταλαγμενοι...
μεγαλο ποσοστο...
και επισης εβλεπες εναν ομορφο με μια χοντρουλα,που ο αντιστοιχος ελληνας δε θα την καταδεχοταν γκομενα του ξερω γω,ή και το αντιθετο(που παιζει και στην ελλαδα :grin:)...

το πρωτο μου βραδυ στη δανια(κοπεγχαγη) ηταν περιεργο :grin:

ειχα φτασει το μεσημερι και ειχα παει κατευθειαν σπιτι,οποτε δεν ειχα βγει καθολου εξω μεχρι το βραδυ που πηγαμε σ ενα σπιτικο παρτυ
το παρτυ ηταν τυπου " house warming" ,οπου η φιλη της φιλης μου και ενα φιλικο της ζευγαρι εκαναν παρτυ στο καινουργιο τους σπιτι για να το "ζεστανουν"

η φιλη μου ,μου ειχε πει οτι ο γκομενος της αλλης κοπελας(ο κασπερ) ειναι λιγο περιεργος ,οπως και οι φιλοι του :think:αλλα δε μου χε εξηγησει παραπανω...
φτανουμε στο σπιτι και βλεπω εκτος απο κατι νορμαλ δανεζες οπως τις ειχα στο μυαλο μου,κατι νταγλαραδες με δολοφονικες φατσες και γεματοι ολοι τατου...
πω ρε πουστη λεω,τι αλανια ειναι αυτοι οι δανοι :S
μετα απο λιγο επιασα κουβεντα με μια κοπελιτσα και μου ειπε οτι ο κασπερ ειχε κανα 6μηνο που αποφυλακιστηκε και ολοι οι φιλοι του ηταν φυλακοβιοι,με αναστολη ειχαν βγει οι περισσοτεροι...
επιασα λιγη κουβεντα με τον κασπερ και κατι αλλους και μου παν για τη φυλακη και τους λογους που ειχαν μπει(βια,ναρκωτικα,χουλιγκανισμος) και καμαρωναν...
τις επομενες μερες παρατηρησα οτι γενικα επαιζε πολλη αλητεια
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Οι Δανοί είναι ακόμα χειρότεροι αλλά είναι ισχυροί εθνικιστές και αποτρέπουν τις Δανέζες να τα φτιάχνουν με μεσογειακούς που θεωρούνται κατώτερο είδος.
τα μουνοπανα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
σχετικα με την επιμειξια σλαβων και βικινγκς τ εχεις να πεις??

Πολύ δυνατός συνδυασμός.Ωστόσο το θέμα είναι αρκετά περίπλοκο.Γενικά οι Βίκινγκς βούταγαν τις ωραιότερες γυναίκες από τις χώρες που λεηλατούσαν οπότε δε μπορούσαν να μείνουν αδιάφοροι στις Σλάβες.Βλέπουμε αποτελέσματα στις Βαλτικές χώρες ακόμα και στην ίδια τη Ρωσία top class.Αντίθετα Τσέχοι και Πολωνοί απέκρουσαν τους Σουηδούς οπότε δε δέχτηκαν τον ευεργετικό σπόρο.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66

Δειτε τι ωραια πιναμε το καφεδακι μας πριν μερικα χρονια...
Καντε και κανα λαικ ρε μαλακες
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
τρωνε καθολου κερατο οι ανδρεσ ,γενικα ειναι πιστες πςσ ειναι στο σεχ κτλ??

Εννοείται οτι οι άντρες κερατώνονται.Μάλιστα οι γκόμενες δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό να του το πουν στη μάπα λόγω φεμμινισμού για παράδειγμα Jan συγγνώμη χτες είχα καύλες και γαμήθηκα με το Gustav ενώ οι Σλάβες θα το κρύψουν όπως μπορούν(δηλαδή το κάνουν αλλά το κρατάνε μυστικό).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom