Νέα

Σάο Πάολο - Βραζιλία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Darko4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

danai brasil

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2011
Μηνύματα
843
Like
0
Πόντοι
6
Στο Campos Elyseos ημουνα αλλα γυρισα σχεδόν όλες τις γύρω περιοχές...Η αλήθεια είναι ότι στο μαγαζί ισχύουν οι τιμές που αναφέρει η δανάη  100 και 2 ποτά αλλά...το παζάρι πάει σύννεφο και οι περισσότεροι τις φορτώνουν για χοτέλι....

Υ.Γ Στις περιοχές που πήγα δεν συνάντησα πουθενά Ελληνα ή ελληνική κουζίνα

μηπως CAMPO GRANDE..οχι αυτο που λεω ητανε σε strip. σε ξεναντοχεια..για της ΣΑΟΥΝΑ που αναφερεις ειναι μεσα όπως ειπες...αλα αυτο που λες για το φαγητο σιγνωμη αλλα μου φενεται οτι δεν πηγες στα καλες πιατσες της Σαο Παουλο....φιλια
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Στο Campos Elyseos ημουνα αλλα γυρισα σχεδόν όλες τις γύρω περιοχές...Η αλήθεια είναι ότι στο μαγαζί ισχύουν οι τιμές που αναφέρει η δανάη  100 και 2 ποτά αλλά...το παζάρι πάει σύννεφο και οι περισσότεροι τις φορτώνουν για χοτέλι....

Υ.Γ Στις περιοχές που πήγα δεν συνάντησα πουθενά Ελληνα ή ελληνική κουζίνα

τα περί γύρου και "ελληνικού μπάρμπεκιου" μου τα είπε Βραζιλιάνα που γνώρισα σε πανεπιστήμιο στην Ολλανδία, από τις ξανθές Βραζιλιάνες.

Αλλά και φίλος που πήγε  στην Βραζιλία μου είπε οτι έχουν τρομερά κρέατα, σου φέρνουν σε ταβά τεράστιες μπριζόλες που κόβουν μπροστά σου.

Γενικά εγώ αν πήγαινα Βραζιλία πιο πολύ θα έτρωγα παρά θα γαμούσα, όχι δηλαδή οτι δεν θα γαμούσα κι όλας αλλά μου αρέσει πολύ το φαγητό και είναι πιο φτηνό από το επί χρήμασι σεξ.

Βέβαια γούστα είναι αυτά.

Εξάλλου όπως λέει και ο Oscar Wilde "έρωτας είναι μια παράξενη όρεξη για ωμό κρέας".
o amor é um estranho apettite  para carne crua
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
καλά τόγραψα senhora;
 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
φιλε νικο δεν αμφιβαλλω οτι πραγματικα εχουνε οικονομικο προβλημα αλλα στο φορουμ μεσα εχω δει και αλλα θεματα για ριο ντε τζανειρο κυριως και ολοι γραφουνε για κατι εξωφρενικες τιμες δεν λεω οτι λες ψεμματα προς θεου ισα ισα με την θερμη και τον ενθουσιασμο που τα λες το αντιθετο πιστευω απλα μου φαινονται κουφες οι τιμες για γκομενες αστερια σε παρακαλω στειλε κανενα λινκ οπως ειπες να μπουμε να δουμε αν ειναι πραγματι αστερακια εφυγα με την πρωτη ευκαιρια

υ.γ 1 χθες κοιταζα σε ενα ξενο φορουμ με καποιες φωτογραφιες απο αυτες που πηδηξανε στην βραζιλια 9 στις 10 ηταν κατι πατσαβουρες σαν τον θηλυκο σρεκ ενα πραμα χριστε και παναγια αυτοι δεν ειναι εραστες κασκαντερ ειναι ουτε 1000 ευρω να μου δινανε δεν τις πηδουσα

υ.γ 2 διαβαζω κατι τυπους που κραζουνε τις δικιες μας πουτανες αν και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο πουτανες σχεδον καθολου αλλα τεραστια εμπειρια με γκομενες μουναρες μοντελα και παει λεγοντας θα σας πω οτι απλα μια καλη γυρα σε στουντιακια να κανεις θα μεινεις μαλακας απο το τι μουναρος παιζει μεσα και το τι θεικα γαμησια κανουνε ακριβα ναι μεν 50 τα 20 λεπτα γιαυτο αν μας δειξεις τιποτα αστερια σε τετοιες τιμουλες που αναφερεις βλεπω να φευγουνε ολοι του φορουμ για brazil
 

Επισκέπτης
@neogeo:Λοιπον φιλαρακι, αλλα και οι αλλοι φιλοι....Η Βραζιλια ειναι η δευτερη πατρδα μου!!!και θα αναφερω τα εξης:οι τιμες αυτες ειναι ανυπαρκτες!!!Στο sao paulo δεν παει κανενας γιατι δεν υπαρχει λογος να πας....να δεις τι να βρεις πουτανες στα εκει μπουρδελα? πας και στη Φυλης....Οσον αφορα το Rio οι τιμες ειναι πολυ ανεβασμενες, θελεις 230- 300 real ,100- 150 Eυρω για κατι βρωμομαυρες απο τις Φαβελες!!!!Τωρα οσο¨αφορα τον συγκεκριμενο τυπο ειναι παραμυθατζης ,ρουφ....και εκτος τοπου και χρονου.....
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
@neogeo:Λοιπον φιλαρακι, αλλα και οι αλλοι φιλοι....Η Βραζιλια ειναι η δευτερη πατρδα μου!!!και θα αναφερω τα εξης:οι τιμες αυτες ειναι ανυπαρκτες!!!Στο sao paulo δεν παει κανενας γιατι δεν υπαρχει λογος να πας....να δεις τι να βρεις πουτανες στα εκει μπουρδελα? πας και στη Φυλης....Οσον αφορα το Rio οι τιμες ειναι πολυ ανεβασμενες, θελεις 230- 300 real ,100- 150 Eυρω για κατι βρωμομαυρες απο τις Φαβελες!!!!Τωρα οσο¨αφορα τον συγκεκριμενο τυπο ειναι παραμυθατζης ,ρουφ....και εκτος τοπου και χρονου.....
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον lusiano! Στο τελευταίο μου ταξίδι στο Ρίο, την μετέπειτα εποχή της help οι Λολίτες συχνάζουν στο μπαλκόνι, ένα καφέ μπαρ της κακιάς ώρας, στην copa, στην περιοχή leme, οι τιμές τους ξεκίναγαν από 100 δολάρια οι μέτριες και ανέβαιναν στα 150, και μην νομίζετε ότι ήταν οι καλές! Πολύ σαβούρα! Δηλαδή ποιο καλά ήταν να πας στα temas, Monte Carlo, kentaurus, 4x4 κτλ. Με τιμές από 120 έως 160 δολάρια, αναλόγως τα γούστα, αλλά μιλάμε για κορυφαίες βραζιλιανές και πολύ καλό επίπεδο περιποιήσεις στα μαγαζιά. Και γενικά οι τιμές στη Βραζιλία τα τελευταία 6 χρόνια έχουν ανέβει έως και 150%! Όχι μόνο στα κορίτσια αλλά και στα ακίνητα ,διαμερίσματα, διατροφή κτλ. Όπως καταλαβαίνεται η Βραζιλία είναι ακριβή πλέον και όχι φθηνός προορισμός.

 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
παιδια καλα τα λετε αλλα μιλατε για ριο και οχι για σαο παολο μηπως εκει λογω του οτι δεν εχει πολλα πραγματα να δεις και προφανως δεν εχει τοσο τουρισμο ειναι φθηνα γιατι πανε και γαμανε μονο οι βραζιλιανοι? δεν εχω ιδεα ξαναλεω απλα βασει λογικης μιλαω
 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
player george τα δολλαρια που αναφερεσαι ειναι βραζιλιανικα η αμερικανικα ?
η τιμες αυτες ειναι για ενα πηδημα η για μια νυχτα?
 

hakeem

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
109
Like
100
Πόντοι
1
Η ζωη και τα παρελκομενα στην Βραζιλια εχουν αυξηθει αισθητα την τελευταια 5ετια.δεν ειναι φθηνα για σεξοτουρισμο αν θελουμε φτηνα καλυτερα για ταυλανδη μερια
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
Πρώτον μην πιστέυετε οποιονδήποτε σας τάζει χώρες με γυναίκες έτοιμες να τις πηδήξετε για 5-10 ευρώ..
Δεύτερον οι <<φτηνές>> είναι στο 99% χάλια (δείτε και τις ταυλανδές ..αν τις βλέπατε στην Ελλάδα θα τις βαφτίζατε τσιγγανορουμανάκια με σχιστά μάτια).
Τρίτον στη Βραζιλία για να πας χρειάζεσαι κοντά στα 2000-2500 ευρώ μόνο για τα αεροπορικά εισιτήρια..Πού θα μείνεις, πού θα φας?
Αν θέλετε να πάτε για να δείτε μια υπέροχη χώρα καλώς..Αν πάτε με την προοπτική να τρελαθείτε στο πήδημα με θεές, ξεχάστε το..Εκτός αν είστε πλούσιοι!
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
player george τα δολλαρια που αναφερεσαι ειναι βραζιλιανικα η αμερικανικα ?
η τιμες αυτες ειναι για ενα πηδημα η για μια νυχτα?
Για αμερικάνικα μιλάω, η Βραζιλία έχει  real. Και ήταν από 3 ώρες μέχρι όλοι τη νύχτα, αναλόγως την κοπέλα, αλλά συνήθως άμα της πάρεις αργά μένουν όλοι τη νύχτα, γιατί οι περισσότερες μένουν μακριά.
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Πρώτον μην πιστέυετε οποιονδήποτε σας τάζει χώρες με γυναίκες έτοιμες να τις πηδήξετε για 5-10 ευρώ..
Δεύτερον οι <<φτηνές>> είναι στο 99% χάλια (δείτε και τις ταυλανδές ..αν τις βλέπατε στην Ελλάδα θα τις βαφτίζατε τσιγγανορουμανάκια με σχιστά μάτια).
Τρίτον στη Βραζιλία για να πας χρειάζεσαι κοντά στα 2000-2500 ευρώ μόνο για τα αεροπορικά εισιτήρια..Πού θα μείνεις, πού θα φας?
Αν θέλετε να πάτε για να δείτε μια υπέροχη χώρα καλώς..Αν πάτε με την προοπτική να τρελαθείτε στο πήδημα με θεές, ξεχάστε το..Εκτός αν είστε πλούσιοι!
Που είδες ρε μεγάλε 2000 έως 2500 ΜΟΝΟ τα αεροπορικά?
Ρε παΐδια μην γράφετε ΜΑΛΑΚΙΕΣ μόνο για να ποστάρετε. Ας κρατήσουμε στο θέμα κάποια αξιοπιστία προς ενημερώσει όσων το επιθυμούν. Έλεος!!

Τον προηγούμενο μήνα η iberia και air france ήταν στα 630,00 εύρο.

Και άμα θέλεις να ξέρεις, ΝΑΙ υπάρχουν χώρες που γαμάς με 5-10 εύρο τα καλλίτερα μουνιά. Και δεν αναφέρομαι προς ταϊλανδή μεριά.
 

brasilhouse

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2009
Μηνύματα
85
Κριτικές
7
Like
84
Πόντοι
0
Διάβασε και τα ψιλά γράμματα εκεί που σου κάνουν αυτές τις προσφορές..630+630 (υποθέτω θα θέλεις να γυρίσεις) + κάποιοι φόροι που σου κρύβουν ,κάτω από 2100 δε νομίζω να βρίσκεις! όσον αφορά στη βραζιλία επειδή λόγω επαγγέλματος πολλοί συνάδελφοι μου πηγαίνουν συνέχεια και τώρα ετοιμάζομαι και εγώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΣ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ..

:jerking:
re Μεγαλε ti πινεις, δεν μας τα λες καλα 2500 τα εισητιρια?που πας Hawaii? 650 ευρο εχουν τωρα με KLM  kai τον ιανουαριο ηταν 490 .
αν ξερεις να κινηθεις στο ριο ειναι καλα αλλιως φορταλεζα
 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
το θεμα δεν ειναι ρε παιδια αν εισαι πλουσιος ειναι το value for money τι δινεις για το τι παιρνεις τα εισητηρια εχω ακουσει οτι μπορει να τα βρεις απο κοντα 500 σε κατι σουπερ προσφορες εως 850.
αν τα παρει βιαστικα θα δωσεις παραπανω ειτε λογω χρονου η διαθεσης για ψαξιμο.
τωρα το να δινεις καμια 100-150 ευρω ολο το βραδυ για να γαμας θεες νομιζω οτι ειναι οριακα ακομα και για μενα που εχω μπολικα.
απο κει και πανω απλα πετας λεφτα και δεν εχει κανενα νοημα να το κανεις αυτο οσα και αν εχεις βεβαια απο την αλλη αν το καλοσκεφτεις ποσες θα γαμησεις 5,10,20? και μια ταυλανδη αμα πας και κει θα εχει μουναρες μπορει στην βραζιλια να ειναι πιο ομορφες σαν μεσος ορος αλλα και κει θα βρεις αυτο που θες και πιο value for money.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
:jerking:
re Μεγαλε ti πινεις, δεν μας τα λες καλα 2500 τα εισητιρια?που πας Hawaii? 650 ευρο εχουν τωρα με KLM  kai τον ιανουαριο ηταν 490 .
αν ξερεις να κινηθεις στο ριο ειναι καλα αλλιως φορταλεζα
Η φθηνοτερη πτηση για Σάο Πάολο είναι 1000 ευρώ με την Τourkish..Οικονομική θέση..για υπερατλαντικό ταξίδι..με την προοπτική να πηδήξεις θέες σε φτηνές τιμές..Γυρίστε από το άλλο πλευρό!
Θεές με 5-10 ευρώ (και λιγότερα μπορώ να σου πω) βρίσκεις μόνο σε εμπόλεμες ζώνες..
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
((Διάβασε και τα ψιλά γράμματα εκεί που σου κάνουν αυτές τις προσφορές..630+630 (υποθέτω θα θέλεις να γυρίσεις) + κάποιοι φόροι που σου κρύβουν ,κάτω από 2100 δε νομίζω να βρίσκεις! όσον αφορά στη βραζιλία επειδή λόγω επαγγέλματος πολλοί συνάδελφοι μου πηγαίνουν συνέχεια και τώρα ετοιμάζομαι και εγώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΣ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ..))


Ρε φίλε ξεκόλλα!! Πρώτον από ότι καταλαβαίνω δεν έχεις πάει ποτέ, μόνο αναφέρεσαι σε λεγόμενα άλλων!! Και μας λες παραμύθια!!

Δεν είναι έτσι, μην επιμένεις και παραπληροφορείς και τους υπόλοιπους.

Δεύτερον, εννοείτε βέβαια ότι οι τιμές είναι με επιστροφή και με όλους τους φόρους.

Τελευταία φορά που πήγα με iberia Φεβρουάριο μήνα πλήρωσα 670,00 εύρο.

Και τρίτον άμα διαβάσεις τα προηγμένα ποστ μου,και των άλλων, θα δεις ότι λέω ότι η Βραζιλία είναι ακριβή πλέον σε όλα και όχι μόνο στης γυναίκες.


 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
((Διάβασε και τα ψιλά γράμματα εκεί που σου κάνουν αυτές τις προσφορές..630+630 (υποθέτω θα θέλεις να γυρίσεις) + κάποιοι φόροι που σου κρύβουν ,κάτω από 2100 δε νομίζω να βρίσκεις! όσον αφορά στη βραζιλία επειδή λόγω επαγγέλματος πολλοί συνάδελφοι μου πηγαίνουν συνέχεια και τώρα ετοιμάζομαι και εγώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΣ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ..))


Ρε φίλε ξεκόλλα!! Πρώτον από ότι καταλαβαίνω δεν έχεις πάει ποτέ, μόνο αναφέρεσαι σε λεγόμενα άλλων!! Και μας λες παραμύθια!!

Δεν είναι έτσι, μην επιμένεις και παραπληροφορείς και τους υπόλοιπους.

Δεύτερον, εννοείτε βέβαια ότι οι τιμές είναι με επιστροφή και με όλους τους φόρους.

Τελευταία φορά που πήγα με iberia Φεβρουάριο μήνα πλήρωσα 670,00 εύρο.

Και τρίτον άμα διαβάσεις τα προηγμένα ποστ μου,και των άλλων, θα δεις ότι λέω ότι η Βραζιλία είναι ακριβή πλέον σε όλα και όχι μόνο στης γυναίκες.
Σε τί θέση πήγες με 670 ευρώ?Επειδή προσωπικά δε βρήκα business class σε αυτή την τιμή..και βέβαια δεν πρόκειται να κάνω υπερατλαντικό ταξίδι σε economy..
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Σε τί θέση πήγες με 670 ευρώ?Επειδή προσωπικά δε βρήκα business class σε αυτή την τιμή..και βέβαια δεν πρόκειται να κάνω υπερατλαντικό ταξίδι σε economy..
Καλά εσύ είσαι φέυγα, :2funny: :2funny: :2funny: ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. :jerking: :jerking: :jerking:
 

brasilhouse

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2009
Μηνύματα
85
Κριτικές
7
Like
84
Πόντοι
0
Σε τί θέση πήγες με 670 ευρώ?Επειδή προσωπικά δε βρήκα business class σε αυτή την τιμή..και βέβαια δεν πρόκειται να κάνω υπερατλαντικό ταξίδι σε economy..

ρε μεγαλε μας δουλευεις  :huh:
 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ρε φιλε μας δουλευεις? και με τζετ πας αν θες με 30 χιλιαρικα.
θα πληρωνες 3 φορες πανω για να μην πιανοσουν λιγακι παραπανω στην economy?
μεγαλυτερη σπάταλη απο την business δεν υπαρχει εκτος και αν την βρεις με ενα κατοσταρικο διαφορα
και παλι δεν θα τα εδινα θα προτιμουσα να τα εδινα σε μια πουτανα να μου τον πιπιλαει ολη την νυχτα  :pipa3:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom