Νέα

Ρώσικη Γλώσσα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Iblis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
λοιποοοοοοοοον
καλημερα- доброе утро (dobroe utro)
καλησπερα- добрый вечер (dobrij vecher)
τι κανεις?- как дела? (kak dela?)
εισαι πολυ ομορφη- ты очень красивая (ti ochen' krasivaja)
παμε για καφε- пойдем на кофе (poidem na kofe)

πώς θα πάμε για καφέ χωρίς αυτοκίνητο;
οι έλληνες ξέρεις δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά.......

ασε που έτσι όπως τα βλέπουν άντε να καταλάβουν ότι αυτό που γράφεις προφέρεται παιτζόμ......


τεσπα.....
εάν δεν στώστε κώλο να μάθετε με εξάσκηση στο νετ το πολύ πολύ να γίνετε ρεζίλι κύριοι......

Ντάρια .......

άμα αρχίσω τα μπινελίκια στα ρώσσικα θα κάνεις μετάφραση;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Здравствуйте, куклы!!

ελπίζω να τα έγραψα σωστά :rockon: :rockon: :rockon:
xaxaxaxa πολλες ειμαστε κουκλες εδω?)))) λοιπον, οταν ειναι μια κουκλα - кукла, αμα ειναι πολλες τοτε куклы.  Και αντι το Здравствуйте (που ειναι η πληθυντηκο η οταν μιλας με ανωτερο) μπορεις να πεις Привет (privet)
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
xaxaxaxa πολλες ειμαστε κουκλες εδω?)))) λοιπον, οταν ειναι μια κουκλα - кукла, αμα ειναι πολλες τοτε куклы.  Και αντι το Здравствуйте (που ειναι η πληθυντηκο η οταν μιλας με ανωτερο) μπορεις να πεις Привет (privet)
γιατί δεν υπάρχουν πολλές κούκλες εδώ μέσα? μονότερμα το έχεις πάρει?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
xaxaxaxa πολλες ειμαστε κουκλες εδω?)))) λοιπον, οταν ειναι μια κουκλα - кукла, αμα ειναι πολλες τοτε куклы.  Και αντι το Здравствуйте (που ειναι η πληθυντηκο η οταν μιλας με ανωτερο) μπορεις να πεις Привет (privet)

δεν υπάρχει ανώτερος και κατώτερος άνθρωπος.
Πληθυντικός ευγενείας λέγεται........
Εδώ στην Ελλάδα έχομεν καταργήσει τις κοινωνικές διακρίσεις εδώ και χρόνια....
 

schumi

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2008
Μηνύματα
127
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
xaxaxaxa πολλες ειμαστε κουκλες εδω?)))) λοιπον, οταν ειναι μια κουκλα - кукла, αμα ειναι πολλες τοτε куклы.  Και αντι το Здравствуйте (που ειναι η πληθυντηκο η οταν μιλας με ανωτερο) μπορεις να πεις Привет (privet)

1. ευχαριστώ για την διόρθωση  :headbang: :headbang: :headbang:

2. τι να κάνω που θεωρώ πολλές κοπέλες κούκλες? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
δεν υπάρχει ανώτερος και κατώτερος άνθρωπος.
Πληθυντικός ευγενείας λέγεται........
Εδώ στην Ελλάδα έχομεν καταργήσει τις κοινωνικές διακρίσεις εδώ και χρόνια....
ρε παιδι μου ρωσιδα ειμαι, δεν ηξερα πως να το πω σωστα σορι
 

schumi

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2008
Μηνύματα
127
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
αφου τωρα εδω ειναι μια κοπελα :tits2: :tits2: :tits2: :tits2: :tits2:

Σωστή!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

οκ να δούμε αν αυτό το λέω σωστά : моя машина ... и пойти на прогулку; :rockon: :rockon: :rockon:

(παραλλαγή από το έχω και κότερο πάμε μια βόλτα στην ταινεία του Βουτσά) :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εδω τωρα τι πας να πεις?? θα σου πω τωρα ακριβως τι ειπες... "το αμαξι μου.... παω βολτα..."

πιζ ντιέτς......
νομίζουν μερικοί ότι με τους μεταφραστές του νετ θα συνεννοηθούν ρώσσικα όπως κάνουν με τα αγγλικά.....

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μάγκες.....
με 2 μεταφράσεις σας στο γούγλη έχουν καταλάβει ότι δε σκαμπάζετε γρι...  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ααα οι μεταφραστες δεν κανουν τιποτα.. αυτα μπορεις να χρησιμοποιες αμα ξερεις γραμματικη και δεν ξερεις καποια λεξι.. μονο ετσι.. με την γραμματικη δεν πανε καλα καθουλου >:(
 

schumi

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2008
Μηνύματα
127
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
εδω τωρα τι πας να πεις?? θα σου πω τωρα ακριβως τι ειπες... "το αμαξι μου.... παω βολτα..."

σορρυ αλλά ακόμα μαθαίνω!! :headbang: :headbang: :headbang:

ήθελα να πω У меня есть автомобиль, и (έχω και αμάξι) пойти на прогулку (πάμε μια βόλτα)..

αν και τώρα δεν το έγραψα καλά μάλλον θέλω πολλά μαθήματα ακόμα :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

schumi

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2008
Μηνύματα
127
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
πιζ ντιέτς......
νομίζουν μερικοί ότι με τους μεταφραστές του νετ θα συνεννοηθούν ρώσσικα όπως κάνουν με τα αγγλικά.....

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μάγκες.....
με 2 μεταφράσεις σας στο γούγλη έχουν καταλάβει ότι δε σκαμπάζετε γρι...  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

ποτε δεν ειπαμε οτι είμαστερ καθηγητές στα ρώσσικα :think: :think: :think: :think:

πλάκα κάνουμε και προσπαθούμε να μάθουμε καμια λεξη σωστά :dancing: :dancing: :dancing:
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
σορρυ αλλά ακόμα μαθαίνω!! :headbang: :headbang: :headbang:

ήθελα να πω У меня есть автомобиль, и (έχω και αμάξι) пойти на прогулку (πάμε μια βόλτα)..

αν και τώρα δεν το έγραψα καλά μάλλον θέλω πολλά μαθήματα ακόμα :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
το "παμε για βολτα" θα'ναι пойдем гулять (με τα ποδια)(poidem guliat'), αμα ειναι με το αμαξι- поедем гулять(poedem guliat')
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom