Νέα

Σεξοψυχίατρος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagon85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Giorgos 1972

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2014
Μηνύματα
437
Κριτικές
3
Like
108
Πόντοι
1
εαν γκουγκλαρεις ,(το google ειναι φιλος μας) θα δεις οτι στο εξωτερικο υπαρχουν ιεροδουλες που κανουν αυτη ακριβως την δουλεια. Μην φανταστεις τοπ μοντελ αλλα υπαρχουν. αν θυμαμαι καλα το σκηνικο ειναι παει στον/στην ΑΜΕΑ ο/η Ερωτικος Βοηθος(νομιζω ετσι ονομαζονται) να γνωριστουν  και να συνηθισει το ΑΜΕΑ την φυσικη παρουσια του αλλου. και απο εκει και περα  οι Βοηθοι , που εχουν και καποια εκπαιδευση κανονιζουν το ποτε της συνευρεσης. ελπζιζω να σε καλυψα
 

Επισκέπτης
Είχε γυριστεί και σχετική ταινία , δυστυχώς δε θυμάμαι τον τίτλο.
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
33
Like
6.944
Πόντοι
3.496
Ψυχίατρος και σεξολόγος στο επάγγελμα.
Πως γινεται αυτο, δεν αναιρει η μια ειδικοτητα την αλλη; Κατα προτεραιοτητα.
Διοτι η σεξολογια ειναι υποειδικοτητα της ενδοκρινολογιας. Τελειως διαφορετικη
απο την ψυχιατρικη. Ετσι λεγεται..
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Ποιος να μας το έλεγε, όταν ήμασταν μικροί ότι το να τραβάς μαλακία στους κουλούς θα γινόταν μια μέρα επάγγελμα.
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Ποιος να μας το έλεγε, όταν ήμασταν μικροί ότι το να τραβάς μαλακία στους κουλούς θα γινόταν μια μέρα επάγγελμα.
:rockon: :rockon: :rockon:

Ντάξει ρε τύπε ολοι έχουν δικαίωμα στο σεξ και στη ζωή.. και μεις ολοι που πάμε στις πουτάνες μια "κουλαμάρα" την έχουμε, αλλα αλλου.. και δε θα χει δικαίωμα ένας ΑΜΕΑ να νιώσει το άγγιγμα μια γυναίκας?
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Ντάξει ρε τύπε ολοι έχουν δικαίωμα στο σεξ και στη ζωή.. και μεις ολοι που πάμε στις πουτάνες μια "κουλαμάρα" την έχουμε, αλλα αλλου.. και δε θα χει δικαίωμα ένας ΑΜΕΑ να νιώσει το άγγιγμα μια γυναίκας?
Όταν ήμουν μικρός αυτό ήταν ανέκδοτο τύπε.
Τραβάς μαλακία στους κουλούς, δίνεις χαστούκια στις ντομάτες για να κοκκινισουν....  :grin:
 

klasobanieras

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
205
Like
1
Πόντοι
1
Τι κάνετε παιχτούρες;

Μετά από πολύ καιρό ανενεργίας επέστρεψα λίγο πιο ώριμος. Ψυχίατρος και σεξολόγος στο επάγγελμα. Και μέσα σε αυτόν το συνδυασμό μου ήρθε μια ιδέα... "Που μπορώ να τη μοιραστώ?" σκέφτηκα... ΜΑ ΣΤΟ bourdela! Εκτός από τα παραπάνω είμαι και Ατομο με Αναπηρία (αδυνατω να κουνήσω χέρια ή πόδια) και κάποια περίοδο ήθελα να βρεθώ με κάποια από τα κορίτσια αλλα τελικά δεν έγινε! Φοβήθηκα τα πως και τι θα ειπωθεί. Η αληθεια είναι ότι το είχα ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ! Τα χρόνια πέρασαν βρήκα το δρόμο μου και την πορεία μου. Δεν έχω την ανάγκη για κατι τέτοιο (όχι βέβαια πως αν βρεθεί στο δρόμο μου θα πω όχι! :dancing: ).

Θέλω λοιπόν να προλάβω καταστάσεις και οι νέοι να με αναπηρία να νοιωθουν πιο άνετα και ελεύθερα για κάτι τέτοιο. Ετσι θέλω κατι να κάνω ένα μικρό λιθαράκι. Δε ξέρω πως αλλά το γουστάρω! Από την άλλη και οι περισσότερες κοπέλες δεν είναι "εκπαιδευμένες" για κατι τέτοιο.

Θέλω λοιπόν να καλύψω αυτό το χάσμα, να δημιουργησω μια συμβουλευτική διαδικασία για κοπέλες που θέλουν να μάθουν τέτοια ζητήματα! ΕΡΩΤΩ... γνωρίζετε κοπέλες που ίσως ενδιαφέρονται να έρθουμε σε επαφή με αυτό το σκεφτικό;

μια και λοιπον εισαι το καταλληλο ατομο (αν ισχυουν οσα λες) για πες μας, γιατι ολοι εδω μεσα παραπονιομαστε που δε μας καθονται οι ελληνιδες? δηλαδη που ωφειλεται το γεγονος οτι δε μας καθονται? και πως διορθωνεται αυτο ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (το να γινεις καλυτερος εσυ αφηνει αναγκαστηκα αυτον που θε ξεπερασεις απεξω απτο μουνακι)
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6
μια και λοιπον εισαι το καταλληλο ατομο (αν ισχυουν οσα λες) για πες μας, γιατι ολοι εδω μεσα παραπονιομαστε που δε μας καθονται οι ελληνιδες? δηλαδη που ωφειλεται το γεγονος οτι δε μας καθονται? και πως διορθωνεται αυτο
Οι ελληνιδες το παιζουν δυσκολες για να μην τις πουν πουτανες. Ετσι τις εμαθαν.. Ο πατερας, ο αδελφος,
ο θειος,ο φιλος, και παει λεγοντας.. Ειναι ενας φαυλος κυκλος που ξεκινα απο τα αρσενικα κυριως.
Δηλαδη τους γινεται μια σταδιακη μια πλυση εγκεφαλου. Λεγοντας τους συνεχως την φραση,
<<μην σε γαμησει και σε κοροιδεψει>>. Και αλλες παρομοιες ενοχικες βλακειες. Απο την αλλη 400 χρονια κατω απο
τον οθωμανικο ζυγο επηρεαζουν την κοινωνια μας μεχρι σημερα, και το βλεπουμε στην καθημερινοτητα.
 

kaloskaloskalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
477
Κριτικές
12
Like
672
Πόντοι
311
Πω ρε τύπε δεν το πιστεύω..
Πριν 2 μέρες έψαχνα να βρω την ταινία αυτή γιατί δεν την είχα δει ολόκληρη και φαινόταν ενδιαφέρον.
Λοιπόν θεωρω ότι πρέπει να υπάρξουν και τέτοια κορίτσια στην Ελλάδα ώστε να είναι σε θέση να καλύψουν τέτοιες ανάγκες σε άτομα με αναπηρία.
Το δικαίωμα της κάβλας είναι δικαίωμα όλων!!!!!  :rockon: :rockon: :rockon:
εγω θα πειγαινα με αναπηρη παντως
 

kaloskaloskalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
477
Κριτικές
12
Like
672
Πόντοι
311
Δηλαδή τι πρέπει να κάνει κάποια ιερόδουλη σε ένα άνθρωπο με αναπηρία? Νομίζω δεν αλλάζουν πολλά για να γίνει η πράξη.. θα τον ερεθίσει και θα βρει μια στάση να βολεύει και θα γίνει η δουλειά.. τι άλλο να πρέπει να ξέρει?
Δεν ειναι απλα. Αυτα τα ατομα εχουν σοβαρα ψυχολογικα προβληματα. Πρεπει να ξερει καλα η κοπελα. Να εχει σπουδασει και τους δυο εγκεφαλους
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Οι ελληνιδες το παιζουν δυσκολες για να μην τις πουν πουτανες. Ετσι τις εμαθαν.. Ο πατερας, ο αδελφος,
ο θειος,ο φιλος, και παει λεγοντας.. Ειναι ενας φαυλος κυκλος που ξεκινα απο τα αρσενικα κυριως.
Δηλαδη τους γινεται μια σταδιακη μια πλυση εγκεφαλου. Λεγοντας τους συνεχως την φραση,
<<μην σε γαμησει και σε κοροιδεψει>>. Και αλλες παρομοιες ενοχικες βλακειες. Απο την αλλη 400 χρονια κατω απο
τον οθωμανικο ζυγο επηρεαζουν την κοινωνια μας μεχρι σημερα, και το βλεπουμε στην καθημερινοτητα.

Μπούρδες λες τύπε :S :S :S
 

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
692
Κριτικές
4
Like
356
Πόντοι
26
Πρίν από 20 χρόνια, αρχές δεκαετίας 90, όταν είχε έρθει το πρώτο κύμα κοριτσιών από το Ανατολικό μπλόκ, έκανα τσάρκα στο Μετάξι. Τότε αν θυμάμαι καλά υπήρχε μιά Τσέχα ή κάτι τέτοιο στο Ιάσωνος 43 και γινόταν λαϊκό προσκύνημα κάθε βράδυ. Γύρω στις 2 το πρωί, στην μέση της Ιάσωνος πέτυχα έναν τύπο, γύρω στα 45-50, ο οποίος είχε μπει με το αμάξι του στον πεζόδρομο, σταμάτησε μπροστά από τα σπίτια, και μπήκε μέσα σ ένα απ αυτά (νομίζω στο 20Β). Μετά από μερικά δευτερόλεπτα μπήκα κι εγώ στον οίκο και τον βλέπω να συζητάει στο σαλόνι με την κοπέλα (ΕλΛηνίδα νταρντάνα MILF, με σχετικά μακριά καστανά μαλλιά, δεν θυμάμαι το όνομα της). Ακούω την κοπέλα να του λέει "Βεβαίως !!! Αν δεν κάνουμε εμείς αυτή τη δουλειά, ποιός θα την κάνει?". Πηγαίνει μέσα στο δωμάτιο υπηρεσίας, ρίχνει μιά ρόμπα επάνω της και βγαίνουν έξω μαζί με τον κύριο. Μαζί βγήκα κι εγώ γιατί κατάλαβα οτι η κοπέλα δεν θα ασχολιόταν με τους υπόλοιπους πελάτες.

Λίγα μέτρα πιό κάτω ήταν παρκαρισμένο το αυτοκίνητο και μέσα ήταν μάλλον ο γιός του κυρίου, ένα παλληκάρι περίπου 20-25 ετών, τον οποίο το έβγαλε ο πατέρας του και τον έβαλε να καθήσει σε αναπηρικό καροτσάκι. Απομακρύνθηκα διακριτικά αλλά απ ότι κατάλαβα Το παιδί πρέπει να είχε και κάποιο νοητικό πρόβλημα, εκτός από το πρόβλημα της κίνησης. Με το που κάθησε στο αναπηρικό καροτσάκι, η κοπέλα πήγε δίπλα του και άρχισε να του μιλάει πολύ ζεστά και ανθρώπινα, και άρχισαν να κατευθύνονταν προς την είσοδο του οίκου. Με το που έφτασαν, η κοπέλα πήγε μπροστά και άνοιξε την πόρτα, ενώ μετά από λίγο φανερώθηκε από μέσα και η τσατσά, κάπως απρόθυμη, και βοήθησαν να σηκώσουν το καρότσι για να μπεί μέσα (αν θυμάμαι καλά είχε 1-2 σκαλάκια η είσοδος του συγκεκριμένου οίκου). Ο πατέρας σήκωνε το καρότσι από πίσω. Μετά από λίγο έσβησε και το κόκκινο φως.

Κατηφόρισα την Ιάσωνος εκεί που είχα παρκάρει το παπάκι μου σχεδόν βουρκωμένος.

   
 

Επισκέπτης
Ακούω την κοπέλα να του λέει "Βεβαίως !!!
Αν δεν κάνουμε εμείς αυτή τη δουλειά, ποιός θα την κάνει?".
Κατηφόρισα την Ιάσωνος εκεί που είχα παρκάρει το παπάκι μου σχεδόν βουρκωμένος.

 

Για ποιον λόγο βούρκωσες; την δουλειά της έκανε!
Απ'ότι έγραψες...αυτό είπε.

ΔΟΥΛΕΙΑ!

Εγώ μάλιστα όταν το διάβασα, χάρηκα που δεν είπε λειτούργημα κτλ.




 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
εαν γκουγκλαρεις ,(το google ειναι φιλος μας) θα δεις οτι στο εξωτερικο υπαρχουν ιεροδουλες που κανουν αυτη ακριβως την δουλεια. Μην φανταστεις τοπ μοντελ αλλα υπαρχουν. αν θυμαμαι καλα το σκηνικο ειναι παει στον/στην ΑΜΕΑ ο/η Ερωτικος Βοηθος(νομιζω ετσι ονομαζονται) να γνωριστουν  και να συνηθισει το ΑΜΕΑ την φυσικη παρουσια του αλλου. και απο εκει και περα  οι Βοηθοι , που εχουν και καποια εκπαιδευση κανονιζουν το ποτε της συνευρεσης. ελπζιζω να σε καλυψα
Ανέβασα το θέμα και πραγματικά ήθελα γνώμες και απολαμβάνω τη συμμετοχή σας.

Φίλε, είναι ένα θέμα που με ενδιαφέρει ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεδομένα γιατί για το εξωτερικό ξέρω πολύ καλά τι συμβαίνει. Οι sexual workers (ερωτικοί σύντροφοι) που αναφέρεις ηταν μια εργασία που αναδειχθηκε τη δεκαετία '80 και '90 κυρίως στις Η.Π.Α. και σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες (βλ. Γαλλια). Δε λειτούργησε καλά όμως και άρχισε να παρακμάζει. Αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου για την Ελλάδα του 2018 είναι κάτι πιο της εποχής μας. Τουλάχιστον οι κοπέλες (και οι άνδρες) που ενδιαφέρονται να ξέρουν λίγο το πως ΜΠΟΡΕΙ να αισθάνεται αυτός ο πελάτης. Να είναι ενημερωμένες!
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Αυτη η ταινία που λέτε είναι μια ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ για το πως γινόταν τη δεκαετία του '80 στις Η.Π.Α. Για να καταλάβετε όμως την ελληνική νοοτροπία και τη διατήρηση των στερεοτύπων διαβάστε αυτό:
ο αγγλικός τίτλος της ταινίας είναι "the sessions". κάλλιστα θα μπορούσε να αποδοθεί στα ελληνικά ως "οι συνεδρίες". Η αληθεια όμως είναι πως διάλεξαν οι υπεύθυνοι των τίτλων να δώσουν άλλο νόημα. Την είπαν "μαθήματα ενηλικίωσης". ΔΕ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ!
Αν όντως θέλετε να δείτε την εργασία μιας κοπέλας που δουλεύει στο χώρο της σεξουαλικής επαφής αλλά μόνο με ΑμεΑ στην Αυστραλια και έχει γυριστεί ντοκιμαντέρ με το αντικείμενο την δουλειά της έχει γυριστεί ντοκιμαντέρ. Ο τίτλος του ντοκιμαντέρ λέγεται "Scarlet Road" και μπορείτε να το βρείτε στο
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Υπαρχουν καποια χτυπητα σημεια που παραπέμπουν σε fake statements. Οποιαδηποτε και αν ειναι η φυσικη σας κατασταση μπορουμε να το σεβαστουμε απολυτα. Τα statements ομως "ψυχιατρος-σεξοψυχιατρος" και "τα ιατρικά μου" κτλ, δεν πιστευω οτι τα ανεφερει καποιος αληθινος ιατρος-ψυχιατρος. Δεν εχουν αναγκη να κανουν τετοια προβολη κυριοι.

Πιστευω εχουν πολλοι το χαρισμα με αυτα που γραφουν να υποστηριζουν οτι εχουν οποια ιδιοτητα θελουν.
Αν καποιος βρεθει και λεει οτι "ειμαι μαγος πλεον", "εκανα την ανγωστη στο λεωφορειο να ξεγυμνωθει για παρτη μου απλα βλεποντας την βαθια στα ματια της για ενα λεπτο, χωρις να της μιλησω καν" η καλυτερα "κατσε καλα μην αρχισω τα μαγικα μου και σε στειλω σε αλλη διασταση", κανουν μπαμ οτι προκειται για φαντασμενο ατομο.

Τα συμπερασματα δικα σας.
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Πως γινεται αυτο, δεν αναιρει η μια ειδικοτητα την αλλη; Κατα προτεραιοτητα.
Διοτι η σεξολογια ειναι υποειδικοτητα της ενδοκρινολογιας. Τελειως διαφορετικη
απο την ψυχιατρικη. Ετσι λεγεται..
Φίλος δε ξέρω ποιος σου το είπε αυτό αλλά δε σε πληροφόρησε σωστά. Τα περισσότερα σεξουαλικα ζητήματα προκύπτουν από λανθασμένες αντιλήψεις του ατόμου επάνω στον τομέα αυτόν. Με τα θέματα αντίληψης, σκέψεων ασχολούνται (με διαφορετικη προσέγγιση) ο/η ψυχιατρος και ο/η ψυχολόγος. Βέβαια, μπρεί να κριθεί πως πρεπει να γίνει εκτίμηση ΚΑΙ από άλλες ειδικότητες όπως πολύ σωστά είπες ενδοκρινολόγος ή γυναικολόγος, ουρολόγος ή οτιδήποτε άλλο. Όμως η αρχή ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται από ψυχιατρο ή ψυχολόγο που ασχολείται ΕΙΔΙΚΑ με θέματα σεξουαλικής υγείας.
 
OP
OP
L

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Υπαρχουν καποια χτυπητα σημεια που παραπέμπουν σε fake statements. Οποιαδηποτε και αν ειναι η φυσικη σας κατασταση μπορουμε να το σεβαστουμε απολυτα. Τα statements ομως "ψυχιατρος-σεξοψυχιατρος" και "τα ιατρικά μου" κτλ, δεν πιστευω οτι τα ανεφερει καποιος αληθινος ιατρος-ψυχιατρος. Δεν εχουν αναγκη να κανουν τετοια προβολη κυριοι.

Πιστευω εχουν πολλοι το χαρισμα με αυτα που γραφουν να υποστηριζουν οτι εχουν οποια ιδιοτητα θελουν.
Αν καποιος βρεθει και λεει οτι "ειμαι μαγος πλεον", "εκανα την ανγωστη στο λεωφορειο να ξεγυμνωθει για παρτη μου απλα βλεποντας την βαθια στα ματια της για ενα λεπτο, χωρις να της μιλησω καν" η καλυτερα "κατσε καλα μην αρχισω τα μαγικα μου και σε στειλω σε αλλη διασταση", κανουν μπαμ οτι προκειται για φαντασμενο ατομο.

Τα συμπερασματα δικα σας.
Φυσικά πιστεύω να καταλαβαίνεις πως το σεξοψυχίατρος το ανέβασα δίκην αστεισμού. ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ ότι πρόκειται για 2 διαφορετικά πράγματα, ψυχιατρος (δηλαδή ιατρός) και σεξολόγος (δηλαδή ψυχοθεραπευτής που το αντικείμενο του είναι η σεξουαλική υγεία). Από εμενα πάντως για μαγικά δε θα ακούσεις κι όντως όποιος τα υποστηρίζει είναι τσαρλατάνος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom