Νέα

Scandinavian sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Για τις Δανέζες είναι έτσι όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω μπορώ να το επιβεβαιώσω,η μεγαλύτερη ντίσκο στην Κοπενχάγη ήταν η daddys όπου είδα τις πιο ωραίες γυναίκες της ζωής μου μαζεμένες.
Ξέρει κανείς τι παίζει με τις Νορβηγίδες?
 

vakis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.093
Κριτικές
8
Like
20
Πόντοι
16
Για τις δανεζες πιστευω και γω οτι ισως ειναι η πιο μουναρες γυναικες στον Πλανητη εχω προσωπικη εμπειρια απο συμφοιτητρια μου στο πανεπιστημιο στην Αμερικη, αλλα οπως μπορεις να τρελλαθεις απο το γαμησι :knockinb: :knockinb: :knockinb: αλλο τοσο μπορεις να τα παιξεις απο την φιλοσοφια ζωης που εχουν πολλες φορες μου ερχονταν να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο απο αυτα που αντιμετωπιζα :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.... κακα τα ψεμματα το καλυτερο μουνι για τους ελληνες ειναι μονο το τουρκικο....... :dancing: :booty:
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
30
Πόντοι
16
Ρε εκεί έχει πολύ κρύο πως θα την βγάλουμε έξω να κάνουμε την δουλειά????Θα μας πέσει στο πάτωμα.... χοχο
 

Επισκέπτης
Ρε εκεί έχει πολύ κρύο πως θα την βγάλουμε έξω να κάνουμε την δουλειά????Θα μας πέσει στο πάτωμα.... χοχο

Καλυτερα να αντιμετωπιζω το κρυο παρα τις ξινισμενες αλογοφατσες και τους τεραστιους κολους που φτανουν μεχρι το απεναντι πεζοδρομιο των Ελεεινιδων!
 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Και εγω προτεινω να γινει μια...ειδικη αποστολη στη κοπεγχάγη,απο οσα μπουρδελο-κομμαντα επιθυμουν !!
ετσι στην τελικη για να κανουμε και κανα νεο..σε-μουναριο στο εξωτερικό !!!
ΟΞΩ ολα τα μπαζα οι ελεινιδες !!! Ξανθο μουνι,τρελο γαμησι!!!!

 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
παραθετω και τo παρακατω για οποιον θελει περαιτερω ερευνα:

(danmark by night: ειναι το site για clubing,κτλπ. σε ολη σχεδον την Δανια - κακο ειναι οτι ειναι στα δανεζικα,αλλα εχει τα παντα μεσα + φωτο ! enjoy)
 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
ειχατε δεν ειχατε παντως,μου φτιαξατε την μερα !!!
ωραιες αναμνησεις το θεμα
 

zironvenom

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
833
Κριτικές
8
Like
378
Πόντοι
286
παιδες  σε λιγο καιρο θα φυγω για φιλανδια. αν ξερει κανεις τιποτα για εκει ας με ενημερωσει. οτιδηποτε (γκομενοστεκια, πουτανες,)
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
DIKY ψαχνω τωρα - μην με τσιγκλας / ασε τα προσωπακια και τα βυζακια και βρες φτηνη πτηση !!!!!
 

johni0

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
33
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
0
Λιστα με ολα τα μπουρδελα της Κοπεγχαγης


Στα σιτε πατα vagtplan  και 8α δεις ποια δουλευει και ποτε!
Εχει κατι τρελα νιμου.

Enjoy :)
 

leasedline

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2007
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
Αν καποιος φιλος εχει παει Φινλανδια και γνωριζει συγκεκριμενες διευθυνσεις απο κολομπαρα η μπουρδελα η καποιο site που θα με βοηθησει να βρω κατι εκει, ας μου απαντησει....επειδη θα παω εκει σε μερικες βδομαδες.
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.064
Πόντοι
8.175
Αγαπητοί Συναγωνιστές,

Θα κάνω ένα ταξιδακι αναψυχής στην Κοπεγχάγη για ΠΣΚ αρχές Μαίου  :boobies:
& θα ήθελα τις γνώσεις σας περί μπαρ/κλαμπ/καμάκι/street action εκεί.

Δεν θέλω εππαγγελαματίες, αλλά και δεν έχω "εμπειρίες" με Βορειο-Ευροπαίες.
Ξέρω μόνο ότι γρήγορα μεθάνε και μετά τα κάνουν όλα, άμα χωθείς αγρίως φυσικά (που δεν είναι του γούστου μου)

Γενικά (και ειδικά), ξέρει κανείς τι/πως παιχνίδι παίζεται με τις Δανέζες ????

:helpplea:  :helpplea:  :helpplea:

Ευχαριστώ.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
23
Πόντοι
66
Δεν θέλω εππαγγελαματίες, αλλά και δεν έχω "εμπειρίες" με Βορειο-Ευροπαίες.
Ξέρω μόνο ότι γρήγορα μεθάνε και μετά τα κάνουν όλα, άμα χωθείς αγρίως φυσικά (που δεν είναι του γούστου μου)
Kαλοκαίρι δεν έχεις πάει ποτέ σε κάποιο μέρος στην Ελλάδα με Σκανδιναβές τουρίστριες? :rockon:
Κάπως έτσι θα είναι και λίγο πιο μαζεμένες επειδή θα είναι στη χώρα τους.
Μέρη μόνο να μάθεις, για να μην πηγαίνεις όπου να 'ναι.
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.064
Πόντοι
8.175
Διστυχώς, σχεδόν πάντα συνοδευόμουν από Ελληνίδες ή κυνηγούσα Ελληνίδες,
οπότε δεν έχω "εμπειρίες".  :headbang:

Τώρα στα γεράματα κατάφερα να μονάσω και λέω μήπως καταφέρω να μουνιάσω κιόλλας.  :dancing:

Οπότε, όσοι λάτρεις των Σκαδιναβών κορασίδων, παρακαλούνται να δώσουν τα φώτα τους, μιας και δρόμος μου έλαχε η χώρα παραγωγής τους  :booty:

Ευχαριστώ
 

Unforgivable

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Σε 2-3 μήνες θα πάω gothenburg για δουλειά και θα κάτσω 1 βδομάδα. Έχει κανείς πάει να μου δώσει πληροφορίες??

τσιρς!

 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Ειχα  παει   περσι τον Μαιο  στην Κοπεγχαγη  για  τεσσερις   μερες   και  περασα   τελεια,δεν  γαμησα  εκει   αλλά   πηρα   το  αιμα  μου  πισω   αργοτερα  στην  Νορβηγια.
Πηγα  μονος   μου   και   εμεινα   σε  χοστελ   και  συγκεκριμενα  σε   αυτο  .

Θα   κανω  μια  μικρη  παρενθεση   και  θα  πω  λιγα  πραγματα   για  τα  χοστελς  αν   και  εχω   σκοπο   να  ξεκινησω   ξεχωριστο   θρεντ   για  να  δωσω   περισσοτερες  πληροφορειες για  τα  χοστελς.

Τα  χοστελς   δεν   τα  πολυξερουν   ή   δεν   τα  πολυπροτιμουν   οι  Ελληνες  σε  συγκριση   με  αλλους   λαους.
Ειναι  ιδανικη   λυση   για  οσους   ταξιδευουν   μονοι  τους  που  θελουν   να  κανουν   οικονομικες   διακοπες   και  ταυτοχρονα  τους   συνγκινει    η  περιπετεια  και  το  αγνωστο.
Εκει  μενεις  μαζι  με  αλλους   αγνωστους   απο  ολο  τον  κοσμο  και σε  τετοιες   συνθηκες  αναγκαζεται   το  μυαλο  σου   να  λειτουργησει  διαφορετικα.
Στα  περισσοτερα   επικρατει   μια φιλικη   ατμοσφαιρα  και   ετσι  μπορεις  να  γνωριστεις  ευκολα  με  τους   συγκατοικους σου  και  ταυτοχρονα   να  βελτιωσεις   τα  αγγλικα  σου.
Συνηθως   μενεις   με  ατομα  του  ιδιου  σου   του  φυλου   αλλά   υπαρχουν   παρα  πολλα   που ειναι  μικτα  και  εκει   μπορει  να  γινει   καλο  παιχνιδι.
Τα  περισσοτερα  ειναι  καθαρα   και  ασφαλη,  αν   και   προπερσι   στο  Αμστερνταμ  σε  ενα  γαματο  χοστελ   που   εμενα  ειχα  αφησει   εξω   κατι  ρουχα   και  δεν  τα  ειχα   κλειδωσει   στο  ντουλαπι  μου   και  καποιος   τα  εκλεψε.
Αν   δεν   σας   ενοχλει   το πιθανο   ροχαλητο  ή   η  περισσοτερη   εκγρηγορση   που  πρεπει  να  δειχνετε   σε  προσωπα  και  καταστασεις  προτιμηστε  με  κλειστα  ματια   τα  Χοστελς.
Στην  δικη  μου  περιπτωση   οσο  περισσοτερο   παω   σε  διαφορα  χοστελς   τοσο  περισσοτερο  κολλημα τρωω  με  αυτα.

Ξαναγυριζω  στο  θεμα 
Κοπεγχαγη
Στο  χοστελ  που  εμενα  ηταν   καθαρο   και  ωραιο αλλά   καπως   απροσωπο  και  τα  ατομα  που  εμενα μαζι  τους  συνεπεσε  να  μην  τους  πολυγουσταρω
και  αυτοι  καπως   ετσι  πρεπει  να  αισθανονταν   οποτε   ειχαμε   τυπικες   επαφες   .Αυτο   δεν  ηταν  ιδιετερο   προβλημα   γιατι   ολη  την  μερα  ελειπα    και  πηγαινα  μονο   για  υπνο.
Στις   σκανδιναβικες   χωρες   τα   ξενοδοχεια   ειναι  πανακριβα  οποτε  χοστελ  και  παλι  χοστελ.
Οι   Δανεζες  ωραια   μουνια   κα  απλα   ντυμενες   και   τους   αρεσει   το  παιχνιδι   με   τα  ματια.Κυκλοφορουν   πολυ   με  τα  ποδηλατα  και   φορανε   και  τις   φουστιτσες  και  μπορει  να  γινει  ωραιο  παιχνιδι.
Εγω   οταν   περπατουσα   φροντιζα   να  πηγαινω  αντιθετα   απο  την   φορά   τους   ετσι   ωστε   οταν  ερχονται   με  τα  ποδηλατα  τους  να   τις   βλεπω   προσωπο   με  προσωπο  και   ολες  κοιτουσαν   μεσα  στα  ματια.Τοτε  αρχιζα και   εσκαγα  φιλακια  αλλά   ειχαν   ηδη   μια   ταχυτητα  οποτε  τις   εχανα.
Σε  μια   που  σκαω   φιλακι   μετα   απο   καμια   εικοσαρια   μετρα   ακουω   ενα  αποτομο  φρεναρισμα  και   γυριζει   και  με  κοιταζει  με  νοημα.Εγω   λεω   απο  μεσα  μου   σορρυ   μωρο   αλλά   αργησες
      μαλακια   μου  βεβαια   αλλά   οταν   βρισκεσαι   μεσα  στην  πηγη  μπορει   να  συμπεριφερθεις   οπως  οι  ελλεηνηδες.
Σε  καποιο  μεγαλο  κλαμπ   δεν   πηγα   γιατι   επεσα   στα   μεσα   της   βδομαδος  και   εκει  ανοιγουν   μονο  Παρασκευη   Σαββατο.
Η  πολη   ειναι  πολυ   ωραια   με   μεγαλους   δρομους   και  ψηλα  κτιρια .Εριξα   ατελειωτο   περπατημα   αλλά  επαιρνα   και  το  λεωφορειο   μονο  που  σταση  με   σταση   εχει   πολυ  μεγαλη   αποσταση   μεταξυ  τους  ετσι  ωστε   το  λεωφορειο  να  αναπτυσει   μεγαλυτερη   ταχυτητα.
Επισης   αξιζει   να  πας   στο  λιμανι   Νιχαβν  οπου  εκει  οταν  εχει  καλο  καιρο  μαζευονται   στις   διπλα  μπυραριες   και  το  απολαμβανουν.Απο αυτο  το  λιμανι  παιρνεις   ενα πλοιαριο   οπου  σε  κανει  βολτα   γυρω  απο τα   καναλια  της  πολης   οπου   και  αυτο  με  καλο   καιρο   λεει   τρελλα.
Επισης   καλο  παιχνιδι   και  ματι  παιζεται   στον  κεντρικο   πεζοδρομο  της  Στρογκετ  οπου  πανε   για  ψωνια   και  καφε

Στην  Κοπεγχαγη   για  οσους   δεν  το  ξερουν  υπαρχει   η  Κριστιανια οπου  ειναι   ενα  μερος   που  θεωρητικα  δεν  ανηκει  στην  Δανια  και  λειτουργει  σαν   κρατος   εν  κρατι.
Στην  δεκαετια   του  εβδομηντα   χιππις   κατελαβαν   ενα  παλιο   στρατοπεδο  και   ενγκατασταθηκαν  εκει.Η   κυβερνηση   της   Δανιας  το  αφησε  να  εξελιχθει   σαν  κοινωνικο  πειραμα.Τωρα  ζουν   εκει  περιπου  800  ατομα    περισσοτερα  εδω
Αξιζει  τρελλα  η  επισκεψη   εκει  ειδικα  σε οσους  θελουν   να  πιουν  μπαφους  με  την  ανεση  τους.
Υπαρχουν   3-4  παγκοι  οπου  πωλουν  φουντα   και  ψημενο αριστης  ποιοτητας  σε  φθηνες   τιμες.
Οσοι  θελουν   να  αγορασουν   λιγο τους   προτεινω  να  πανε   στην  πιο  εγκληματικη   μουρη   εναν  σαν  τουρκοαραβα   που  ομως  ειναι  ο  πιο   εππαγγελματιας  γιατι  οι  αλλοι   σε  ψιλοκλεβουν   στο ζυγι.
Μεσα  σε  αυτην   την  περιοχη   μπορεις  να  δεις   πολλα  μπαρακια   ,αλλα   που   πινουν   μπυρες   και  μπαφους   και  πιο  περα αλλα   μπαρ   και  εστιατορια   πολυτελειας που  πηγαινουν  αξιοσεβαστοι   Δανοι  πολιτες .Η  περιοχη  ειναι  μεσα  στο  πρασινο   και  πιο περα  εχει  και  μια σχολη  ιππασιας  οπου  μαθαινουν ιππασια χωρις   σελα   και  αναβολεις  οπως  οι  ινδιανοι.
Υπαρχει και  ενα  εστιατορειο  φυτοφαγων  οπου   εκει   ειδα  να  μπαινουν μεσα  αξιολογα  μουνια  25- 35 χρονων απο  αυτες  που  ψαχνονται  να  παντρευτουν   και  με  παιζανε  τρελλα   αλλά   εκεινη  την  στιγμη  ημουνα   πολυ  αλλου.
Η  περιοχη   ειναι  σχετικα   ασφαλης  εγω   δυο   μερες   που   πηγα  κυκλοφορουσα μονος μου ανετα (με  10  χρονια kick  boxing λειτουργεις  αλλιως) και  απο  οτι   εβλεπα   και  οι  Δανοι   κυκλοφορουσαν  ανετα.
Εχει  ομως   και  κατι  μαλακες   Αγγλους  που  πινουν   μπαφους   και μπυρες και  μπορει  να  ξεφυγει  η  κατασταση.Οσοι   φοβαστε  που  δεν πρεπει  πηγαινετε παρεα  και  φυγετε  μολις  αρχισει  να  βραδιαζει.

Γενικως  αξιζει   πολυ  η  Κοπεγχαγη  και  οι  ανθρωποι  της.Οι  αντρες  καλοι   ανθρωποι  αλλά   δεν  εχουν   ενα  νευρο  μεσα  τους  οποτε   ενας  Ελληνας   εχει   ευκολο   εργο  στις  Δανεζες.
Τις  επομενες  μερες  θα  γραψω   την  συνεχεια   του  ταξιδιου  μου   σε   Ουπσαλα   Στοκχολμη   Οσλο. 
Στις   χωρες  αυτες  μπορεις  να  πεις  ανετα 
το  χασαμε  το  κορμι πατριωτη
γιατι   στην  επομενη  στροφη   σε  περιμενει  καινουργιο  κορμι
       
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Επισης  απο  την  Κοπεγχαγη  μπορειτε  να  παρετε  το  τραινο  και  να  πατε  στο  Μαλμε  στην  Σουηδια  και  να  ξαναγυρισετε  πισω.
Ειναι  40  λεπτα  με  το  τραινο  και  πηγαινουν  πολλοι  Δανοι  για  ψωνια  και  βολτα.
Εχουν  φτιαξει  μια  τεραστια  γεφυρα  μονο  για  το  τραινο  που  ενωνει  Δανια  και  Σουηδια.Περνας  με  το  τραινο  πανω  απο  την  θαλασσα  και  σε  καποιο  σημειο  βλεπεις  το  αιολικο  παρκο  που  εχουν  φτιαξει  μεσα  στην  θαλασσα  οι  Δανοι.
Αξιζει  οταν  εχει  καλο  καιρο  για  καφε  και  περιπατο.Για  ψωνια  δεν  ειδα  κατι  το  ιδιετερο  αλλά  το  τοπιο  αλλαζε  σε σχεση  με  Κοπεγχαγη    καθως  και  οι  γυναικες  που  συναντουσες .

Στην  Κοπενχαγη  υπαρχει  και  το  παρκο  Τιβολι  που  εχει  ενα  λουνα  παρκ  και  πολλα  εστιατορια.Ειναι  σημειο  αναφορας  για  τους  Δανους και    εχει  μεγαλη  επισκεψιμοτητα.Η  εισοδος  δεν  θυμαμαι  πόσο  ειναι  σε  Δανεζικες  κορωνες  αλλά  νομιζω  οτι  ειναι  γυρω  στα  10  ευρω.
Εγω  παντως  δεν  εντυπωσιαστηκα  αρκετα    αλλά  δεν  περασα  και  ασχημα.

Φιλε  amadeus  το  παρκο  Τιβολι  καταλαμβανει  ενα  αρκετα  μεγαλο  οικοδομικο  τετραγωνο .Βρισκεται  απεναντι  απο  το  σιδηροδρομικο  σταθμο .(Μολις  φτασεις  στο  αεροδρομιο  παιρνεις  το  τραινο  για  Κοπεγχαγη  και  σταματας  στον  κεντρικο σιδηροδρομικο  σταθμο).Στην  μια  πλευρα  του  τετραγωνου  θα  περασεις  στην απεναντι  πλευρα  του  δρομου  οπου  εκει  θα  δεις  ενα  τουριστικο  περιπτερο  οπου  απο  εκει  μπορεις  να  παρεις  δωρεαν  χαρτες  της  πολης  και  να  δεις  δωρεαν  σε  υπολογιστες    που  βρισκονται  τα  αξιοθεατα.Επισης  γραφει  για  νυχτερινη  διασκεδαση  και  που  βρισκεται  το  καθε  μαγαζι.

Το  παιχνιδι  με  τις  Δανεζες  μπορει  να  γινει  παντου Αν  καποια  σου  αρεσει  της  χαμογελας  και  αν  και  αυτη  σου  χαμογελασει  προχωρας.
Αν  εισαι  ευγενικος  μπορεις  να την  ρωτησεις  κατι    και  αυτη  δεν  θα  σε  σνομπαρει  και  θα  σου  απαντησει.Απο  εσενα  εξαρταται  πως  θα  το  χειρειστεις  και  πως  θα  συνεχισεις  την  κουβεντα.Παντως  αυτες  και  να  μην  σε  γουσταρουν  θα  αρνηθουν  ευγενικα  .
Ακομα  και  αν  σου  αρνηθουν      δεν  θα  σε  πειραξει  τοσο  αφου  γινεται  με  ωραιο  τροπο  και  στην  ουσια  σου  δινει  περισσοτερο  δυναμη  να  συνεχισεις  στο  επομενο  μωρο.
Καμια  ξυνιλα  και υπεροπτικο  υφος  ουτε  ζεστο  και  κρυο  για  να  κολλησεις  μαζι  τους  οπως  κανουν  οι  ακατανομαστες
Τοσα  χρονια  ομως  στην  Ελλαδα  αναμεσα  στις  ελλεηνιδες    που  η  δευτερη  ερωτηση  μολις  σε  γνωρισουν  ειναι  να  σε  ρωτησουν  τι  δουλεια  κανεις
και  αναλογα  τι  τους  απαντησεις  προσαρμοζουν    την  σταση  τους
σιγουρα  θα  σε  φρεναρουν  καπως
οποτε  πρεπει  να  προσπαθησεις  και  να  σκεφτεις  οτι 
τοσα  χρονια  επαιζα  με  δευτερη  κατηγορεια 
δεν  ειχα  συναισθηση    οτι  μου  αξιζει  κατι  παραπανω  και  απλα  να  προχωρησεις  στο  επομενο  επιπεδο.

Amadeus  δυστυχως  θα  μεινεις  μονο  ΠΣΚ  Κοπεγχαγη  που  θα  σου  φανουν  λιγες  μολις  καταλαβεις  τι  παιζεται.
Τα  ιδια  γινονται  βεβαια  και  Σουηδια 
αλλά  Νορβηγια  οτι  εχεις  δει  στις  προηγουμενες  χωρες  θα  σου  φαινονται  λιγα .Στην  Νορβηγια  νομιζεις  οτι  εισαι  ο  κυνηγος  αλλά  στην  ουσια  εισαι  το  θηραμα.

Στις  επομενες  μερες  θα  προσπαθησω  να  γραψω  την  συνεχεια  του  ταξιδιου  μου





 
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Φίλε αυτό το τελευταίο με τη Νορβηγία το αναλύεις λίγο για το θήραμα.
Τι εννοείς?
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
Επισης  απο   την  Κοπεγχαγη  μπορειτε   να  παρετε   το  τραινο  και  να  πατε   στο  Μαλμε   στην  Σουηδια  και  να   ξαναγυρισετε  πισω.
Ειναι   40   λεπτα   με  το  τραινο  και   πηγαινουν   πολλοι  Δανοι   για   ψωνια   και  βολτα.
Εχουν   φτιαξει   μια  τεραστια   γεφυρα  μονο  για  το  τραινο   που  ενωνει   Δανια   και  Σουηδια.Περνας   με  το   τραινο   πανω   απο  την  θαλασσα  και  σε  καποιο   σημειο  βλεπεις   το  αιολικο  παρκο   που  εχουν   φτιαξει  μεσα   στην  θαλασσα   οι  Δανοι.
Αξιζει   οταν  εχει   καλο  καιρο   για  καφε   και  περιπατο.Για  ψωνια  δεν  ειδα   κατι   το  ιδιετερο  αλλά   το  τοπιο   αλλαζε  σε σχεση  με  Κοπεγχαγη    καθως   και  οι  γυναικες   που  συναντουσες .

Στην   Κοπενχαγη   υπαρχει   και   το  παρκο  Τιβολι  που   εχει   ενα  λουνα  παρκ   και  πολλα   εστιατορια.Ειναι   σημειο  αναφορας   για  τους   Δανους και    εχει   μεγαλη  επισκεψιμοτητα.Η  εισοδος  δεν  θυμαμαι   πόσο   ειναι  σε  Δανεζικες   κορωνες  αλλά   νομιζω  οτι   ειναι  γυρω  στα   10  ευρω.
Εγω   παντως   δεν  εντυπωσιαστηκα  αρκετα    αλλά  δεν   περασα   και  ασχημα.

Φιλε   amadeus  το   παρκο  Τιβολι  καταλαμβανει  ενα  αρκετα  μεγαλο   οικοδομικο  τετραγωνο .Βρισκεται  απεναντι  απο  το   σιδηροδρομικο  σταθμο .(Μολις   φτασεις   στο  αεροδρομιο   παιρνεις   το  τραινο  για  Κοπεγχαγη  και   σταματας  στον  κεντρικο σιδηροδρομικο  σταθμο).Στην  μια  πλευρα  του   τετραγωνου  θα  περασεις   στην απεναντι  πλευρα  του  δρομου  οπου  εκει   θα  δεις   ενα   τουριστικο  περιπτερο   οπου   απο  εκει  μπορεις   να  παρεις   δωρεαν  χαρτες  της   πολης  και   να  δεις   δωρεαν   σε  υπολογιστες    που  βρισκονται   τα  αξιοθεατα.Επισης   γραφει   για   νυχτερινη   διασκεδαση  και  που  βρισκεται   το  καθε   μαγαζι.

Το  παιχνιδι  με  τις  Δανεζες   μπορει  να  γινει  παντου Αν   καποια  σου   αρεσει  της   χαμογελας  και  αν  και  αυτη  σου  χαμογελασει   προχωρας.
Αν   εισαι  ευγενικος   μπορεις  να την  ρωτησεις  κατι    και  αυτη   δεν  θα  σε  σνομπαρει  και  θα  σου  απαντησει.Απο  εσενα   εξαρταται   πως  θα  το  χειρειστεις  και  πως  θα  συνεχισεις   την  κουβεντα.Παντως   αυτες   και  να  μην   σε   γουσταρουν   θα  αρνηθουν   ευγενικα  .
Ακομα   και  αν  σου  αρνηθουν      δεν  θα  σε  πειραξει   τοσο  αφου   γινεται  με  ωραιο  τροπο  και  στην  ουσια  σου  δινει   περισσοτερο   δυναμη   να  συνεχισεις  στο   επομενο  μωρο.
Καμια  ξυνιλα   και υπεροπτικο  υφος   ουτε   ζεστο   και  κρυο  για  να   κολλησεις  μαζι   τους  οπως  κανουν  οι  ακατανομαστες
Τοσα   χρονια   ομως   στην  Ελλαδα  αναμεσα   στις   ελλεηνιδες    που   η  δευτερη   ερωτηση   μολις   σε  γνωρισουν   ειναι   να  σε  ρωτησουν   τι  δουλεια   κανεις
και  αναλογα  τι  τους   απαντησεις  προσαρμοζουν     την  σταση  τους
σιγουρα   θα  σε  φρεναρουν   καπως
οποτε   πρεπει  να  προσπαθησεις   και  να  σκεφτεις  οτι 
τοσα   χρονια   επαιζα  με  δευτερη   κατηγορεια 
δεν  ειχα  συναισθηση    οτι   μου  αξιζει   κατι  παραπανω  και  απλα   να  προχωρησεις   στο  επομενο  επιπεδο.

Amadeus   δυστυχως   θα  μεινεις   μονο  ΠΣΚ  Κοπεγχαγη  που  θα  σου  φανουν   λιγες   μολις   καταλαβεις   τι  παιζεται.
Τα  ιδια   γινονται  βεβαια   και  Σουηδια 
αλλά   Νορβηγια   οτι  εχεις   δει  στις  προηγουμενες   χωρες  θα  σου  φαινονται   λιγα .Στην  Νορβηγια   νομιζεις   οτι  εισαι  ο  κυνηγος   αλλά   στην  ουσια   εισαι   το  θηραμα.

Στις   επομενες   μερες   θα  προσπαθησω  να  γραψω  την  συνεχεια   του  ταξιδιου  μου





 
κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ τυχεροί στη ζωή τους μέχρι τώρα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom