Νέα

ψαχτήρια / λύσεις / ραβδοσκοπία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Souker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
S

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Και γιατί δεν την έχουν σηκώσει. Έχει "πατάτες" που εμποδίζουν;
δεν νομιζω ειναι καθαρη η περιοχη ..
θεωρω πως ειναι ταπωμενη η δουλεια σε μεγαλο  βραχο ..απο οτι λεει  το  χαρτι  τουλαχιστον ..
θα επιχειρησω κι εγω  συντομα εκει ραβδοσκοπικα και αναμενω  τη βοηθεια αποστατικου απο  αγγλικο  φεριτι .
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496
Οσον αφορα τα αρχαια, συνηθως οπως εχω πει εχουν ηδη συλληθει. Παραδειγμα κατι υπεροχες ρωμαικες η ελληνιστικες σαρκοφαγους που εχω δει σε ντοκυμαντερ που υπαρχουν σε Ελλαδα, Τουρκια, , που ειχε σκαφτει μια τρυπα ισα ισα να περναει ανθρωπος για να κλεψει. Ενα μικρο κομματι δηλαδη κατεστραμενο, το υπολοιπο ανεπαφο, με αδειο το περιεχομενο φυσικα. Εμεινε ως εργο τεχνης. Και ο ταφος του πολεμιστη της Πυλου που βρεθηκε προσφτατα ανεπαφος με τα κτερισματα του, απο τις σπουδαιοτερες αρχαιολογικες ανακαλυψεις παγκοσμιως των τελευταιων ετων. Οπως και τα χρυσα που βρεθηκαν στους μακεδονικους ταφους.
 
OP
OP
S

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Οσον αφορα τα αρχαια, συνηθως οπως εχω πει εχουν ηδη συλληθει. Παραδειγμα κατι υπεροχες ρωμαικες η ελληνιστικες σαρκοφαγους που εχω δει σε ντοκυμαντερ που υπαρχουν σε Ελλαδα, Τουρκια, , που ειχε σκαφτει μια τρυπα ισα ισα να περναει ανθρωπος για να κλεψει. Ενα μικρο κομματι δηλαδη κατεστραμενο, το υπολοιπο ανεπαφο, με αδειο το περιεχομενο φυσικα. Εμεινε ως εργο τεχνης. Και ο ταφος του πολεμιστη της Πυλου που βρεθηκε προσφτατα ανεπαφος με τα κτερισματα του, απο τις σπουδαιοτερες αρχαιολογικες ανακαλυψεις παγκοσμιως των τελευταιων ετων. Οπαρχουνπως και τα χρυσα που βρεθηκαν στους μακεδονικους ταφους.
υπαρχουν ανταρτικες αποκρυψεις , τουρκικες και κομιτατζιδικες ...
ακομα υπαρχουν πειρατικες δουλειες ... βεβαια  για εμενα αυτες ειναι οι πιο  δυσκολες ..
καποιοι  γιναν εφοπλιστες μεσα σε λιγες μερες  οταν  πριν πολλα χρονια στους φουρνους βρηκαν μια μεγαλη πειρατικη δουλεια ..

αυτα ειναι αρκετα να ασχοληθουμε .αφηστε τα αρχαια ....
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.053
Κριτικές
90
Like
32.119
Πόντοι
24.700
δεν νομιζω ειναι καθαρη η περιοχη ..
θεωρω πως ειναι ταπωμενη η δουλεια σε μεγαλο  βραχο ..απο οτι λεει  το  χαρτι  τουλαχιστον ..
θα επιχειρησω κι εγω  συντομα εκει ραβδοσκοπικα και αναμενω  τη βοηθεια αποστατικου απο  αγγλικο  φεριτι .

Αν ο βράχος είναι μεγάλος, θα ταλαιπωρηθείς με το αποστατικό, γιατί θα σου δίνει αναπηδήσεις.

Προτιμότερο το γεωφυσικό που θα "διαβάσει" καλύτερα.
 
OP
OP
S

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Αν ο βράχος είναι μεγάλος, θα ταλαιπωρηθείς με το αποστατικό, γιατί θα σου δίνει αναπηδήσεις.

Προτιμότερο το γεωφυσικό που θα "διαβάσει" καλύτερα.

τουλαχιστον  να  παρω  ενα  πρωτο θετικο  σημα για την υπαρξη της δουλειας ..
με γεωφυσικο  δεν ετυχε να δουλεψω ..μονο με  παλμικης επαγωγης .
δουλευεις γεωφυσικο ;
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.053
Κριτικές
90
Like
32.119
Πόντοι
24.700
τουλαχιστον  να  παρω  ενα  πρωτο θετικο  σημα για την υπαρξη της δουλειας ..
με γεωφυσικο  δεν ετυχε να δουλεψω ..μονο με  παλμικης επαγωγης .
δουλευεις γεωφυσικο ;

Ναι. Αλλά εξαρτάται από την δουλειά.
 

giwrgos@

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
360
Like
40
Πόντοι
1
υπαρχουν ανταρτικες αποκρυψεις , τουρκικες και κομιτατζιδικες ...
ακομα υπαρχουν πειρατικες δουλειες ... βεβαια  για εμενα αυτες ειναι οι πιο  δυσκολες ..
καποιοι  γιναν εφοπλιστες μεσα σε λιγες μερες  οταν  πριν πολλα χρονια στους φουρνους βρηκαν μια μεγαλη πειρατικη δουλεια ..

αυτα ειναι αρκετα να ασχοληθουμε .αφηστε τα αρχαια ....
Με αλλαντικα να φανταστω εεε;;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.878
Like
23.211
Πόντοι
6.056
κινεζικα... :wanker:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom