Νέα

Scandinavian sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Φίλε αυτό το τελευταίο με τη Νορβηγία το αναλύεις λίγο για το θήραμα.
Τι εννοείς?

  Ετσι  και  χαμογελασεις  λιγο  και  αυτη  σε  γουσταρει  λιγο  στην  πεφτει  στην  ψυχρα.
Οι  Νορβηγιδες  ειναι  με  διαφορα  οι  πιο  καβλιαρες  γυναικες.Εχουν  αυτον  τον  υπεροχο  συνδιασμο
Sweet  and  horny  και  δεν  ξερεις  ποια  να  πρωτοδιαλεξεις. Λογω  του  ψωλοκρυου  που  κανει  στα  μερη  τους  εχουν  γινει  απιστευτα  μουνια και  μιας  και  εχουν  ολες  οικονομικη  ανεση 
παιδεια  και  ειναι απελευθερωμενες  απο  ταμπου  συνιστω  ανεπιφυλάκτα  ενα  ταξιδι  στα  τρελλομουνα
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
  Ετσι  και  χαμογελασεις   λιγο  και  αυτη   σε  γουσταρει  λιγο   στην  πεφτει   στην  ψυχρα.
Οι   Νορβηγιδες   ειναι  με  διαφορα  οι  πιο  καβλιαρες   γυναικες.Εχουν  αυτον  τον   υπεροχο   συνδιασμο
Sweet   and   horny  και  δεν  ξερεις   ποια   να  πρωτοδιαλεξεις. Λογω   του  ψωλοκρυου   που  κανει  στα  μερη   τους  εχουν   γινει  απιστευτα  μουνια και   μιας   και  εχουν   ολες   οικονομικη   ανεση 
παιδεια   και  ειναι απελευθερωμενες   απο  ταμπου  συνιστω   ανεπιφυλάκτα   ενα   ταξιδι   στα  τρελλομουνα
που προτείνεις Όσλο?
Και ποιά εποχή?
Για τη Δανία όσα είπα συμφωνώ απόλυτα.
Εγώ γύρισα και όλα τα clubs και κουφάθηκα με αυτά που είδα και σίγουρα αν δες πας εκεί δεν θα πάρεις χαμπάρι.
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
που προτείνεις Όσλο?
Και ποιά εποχή?
Για τη Δανία όσα είπα συμφωνώ απόλυτα.
Εγώ γύρισα και όλα τα clubs και κουφάθηκα με αυτά που είδα και σίγουρα αν δες πας εκεί δεν θα πάρεις χαμπάρι.

Οσλο  πηγα  μονο  τρεις  μερες  αλλά  σιγουρα  θα  ξαναπαω.
Επεσα  περσι  πανω  στην  εθνικη  τους  εορτη    που  ειναι  στης  17  Μαιου  και  τα  ειδα  ολα.
Οποιος  εχει  ελευθερο  χρονο  αυτες  τις  μερες  να  ειναι  εκει.
Ολα  τα  μουνια  βγαινουν  εξω    την  προηγουμενη  μερα και  ολες  ψαχνουν  να  γαμηθουν.Επικρατει  μια  πολυ  ωραια  ατμοσφαιρα  και  ειναι  ολοι  χαρουμενοι.Το  παιχνιδι  και  εδω  γινεται  παντου.Την  επομενη  μερα  εχουν  παρελαση  οχι  ομως  με  οπλα  και  ειναι  ολοι  στους  δρομους  με  τα  καλα  τους  ρουχα  καθως  και  με  παραδοσιακες  στολες.
Βλεπεις  ολα  τα  μουνια  του  Οσλου  και  με  ολη  αυτην  την  τρομερη  ατμοσφαιρα  που  επικρατει  αισθανεσαι  μια  απιστευτη  ψυχικη  ηρεμια (και  αλλα  μαζι  βεβαια).

Συγνωμη  επειδη  με  περιμενουν  και  πρεπει  να  βγω  εξω  θα  συνεχισω  αργοτερα
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Ok σε αναμένουμε όποτε μπορέσεις να μας δώσεις τα φώτα σου.
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Σου  εστειλα  πμ  φιλε  .
Θελω  να  γραψω  ολοκληρωμενα  την  αποψη  μου  οποτε  θα  καθυστερησω  λιγο
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.064
Πόντοι
8.175
Επισης  απο   την  Κοπεγχαγη  μπορειτε   να  παρετε   το  τραινο  και  να  πατε   στο  Μαλμε   στην  Σουηδια  και  να   ξαναγυρισετε  πισω.
Ειναι   40   λεπτα   με  το  τραινο  και   πηγαινουν   πολλοι  Δανοι   για   ψωνια   και  βολτα.
Εχουν   φτιαξει   μια  τεραστια   γεφυρα  μονο  για  το  τραινο   που  ενωνει   Δανια   και  Σουηδια.Περνας   με  το   τραινο   πανω   απο  την  θαλασσα  και  σε  καποιο   σημειο  βλεπεις   το  αιολικο  παρκο   που  εχουν   φτιαξει  μεσα   στην  θαλασσα   οι  Δανοι.
Αξιζει   οταν  εχει   καλο  καιρο   για  καφε   και  περιπατο.Για  ψωνια  δεν  ειδα   κατι   το  ιδιετερο  αλλά   το  τοπιο   αλλαζε  σε σχεση  με  Κοπεγχαγη    καθως   και  οι  γυναικες   που  συναντουσες .

Στην   Κοπενχαγη   υπαρχει   και   το  παρκο  Τιβολι  που   εχει   ενα  λουνα  παρκ   και  πολλα   εστιατορια.Ειναι   σημειο  αναφορας   για  τους   Δανους και    εχει   μεγαλη  επισκεψιμοτητα.Η  εισοδος  δεν  θυμαμαι   πόσο   ειναι  σε  Δανεζικες   κορωνες  αλλά   νομιζω  οτι   ειναι  γυρω  στα   10  ευρω.
Εγω   παντως   δεν  εντυπωσιαστηκα  αρκετα    αλλά  δεν   περασα   και  ασχημα.

Φιλε   amadeus  το   παρκο  Τιβολι  καταλαμβανει  ενα  αρκετα  μεγαλο   οικοδομικο  τετραγωνο .Βρισκεται  απεναντι  απο  το   σιδηροδρομικο  σταθμο .(Μολις   φτασεις   στο  αεροδρομιο   παιρνεις   το  τραινο  για  Κοπεγχαγη  και   σταματας  στον  κεντρικο σιδηροδρομικο  σταθμο).Στην  μια  πλευρα  του   τετραγωνου  θα  περασεις   στην απεναντι  πλευρα  του  δρομου  οπου  εκει   θα  δεις   ενα   τουριστικο  περιπτερο   οπου   απο  εκει  μπορεις   να  παρεις   δωρεαν  χαρτες  της   πολης  και   να  δεις   δωρεαν   σε  υπολογιστες    που  βρισκονται   τα  αξιοθεατα.Επισης   γραφει   για   νυχτερινη   διασκεδαση  και  που  βρισκεται   το  καθε   μαγαζι.

Το  παιχνιδι  με  τις  Δανεζες   μπορει  να  γινει  παντου Αν   καποια  σου   αρεσει  της   χαμογελας  και  αν  και  αυτη  σου  χαμογελασει   προχωρας.
Αν   εισαι  ευγενικος   μπορεις  να την  ρωτησεις  κατι    και  αυτη   δεν  θα  σε  σνομπαρει  και  θα  σου  απαντησει.Απο  εσενα   εξαρταται   πως  θα  το  χειρειστεις  και  πως  θα  συνεχισεις   την  κουβεντα.Παντως   αυτες   και  να  μην   σε   γουσταρουν   θα  αρνηθουν   ευγενικα  .
Ακομα   και  αν  σου  αρνηθουν      δεν  θα  σε  πειραξει   τοσο  αφου   γινεται  με  ωραιο  τροπο  και  στην  ουσια  σου  δινει   περισσοτερο   δυναμη   να  συνεχισεις  στο   επομενο  μωρο.
Καμια  ξυνιλα   και υπεροπτικο  υφος   ουτε   ζεστο   και  κρυο  για  να   κολλησεις  μαζι   τους  οπως  κανουν  οι  ακατανομαστες
Τοσα   χρονια   ομως   στην  Ελλαδα  αναμεσα   στις   ελλεηνιδες    που   η  δευτερη   ερωτηση   μολις   σε  γνωρισουν   ειναι   να  σε  ρωτησουν   τι  δουλεια   κανεις
και  αναλογα  τι  τους   απαντησεις  προσαρμοζουν     την  σταση  τους
σιγουρα   θα  σε  φρεναρουν   καπως
οποτε   πρεπει  να  προσπαθησεις   και  να  σκεφτεις  οτι 
τοσα   χρονια   επαιζα  με  δευτερη   κατηγορεια 
δεν  ειχα  συναισθηση    οτι   μου  αξιζει   κατι  παραπανω  και  απλα   να  προχωρησεις   στο  επομενο  επιπεδο.

Amadeus   δυστυχως   θα  μεινεις   μονο  ΠΣΚ  Κοπεγχαγη  που  θα  σου  φανουν   λιγες   μολις   καταλαβεις   τι  παιζεται.
Τα  ιδια   γινονται  βεβαια   και  Σουηδια 
αλλά   Νορβηγια   οτι  εχεις   δει  στις  προηγουμενες   χωρες  θα  σου  φαινονται   λιγα .Στην  Νορβηγια   νομιζεις   οτι  εισαι  ο  κυνηγος   αλλά   στην  ουσια   εισαι   το  θηραμα.

Στις   επομενες   μερες   θα  προσπαθησω  να  γραψω  την  συνεχεια   του  ταξιδιου  μου





 

Φίλε Shamans9 ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Πλησιάζει ο καιρός της εκδρομής μου και μετά την επιστροφή μου, θα σας έχω νέα. Ελπίζω να έχω να προσθέσω ένα λιθαράκι στην προσπάθεια που γίνεται εδώ!.

Και πάλι ευχαριστώ. Θα τα πούμε σύντομα.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
άντε περιμένουμε
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Συνεχιζω   την  περιγραφη  μου  και   θα  προσπαθησω   να  δωσω   πολλες   λεπτομερειες

Μετα  την  Κοπεγχαγη  ειχα  προγραμματισει   και  κλεισει   απο  πριν  σε  ενα   χοστελ   στην  Ουπσαλα  για  δυο   ημερες.
Πηρα  το  τρενο  Κοπεγχαγη -Στοκχολμη -Ουπσαλα που  κανει  την  διαδρομη  σε 6    ωρες.
Οσοι  θελετε  να   προγραμματισετε  απο  πριν  τις   διακοπες  και   θελετε  να  υπολογισετε   ποσες   ωρες   κανει  το   τρενο  
ωστε   να  βρισκεστε  στον  επομενο  προορισμο αλλά   μην   κλεισετε   απο  εδω   γιατι  ειναι  ακριβα
απλως   δειτε   τις   ωρες  που  φευγουν   και  ποση   ωρα  κανουν  να  φτασουν.
Οσοι  ειναι   λιγοτερο   ταξιδεμενοι  και  μπορει  να  μπερδευτουν  πρεπει   μολις   βγαλουν  το  εισητηριο   απο  εκει
να   κοιταξουν   τον  μεγαλο  πινακα  οπου   γραφει   τις   ωρες   αναχωρησης και  σε  ποιο   διαδρομο   πρεπει  να  πανε.Φαινεται   ευκολο  αλλά  και  ευκολα  μπορει  να  μπερδευτεις.

Το  τρενο  καθαρο   η   διαδρομη  φανταστικη και  με   πολλες   εναλαγες.
Περνας   αναμεσα   σε  δαση  και  βλεπεις   συνεχεια  λιμνες   και  ποταμια.Οι   6   ωρες   του  ταξιδιου   περασαν   αερα και   γεμισα   εικονες.
Απο   οτι  παρατηρησα   οι  αλλοι  συνταξιδιωτες  μου   δεν  δινανε  πολλη  σημασια  στο  τοπιο.

Φτανω   στον   κενρικο  σταθμο   της   Στοκχολμης οπου  ηταν   τεραστιος.Επρεπε  να  παρω   το  επομενο  τρενο  για  Ουπσαλα ,κοιταζω   τον  πινακα  και  βλεπω   οτι  φευγει   σε  5  λεπτα στον  ταδε  διαδρομο.Ξεκιναω   να  κινουμαι   γρηγορα  αλλά  και  ψυχραιμα ωστε   να  βρω τον  διαδρομο  μου  σε  αυτον   τον  αχανες  λαβυρινθο και  να  μην   κανω  καποιο  λαθος  γιατι  θα  το  εχανα   το  τρενο.
Μου  αρεσε   ο  τροπος  που  κινιομουν  σε  αγνωστα   περιβαλοντα  και  ηταν   σαν  να  ηξερα  τον  σταθμο  χρονια.
Στην  πορεια  μου για  τον  διαδρομο  βλεπω   να  καθεται   ενα  18χρονο  κοντο  ξανθομουνικο και  να  με  κοιταζει  μεσα  στα  ματια.
Της   σκαω  ενα   φιλακι και  συνεχιζω  την  πορεια  μου.Με  κοιταζει  απορημενη και  μπερδεμενη .Σκεφτομαι  οτι  αν   δεν  βιαζομουνα  κλπ. Προλαβαινω   στο  τσακ  το  τρενο  και εκει   παθαινω   αλλη  πλακα.
( Εδω   πρεπει  να  πω  οτι  απο  οτι   εμαθα   αργοτερα , τζαμπα  βιαζομουνα   να   προλαβω   το  τρενο για  το  λογο  οτι  η   διαδρομη   Στοκχολμη -Ουπσαλα  ειναι   τακτικη  καθε  40 λεπτα ).
Ηταν   γεματο   με  μαθητες  μαθητριες   και  φοιτητριες.Ενα   16χρονο που  μαλλον  δεν ηταν  Σουηδη που   καθοταν  τρεις  σειρες μπροστα  απεναντι  μου  με  κοιταζε αναιδεστατα και μαγκιορικα μεσα  στα ματια και  ηταν σαν   να  ελεγε   -ρε  καριολη  ετσι  και σε  βαλω   κατω θα  σε  αφησω   λιποθυμο-Σκεφτομαι   με  χαρα  -ωρε   που  ηρθε  ο  φιλαρακος-
Το  τρενο  φτανει   Ουπσαλα   επειτα  απο 35 λεπτα  βγαινουν   ολοι   γρηγορα  και  δεν  βλεπω   που  πηγε  η  16χρονη.Κατεβαινε  τοση  μουνοθυελλα  απο  το  τρενο  που  την  ξεχασα   γρηγορα .

Ειχα  γραμμενη  την  διευθυνση   του  χοστελ  και   επειδη   δεν  ειχε  αλλες  πληροφορειες   πως  θα  το  βρω  μπαινω  σε  ταξι.
Ο  ταξιτζης  μαλλον  Σουηδος  μου  λεει   οτι   αυτη   η  οδος  βρισκεται   εκει   κοντα  και  αν  θελω  να  μου  πει   να  παω   με  τα  ποδια  χωρις   να  τον  πληρωσω.
Επειδη   φερθηκε   τιμια   του  λεω  οτι  δεν  πειραζει   και  να  με  παει   εκει.Τα  ταξι   εκει   ειναι  ακριβα  αλλά   χαλαλι  του.
Με  αφηνει   εξω   απο   το  χοστελ  Φτανω   στης  19.10 και  βλεπω   οτι  ηταν   κλειστο, εκλεινε  στης  19.00
Εδω   πρεπει  να  πω   οτι  υπαρχουν  αρκετα  χοστελς που   για  να  μειωσουν   τα  λειτουργικα   εξοδα  δεν  εχουν   υπαλληλο   το  βραδυ και  οταν   κανεις  την  κρατηση  σου   στελνουν  εναν   κωδικο που  τον  πατας  στην  ηλεκρονικη   κλειδαρεια στην  εισοδο  της  πορτας  και  μπαινεις   μεσα.Επειτα  σου  εχουν  αφησει  ενα   σημειωμα  και  τα  σεντονια  σου  για  το  που  πρεπει  να  πας.
Εγω   ειχα   ξεχασει   να  παρω   μαζι  μου   τον  κωδικο και  αρχισα   να  λεω   τωρα   τι  κανουμε.
Διπλα   υπηρχε  μια  τζαμαρια   με  καποιους   μεσα και  σκεφτομαι   καλα  οι  μαλακες   δεν  βλεπουν   που  εχω  κλειστει   να  μου  ανοιξουν αλλά   τελικα  καταλαβαινω   οτι  αυτοι  ηταν  απο  το  διπλανο ξενοδοχειο.
Σκεφτομαι   τι  να  κανω και  τελικα  μου  ερχεται   οτι  πρεπει  να  παω   να  βρω   ενα  internet  cafe να  δω   το  e mail μου  (αργοτερα   ειδα  οτι  δεν  υπηρχε  internet  cafe ).Τοτε  ομως   βλεπω οτι  επανω   στην  πορτα   υπηρχε  ενα  τηλεφωνο ,το   παιρνω  και  για  καλη  μου  τυχη η  ρεσεψιονιστ   δεν  ειχε  φυγει  ακομα  ,οποτε  μου  ανοιγει .
Απλο   αλλά  καλο   το  χοστελ  και  μολις   βρισκω   το  δωματιο  μου   και  αφηνω   τα  πραγματα  μου  βγαινω   αμεσως   εξω  να  προλαβω  μουνοθυελλα.
Κανω   μια  μικρη βολτα   επειτα βρισκω   τον  κενρικο  πεζοδρομο περνω  καφεδακι στο  χερι καθομαι  σε  ενα  παγκακι και  αρχιζω  να  παρατηρω   το  τι  μουνια  βγαζει  η  Ουπσαλα.
Τα   συμπερασματα  ειναι   ευκολο   να τα  καταλαβετε  αν   και  παρατηρησα   οτι  τελικα  υπαρχουν   και  παρα  πολλες  κοντες  Σουηδεζες
παντως   και  αυτες   ανηκαν  στην  κατηγορεια   μουνας.
Λογω   οτι  ηταν  Παρασκευη  ειχαν   παει  για  ψωνια ,μολις   εκλεισαν  τα  μαγαζια   πηγα  να  δω  την  υπολοιπη  πολη.Ωραια   πολη   και   δειχνει  ομορφα   την  νυχτα.Αφου   περπατησα   αρκετα  ειχα  βαλει  καποια   κτιρια   στοχο   ετσι  ωστε   να  γυρισω   πισω   και   να  μην   χαθω.
Γυριζω   πισω   μετα  απο   αρκετη   ωρα   στον  πεζοδρομο  και  σκεφτομαι   οτι   ειμαι   ολη  την  μερα  στο  τρεξιμο  να  παω   στο  χοστελ  να  ξεκουραστω   λιγο  και  αν  εχω   το  κουραγιο  να  βγω  επειτα.
Αρχιζω   να  ψαχνω   το  χοστελ  και  δεν   το  βρισκω, ειχα  αμελησει   να  παρω   μαζι  μου   την  διευθυνση  απο  τοτε   που  ετρεξα  γρηγορα   να  βγω  στην  μουνοθυελλα.Ετσι   αρχιζω   να  γυρναω   πανω   κατω  και  να  προσπαθω  να  βρω  που  ειναι  το  γαμημενο.
Παω   σε  μια  πιατσα  ταξι  τους  λεω  για  ενα   χοστελ  αλλά  αυτοι  δεν  ξεραν   και  μου  λενε  αν   εχω   διευθυνση, φευγω  και  απο  εκει.
Πρεπει   να  εψαχνα   γυρω   στα  45  λεπτα  οταν  βλεπω  κατι  αστυνομικους και  λεω  θα παω  να  τους   ρωτησω.Τελευταια   στιγμη   αλλαζω   γνωμη  και  λεω  οχι   θα  το   βρω  μονος  μου.
Ξανα   ψαξιμο για  κανα  μισαωρο και  σκεφτομουν  τι  μαλακια   εκανα   και   δεν  ρωτησα   τους   αστυνομικους.
Επειτα   βλεπω   ενα   ξενοδοχειο   πολυτελειας  μπαινω   μεσα  και   τους  λεω
εχω   χαθει  υπαρχει  εδω  κοντα   ενα  χοστελ   μπορειτε   να  το  βρειτε  απο   το  ιντερνετ
αυτος   απορημενος   μου  λεει  υπαρχει   χοστελ  στην  Ουπσαλα? Τελικα   το   βρισκει  και  ηταν  δυο  στενα   πιο  κατω.Τοση   ωρα   γυριζα   γυρω  γυρω και   αυτο   το  στενο  μου  ειχε  ξεφυγει.Τελοσπαντων   καλη  εμπειρια  και  καλο  μαθημα. -Τα  μουνια   μπορει  να  σε  κανουν  να  χασεις   τον  δρομο  σου-.

Επομενο   πρωι  εξω για  καφε  στην  καφετερια.Μερα  γαματη  με  ηλιο και  μετα  απο  λιγο  ανοιξανε  τα  μαγαζια.
Στον   πεζοδρομο   παιζανε  διαφορα  συγκροτηματα  με  διαφορετικο  ηχο  το  καθενα.
Σε  ενα  απο  αυτα  πισω   χορευανε  καμια  δεκαρια   Σουηδεζικα  μουνια   με  κοντες   φουστιτσες  και  κανανε   αστειες   γκριματσες  ολες  μαζι .
Πολυ   ωραιο   θεαμα      ηταν   και  σοβαρες  και  δεν  ειχαν  προβλημα  να  εκτεθουν.Ωραια  ατμοσφαιρα   που  σου  ανεβαζε  την  διαθεση.
Συνεχιζω   την  βολτα  στην  πολη   που   τελικα  ειναι  αρκετα  μεγαλη   και  ομορφη  με  ενα  ποταμι να  την  διασχιζει.Επειτα  μπαινω   σε  μια τεραστια  εκκλησια τους που  εκει   μεσα  ηταν   θαμμενοι  καποιοι  βασιλιαδες  τους.
Επεσα   σε  ενα  ποδηλατικο  γυρο ,ανεβαινω σε  ενα  ψηλο  σημειο  εκει  που   τερματιζανε  και  απο  εκει   περνουσανε  πολλες   φορες .Ο  κοσμος   καθοταν και  παρακολουθουσε  στο  γρασιδι  και  απο   εκεινο  το  σημειο  εβλεπες   πισω  σου   ενα  καστρο   μπροστα  σου  περνουσαν   οι  αθλητες   και  λιγο  πιο  μπροστα   υπηρχε   το   βοτανικο  μουσειο   με  κατι  περιτεχνους   συνδυασμους   των  κηπων .Η   εικονα  καθως   και  η  ατμοσφαιρα  που  επικρατουσε   απλα  φανταστικη .
Μετα  απο   ωρα  πηγαινω   απο  την  πισω   πλευρα  του  καστρου  οπου  απο  εκει   εβλεπες  ολη  την  Ουπσαλα   απο  ψηλα.Ωραιο   χασιμο  και  αυτο.
Επειτα   κατεβαινω   και  πηγαινω   στο  βοτανικο  τους  κηπο  που  ηταν  μεγαλος  και  ομορφος.Καθομαι  2-3  ωρες   και  εκει  .Επειτα   πιο  περα  βρισκω   ενα  νεκροταφειο  τους ,μπαινω   και  εκει  και  αρχιζω να  παρατηρω  την  διαταξη   του   χωρου  το πως  συμπεριφερονται   αυτοι   που  αφηνουν  λουλουδια   και  παρατηρω   τι  αισθηση   σου  αφηνει  η  παραμονη εκει  περα.
Επειτα  πιο   διπλα  βλεπω  το  πανεπιστημιο  που  ομως   λογω  Σαββατου   ηταν   κλειστο   και  δεν  μπαινω   μεσα.
Αφου  ειχα  απομακρυνθει   παρα  πολυ  και  ειχα παρει  διαφορετικο  δρομο  απλα   ξαναχαθηκα  αλλά   δεν  με  ανησυχουν  κατι  τετοια.
Ρωταω   καποιον  που  βρισκεται   ο  σιδηροδρομικος   σταθμος.Αυτος   μου  απανταει   ευχαριστα  και  μαλλον   επειδη  του  αρεσε  η  μουρη  μου  μου  λεει  απο  που  ειμαι.
Επειτα  μου  λεει   θα  σου  πω  απο  που  να  πας ετσι  ωστε   να  ειναι  πιο  ευχαριστη   η   διαδρομη.
Πραγματι   ειχε   δικιο ,φτανω   στο  χοστελακι  ξεκουραζομαι  για  λιγο  και  το  απογευμα  ξανα   εξω   για  αλλη  πλευρα  της   πολης.Φτανω   σε  ενα  σημειο   που  ειχε  πολυ  ωραιες  μονοκατοικοιες και   τιγκα  στο  πρασινο .Πιο   περα  σε  ενα   παρκο  καμια   εικοσαρια  μεταλαδες  ακουγαν την  μουσικη  τους  και  το  απολαμβανανε.
Μετα  απο  κανα  3ωρο  γυρναω   στο  χοστελ  και  σκεφτομαι  να βγω σε κανενα  μαγαζι.
Τον  ταξιτζη   που  ειχα  παρει  στην  αρχη  τον  ειχα  ρωτησει  αν  υπαρχει  κανενα  κλαμπ και  αυτος   δεν  καταλαβε ή   μαλλον  μου  ειπε   οτι  τα  λενε  ντισκο.Μου   ειχε  γραψει   ενα  μαγαζι  αλλά   εγω  αλλαζω   γνωμη  και  σκεφτηκα   να  παω το  βραδυ  στην   Στοκχολμη.Ειχα   δει πιο πριν στο  youtube  ενα  μαγαζι  στην  Στοκχολμη  με  κατι  απιστευτα  μουνια και  περιμενα   πως  και πως  να  το  επισκεπτω.
Βρισκομαι  στον   σταθμο   κατα  τις  11  το  βραδυ για  να  παρω  το  τρενο.Ενω   περιμενω   περναει  ενα  απιστευτο  μωρο   απο  αυτες   που  σου  κρεμανε  τα  σαγονια.Περιμενει  και  αυτη   το  τρενο  να  παει  Στοκχολμη  μαζι  με  δυο   φιλες   της  που   και  αυτες   καλες   ειναι  αλλά   αυτη   απλα   τις  επισκιαζει .
Οταν  ερχεται  το  τρενο   την  αφηνω   να  με  προσπερασει   για  να   δω  που  θα  κατσει    ωστε  να  κατσω   κοντα  της .
Καθομαι  κοντα της   και  απεναντι  της   ωστε  να  βλεπω   το  προσωπο  της  αλλά  τα  καθισματα  ειναι   αρκετα   ψηλα  και   δεν  εχω   ευθεια  επαφη  και   την  βλεπω  μονο  απο  αντανακλαση   του  τζαμιου.Πιανω  δυο   τρεις   φορες   την  ματια  της  που  παρατηρει. Σκεφτομαι   μαλακια   εκανα   επρεπε  να  κατσω  κοντα  της  ακομα  και  διπλα  της.
Πινουνε  μπυρες  για  να   ανεβασουν  διαθεση.Σκεφτομαι   μολις   σταματησουμε    και  περασει   απο  εδω  για  την  εξοδο θα  της   χαμογελασω  και  θα  προσπαθησω   να  της  πιασω  κουβεντα.
Ειχα  στην  τσεπη  μου   ενα   χαρτη   και ειχα  σκοπο   να  της  πω   οτι  ειμαι   καινουργιος   στην  πολη   και   να  μου  δειξει  που  βρισκεται  καποιο   καλο   κλαμπ  και  αν  εβλεπα  οτι   τσιμπαγαν  θα  τους   ελεγα  αν  θελουν   να  παω   και  εγω  μαζι  τους.
Σταματαει   το  τρενο   περναει   αυτη   διπλα  μου και   δεν  κοιταζει  προς  το  μερος  μου.Δεν  αποθαρυνομαι   και  συνεχιζω   να  τις   ακολουθω   απο  πισω  με   την ελπιδα   να  σταματησουν   εξω  απο  τον  σταθμο  για   ταξι  και  εκει   να  χωθω.
Αυτες   ομως   μετα  απο  λιγο  μπαινουν   μεσα  στις   τουαλετες   του  σταθμου  οπου  εγω  περιμενω  απο   εξω   γυρω  στα  τρια   λεπτα.
Επειδη   περασε   η  ωρα  και  αν  με  βλεπανε  να  περιμενω   μπορει  να φοβοντουσαν   βγαινω   εξω  και  τις   περιμενω   στην   κεντρικη   εξοδο.
Περιμενω  περιμενω   δεν  τις   βλεπω   τις   κυριες.Λεω   με  βαρια  καρδια    δεν  γαμιουνται   θα  παω  σε  αυτο   το  κλαμπ   που  γινεται   του  μουνιου  το  πανηγυρι.
Λεω   σε  ενα   ταξιτζη   εξω   απο  τον σταθμο   στον   club  Venue  που   το  ειχα   δει  στο  youtube   αλλά  αυτος   δεν  το  ηξερε  και  μου  λεει   οτι  μπορει  να  ειναι  -σκεφτεται-  και  μου  λεει  οτι  μπορει  να  ειναι  σε  αυτη την   περιοχη.Αυτη   η  περιοχη  μου  λεει  ειναι  μακρια  και  καταλαβαινω   οτι  θα  μου  επαιρνε   πολλα  
οποτε   κανω   μεταβολη   και  καθομαι  να  σκεφτω  τα   καινουργια  δεδομενα.
Καθως   σκεφτομουνα  βλεπω   οτι  κλεινουν  και   το  σταθμο των  τρενων.Ρωταω   ενα  αστυνομικο  και  μου  λεει   με  υφος   απολυτο   και  χωρις  ορεξη   για  πολλα  οτι  ο   σταθμος   κλεινει
 

joyjoy

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
251
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Τελικά ρε φίλε πήδηξες?
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Φιλε  θα  γραψω  αργοτερα την  συνεχεια αλλά  εν  συντομια  θα  σου  πω  οτι  στο  χοστελ  στην  Στοκχολμη  γνωρισα  δυο  Πατρινιες  οπου  με  την  μια  απο  αυτες  οταν  κατεβαινει  Αθηνα  γινεται τρελο  παιχνιδι  και  γαμησα  ενα  τρελλο  μουνι  στο  Οσλο  που  αν  ηταν  αυτη  εδω  θα  επρεπε  να  σκασεις  πολλα  λεφτα  μονο  για να  την  κυκλοφορησεις
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Επειδη  στο  πιο  προηγουμενο  μηνυμα  μου  κοπηκε  αποτομα  και  δεν  μπηκε  η  συνεχεια  την  προσθετω  παλι

και  θα  ανοιξει  στης  5  το  πρωι.
Συνεχομενη  πικρα  και  επαναπροσδιορισμος  δεδομενων.Δεν  μπορουσα  να  γυρισω  στην  Ουπσαλα    εκει  κοντα  δεν  υπηρχε  μαγαζι    ειχα  χασει  την  κωλοσουφρυδατη    και    ηθελα  ακομα  ακομα  5  ωρες  μεχρι  να  ξεκινησει    το  πρωτο  τρενο.
Παω  απο  την  απεναντι  πλευρα  του  σταθμου  ρωταω  ενα  αλλα  αστυνομικο  το  ιδιο  πραγμα  και  μου  απανταει  και  αυτος  αποτομα  το  ιδιο.
Οσοι  εχουν  παραπονο  με  την  συμπεριφορα  των  εδω  αστυνομικων  ας  πανε  Σουηδια  και  μετα  θα  βλεπουν  τους  εδω  αστυνομικους  σαν  αγγελους.
Μετα  και  αυτο  το  γεγονος  λεω  δεν  γαμιεται  θα  γυρισω  εδω  κοντα    και  θα  περασει  η  ωρα.
Ετσι  χωρις  να  ξερω  προς  τα  που  να  κατευθυνθω  και  που  ειναι  πιο  καλα 
διαλεγω  ενα  δρομο  και  αυτος  με  βγαζει  στον  κενρικο  πεζοδρομο  που  ηταν  τα  εμπορικα  μαγαζια.Σκεφτομαι  οτι  εκανα  καλη  μαντεψια  και  αρχιζω  να  παρατηρω  τις  βιτρινες. Επειτα  περναω  απο  δυο  τρια  μπαρακια    που  εχει  καποιο  κοσμο  μεσα  αλλά  απο  το  τζαμι  εξω  μου  φαινονται  ξενερωτα  και  δεν  μπαινω  μεσα .
Μετα  απο  πολυ  περπατημα  και  ξεκουραση  σε  παγκακια  γυριζω  πισω  στον  σταθμο.
Ηταν  3.00  και  λιγο  πιο  περα  βλεπω  σταθμο  λεωφορειων  .Ρωταω  και  βλεπω  οτι  4  παρα  ξεκινουσε  λεωφορειο  για  Ουπσαλα.Ανελπιστο  δωρακι  και  επιστροφη  στο  χοστελακι.
Την  επομενη  μερα  ξυπνημα  πρωι  ,καφεδακι  σε  καφετερια  και  επιστροφη  στο  χοστελ  να  μαζεψω  τα  πραγματα  μου  για  να  ξαναπαω  Στοκχολμη  οπου  ειχα  κλεισει  για  τις  επομενες  5  μερες  σε  αλλο  χοστελ.

Συνεχιζω  την  ιστορια  καποια  αλλη  στιγμη 
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.064
Πόντοι
8.175
Φιλε   θα   γραψω   αργοτερα την   συνεχεια αλλά   εν  συντομια  θα  σου   πω   οτι  στο  χοστελ   στην  Στοκχολμη  γνωρισα   δυο  Πατρινιες  οπου  με  την  μια  απο  αυτες  οταν   κατεβαινει   Αθηνα   γινεται τρελο  παιχνιδι   και   γαμησα   ενα  τρελλο  μουνι  στο  Οσλο  που  αν   ηταν  αυτη   εδω   θα  επρεπε  να  σκασεις   πολλα  λεφτα   μονο  για να  την  κυκλοφορησεις


Πραγματικά είναι ευχάριστη η διήγησή σου. Κάτι σαν τουριστικό οδηγό, παρά σαν ξερή τσόντα. Μπράβο σου.  :rockon:  :rockon:

Αλλά, αν κατάλαβα καλά : 4 μέρες Κοπενγχάγη + 1 μέρα στην Ουπσάλα + 5 μέρες στην Στοκχόλμη + 3 μέρες Νορβηγία, εσύ πήδηξες = Μία Πατρινιά και μία Νορβηγίδα στο Όσλο ! ! ! !

Δηλαδή, εγώ που θα πάω ένα ΠΣ στην Κοπεγχάγη και ένα ΠΣΚ στην Στοκχόλμη ΜΟΝΟ,  θα μου μείνει να πηδήξω τον Πατρινό ? ? ? ?

  :s&m_3:    :fuck1:    :zfuck:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
πάντως έδωσε καλή περιγραφή η οποία είναι κοντά στην πραγματικότητα
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Πραγματικά είναι ευχάριστη η διήγησή σου. Κάτι σαν τουριστικό οδηγό, παρά σαν ξερή τσόντα. Μπράβο σου.   :rockon:  :rockon:

Αλλά, αν κατάλαβα καλά : 4 μέρες Κοπενγχάγη + 1 μέρα στην Ουπσάλα + 5 μέρες στην Στοκχόλμη + 3 μέρες Νορβηγία, εσύ πήδηξες = Μία Πατρινιά και μία Νορβηγίδα στο Όσλο ! ! ! !

Δηλαδή, εγώ που θα πάω ένα ΠΣ στην Κοπεγχάγη και ένα ΠΣΚ στην Στοκχόλμη ΜΟΝΟ,  θα μου μείνει να πηδήξω τον Πατρινό ? ? ? ?

  :s&m_3:     :fuck1:    :zfuck:

Εξαρταται    ποιον  στοχο  βαζεις   πρωτο.Αν  πας   σε  αυτες  τις   χωρες   μονο  για  να  βρεις  καποια –ιες   εχεις  πολυ  περισσοτερες   πιθανοτητες   να  το  πετυχεις   σε  σχεση  με   εδω
Αν   ομως   δεν  συμβει   το  επιθυμητο  αποτελεσμα   θα   σου  μεινει  μια  πικρη  απογοητευση  και  θα   σου  χαλασει   την  γενικοτερη  αισθηση   που  αποκομισες   απο  αυτο  το  ταξιδι.

Στην  δικη  μου  περιπτωση   με  λιγο   παραπανω   κυνηγι   ανετα   θα  καλουπωνα   και  σε  Κοπενγχαγη    και  σε   Στοκχολμη.

Τα   ταξιδια   τα  βλεπω  σαν  απολαυση  και  σαν  μια  μακρα  πορεια  προς  την   αυτογνωσια.
Ολη   την  μερα  γυρνουσα  στους   δρομους   και  παρατηρουσα.
Εβλεπα  πως   συμπεριφερονται   στις   μεταξυ   τους   συνομιλιες    πως  συμπεριφερονται  οταν   τρωνε   πως   συμπεριφερονται  οταν  περιμενουν   το  λεωφορειο   ή  το  μετρο   και  οταν   ειναι   σε  αυτα  μεσα   τι  ατμοσφαιρα   επικρατει.
Παρατηρουσα   οσα  περισσοτερα   μπορουσα  ,  προσπαθουσα   χωρις   να  χασω   την  ταυτοτητα  μου   να  μπω   στην  ψυχολογια  τους.
Με  αυτον  τον  τροπο   ειδα   οτι   στην  Κοπεγχαγη   με    περναγαν   για  Δανο   και  το  αντιστοιχο      συνεβαινε  και   στις   αλλες   χωρες.

Οπως   εγραψα   στην  αρχη   πηγα   μονος   μου   για  14  μερες    και  εμεινα  σε   διαφορα   χοστελς   με  αγνωστους .
Σε  αυτες   τις   περιπτωσεις   λειτουργεις   χωρις   διχτυ   ασφαλειας    και   τοτε  μονο  καταλαβαινεις    οτι  τελικα   μπορεις   να  λειτουργησεις   και  χωρις   αυτο.
Επισης   παρατηρεις   οτι  λειτουργεις   σαν  σφουγκαρι   και   απομνημονευεις   τα  παντα    ωστε   να  σου  χρησιμευσουν   ετσι   ωστε   να  ελαχιστοποιησεις   τα  λαθη  σου .

  Αν   ειχα   βρει   καποιο   καλο   μωρο   στην  Κοπεγχαγη   σιγουρα   θα  περναγα   γαμάτα    αλλά  πιθανον  θα  μου  χαλαγε   ολο  το  προγραμμα  ή  θα  ειχα  αλλη  πορεια   ή   τελοςπαντων   θα   εβλεπα  αλλες   καταστασεις   θα   ενιωθα   αλλα  συναισθηματα      (εδω   κολλαει   και  το  ποιημα  του   Ρομπερτ  Φροστ   -Ο δρομος   που  δεν  πηρα-  ).Μπορει   να   περναγα  τοσο  καλα   που  να  ακυρωνα   το   ταξιδι  μου   σε  Στοκχολμη   και  ετσι  να   εχανα   την Ελενα     και   ολες  τις  αλλες εμπειρειες   που  αποκομισα   απο  εκει   ή   το   χειροτερο   να   μην  γνωριζα   ποτε  το  θεομουνο   την  Πία   στο  καβλωμενο  Οσλο.

Φιλε  Amadeus   αυτο  που  εχω  παρατηρησει   ειναι   οτι   συνηθως   σε  ενα  ταξιδι   εχεις    πολυ περισσοτερες   πιθανοτητες   να   χτυπησεις   γκομενακι     την   πρωτη  μερα  που  φθανεις    καθως   και  την  τελευταια .
Για   εναν  ανεξηγητο   λογο   τις   μερες   αυτες     οτι  κανεις   σου  βγαινει.

Οποτε   και  συ   μην  το   διακινδυνευσεις    και   περιμενεις   την  τελευταια   μερα
αλλά   να   κανεις     την  απλη  κινηση  και   να  την  πεσεις   στην  πρωτη   που  θα  εχεις    την  υποψια   οτι   μπορει  και  να  σε  γουσταρει.
Οταν   λεω   στην   πρωτη   που  θα  δεις  και  σου  αρεσει 
το  εννοω   και  ειμαι  απολυτος . 

Καλο   ειναι  να  βρεις   ενα  μωρο  ταξιδιαρικο
αλλά    οποια  και  να  βρεις               εσυ  απλα 
να  της   τον  βαλεις  οσο  πιο  βαθεια   μπορεις .




 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
φίλε shaman πολύ καλή η περιγραφή σου και πολύ ευχάριστη.
Έτσι λειτουργώ κι εγώ.
Ποιά είναι η πιο εντάξει πόλη αν θες να βρεις γκόμενες το Όσλο ή η Στοκχόλμη?
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Φιλε  Λαονικε  πιο  ομορφη  πολη  ειναι  η  Στοκχολμη  σε  σχεση  με  το  Οσλο  .
Ομως  πιστευω  οτι  οι  Νορβηγιδες  κερδιζουν  κατα  κρατος  σε  συγκριση  με  τις  Σουηδεζες.
Ντυνονται  και  φερονται  αρκετα  προκλητικα  και ενω  δειχνουν  τοσο  γλυκες  ταυτοχρονα  σου  βγαζουν  το  συναισθημα  να  τις  ξεσκισεις.Θεικος  συνδιασμος
Επισης  αν  τους  αρεσεις  δεν  το  εχουν  σε  τιποτα  το  να  στην  πεσουν  αυτες  στην  ψυχρα.   
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.064
Πόντοι
8.175
Ήρθε η ώρα να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου, περί Κοπεγχάγης.

Φτάσαμε Παρασκευή πρωί. Πήραμε το τρένο για το κέντρο της πόλης. Περί τις 35 κορώνες το εισιτήριο  για 15 λεπτά ταξίδι. Η αναλογία Ευρό-Κορώνας είναι 1-7 . Άρχισε λίγο δυσοίωνα η εκδρομή μας, μιας και η Παρασκευή  ταύτη ήταν αργία για αυτούς. Λόγω θρησκευτικής εορτής. Δυστυχώς, οι Δανοί το γλέντησαν την Πέμπτη το βράδυ και την Παρασκευή ξεκουράζονταν.  Το Ξενοδοχείο ήταν κοντά στον Σταθμό. Αφού αφήσαμε τα πράγματα στο δωμάτιο, εξορμήσαμε στην ηλιόλουστη πόλη.

Περπατήσαμε λιγάκι στην άδεια πόλη. Μετά πήγαμε στο πάρκο Τίβολι, μπας και βρούμε εκεί λίγη κίνηση. Ατυχήσαμε.  Το εν λόγω πάρκο είναι απέναντι από το σταθμό του τρένου και έχει Είσοδο. Βασικά, είναι ένα λούνα-πάρκ με υπέροχο κήπο. Πιο πολύ για παιδάκια ή τρελοπαρέες. Μετά πήγαμε στον βασικό πεζόδρομο Vimmelskafte-Amagertov-Ostergade. Είναι σαν μια Ερμού, που οδηγεί σε μια πλατεία όπου είχε μια ανοιχτή αγορά με διάφορα προϊόντα, όπως : ξερούς καρπούς, γλυκά, σαλάμια, ελιές, διάφορα εδέσματα.

Γενικά η Δανία είναι ακριβούλα. Ευτυχώς βρήκαμε έναν Τούρκο που σε καλή τιμή είχε μπουφέ. Μετά επιστροφή στο δωμάτιο για ξεκούραση. Η νύχτα μας περιμένει.

Σε έναν χάρτη που βρήκαμε στο αεροδρόμιο, έλεγε για ένα κλαμπάκι, κοντά στο Ξενοδοχείο όπου είναι για άνω των 30. “Sopavillonen”. Είπαμε λοιπόν να ξεκινήσουμε από εκεί. Βρήκαμε δυο μπαζάκια έξω που βγήκαν να καπνίσουν και μας διαφήμισαν το μαγαζί, παρόλο που ήταν η πρώτη τους φορά εκεί και ήταν τελείως άδειο! Είπαν ότι το μαγαζί έχει καλή φήμη στην νυχτερινή διασκέδαση.  Τα ποτακια ακριβά. 10 ευρό η βότκα και με μεζούρα. Οπότε, για τα Ελληνικά δεδομένα ήπιαμε ένα τριπλό. Η μπαργούμαν ευγενέστατη , αλλά άσχετη. Ο φίλος μου πήρε ουίσκι και εγώ βότκα. Τις λέω να βάλει λίγο πραπάνω πάγο και 2 φέτες λεμόνι. Μου ρωτάει : και στα δύο; Τις λέω ναι. Και μας βάζει πάγο και λεμόνι στην βότκα και στο ουίσκι! Ωραία, εδώ είμαστε. Το μαγαζί χωρίς ντεκόρ, έπαιζε σχετικά καλή μουσική. Οι ελάχιστοι θαμώνες μεγάλοι σε ηλικία. Περνάει η ώρα και ρωτάμε την μπαργούμαν τι παίζεται εδώ. Λέει ότι λόγω χτεσινής κραιπάλης, σήμερα θα πέσει νέκρα.  Αλλά και τη προηγούμενη Παρασκευή, μας είπε, ότι ήταν νέκρα! Την ρωτάμε για κανά άλλο εκεί γύρο. Μας είπε κάποιο αλλά δεν καταλάβαμε που είναι. Μετά από λίγο, αφού μας έβλεπε απογοητευμένους, μας γράφει σε ένα χαρτάκι το άλλο μπάρ. Την χαιρετάμε και την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια.

“Kellerdirk”: Εδώ είμαστε. Ένα μπάρ με ζωντανή μουσική στην αρχή και μετά γίνεται κλαμπάκι. Αρκετός κόσμος να λικνίζεται ρυθμικά στην ωραία χορευτική μουσική. Κλίμα ερωτικό, ματιές να παίζουν, το τσεκούρι του πολέμου το ξεθάψανε!

Επειδή την φάγαμε την φόλα με τα ποτά, το ρίξαμε στις μπύρες. Μπερδευτήκαμε στο πλήθος  , αρχίσαμε να χορεύουμε και να βολιδοσκοπούμε. Επιτέλους βλέπαμε κόσμο, αρκετά όμορφο, αλλά όχι και θεές. Ηλικίες στα 30, όλοι σε εύθυμη διάθεση,  χωρίς μεθύσια και μαλακίες. Έτσι κι αλλιώς, ο κόσμος που ήταν εκεί ήξερε τι έψαχνε: Λίγη πρόσκαιρη ευχαρίστηση. Κάτι που το υπερβολικό αλκοόλ θα το χάλαγε. Μετά την οπτική επαφή, σοβαρό βήμα είναι ο χορός. Το παιχνίδι γίνετε εκεί. Χορεύεις και χώνεσαι. Μετά, αν γουστάρει, την πάς στην άκρη του μπάρ, στον τοίχο και ρίχνεις τις προειδοποιητικές βολές. Μετά, φορτώ! Δεν ήμασταν τυχεροί. Άλλες δεν γούσταραν, άλλες δεν ήξεραν αγγλικά, άλλες θέλανε ντόπιους……………………….. Το παν είναι ότι βρήκαμε φλέβα χρυσού, χάρη στην “άσχετη” μπαργούμαν.

Η ώρα περνούσε, η επιλογές λιγόστευαν, αφού όσες βρήκαν τον Πρίγκιπά τους, αποσύρθηκαν να χαρούν τον έρωτά τους. Ξαφνικά, η τύχη χαμογέλασε στον φίλο μου. Μια πιτσίλαμπλ ξανθιά Δανέζα του λέει ότι τον γουστάρει και θέλει να την χορέψει. Σε λίγα δεύτερα πέφτει και το κανονάκι. Ώρα να γυρίσω στο Ξενοδοχείο και να αφήσω τα πιτσουνάκια να πετάξουν στην φωλίτσα τους και να ξεπετάξουν τα ματάκια τους.  :knockinb:

Συνεχίζεται ………………………………………………………..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom