Νέα

Ρουμανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα romouniaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 266K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

lovinator

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2019
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Πιθανον τωρα να μη σου πασαρουν εν ψυχρω τις αδελφες και τις γυναικες τους, γιατι παλαιοτερα το κανανε....
Το ιντερνετ πραγματι εκτος απο φτηνο, ειναι και πολυ γρηγορο. Νομιζω οτι στην Ρουμανια τρεχει το Νο 4 πιο γρηγορο ιντερνετ στον Κοσμο (μεχρι περσι τουλαχιστον που ημουν εκει)..Σιγουρα ομως ειναι το πιο γρηγορο στην Ευρωπη.
Μηπως τελικα δεν εχεις πατησει ποτε στην Ρουμανια, αλλα κατι ακουσες;
Οι τιμες ομως ειναι αυτες... Πολλα εγραψε 3 ευρω την πιτσα. (μιλαμε για μεσαιας κατηγοριας εστιατοριο)
Δες εδω ας πουμε περσινες τιμες απο ενα απο τα 3-4 Ελληνικα που υπαρχουν στην Κωνστανζα.
25 λέι (5,3 Ευρω) πιατο 530 γραμαριων με κρεατικα που χορταινεις για πλακα...

κατά τη γνώμη μου, οι τιμές από εδώ είναι αρκετά φτηνές
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.115
Like
6.751
Πόντοι
1.056
Πεθαμένο το θέμα. Είναι να πάω σύντομα για καταδρομική.

Φαντάζομαι οι πιο πολλές Ρουμάνες είναι πλέον στα ΦΚΚ της Γερμανίας γκασταρμπαιτερ,αλλά να παίζει κανα στανταρ δέχομαι πληροφορίες. Ιδανικά όχι γυφτοπουλα μιας και είμαι γλυφομουνιξ και όχι γυφτομουνιξ
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
Τύποι βουκουρεστι πολύ βυζι ρεεεε
Κάνα καλό μασατζιδικο ξέρει κανείς εδώ να επισκεφτώ?
Πάντως οι Ρουμάνος προχω πολύ με τα αυτοκινητακια τους μες στο χρήμα δεν νομίζω ότι παίζουν τουλάχιστον στο κέντρο που κυκλοφορώ εγώ δεν βλέπω να τρώω εύκολα ποιο πολύ εύκολο να φας τουριστακι αν και τα περισσότερους έχουν έρθει ζευγαρωμενα
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.513
Κριτικές
37
Like
1.443
Πόντοι
1.096
Τύποι βουκουρεστι πολύ βυζι ρεεεε
Κάνα καλό μασατζιδικο ξέρει κανείς εδώ να επισκεφτώ?
Πάντως οι Ρουμάνος προχω πολύ με τα αυτοκινητακια τους μες στο χρήμα δεν νομίζω ότι παίζουν τουλάχιστον στο κέντρο που κυκλοφορώ εγώ δεν βλέπω να τρώω εύκολα ποιο πολύ εύκολο να φας τουριστακι αν και τα περισσότερους έχουν έρθει ζευγαρωμενα

από προσωπική εμπειρία έχει ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ο πληρωμένος έρωτας στο Βουκουρέστι. Όσες αξίζουν έχουν πάει είτε Ισπανία είτε Ιταλία είτε Γερμανία και κονομάνε χοντρά.

Στο Βουκουρέστι έχουν μείνει μπάζα και μάλιστα πανάκριβα μπάζα. Αυτή η <<μετανάστευση>> σε συνδυασμό με την συνεχιζόμενη οικονομική άνοδο της χώρας οδήγησε στην απόλυτη μεταβολή των συνθηκών : από εκεί που η χώρα ήταν η χαρά και ο παράδεισος του τύπου που ήθελε να περάσει όμορφα με 2 - 3 κορίτσια, τώρα είναι σκέτη ξεραϊλα με κοπέλες μέτριες ή και κάτω του μετρίου και με τιμές ........ από ακριβές έως πανάκριβες.

Αν μάλιστα δεν μιλάς ρουμάνικα ........... άστα και κλάφτα ! Μόλις ακούσουν να μιλάς αγγλικά, αμέσως οι τιμές διπλό - τριπλασιάζονται. Εγώ όποτε κλείνω κάποιο έσκορτ στο Βουκουρέστι, πλέον το κλείνω μόνον βάζοντας κάποιον Ρουμάνο φίλο να μου το κανονίσει. Απλό και πρακτικό κι αποτελεσματικό κόλπο.
Για να μην γκρινιάζουμε μόνον, τουλάχιστον έφτιαξε η ποιότητα του εσπρέσσο στην χώρα, καθότι 2 χρόνια πριν έπινες ένα κάποιο μαυροζούμι ως <<εσπρέσσο>>.

πλέον όλοι οι Έλληνες κάνουν επαφές μέσα από την δουλειά τους και είθισται γραμματείς, μεταφράστριες, υπάλληλοι γραφείου, πωλήτριες κλπ να έχουν πολύ θετική γνώμη για τους Έλληνες και για την Ελλάδα. Επίσης γίνονται κάποιες γνωριμίες και στα mall ειδικά στο καινούργιο στα βόρεια της πόλης.
Μου κάνει ειλικρινή εντύπωση ότι εδώ και 17 ολόκληρα χρόνια που πηγαινοέρχομαι, η αγάπη των Ρουμάνων για την Ελλάδα είναι παροιμιώδης !

καλά να περνάς μίστερ Φρόιντ
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
Όντως τα πες όλα η Ρουμανία μας έχει περάσει σε βιοτικό επίπεδο και οι ρομουνες πλέον κυκλοφορούν με πολυτελή αυτοκίνητα είμαι μαμαια τωρα και τα αυτοκίνητα που βλέπω δεν τα χω δει ούτε στο Μονακό η δε ανοικοδόμηση εδώ στη Μαμαια πραγματικά με τρόμαξε!!!
Μιλάμε χτίζουν σαν τρελοί τι περιμένουν ρε μάγκες δεν ξέρω εκτός και αν είναι όλα δάνεια και φούσκα .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

από προσωπική εμπειρία έχει ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ο πληρωμένος έρωτας στο Βουκουρέστι. Όσες αξίζουν έχουν πάει είτε Ισπανία είτε Ιταλία είτε Γερμανία και κονομάνε χοντρά.

Στο Βουκουρέστι έχουν μείνει μπάζα και μάλιστα πανάκριβα μπάζα. Αυτή η <<μετανάστευση>> σε συνδυασμό με την συνεχιζόμενη οικονομική άνοδο της χώρας οδήγησε στην απόλυτη μεταβολή των συνθηκών : από εκεί που η χώρα ήταν η χαρά και ο παράδεισος του τύπου που ήθελε να περάσει όμορφα με 2 - 3 κορίτσια, τώρα είναι σκέτη ξεραϊλα με κοπέλες μέτριες ή και κάτω του μετρίου και με τιμές ........ από ακριβές έως πανάκριβες.

Αν μάλιστα δεν μιλάς ρουμάνικα ........... άστα και κλάφτα ! Μόλις ακούσουν να μιλάς αγγλικά, αμέσως οι τιμές διπλό - τριπλασιάζονται. Εγώ όποτε κλείνω κάποιο έσκορτ στο Βουκουρέστι, πλέον το κλείνω μόνον βάζοντας κάποιον Ρουμάνο φίλο να μου το κανονίσει. Απλό και πρακτικό κι αποτελεσματικό κόλπο.
Για να μην γκρινιάζουμε μόνον, τουλάχιστον έφτιαξε η ποιότητα του εσπρέσσο στην χώρα, καθότι 2 χρόνια πριν έπινες ένα κάποιο μαυροζούμι ως <<εσπρέσσο>>.

πλέον όλοι οι Έλληνες κάνουν επαφές μέσα από την δουλειά τους και είθισται γραμματείς, μεταφράστριες, υπάλληλοι γραφείου, πωλήτριες κλπ να έχουν πολύ θετική γνώμη για τους Έλληνες και για την Ελλάδα. Επίσης γίνονται κάποιες γνωριμίες και στα mall ειδικά στο καινούργιο στα βόρεια της πόλης.
Μου κάνει ειλικρινή εντύπωση ότι εδώ και 17 ολόκληρα χρόνια που πηγαινοέρχομαι, η αγάπη των Ρουμάνων για την Ελλάδα είναι παροιμιώδης !

καλά να περνάς μίστερ Φρόιντ
 

zavaroudikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2008
Μηνύματα
17
Like
14
Πόντοι
0
μαγκες παω ρουμανια απο το 2009, εχω παει πανω απο 40 φορες, πλεον μιλαω και τη γλωσσα. Παλια ελεγα ειμαι απο Ελλαδα και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εβλεπες ανοιγε η μουνα τους. Τα τελευταια χρονια εχουν γινει τα Land Rover πιο πολλα απο τους πεζους, εχουν αλλαξει τα παντα. Οι αγγελοι που εβλεπα μεσα στο μετρο, την πρωτη φορα που πηγα, τωρα δεν υπαρχουν ουτε με κυαλι. Εχουν εκμοντερνιστει τελειως ΔΥΣΤΥΧΩΣ μαγκες. Κριμα κι ηταν παραδεισος τοτε. Θα ξανα ανεβω τελος Οκτωβρη για καμια εβδομαδα. Αν ειναι κανενας συναδελφος εκει ας μιλησει.
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.908
Κριτικές
48
Like
5.261
Πόντοι
5.646
Υπάρχει κάτι καμιά πληροφορία για Βουκου΄ρεστι παίδες.....έχει κανενας γνώσεις να περάσουμε καλά?
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
Όντως τα πες όλα η Ρουμανία μας έχει περάσει σε βιοτικό επίπεδο και οι ρομουνες πλέον κυκλοφορούν με πολυτελή αυτοκίνητα είμαι μαμαια τωρα και τα αυτοκίνητα που βλέπω δεν τα χω δει ούτε στο Μονακό η δε ανοικοδόμηση εδώ στη Μαμαια πραγματικά με τρόμαξε!!!
Μιλάμε χτίζουν σαν τρελοί τι περιμένουν ρε μάγκες δεν ξέρω εκτός και αν είναι όλα δάνεια και φούσκα .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Ακριβης ο Lycienr - το Βουκου εχει πλεον υψηλοτερο ΑΕΠ/per capita απο την Ελλαδα, μια ακομα επιτυχια του Ελληνα(ρα) ψηφοφορου και των διαχρονικων επιλογων του.

Οσο για Μαμαια, χτιζω Constanta και η ανοικοδομηση 2010 (επι Mazare) -2022 ειναι εντυπωσιακη (και οχι πληρως εξηγησιμη με ορους αγορας)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom