Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.963
Like
30.322
Πόντοι
5.006
Καλή σου μέρα δράκουλα  :grin:
Πρωινός-πρωινός........
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
«Θα τους γυαλίζετε τα παπούτσια»!

Απότομη... προσγείωση στους νεαρούς της ΑΕΚ επιχειρεί ο Κωστένογλου, αφού κάλεσε Μανωλά, Μπέλεκ, Γκέντσογλου, Χέλγκασον, Δωριάδη, Μοσχονά, Τσουκαλά να γυαλίζουν τα παπούτσια των μεγαλύτερων!

Καψώνι άλλων εποχών..Η συμπεριφορά των μικρότερων σε ηλικία παικτών της Ένωσης δεν αρέσει στον Κωστένογλου και έτσι τη Δευτέρα αποφάσισε να τους πει τα... μαντάτα! Ποια είναι αυτά; Οτι από εδώ και πέρα -ούτε λίγο ούτε πολύ- θα γυαλίζουν τα παπούτσια των μεγαλύτερων σε ηλικία παικτών της ομάδας!

Συγκεκριμένα, ο «Κωστέ» ανακοίνωσε ότι ο Μανωλάς θα γυαλίζει τα παπούτσια του Δέλλα, ο Τσουκαλάς του Βάργκας, ο Χέλγκασον του Γεωργέα, ο Γκέντσογλου του Καφέ, ο Μπέλεκ του Λυμπερόπουλου, οι Δωριάδης και Μοσχονάς των Αραμπατζή και Κωνσταντόπουλου.

Μία τέτοια τακτική είναι -εκτός κι αν έχει συμβεί προ δεκαετιών- πρωτόγνωρη για τα ελληνικά δεδομένα και εμπεριέχει πολύ ρίσκο γιατί κανείς δεν μπορεί να ξέρει πώς θα το πάρουν οι παίκτες και ποια θα είναι τα αποτελέσματα αυτής της απόφασης του προπονητή!


www.gazzetta.gr/article/item/235194-tha-tous-gualizete-ta-papoutsia]http://www.gazzetta.gr/article/item/235194-tha-tous-gualizete-ta-papoutsia[/url]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα.
και ελπίζω τώρα να συμφωνήσεις μαζί μου επίσης απόλυτα όταν σου έλεγα πριν από  2 μήνες πως το Νοέμβρη πάλι δεν θα έχετε λεφτά.
νομίζω δικαιώθηκα πανηγυρικά

κάνουνε όλοι τους ένα βασικότατο λάθος
(και πέφτετε στην λούμπα κι εσείς)
υπολογίζουν με μελλοντικά έσοδα σαν να είναι βέβαια, την ώρα που είναι όχι απλά επισφαλή αλλά όνειρο θερινής νυκτός
και δεν υπολογίζουνε έξοδα που τρέχουνε γιατί στον ισολογισμό τα κρύβουνε με διάφορους τρόπους (λογιστικά)

Πρακτικά τώρα: το καλύτερο που έκανε ο Κόκκαλης ξέρεις ποιο ήτανε επί της προεδρίας του; το γήπεδο
το δε καλύτερο σε αυτό το θέμα ξέρεις ποιο είναι; πως δεν το έκανε 50,000 θέσεων.
γιατί; γιατί δεν ξέρεις αν θα γεμίζει πάντα, αλλά είναι άλλα τα έξοδα ενός γηπέδου 30,000 και άλλα αυτά ενός 50,000 θέσεων.

όσο για τον Αδαμίδη....κι αυτό το είχα πει από το καλοκαίρι.
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
225152.jpg


Ρε τον Κωστέ ... οι μικροί θα καθαρίζουν από σκόνες , λάσπες, σκατά τα σπορτέξ των μεγάλων ... ωραίος !!!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Με πρακτικές του 60 και του 70 (γιατί αργότερα αμφιβάλω αν γινόντουσαν τέτοια πράγματα) ο Κωστέ πάει να κάνει τι; Να κερδίσει τον σεβασμό ή να διδάξει την ταπεινότητα (αν και αυτό το πράγμα δεν είναι ταπεινότητα είναι ΒΛΑΚΕΙΑ). Θα βάλει φωτιά στα αποδυτήρια με αυτά τα πράγματα. Καλος, κακός ο Χιμένεθ είχε κερδίσει τουλάχιστον έναν Α σεβασμό από τους παίκτες του. Ο Κωστέ θα κερδίσει τη χλεύη αν συνεχίσει αυτά τα πράγματα.

Υ.Γ2 Από την άλλη δύσκολες μέρες υπάρχουν είναι καλό οι μικροί να μάθουν και το επάγγελμα του λούστρου! Εδώ με πενηνταράκια ο Βασίλης Καιλας όταν μεγάλωσε και έγινε Δημήτρης Παπαμηχαήλ πήγε στο πανεπιστήμιο! Μάθε τέχνη και άστηνε λέει ο λαός. Ο Κωστέ φροντίζει για το μέλλον τουςς!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Υ.Γ Σε όλους τους μη ΑΕΚτζήδες, χωστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε. ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Δειγμα πολυτισμικης κοινωνιας ο Κωστενογλου στην αγγαρεια, και μαυροι και ελληνες και βορειοευρωπαιοι ασπρουλιαρηδες, ολοι καθαριζουν! Μ αρεσει αυτη η ισοτιμη μεταχειριση :)
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
Υ.Γ2 Από την άλλη δύσκολες μέρες υπάρχουν είναι καλό οι μικροί να μάθουν και το επάγγελμα του λούστρου! Εδώ με πενηνταράκια ο Βασίλης Καιλας όταν μεγάλωσε και έγινε Δημήτρης Παπαμηχαήλ πήγε στο πανεπιστήμιο! Μάθε τέχνη και άστηνε λέει ο λαός. Ο Κωστέ φροντίζει για το μέλλον τουςς!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Πήγε στο πανεπιστήμιο και έγινε και γιατρός μάλιστα ο μικρός βασιλάκης !!  :2funny:

Σοβαρά τώρα αυτές οι πρακτικές είναι τουλάχιστον απαράδεκτες . Που τις διδάχτηκε ο Κωστένογλου ?
Φαντάσου στο στρατό να σου έλεγε ο λοχίας ή δεν ξέρω ποιος να γυαλίσεις τις βρωμόμποτες του αλλουνού , δεν θα του γαμούσες τον αδόξαστο ? Και θα στο απαιτήσει ενας προπονητής ?
 

Επισκέπτης
αυτα που γινονται την τελευταια εβδομαδα μου θυμηζουν κωμωδια.ο προπονητης βαζει να γυαλιζουν τα παππουτσια των πακιων γυριζοντα ςσε πρακτικες του 6-70 :headbang:και το απιστευτο δελλας λυμπεροπουλος να καρφωνουν αδαμιδη που βγηκε να πει οτι το τζεμπουρ ηταν απαιτηση των παιχτων να φυγει :2funny:αφου δεν τον εχεδτε παρει με τις κλωτσιες ακομη με αυτα που λεει οτι αφησε ενα τεραστιο περιουσιακο στοιχειο που ειχε κοστισει 3.2 εκ ευρω να φυγει επειδη λεει δεν τον ηθελαν καποιοι παιχτες :uglystupid:αυτοι διοικουσαν τοσο καιρο την ομαδα και μετα θελατε να βγει η ομαδα απο το βουρκο.απο οτι ειπαν ολοι οι παιχτες της αεκ αυτη την στιγμη εχουν διακαιωμα προσφυγης αφου ειναι απληρωτοι πανω απο 5 μηνες.αν δεν βαλει χρημα ο νοτιας το δεκεμβριο βλεπω το καραβι να βουλιαζει.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
2 λόγια για τις δηλώσεις Δέλλα, Λύμπε. Ουσιαστικά πήραν το μέρος του Χιμένεθ που είπε πως η απόφαση για την εκδίωξη του Τζιμπούρ ήταν καθαρά θέμα της διοίκησεις και πως ο ίδιος είχε πει σα "τιμωρία" τον 2ήμερο αποκλεισμό του.
Αυτό όμως που θέλω να πω και να τους κατακρίνω είναι αυτό που είπαν περί των γυαλισμάτων των παπουτσίων. Δε θυμάμαι ποιος, είπε πως αυτά γίνονται στην Αγγλία, Ιταλία και αλλού και πως μακάρι να ήταν αυτό το μόνο πρόβλημα για την ΑΕΚ. Καταρχάς να πω πως αν μια ομάδα έχει ΗΔΗ κάποια προβλήματα ΔΕ ΤΗΣ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ και άλλα! Αυτό είναι μεγααααααααααααααααααααλη μαλακία, και ακόμα μεγαλύτερη είναι να πεις αυτό που είπαν! Επίσης είπαν μισή αλήθεια. Ναι ΜΠΟΡΕΙ να γίνονται στην Αγγλία, στην Ιταλία και αλλού. Αλλά γίνονται από τους παίκτες με την ανοχή του προπονητή. Είναι κάτι σα βάφτισμα. ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (μπορεί να καλέσει τις παλιοκαραβάνες στο γραφείο του και να τους πει να κάνουν καψώνια στους μικρούς νεοφερμένους) ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ 3 και 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. Μου είναι δύσκολο να φανταστώ πχ πως ο 21 χρονος Μπέκαμ πχ θα γυάλιζε τα παπούτσι του Καντονά ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ!
Μπορείτε να πείτε ότι θέλετε για τον Χιμένεθ (καλός κακός, καραγκιόζης κτλπ) αλλά δε νομίζω πως θα έκανε τέτοια πράγματα. Και κέρδισε το σεβασμό από τους παίκτες του (θυμηθείτε πως πχ ο Μανωλάς πανηγύρισε το γκολ με τον Πανιώνιο). Δε νομίζω πως ο Κωστέ με αυτά που κάνει θα κερδίσει ή θα ζήσει κάτι παρόμοιο! Μάλλον το αντίθετο. Οπότε θεωρώ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ την κατά κάποιο τρόπο στήριξη στην απόφαση αυτή του Κωστέ από τους αρχηγούς. Αφού καυτηρίασαν και ξεμπρόστιασαν τον Αδαμίδη στο θέμα του Τζεμπούρ περίμενα να κάνουν το ίδιο πράγμα και στο θέμα του "λούστρου" και όχι να απαντήσουν με τρόπο που θα ταίριαζε περισσότερο σε πολιτικούς. Ναι καταννοώ πως δε θέλουν να δυναμιτήσουν και άλλο τα αποδυτήρια, αλλά από την άλλη περίμενα λίγη συναδελφικότητα προς τους παίκτες που είναι μικρότερη σε ηλικία, και παίρνουν λιγότερα λεφτά από αυτούς (και άρα μπορεί να αντιμετοπίζουν και βιοποριστικό πρόβλημα)
 

Επισκέπτης
2 λόγια για τις δηλώσεις Δέλλα, Λύμπε. Ουσιαστικά πήραν το μέρος του Χιμένεθ που είπε πως η απόφαση για την εκδίωξη του Τζιμπούρ ήταν καθαρά θέμα της διοίκησεις και πως ο ίδιος είχε πει σα "τιμωρία" τον 2ήμερο αποκλεισμό του.
Αυτό όμως που θέλω να πω και να τους κατακρίνω είναι αυτό που είπαν περί των γυαλισμάτων των παπουτσίων. Δε θυμάμαι ποιος, είπε πως αυτά γίνονται στην Αγγλία, Ιταλία και αλλού και πως μακάρι να ήταν αυτό το μόνο πρόβλημα για την ΑΕΚ. Καταρχάς να πω πως αν μια ομάδα έχει ΗΔΗ κάποια προβλήματα ΔΕ ΤΗΣ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ και άλλα! Αυτό είναι μεγααααααααααααααααααααλη μαλακία, και ακόμα μεγαλύτερη είναι να πεις αυτό που είπαν! Επίσης είπαν μισή αλήθεια. Ναι ΜΠΟΡΕΙ να γίνονται στην Αγγλία, στην Ιταλία και αλλού. Αλλά γίνονται από τους παίκτες με την ανοχή του προπονητή. Είναι κάτι σα βάφτισμα. ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (μπορεί να καλέσει τις παλιοκαραβάνες στο γραφείο του και να τους πει να κάνουν καψώνια στους μικρούς νεοφερμένους) ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ 3 και 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. Μου είναι δύσκολο να φανταστώ πχ πως ο 21 χρονος Μπέκαμ πχ θα γυάλιζε τα παπούτσι του Καντονά ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ!
Μπορείτε να πείτε ότι θέλετε για τον Χιμένεθ (καλός κακός, καραγκιόζης κτλπ) αλλά δε νομίζω πως θα έκανε τέτοια πράγματα. Και κέρδισε το σεβασμό από τους παίκτες του (θυμηθείτε πως πχ ο Μανωλάς πανηγύρισε το γκολ με τον Πανιώνιο). Δε νομίζω πως ο Κωστέ με αυτά που κάνει θα κερδίσει ή θα ζήσει κάτι παρόμοιο! Μάλλον το αντίθετο. Οπότε θεωρώ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ την κατά κάποιο τρόπο στήριξη στην απόφαση αυτή του Κωστέ από τους αρχηγούς. Αφού καυτηρίασαν και ξεμπρόστιασαν τον Αδαμίδη στο θέμα του Τζεμπούρ περίμενα να κάνουν το ίδιο πράγμα και στο θέμα του "λούστρου" και όχι να απαντήσουν με τρόπο που θα ταίριαζε περισσότερο σε πολιτικούς. Ναι καταννοώ πως δε θέλουν να δυναμιτήσουν και άλλο τα αποδυτήρια, αλλά από την άλλη περίμενα λίγη συναδελφικότητα προς τους παίκτες που είναι μικρότερη σε ηλικία, και παίρνουν λιγότερα λεφτά από αυτούς (και άρα μπορεί να αντιμετοπίζουν και βιοποριστικό πρόβλημα)
γρηγορη ειναι πολυ λογικο να μην μπορουν να πουν οτι ειναι μαλακια αυτα που ειπε ο κωστενογλου.αυτη τη στιγμη ξερουν οτι προπονητης αλλος δεν ερχετε αφου αυτος ειναι τσαμπα.καλως κακος πρεπει να τον στηρηξουν στη καθε μαλακια τους σιγουρα ομως το να περνεις θεση υπερ σε ενα τετοιο γεγονος αυτο εκθετει και τους ιδιους που οποιος τους ξερει προκιεται για δυο παιδια που σε καμια περιπτωση δεν συμφωνουν με τετοιες πρακτικες.ας οψετε ομως οτι δεν υπαρχει αλλος.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
γρηγορη ειναι πολυ λογικο να μην μπορουν να πουν οτι ειναι μαλακια αυτα που ειπε ο κωστενογλου.αυτη τη στιγμη ξερουν οτι προπονητης αλλος δεν ερχετε αφου αυτος ειναι τσαμπα.καλως κακος πρεπει να τον στηρηξουν στη καθε μαλακια τους σιγουρα ομως το να περνεις θεση υπερ σε ενα τετοιο γεγονος αυτο εκθετει και τους ιδιους που οποιος τους ξερει προκιεται για δυο παιδια που σε καμια περιπτωση δεν συμφωνουν με τετοιες πρακτικες.ας οψετε ομως οτι δεν υπαρχει αλλος.
το πλέον σωστό κατά τη γνώμη μου είναι πως στα κανάλια στηρίζουνε την πρακτική του προπονητή τους και εσωτερικά του εξηγούνε πως δεν συμφωνούνε και δεν είναι σωστό και δεν την ακολουθούνε. Εάν ο προπονητής συμπλεύσει, μπορεί και να μη χάσει τους παίκτες.
άλλωστε λάθος αποφάσεις παίρνουν όλοι οι άνθρωποι
 

Επισκέπτης
το πλέον σωστό κατά τη γνώμη μου είναι πως στα κανάλια στηρίζουνε την πρακτική του προπονητή τους και εσωτερικά του εξηγούνε πως δεν συμφωνούνε και δεν είναι σωστό και δεν την ακολουθούνε. Εάν ο προπονητής συμπλεύσει, μπορεί και να μη χάσει τους παίκτες.
άλλωστε λάθος αποφάσεις παίρνουν όλοι οι άνθρωποι
ρε μοικανε δεν μιλαμε για το αν συμφωνουν μπροστα στις καμερες και απο πισω απο αυτες δεν συμφωνουν.μιλαμε για δυο ποδοσφαιριστες με ιστορια που με αυτα που κανουν εκθετουν τον ευατο τους.δεν ειναι δυνατον στα τελεθταια τους να βρεθει ενας καραγκιοζης που να ασκει πρακτικες του 70 και καποιοι να συμφωνουν για να μην τον εκθεσουν.οπως ειπα πρωτα εκεθτουν τον ευατο τους οι ιδιοι.στα υπολοιπα απο οτι φαινεται η αντιστροφη μετρηση αρχισε και δεν βλεπω το ποταμι να γυριζει πισω.οι μαλακες ξυπνησαν και δεν υπαρχει ανθρωπος οχι να αναλαβει αλλα ουτε να παει την ομαδα μεχρι το τελος της σεζον.πλεον τα ψεμματα τελειωσαν οπως και η υπομονη καποιων παιχτων.νηστικο αρκουδι δεν χορευει ;)
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.963
Like
30.322
Πόντοι
5.006
Κάθε μέρα που περνάει η κατάσταση στην ΑΕΚ γίνεται ολοένα και χειρότερη. Υποψήφιοι επενδυτές δεν υπάρχουν, ενώ ο μεγαλομέτοχος Νίκος Νοτιάς αναζητεί τρόπους να πουλήσει το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα.
www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=103450&catid=1]http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=103450&catid=1[/url]

Νοτιάς: Δεν θα είμαι το κορόιδο
www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=109007]http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=109007[/url]

Σκέψεις Νοτιά να πουλήσει τα Σπάτα!
www.aek365.gr/a-152328/skepseis-notia-na-poulhsei-ta-spata.htm]http://www.aek365.gr/a-152328/skepseis-notia-na-poulhsei-ta-spata.htm[/url]

                                           
sad-012.gif
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.963
Like
30.322
Πόντοι
5.006
Μαύρος: Βράζω που βλέπω την ΑΕΚ έτσι!

Έτοιμος να βοηθήσει ουσιαστικά την ΑΕΚ από κάποιο πόστο και όχι να κάνει την... προβολή του δηλώνει για πολλοστή φορά δημόσια ο Θωμάς Μαύρος. Ο εκ των κορυφαίων φορ που πέρασε από την ιστορία της ΑΕΚ παραχώρησε συνέντευξη στον «Τύπο της Κυριακής» και μίλησε για όλα τα θέματα που απασχολούν τον φίλαθλο κόσμο της ΑΕΚ, αναφέροντας παράλληλα ότι έχει κουβεντιάσει με την διοίκηση της ΠΑΕ:
«Έχουν γίνει πολύ κακοί χειρισμοί τα τελευταία χρόνια και για το λόγο αυτό έχουμε φτάσει εδώ που φτάσαμε. Έγιναν λάθος επιλογές σε παίκτες και προπονητές. Όλα αυτά είχαν επίπτωση στην εικόνα της ομάδας, καθώς οι επιλογές των προσώπων, ακόμα και για άλλες θέσεις, είναι το πιο δύσκολο αλλά και το πιο σημαντικό κομμάτι σε ένα σύλλογο. Υπήρξαν και υπάρχουν και άνθρωποι σε διάφορες θέσεις που δεν ξέρουν καλά το ποδόσφαιρο και αυτό δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση», δήλωσε αρχικά και πρόσθεσε:

«Πραγματικά έχουμε κάνει μία κουβέντα που ήταν από μέρους της διοίκησης μία διερευνητική επαφή για να διαπιστώσουν τις προθέσεις μου. Πρέπει, όμως, να υπάρχει η ενεργή συμμετοχή των μετόχων για να πάει μπροστά μία ομάδα. Δεν γίνεται τίποτα χωρίς αυτό. Η κεφαλή μιας ομάδας παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Αυτή είναι η ουσία».

Για την οικονομική ασυνέπεια της διοίκησης: «Δεν είναι δυνατό να είσαι σε μία ομάδα, να σου ανήκει και να μην είσαι συνεπής στις υποχρεώσεις που υπάρχουν. Να μην πληρώνεις τους παίκτες και μετά να ζητάς από αυτούς να είναι συνεπείς στις δικές τους υποχρεώσεις. Αν δεν είσαι σωστός εσύ, τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα για την καλή λειτουργία της ομάδας».

Για το γεγονός ότι η ΑΕΚ είναι χωρίς πρωτάθλημα 17 χρόνια: «Σίγουρα τότε κάποια στιγμή υπήρχε καλύτερη ομάδα από αυτή που έχει τώρα η ΑΕΚ. Αλλά και τότε από ένα σημείο και μετά αντί να ανεβαίνει επίπεδο άρχιζε να κατεβαίνει. Η ΑΕΚ είναι πολύ μεγάλη ομάδα και τα τελευταία χρόνια τη μικραίνουν οι κινήσει που γίνονται. Αν είσαι στη διοίκηση και δεν επιτυγχάνει η ΑΕΚ τους στόχους της, τότε έχεις αποτύχει. Είναι «άλογο κούρσας». Δεν κέρδισες, τελείωσες. Έχει 17 χρόνια να πάρει πρωτάθλημα και πάει για 18. Δεν είναι δυνατό.

Βράζω, όπως έβραζα κι όταν ήμουν παίκτης. Όταν χάνουμε, δεν το αντέχω. Αισθάνομαι άσχημα όταν βλέπω την ΑΕΚ έτσι. Παρακολουθώ τους αγώνες και δεν ξέρω τι να κάνω. Την ομάδα αυτή την αγαπάω και δεν θέλω να υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις. Βέβαια, δεν γίνεται να μην την παρακολουθώ».

Για την φιλοσοφία του Νίκου Κωστένογλου: «Για μένα δεν είναι λύση αυτή. Αν ο Κωστένογλου έχει διαπιστώσει ότι υπάρχει πρόβλημα ιεραρχίας και σεβασμού ανάμεσα στους παίκτες, πρέπει πρώτος απ' όλους να δίνει αυτός το παράδειγμα. Αν όντως δεν υπάρχει σεβασμός, θα έπρεπε να τους μιλήσει και να βρει έναν άλλο τρόπο για τους δείξει πιο είναι το σωστό. Όχι να τους πει, «γυαλίστε τα παπούτσια των παλιών». Αντίθετα ήταν πολύ σωστή η απόφασή του για έξτρα προπόνηση των παικτών που χρειάζονται ατομική βελτίωση. Αυτό το επικροτώ. Μάλιστα, ο Κωστένογλου ίσως να αδίκησε τον εαυτό του, γιατί μία πολύ σωστή απόφαση επισκιάστηκε από το γυάλισμα των παπουτσιών».

Για τις τηλεοπτικές παρεμβάσεις των αρχηγών που «άδειασαν» τον υπό παραίτηση πρόεδρο: «Όπου φτώχεια και γκρίνια. Αυτό ξέρω εγώ. Δεν είναι εικόνα αυτή. Να αντιδικούν οι παίκτες με τον πρόεδρο. Πρέπει ό, τι θέλουν να πουν να το λένε μεταξύ τους κι όχι με αυτόν τον τρόπο».

Για το ενδεχόμενο να εμπλακεί ο ίδιος ή/και άλλοι παλαίμαχοι στην ΠΑΕ: «Αν υπάρχει ρόλος και θέση που μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως θα το έκανα. Μόνο όμως με αυτές τις προϋποθέσεις. Όχι για οτιδήποτε άλλο που δεν το θέλω. Προβολή και τέτοια πράγματα. Και για να γίνει αυτό, πρέπει κάποιος να με καλέσει. Δεν θα σηκώσω εγώ το τηλέφωνο για να το ζητήσω. Δεν είναι του χαρακτήρα μου αυτά. Σίγουρα συζητάω με πρώην παίκτες τα όσα συμβαίνουν στο σύλλογο και δεν έχει σημασία να πω ποιοι είναι αυτοί. Πολλά παιδιά, με τη δική τους ιστορία ο καθένας. Δεν είμαστε όμως καρεκλοκένταυροι. Θέλουμε να πάμε για να βοηθήσουμε και να υπάρχει στήριξη από τους μετόχους. Βέβαια, το θέμα έχει πάει πλέον σε δύο μετόχους που μόνο αυτοί απέμειναν, αλλά δεν θα πληρώσει η ΑΕΚ ασυνεννοησίες του παρελθόντος.

Αν είναι να εμπλακούν, θα πρέπει να γίνει με το σωστό τρόπο. Να γίνει αυτό για να βοηθήσουν, αλλά το ζητούμενο είναι τι κάνει η κεφαλή μιας ομάδας. Να μπει κάποιος μπροστά και να στηρίξει οικονομικά. Αυτό είναι βασικό».

www.aek365.gr/a-152500/mauros-brazw-pou-blepw-thn-aek-etsi.htm]http://www.aek365.gr/a-152500/mauros-brazw-pou-blepw-thn-aek-etsi.htm[/url]
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
και εμεις πεθαμενοι ειμαστε
γαματα :jerking:
μεγαλο ντερμπι στο οακα αποψε... ο κουτσος παιζει με τον μονοφθαλμο  :2funny:
σημερα λεω να ριξω κανα ψιλο στο Χ της τουμπας... και κανα χοντρο στο διπλο της γαλατα  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom